מטריקס היא לפני ואחרי הכל קהילה של א.נשים

במלאת 20 שנה למטריקס ורגע לפני שהוא משקיף אל שני העשורים הבאים, מנכ"ל החברה, מוטי גוטמן, נוסע אחורה בזמן, אל הקמתה של מטריקס, בודק מה הופך אותה לישראלית, מסביר כיצד המבנה הארגוני מאפשר לה את חופש הפעולה להתנסות, לטעות ולהתחדש, ואיך כל זה קשור לג'אז ואליס בארץ הפלאות

בשיתוף חברת Matrix
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטריקס
צילום: Matrix
בשיתוף חברת Matrix
תוכן שיווקי

לפני מספר חודשים חגגנו למטריקס 20 שנה להקמתה. לרגל האירוע בחרנו לצאת במגזין חגיגי זה, אותו אנו מקדישים לאנשים וטכנולוגיה. חברה טכנולוגית היא לפני ואחרי הכול קהילה של א.נשים, שפועלת למען אנשים.

ב-1997, מספר שנים לפני הקמתה של חברת מטריקס, כתב אריה דה גוס, סמנכ"ל האסטרטגיה של תאגיד הענק SHELL בספרו "החברה החיה": "הטבע האמיתי של ארגון עסקי הוא לא מוצרים או שירותים, אלא קהילה של בני אנוש", ועוד הוא כתב: "הצלחתה של חברה לא תלויה יותר בעיקר ביכולתה לגייס הון. הצלחתה של חברה תלויה ביכולת של אנשיה ללמוד יחד וליצור רעיונות חדשים".

אני מאמין שאין דרך טובה יותר לחגוג את יום ההולדת שלנו מאשר עם מבט קדימה, אל עבר עתיד של טכנולוגיה באמצעות אנשים ולמען אנשים. אבל רגע לפני שאנחנו נוסעים קדימה בזמן, הרשו לי לפתוח במסע לכיוון ההפוך, אחורה בזמן, אל הקמתה של מטריקס בראי החברה שהיא היום.

מוטי גוטמןצילום: יונתן בלום

מטריקס שלנו החלה את המסע בשנת 2001, סמוך לאחר התפוצצות בועת ה-Dot.Com והתפוגגות האיום של "באג 2000". היינו כמה מאות עובדים פרי מיזוג של שלוש חברות, פרטיות, השקנו מותג חדש ולא מוכר עם תשוקה גדולה להצליח.

יותר מ-20 שנה אחרי, כשאנחנו חברת הטכנולוגיה הגדולה בישראל, המעסיקה כ-11,000 עובדים בארץ ובעולם, בצמרת החברות הנסחרות בבורסה הישראלית ועם תוצאות עסקיות מצוינות והשפעה רחבה על תחומי החיים של כולנו, אני מבין שהעקרונות והערכים המרכזיים עליהם מדבר דה-גוס נכונים גם היום וביתר שאת. הצלחתה הגדולה של מטריקס היא ההוכחה לכך. אני נפעם מהישגינו בשנים אלו וגאה בצוות העובדים המדהים של מטריקס, ואני בוחר לנצל את ההזדמנות ולחלוק עם קוראי המגזין כמה מן התובנות שלי, כמי שמוביל את החברה הנפלאה הזו כל כך הרבה שנים.

אנש*ם, אנש*ם, אנש*ם
מטר*קס ה*א חברה של אנש*ם. הרבה אנש*ם. גבר*ם, נש*ם (למעלה מ-50% נש*ם), *הודים, ערב*ם, דת**ם, ח*לונ**ם... עם צוות נ*הולי מגובש שרץ ב*חד כבר שנ*ם ארוכות ומעס*ק אלפ* מקצוענ*ם במגוון מקצועות הטכנולוג*ה. וכשאנ* מתבונן במארג הנפלא הזה, הקה*לת*, שלנו במטר*קס ברור ל* שלכל אחת ואחד מעובד*נו יש משמעות, יש תפק*ד חשוב בהמשך הצמ*חה וההתפתחות של החברה שלנו, תוך השפעה מהות*ת על דמותה ... בד*וק כמו ה-* הזו שהחל*פה את ה-י' ב-70 המ*ל*ם האחרונות.

