בעמותת אנוש לעובדים יש ערך נוסף מלבד קריירה

1,000 עובדים בפריסה ארצית, מסלולי קריירה, קורסים והכשרות, תכניות לפיתוח מנהלים, טכנולוגיות מתקדמות, הרבה משמעות ויכולת השפעה. כל אלה הם רק חלק מהיומיום של העובדים באנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש. פגשנו את ג'ואנה עופר, סמנכ"לית משאבי אנוש בעמותת אנוש, לשיחה על אנשים

ענת יפה בשיתוף עמותת אנוש
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קריירה באנוש | צילום: יפעת קירשנבאום ארן
קריירה באנושצילום: יפעת קירשנבאום ארן
ענת יפה בשיתוף עמותת אנוש
תוכן שיווקי

סיפורה של עמותת אנוש הוא סיפורם של אחד מכל ארבעה תושבי המדינה אשר יחווה משבר נפשי במהלך חייו. מדובר בארגון של אנשים, המאמינים שהאדם במרכז ויש לו זכות לחיות חיים מספקים ובעלי משמעות.

את שירותי הטיפול והשיקום בתחום בריאות הנפש, מעניק הון אנושי מיוחד במינו, במקצועיותו, רגישותו ואנושיותו.

ג'ואנה עופר, סמנכ"לית משאבי אנוש בעמותת אנוש, בראיון מיוחד על עבודה וקריירה
בעמותת אנוש.

ג'ואנה עופר צילום: עמותת אנוש

"אנחנו נמצאים בתקופה שבה האדם מחפש משמעות יותר מתמיד. הקורונה הביאה את כולנו להתבונן מחדש על עצמנו, על היום יום שלנו, לשאול את עצמנו שאלות קשות כמו: האם זה המקום הנכון עבורי? האם אני מצליח לממש את עצמי? האם מקום העבודה משקף את הערכים שלי? האם המנהלים מהווים מודל עבורי? האם יש לי חיבור למה שהארגון שלי עושה?", אומרת עופר.

מדוע לבחור בעבודה באנוש?
"אנוש הוא המקום שבו האדם מתבונן פנימה ויכול לענות לעצמו בכנות כן! יש כאן משמעות. כן! כאן יש אפשרות להשתלב בארגון גדול, להביא את המקצועיות לידי ביטוי ולממש אותה. כאן יש אפשרות לצמוח ולהתפתח. לעבוד באנוש, משמעו להרגיש את התחושה העמוקה של משמעות בעבודה, בנוסף לפרנסה. עבודה שיש בה ערכים אנושיים ובסיסיים ביותר כמו חמלה, אהבת אדם, היעדר שיפוטיות".

כיצד הדברים באים לידי ביטוי?
"כל תפקיד בארגון, בסופו של יום, מייצר ערך עבור מקבל השירות. בזכות כל פעולה בשטח או במטה, נמצא בקצה אדם שהחיים שלו יהיו טובים יותר, מלאים במשמעות ובתקווה. באנוש קיימת יכולת אמיתית להשפיע על חיים של אנשים. לתמוך באנשים שצריכים זאת ושסובלים מסטיגמה קשה של החברה".

מה מרבית העובדים רואים לנגד עיניהם כשהם חושבים על עבודה בעמותה?
"הדבר עשוי לבלבל, כי קיימים סוגים שונים של עמותות, כמו סוגים שונים של חברות מסחריות. אולי מדמיינים משהו קטן שמתנהל בקצב איטי, מקום שחושבים בו רק במונחים חברתיים. אבל המציאות שונה - אנוש היא לגמרי ההייטק של העמותות. מדובר קודם כל בארגון. ארגון בריאות מוביל שמעניק שירותי שיקום פורצי דרך. ארגון בפריסה ארצית עם כמעט 1,000 עובדים בשכר וכ-1,000 מתנדבים. אנחנו עובדים בסטנדרטים גבוהים כמו כל ארגון עסקי אחר – מובילים תהליכים מתקדמים, מטמיעים טכנולוגיות חדשניות, מטפחים את העובדים ומאפשרים להם לעוף הכי גבוה שאפשר. זהו ארגון שנמצא בחזית הידע המקצועי והטכנולוגי, פורץ דרך בארץ ובזירות בינלאומיות".

מה מפתיע את האנשים שמצטרפים לעבוד באנוש?
"מפתיעים העוצמה, הגודל, ההבנה שאנחנו עובדים בסביבה תחרותית גם מול ארגונים חברתיים מקבילים, וגם מול יזמים פרטיים שנותנים שירותי שיקום בבריאות הנפש, אבל בניגוד אלינו עושים את זה למטרת רווח. גם התחום עצמו מפתיע מאוד, העובדה שמתמודדי נפש הם קבוצת הנכים הגדולה בישראל, שבריאות הנפש זו הרפואה הפרטית השנייה בגודלה בישראל אחרי רפואת שיניים, כי אף אחד לא רוצה להתמודד עם ההשלכות של הסטיגמה שיש לאבחנה פסיכיאטרית. והכי עצוב, שיותר אנשים מתים בכל שנה כתוצאה מהתאבדות מאשר בתאונות דרכים. יש שמופתעים מהאופן שבו אנחנו דואגים לעובדים שלנו, לפיתוח שלהם ולחוויית העובד - כנסים מקצועיים, מסלולי קריירה, תמיד מציינים אירועים מיוחדים – הרצאה ליום האישה, הרמת כוסית, אתר לבחירת מתנות בחגים. כל אלה מפתיעים את רוב המצטרפים החדשים לאנוש".

