"שיווק הוא לא שטאנץ, זה סוד הקסם"

"כדי להיות מותג מוביל יש צורך להבין את הצרכן, לגעת בו בדרכים יצירתיות ואפקטיביות. תובנות צרכניות, זיהוי מגמות מובילות, חדשנות, ויצירתיות, הם חלק מהכלים שיכולים להוביל לצמיחה ולהפיכת הארגון למוביל בתחומו", סבורה מיטל טרזי, סמנכ"לית השיווק של עוף טוב

גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי

תשלובת עוף טוב שהוקמה בשנת 1963 על ידי 32 משקים חקלאיים מאזור בית שאן, השיקה בשנת 1979 את שניצל העוף האמיתי, והינה יצרנית מוצרי המזון מעופות שגדלו ללא אנטיביוטיקה המובילה בישראל. לחברה מגוון מוצרים הכוללים גם: שניצלים, קציצות, פסטרמה, נקניקים מנתחים שלמים ומוצרי דגים.

בשנה וחצי האחרונות הובילה החברה שני מהלכים שיווקיים גדולים: מהלך צ'ונגו, שהושק בשיא תקופת הקורונה, אשר שינתה את סדרי ואופי הארוחות, והניעה צרכנים רבים המחפשים פתרונות טעימים ומהירים למגוון ארוחות והזדמנויות. השקת הצ'ונגו סימנה התחדשות מוצרית בעולם השניצל אחרי שנים של קיפאון בקטגוריה, וההשקה הראשונה של עוף טוב תחת האסטרטגיה והסלוגן החדשים: "ביס מהמשק".

"אסטרטגיית 'ביס מהמשק' מספרת את סיפור האיכות הייחודי של עוף טוב, תהליך 'השליטה הרציפה', הכולל אינטגרציה מלאה לכל אורך השרשרת החל מהגידול ועד למוצר הסופי", מסבירה מיטל טרזי, סמנכ"לית השיווק של עוף טוב.

הצ'ונגו החדש של עוף טובקרדיט: עוף טוב

מהלך ההשקה של צ'ונגו הצליח להעיר את הקטגוריה כולה, ששברה שיאי מכר של שנים רבות. מהלך שיווקי כולל נוסף מתשלובת עוף טוב, היה יצירת מודעות לעוף הגדל ללא אנטיביוטיקה, גידול מונע בתנאים מיטיבים, מהלך המתאפשר הודות לשיטת "השליטה הרציפה". בנוסף לכך, העוף הטרי של עוף טוב הינו היחיד שקיבל את הסימון הירוק של משרד הבריאות. גם מהלך זה עמד ביעדים, ואף השפיע לחיוב על התדמית של העוף כמרכיב בולט בתזונה.

מהם תחומי האחריות שלך כסמנכ"לית שיווק?
"הבנה מעמיקה בתובנות צרכניות, במגמות מובילות ועתידיות, התנעת מהלכים אסטרטגיים ותכנון הדרכים למימושן, דרך הגדרת יעדים מדויקים להשגת המטרות העסקיות של הארגון. מתוך זה נגזרים התקציב, תוכניות העבודה ואופן ניהול הצוות".

כיצד פועלת האינטראקציה מול בעלי התפקידים בארגון?
"יחד איתי עובד צוות שיווק שאני מאד אוהבת ומעריכה, מעבר למקצועיות, סקרנות, גמישות מחשבתית, יכולת ניתוח גבוהה, ומוכוונות עסקית, לכל אחד יש את החוזקות והבידול שלו. כך נוצרת סביבת עבודה מפרה, כזו שיכולה לקדם את עוף טוב בעידן שבו יצירתיות מתמדת זה שם המשחק. הבסיס להצלחה שלנו הוא שיתוף כל הממשקים בארגון, לכולם חיבור משותף למטרה ש 'הדברים יקרו' ויקרו טוב, ולא יישארו כתוכניות על הנייר. אנשים אוהבים להיות חלק ממשהו, ולגלות מעורבות בתהליכים הנבנים יחד איתם. היופי בתשלובת עוף טוב, הוא הפסיפס של האנשים המרכיבים אותה: בני מושבים, בני קיבוצים, תושבי בית שאן, דתיים, חילוניים, נוצרים ומוסלמים – זה גיוון שמאד מאפיין את החברה הישראלית, העבודה המשותפת זה כוח".

האתגרים השיווקיים איתם את מתמודדת?
"אתגרים שיווקיים מופיעים על בסיס שעתי, כי אנו פועלים בעולם דינאמי. החוכמה היא לבחון את הטרנדים ואת השינויים, ולבדוק איך אנחנו משלבים אותם בהתאמה לאסטרטגיה. כדי שנוכל להגיע להחלטות מושכלות, חשוב לנהל את התהליכים דרך המטרות אליהן אנחנו רוצים להגיע. אתגר נוסף הוא ההתמודדות עם חוסר הוודאות, מצב אליו הורגלנו בתקופת הקורונה - את המשבר הארוך הפכנו להזדמנות, עם מגוון השקות חדשניות, דיוק הנכסים הדיגיטליים והטמעת כלי דאטה מתקדמים לטיוב המידע אותו אנו מנהלים".

מהו ארגז הכלים שלך?
*
לחשוב כל הזמן בעין צרכנית – תמיד לחשוב על מי שמקבל את המוצר או השירות, מה החוויה שלו ומה הצורך שזה משרת עבורו, להכיר ולהיות ערים לכל המגמות בארץ ובעולם.
* אותנטיות – כחברה וכמותג, אם טעית - תודה, וכשאתה צריך עזרה - תבקש. זה לא הופך אותך לפגיע, אלא לנגיש וקשוב.
* והדבר האחרון, שנכון לכל ארגז כלים אנשים עובדים בשביל אנשים, יש B2C ו-B2B. אבל בסוף היום P 2P - People to people - הוא התחום החשוב באמת. רמי אייזיק, מנכל תשלובת עוף טוב, מאמין גדול בחשיבות ההון האנושי ובחיבור לקהילה, ולכן זה בא לידי ביטוי גם בפעילויות, בעשייה ובתרומות של החברה ועובדיה למען עמותות בישראל."

צילום: פרטי

מיטל טרזי, סמנכ"לית שיווק עוף טוב.
גיל: 50.
השכלה: תואר ראשון כללי ותואר שני מנהל עסקים.
מצב משפחתי: נשואה ואם לשניים.

הקסם בשיווק
"אחרי קרוב ל- 20 שנה במקצוע, הקסם עדיין כאן, וזו לא קלישאה. בכל בוקר אני עושה את מה שאני אוהבת ואוהבת את מה שאני עושה. אני מאמינה במשפט: Work Hard play harder - כדי להצליח צריך לעבוד קשה, אבל לא פחות חשוב ליהנות מהדרך. אני יכולה לדמיין את המוצר לפני שהבאתי אותו לפיתוח, וליהנות מהרגע בו הצרכן עושה בו שימוש. העבודה בשיווק לעולם לא נגמרת, בכל רגע נתון מתהוות יוזמות ומודלים עסקיים חדשים, היכולת להשפיע על קבלת החלטות וייצור מוצרים מתקדמים וערוצי פעילות חדשים".

צילום: istock

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן