מעצבת הפנים יעל גיטלמן מסבירה: כיצד העיצוב משפיע על הצלחת העסק

"העיצוב חייב לספק פתרונות בנוגע לעיצוב מחדש, למשקף את המעבר מחוויית הלקוח וחווית המשתמש - לחוויית עובד", כך אומרת מעצבת הפנים יעל גיטלמן, שסבורה כי עיצוב נכון יכול לשנות לגמרי את מצב הרוח בעבודה

גיא ורדימון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קבלה למשרד
מעצבת הפנים יעל גיטלמן: "יופי ואסתטיקה טבועים בי מגיל צעיר"צילום: עמוס אורן
גיא ורדימון
תוכן שיווקי

מספר דברים מאפיינים מעצב פנים מוצלח: ליווי אישי צמוד של הפרויקט מהפגישה הראשונית עם הלקוחות והעלאת רעיונות ועד לנקודת הסיום המוצלחת; ניהול, תיאום ופיקוח על עבודתם של הקבלנים והספקים השונים; חשיבה מחוץ לקופסה והתאמת התכנון והביצוע לרצונותיהם ולצרכיהם של הלקוחות.

הסטודיו של יעל גיטלמן בהוד השרון מציע את כל אלה ועוד. בסיום כל פרויקט היא נפגשת עם הלקוח - יהיו אלה לקוחות פרטיים, להם עיצבה מחדש את דירת או חלל המגורים, או לקוחות עסקיים, בעלי משרדים וחללים מסחריים - בכדי לסכם ולהתעניין בתוצאות העיצוב, האם ואיך הוא השפיע על הפעילות. כל מפגש מביא עימו תוצאה זהה. "כל סיום פרויקט מביא למצב של הצלחת העסק", היא אומרת, "המספרים עולים וזה סיפוק ענק. זה משהו שאני מרוויחה בכל פרויקט מחדש".

אהבה שהתחילה בחנות צעצועים

גיטלמן, בעלת תואר ראשון מהמכללה למינהל, גדלה באורוגוואי ועלתה לישראל לפני 15 שנים. כבר שם, בתקופת הילדות, נטמעו בה הראייה העיצובית והרצון והיכולת להתאים ולשפר חללים, בצל חנות הצעצועים שהיתה בבעלות הוריה. "עיצוב פנים, היופי והאסתטיקה של חלל, שצריך להפוך אותו לנעים יותר, זה משהו שטבוע בי מגיל צעיר", היא משחזרת, "אני זוכרת את עצמי עושה שינויים, אם זה בבית, או בעסק של ההורים. כילדה, חנות הצעצועים של ההורים היתה חלום, אבל היום היא נראית לי הכי רחוקה מחלום. סדר זה הדבר האחרון שהיה בה; צעצועים מעורבים עם דברי כתיבה וניירות ומוצרי חשמל. אני זוכרת שלא מצאתי את עצמי שם. הזיכרון - מבחינת התאורה, הרצפה והריחות - הוא לא נעים. היום הייתי לוקחת את החנות ואת הילדה הקטנה שישבה בה והייתי מסדרת אותה בצורה אחרת לגמרי. היום אני יכולה לזהות איך יכולתי לסדר את החנות ולגרום לעסק להצליח הרבה יותר, כי בהכרח יש קשר מובהק בין נראות העסק להצלחתו".

ליווי מלא לאורך כל התהליך. יעל גיטלמןצילום: שיראד ניסים

הסטודיו של גיטלמן מתמחה בתכנון ובעיצוב של דירות מגורים, חללים מסחריים ומשרדים. נקודת היציאה לכל פרויקט חדש זהה – היכולת לעזור ולגרום לעסק לשפר את התוצאות ולנסוק.

הגישה של גיטלמן לעיצוב פנים של דירת מגורים יוצאת תמיד מנקודת הנחה של רצון וצרכי הדיירים, כשהפתרונות שהי מספקת הם בהלימה מוחלטת לאותם צרכים. "הבית", היא אומרת, "אמור לספר את סיפורם של האנשים שחיים בו. אני באה לפרויקט ואומרת - זה הבית שלכם, הסגנון שלכם. לא הסגנון שלי. אני נכנסת לנעלי הלקוח - להבין מה סדר היום שלו, מי הוא ומה הצרכים שלו, מה הרצונות שלו, מה מפריע לו מבפנים, מה החלומות שלו ובעיקר - מה יהפוך אותו למאושר?".