חברה שהיא תבנית נוף מולדתה
ארגונים עסקיים רוצים לדבר "בין-לאומית", אבל צריך תמיד לזכור שאין סתירה בין לקיחת חלק בשיח הבין-לאומי לבין שמירה על החיבור החזק למקום המגוון חברתית שאנחנו באים ממנו ועיצב את מי שאנחנו.

גיוון חברתי מושרש עמוק בתרבות של מטריקס, ישנם לא מעט מחקרים שמצביעים על הקשר החיובי בין גיוון חברתי להצלחה עסקית, אבל עבורנו במטריקס, זה לא תיאורטי, חווינו זאת ואנחנו ממשיכים לחוות זאת מדי יום. מטריקס מצליחה בזכות הגיוון החברתי, בזכות מגוון הקולות והדעות.

אנחנו חברה ישראלית וגאים בישראליותנו.
זה אומר שנעדיף להעסיק כמה שיותר עובדים בישראל, שנעודד את אנשי המילואים שלנו ונחבק אותם ומשפחותיהם כשהם נעדרים שבועות מהעבודה ועושים עבודת קודש בצה"ל. זה אומר שהיינו הראשונים להכניס את הנשים החרדיות לעולם ההיי-טק באמצעות מיזם "תלפיות" שהקמנו בשנת 2005 ומהווה מרכז פיתוח המעסיק כיום כבר 1,000 נשים חרדיות.

אנחנו גם היינו הראשונים להפעיל מרכזי פיתוח המעסיקים אנשי תוכנה בפריפריה גיאוגרפית וחברתית, כמו מרכז הפיתוח שלנו "קמביום" הממוקם בירוחם. הקמנו את ה-Call Center המוביל בישראל, באבקום, המעסיק אלפי עובדים מהמגזר הערבי במגוון אתרים ביישובי הפריפריה. במכללת ההיי-טק שלנו, ג'ון ברייס, אנחנו מכשירים, לאורך שנים ארוכות, אלפי בוגרים המהווים חלק ניכר מקהילת ההיי-טק הישראלית.

להיות חברה ישראלית זה גם לתמוך בקהילה, לתרום ולהעצים נוער בסיכון ולתמוך בקהילה מוחלשת על-ידי אימוץ בני הנוער וילדי שכונת "דורה" בנתניה לאורך שנים ארוכות.

ג'אז וערכי התרבות שלנו במטריקס
מספרים שאיינשטיין נהג לנגן כאשר נקלע למבוי סתום בפתרון בעיה מתמטית. קיים קשר הדוק בין מוזיקה למתמטיקה, ועבורי שני העולמות האלה מרכיבים יחד את השפה הארגונית של מטריקס מיום הקמתה.

במיוחד אנחנו שואבים השראה מהג'אז, המשלב יסודות קצביים אפריקאיים המושתתים על פוליריתמיקה (ריבוי קצבים) עם מרכיבים מוסיקליים מהמערב - הרמוניה, מבנים צורניים ואלתור - מהמאפיינים הבולטים של מוסיקה זו. אמן הג'אז הגדול מיילס דיוויס (Miles Davis) אמר פעם: "Don’t fear mistakes there are NONE", משפט המבטא את החשיבות של התחדשות בפועל יוצא של תעוזה, לימוד וניסיון.

מטריקס כמו בג'אז מספקת לעובדיה את האיזון הנכון בין סדר ומבנה (הסטנדרט בג'אז) לחופש היצירה והביטוי העצמי, על אף גודלה של המערכת. במטריקס בדיוק כמו בג'אז - מתנהלים בגובה העיניים. על מנת להעניק לנו את חופש הפעולה המלא להתנסות, לטעות, ללמוד ולהתחדש, בחרנו במבנה ארגוני מבוסס יחידות קטנות, כאשר הנחנו את היסודות לחברת מטריקס אי אז בשנת 2001. מדובר במבנה מטריציוני וסקלבילי, שבו אני כמנכ"ל לא הופך לצוואר בקבוק. במידה רבה בזכות המבנה המאפשר הזה, צמחה מטריקס והתפתחה לחברה המובילה שהיא היום.

