למידה בעידן של האצה

ההאצה הטכנולוגית מחוללת שינוי דרמטי בתהליכי הלמידה, בצרכים של שוק התעסוקה ובלומדים עצמם. ישבנו לשיחת אחד על אחד עם זיו מנדל, מנכ"ל ג'ון ברייס הדרכה וסמנכ"ל בכיר במטריקס: מה היא למידה הפוכה, איך מפתחים חוויית למידה ומדוע בשוק התעסוקה הטכנולוגי של היום הכשרות עובדים הפכו להכרח הישרדותי

רועי נוימן, בשיתוף ג'ון ברייס הדרכה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
רועי נוימן, בשיתוף ג'ון ברייס הדרכה
תוכן שיווקי

קצב השינויים המסחרר וההתפתחויות הטכנולוגיות לא פסחו על עולם הלמידה ושינו את צרכי הלמידה וכך גם את הדרך בה אנחנו לומדים ומעבירים ידע. אבל עוד יותר מכך, תפקיד הלמידה השתנה וכיום היא תופסת בחיי הקריירה שלנו מקום גדול יותר מאי פעם, וזה נכון במיוחד במקצועות הטכנולוגיה. על-פי דוח עתיד התעסוקה 2020 של הפורום הכלכלי העולמי, למידה אקטיבית ואסטרטגיות למידה יהיו בין המיומנויות החשובות ביותר בעולם העבודה ב-2025 ודוח עתיד החינוך 2030 של ה-OECD קובע כי כולנו נצטרך להיות בתהליך למידה מתמשך לכל אורך החיים ושלבי הקריירה. ישבנו לשיחת אחד על אחד עם זיו מנדל, מנכ"ל ג'ון ברייס הדרכה וסמנכ"ל בכיר במטריקס, על השינויים בעולם הלמידה והדרכים בהן אנחנו לומדים ואיך כל זה משפיע על עולם התעסוקה.

זיו מנדל צילום: סאם יעקובסון

דגש על חוויית הלמידה
"הלמידה עצמה עוברת תהליך של טרנספורמציה דיגיטלית מואצת", אומר מנדל, "יכולת הקשב שלנו כיום מוגבלת יותר, וכאשר מייצרים חוויית למידה מוצלחת, יכולת ההבנה של החומר והטמעתו נעשות בצורה טובה יותר. הטכנולוגיה מאפשרת לנו ליצור 'חוויית למידה' מגוונת, אטרקטיבית ומעניינת, תוך שילוב ושימוש בטכנולוגיית וידיאו, גיימפיקציה (שילוב של אלמנטים משחקיים), למידה במובייל ובאמצעות סימולציות. אנחנו גם משבצים במסע הלומד תחנות בוואטסאפ ובפלטפורמות החברתיות, שבהם נמצאים הלומדים ממילא. אחד האתגרים של עולם הלמידה כיום הוא לייצר תחנות למידה בפלטפורמות החברתיות, תוך התאמות הנדרשות לתכנים בכל פלטפורמה. אנחנו כבר מזמן לא נשארים רק בגבולות הפיזיים של הכיתה או הבית, ובלמידה מרחוק, המרחב הווירטואלי, על שלל האפשרויות שהוא מגלם בתוכו, הוא אין-סופי".

למידה היברידית המתאימה עצמה למצב
"הקורונה אילצה אותנו להעביר קורסים שלמים למתכונת מקוונת בן לילה", מספר מנדל, "ונוכחנו לגלות שאפשר ללמוד מרחוק באמצעות הכלים והטכנולוגיות המתאימות. שיטת הלמידה מרחוק מלאה ביתרונות ומאפשרת גמישות ונוחות מקסימלית ללומדים במונחי זמן ומרחק, ומעבר לכך היא מאפשרת להעביר את החומר באמצעים מגוונים ובשיטות ייחודיות. עם זאת, חשוב להגיד שהבנו שאין תחליף מלא לכיתות הפיזיות, למפגשים הפרונטליים. כך שמצד אחד גילינו שאפשר ללמוד גם בלי הכיתה, אבל מהצד השני נוכחנו לגלות שהכיתות לנצח יישארו. הלמידה כיום מתבצעת במודלים היברידיים, והמודלים האלה נמצאים בהתפתחות מתמדת.