יעל גיטלמן: "הבית אמור לספר את סיפורם של האנשים שחיים בו"צילום: שיראד ניסים

חלל עבודה גם בבית

ההשלכות בעקבות מגפת הקורונה נוגעות גם לעולם העיצוב. היום, כך לדברי גיטלמן, אין שיפוץ של דירת מגורים ללא דרישה לחלל עבודה כמעט ב-100 אחוז מהפרויקטים. בכך, מקומות פונקציונאליים לאחסון הופכים לחלל עבודה, גם מרפסות שירות וחדרים מוקטנים.

הראייה העיצובית השתנתה בשנים האחרונות גם בנוגע לחללים מסחריים. "היום", היא אומרת, "מעצב פנים חייב לספק פתרונות בנוגע לעיצוב מחדש, שמשקף את המעבר מחוויית הלקוח וחווית המשתמש - לחוויית עובד, וכן כיצד לגרום לעובד להיות יותר מאושר. כי עובד מאושר הוא עובד יעיל ופורה יותר".

גיטלמן מוסיפה כי כאשר נכנסים לחלל עבודה, מכל סוג, צורת ההסתכלות היא על השפעתו על העובדים. חלל העבודה יכול לגרום להשפיע לטובה על מצב רוחם של העובדים ועל יעילותם. "אני מכוונת ליצירת דו-שיח בין הלקוח לעובדים וללקוחות שלו. זה משולש סופר חשוב - להסתכל מלמעלה ולהבין מה הלקוח רוצה לשדר ללקוחות שלו, איך הלקוחות מסתכלים על המקום, מה העובד רוצה ואיך הלקוח נותן את הפתרון לעובד", היא אומרת.

קרדיט: Yael Gitelman

המענה שהיא מספקת מבחינת העיצוב מתייחס לכמה היבטים, כאשר הפתרונות המוצעים יהוו את המענה המושלם מבחינה עיצובית. היא מתייחסת להשפעת העיצוב על היחסים, בנוגע לשאלה כיצד לייצר בתוך החלל מקומות עבודה משותפים עם אווירה המותאמת לעובדים, על מנת ליצור מערכת יחסים שתגרום לעובד להגיע לעבודה בשמחה. זאת, לצד שילוב ספורט ופעילות גופנית, אלמנטים שעשויים גם הם לתרום לאווירה חיובית. במידה שיש תנאים ותקציב, גיטלמן מנסה ליצור בחלל העבודה חדר כושר או מתחם שניתן לערוך בו חוג כלשהו. היא מסבירה כי פעילות גופנית מעלה את רמת האושר האישית של העובד, ואת הביטוי העצמי, שמותאם לצורכיו.

גם בחללים מסחריים ניכרת השפעתה של תקופת הקורונה. "מעצבי פנים חייבים להיות גמישים, על מנת להתאים את הדרישות והצרכים החדשים של מקומות העבודה לתקופה המאתגרת שאנו עוברים", מסבירה גיטלמן, "העולם היום הפך ליותר היברידי. חלק מהמשרדים חזרו לפעילות מלאה וצריך לשמור על מרחק. זה הביא לצמצום שטח העבודה, כשחדרי ישיבות הפכו למשרדים. מנגד, אם צריך פחות משרדים, כי פחות עובדים מגיעים לעבודה, הופכים אותם לחללים גדולים ומשותפים ומקומות יותר נעימים לעובדים".

גיטלמן מוסיפה שכמעצבת פנים היא נותנת מענה מלא בהגדרת ובהתאמת החללים מחדש בהתאם לתוכניות העבודה, בביצוע ובתיאום מול ספקים ואנשי המקצוע המעורבים. "האחריות שלי", היא אומרת, "היא ליווי מהתחלה עד הסוף. בהתחלה זה התכנון ובסוף זה לדאוג שהכל יישב במקום".

לסיום מציינת גיטלמן כי אוהבת חומרים טבעיים ובעיקר עץ, ואומרת: "זה חומר חי, אינסופי ומשתנה. ניתן להשתמש בו בצורות ועם חומרים שונים, והוא מאפשר ליצור דברים שונים בתוך חלל - מודרני, בית תעשייתי, או כפרי, ומאפשר הרבה גמישות מחשבתית. באופן אישי אני מאוד מזדהה איתו. עץ יכול להיות חם ונעים ויכול להיות מאוד אלגנטי. אם הייתי צריכה לאפיין את עצמי בחומר, הייתי בוחרת בעץ".

יעל גיטלמן
טלפון: 054-9464446
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לעמוד האינסטגרם >>