היכולת לפעול בהרמוניה עם הסביבה, להקשיב בצניעות, ללמוד ולהתפתח לאורך שנים אפשרה לנו להגיע למובילות עסקית בישראל במרבית הקטגוריות הטכנולוגיות המקובצות כולן ל-D2C3 - Digital, Data, Cloud ,Cyber ,Core בהן עוסק המגזין שלפנינו.

אליס בארץ הפלאות
כידוע, אימצה מטריקס את אליס בארץ הפלאות כתמה המיתוגית שלנו. ולא בכדי. כשאליס משוחחת עם מלכת הלבבות ואומרת לה: "בארצנו, היית מגיעה, בדרך כלל, למקום אחר – לו רצת מהר והרבה זמן כמו שרצנו", עונה לה מלכת הלבבות: "איזו ארץ איטית! ... כאן, לעומת זאת, עלייך לרוץ הכי מהר שאת יכולה, כדי להישאר באותו מקום. אם את רוצה להגיע למקום אחר, את צריכה לרוץ פי שניים יותר מהר".

מטריקס נמצאת בתנועה מתמדת, אנחנו משתדלים לרוץ הכי מהר מכולם, אבל לא שוכחים לרגע שאנחנו רצים למרחקים ארוכים. מוניטין בונים במשך שנים אך אפשר לאבד ברגע. אנחנו שומרים על הוגנות והגינות בעסקים עם שותפינו. כך היה ויהיה תמיד.

הנתונים מדברים בעד עצמם
בדירוג האחרון של STKI דורגה מטריקס במקום הראשון בקטגוריה המשמעותית ביותר - שוק שירותי ערך מוסף וכמובילת Tier 1 בעשרות קטגוריות טכנולוגיות וביניהן: Data, Cloud, Low-code, DevOps, Digital transformation, Cyber, CRM, ERP ועוד. לצד פרמטרים איכותיים, טובים ככל שיהיו, נמדדות חברות לפי מדדים כלכליים ולאורך זמן. אחרי 20 שנה עם שיעור צמיחה משוקלל של 11% בשנה, מטריקס בוחנת את פעילותה ואת עשרות הרכישות שביצעה במהלך שנים אלו על-פי המדדים הכלכליים "המסורתיים".

אני גאה לציין, כי מטריקס מציגה שנה אחרי שנה תוצאות מצוינות בכל המדדים הללו. אני שמח שהתחזיות שלנו לגבי המשך ההתאוששות של המשק ממשבר הקורונה, והצורך העולה האדיר בשירותים בתחומי דיגיטל, ענן, סייבר, דאטה ומערכות ליבה תפעוליות, התממשו במלואן, וכאמור, הדבר בא לידי ביטוי בתוצאות הכספיות שלנו. המשקיע האגדי וורן באפט צוטט כמי שאמר:
"It’s far better to buy a wonderful company at a fair price than a fair company at a wonderful price".

לקראת 21 השנים הבאות
נפלה בחלקי הזכות להוביל חברה נהדרת יותר משני עשורים. המרקם האנושי המשובח והתרבות העסקית המיוחדת של מטריקס הפכו אותה למה שהיא. כדברי דיסני: "אתה יכול לחלום ולעצב את המקום היפה ביותר בעולם, אך נדרשים אנשים כדי להפוך את החלום למציאות". מטריקס, באמצעות הקהילה האדירה של אנשי המקצוע שלה, תמשיך להקשיב, ללמוד, להתפתח, לחלום, להעז, להשתנות ולהשתבח עם הזמן.

הכותב הוא מנכ"ל חברת מטריקס

בשיתוף Matrix