"למידה היברידית אמיתית היא למידה שמשלבת למידה פרונטלית ולמידה מרחוק בו-זמנית", הוא מסביר. "הכוונה היא לאפשר למידה עבור התלמידים שנמצאים בכיתה, ובאותה העת גם עבור התלמידים שנמצאים בבית. זה המצב האידיאלי, אבל זה גם האתגר - להצליח לייצר תוכנית לימוד אפקטיבית שניתן להעביר בצורה פרונטלית כך שתהיה רלוונטית ומעניינת גם עבור הלומדים מרחוק. לקח חשוב נוסף שלמדנו מההתמודדות עם הקורונה, הוא היכולת לאמץ דפוס התנהגות דינאמי ואדפטיבי, שממשיך להתפתח, להשתנות ולהתאים את עצמו למצב ולשוק כל הזמן, וכך גם חומרי הלימוד והקורסים בתחומי הטכנולוגיה שאנחנו מציעים".

למידה מעבר לגבולות הקורס
"אם בעבר תהליך הלמידה התמקד בהעברת הידע אל הלומדים, היום תהליך הלמידה כולל בתוכו עדיין את העברת הידע, אבל גם תהליך יישומי פרקטי, שמאפשר ללומדים להבין כיצד להשתמש בידע שצברו" מבהיר זיו מנדל. "השאיפה היא שעם סיום קורס ההכשרה או ההסבה, הלומד ייצא מהכיתה עם רמה מסוימת של ניסיון מעשי ועם פרקטיקה שמאפשרת לו להתחיל לעבוד ולייצר ערך עבור מקום העבודה. תוכניות הלימוד בנויות בצורה כזאת שהן מייצרות ללומד תבניות התנהגות של למידה, שיעזרו לו להמשיך וללמוד בצורה אפקטיבית גם לאחר סיום הקורס. זה חשוב במיוחד במקצועות הטכנולוגיה, שמצריכים התעדכנות באופן שוטף. יותר מכך, אם בעבר היינו מעבירים את החומר בכיתה ועיקר התרגול היה בבית, היום אנחנו מדברים במונחים של 'למידה הפוכה'. הלמידה הפרונטלית מתבצעת בבית, בצורה א-סינכרונית או שידור און-ליין של המרצה, ואילו הזמן בכיתה מנוצל לטובת תרגול מעשי של החומר, העמקת ההבנה וסיעור מוחות קבוצתי".

למידה - כלי אסטרטגי בגיוס ושימור עובדים
היבט נוסף של ההאצה הטכנולוגית, הוא הביקוש הגדול לאנשי מקצוע בתחומי הטכנולוגיה. על-פי נתוני הלמ"ס שפורסמו בחודש פברואר 2022, במשק הישראלי חסרים 14 אלף מפתחי תוכנה. לדברי מנדל: "על רקע מצוקת המחסור בעובדים בעולם התעסוקה הטכנולוגי, הלמידה הפכה להיות כלי אסטרטגי לארגונים בשני צירים: גיוס עובדים ושימור עובדים. בציר הגיוס, מעסיקים רבים מתמודדים עם קושי בגיוס עובדים, שעונים על דרישותיהם מבחינת הניסיון והידע. לכן, הכשרה בשלב קליטת העובדים הופכת להיות כלי הכרחי, אשר מסייע למעסיקים להשלים את פערי הידע.

"בציר השני, ניתן לומר שאחד האתגרים הגדולים ביותר שמעסיקים נאלצים להתמודד עמם כיום נוגע לשימור העובדים. בניגוד למה שרבים חושבים, שכר ותנאים טובים הם לא בהכרח הגורמים שמשפיעים על החלטת העובד האם להישאר או לעזוב את מקום העבודה. אחד הדברים שעובדים מחפשים הוא ההרגשה שמשקיעים בהם, שיש להם לאן לצמוח ולאן להתקדם. כאשר מעסיק משקיע בהדרכה ובכלי למידה העובד מרגיש שהוא מתפתח.
"בנוסף, אחת המגמות בשוק התעסוקה כיום היא ניוד עובדים בתוך מקום העבודה. באמצעות הכשרה מתאימה, עובדים יכולים לעשות הסבה מקצועית ולהשתבץ בעבודה חדשה בתוך הארגון. כולם מרוויחים מזה: הארגון משימור העובדים והעובדים מקבלת ההזדמנות לבצע הסבה מקצועית ולרכוש ניסיון, והכל בסביבת עבודה בטוחה ומוכרת".

בשיתוף ג'ון ברייס הדרכה ומטריקס