האם היית ממליצה לצעירים לעבוד באנוש?
"ממליצה בחום ולא רק לצעירים. זה המקום לכל מי שהתשוקה שלו היא בריאות ובריאות הנפש. יש כאן הזדמנויות אדירות לצמוח, לגוון בתפקידים, להתחיל בתפקידי שטח ולעבור לתפקידי מטה ולהפך. הפריסה הארצית שלנו מהווה כר אדיר לתנועה. סטודנטים יכולים להתחיל לעבוד אצלנו באזור שבו הם לומדים ובסיום הלימודים להמשיך לעבוד באנוש באזור גאוגרפי אחר. הדנ"א הוא נמרץ, אנשים יצירתיים שיכולים להביא את עצמם לידי ביטוי. זה מה שכולנו מחפשים היום - מקום עבודה שבו נוכל לממש את עצמנו בצורה הטובה ביותר.

כשהגעתי לאנוש גיליתי ארגון עם תפיסה ניהולית שמכוונת למקצועיות במקביל לאנושיות. באנוש יש שילוב מנצח. אמפטיה, הכלה, לצד היותנו ארגון הדגל והמקצועי ביותר בתחום שעובד בסטנדרטים הכי גבוהים. קשה להסביר עד שלא חווים ומרגישים מה זה לעבוד בארגון שרואה את האנשים שלו, מכבד אותם. נותן לך להיות אתה ברגעים הטובים וגם ברגעים הקשים. הרגישות שבה אנחנו מטפלים במקבלי השירות, היא הרגישות שמוטמעת בכל מנהל ועובד. אנשים היום מחפשים הזדמנויות לשנות ולצמוח. באנוש הם יכולים לעשות את זה".

מדוע העובדים נשארים בארגון?
"לא בגלל שעון הרולקס שמקבלים בפרישה, כי אין כזה. אנשים נשארים כי כאן הם יכולים להיות אנשים. להביא את הרגש, הכאב, השמחה, המקצועיות. להיות מי שהם באמת. יש כאן כנות יוצאת דופן. הרבה יותר קל לעבוד כשהממשקים שלך כנים ומדברים ברור. אפשר לעבוד ביחד ולקדם דברים מתוך תשוקה. נוסיף לזה את אפשרויות ההתפתחות והצמיחה - העובדים נמצאים כל הזמן בתנועה קדימה באמצעות קורסים, הכשרות ומסלולי קריירה. דבר נוסף שגורם לעובדים שלנו להישאר הם המנהלים. כמו שאומרים -
People join organization and leave their managers.

ממחקר של gallup עולה שמנהלים הם הסיבה הראשונה שגורמת לעובדים להיות לא מאושרים במקום העבודה. אנחנו מבינים היטב את העוצמה של הניהול ומשקיעים בפיתוח המנהלים שלנו. ההשקעה בניהול היא מפתח קריטי לעובדים שמחים. שמחים במובן העמוק של המילה".

מה האתגר שלך כמנהלת משאבי אנוש?
"העולם הופך ליותר אישי, פרסונלי. כל אחד רוצה שיראו אותו ואת הצרכים שלו במקום העבודה. האתגר הוא לייצר מערכת חכמה שמצד אחד מעניקה מענה ארגוני ומדיניות חוצת ארגון בעולמות 'האנשים' ובמקביל נותנת הרבה מקום לכל אחד ואחת. הפתרונות הגנריים, המדיניות, ההחלטות הם חשובים, אבל צריך לייצר יותר מרחב. האחד צריך גמישות, האחר מונע מגיוון בתפקיד, השלישי מפידבק יום יומי.

את כל המגוון הזה צריך לחבר לכדי ארגון שעובד מעולה ומשאיר חופש לאדם להיות הוא עצמו. בתור רקדנית אני אוהבת לצטט את הפילוסוף קיקרו שאמר 'אין אדם במלוא חושיו אלא כשהוא רוקד'. כך גם בארגון. זהו ריקוד, אנחנו רוצים את האנשים שלנו במלוא חושיהם, חדים, יצירתיים, מדויקים, בהירים, שמחים ומקצועניים, כדי שיממשו את עצמם באופן מלא.", מסכמת עופר.

קריירה באנוש
עמותת אנוש ממשיכה לצמוח ומגייסת למגוון תפקידים.
מזמינים אתכם להתפתח כל הזמן, ללמוד, להיות בתנועה בתוך ארגון גדול, להשפיע על עולם בריאות הנפש ולהשתלב בעשרות פרויקטים בתחומים שונים.

לצפייה במשרות והגשת מועמדות

בשיתוף עמותת אנוש