אביסרור סנטר: הכל מתחת לבית

הפריחה המחודשת של המרכזים השכונתיים בעיני הציבור הובילה לעלייה חדה בביקוש לשטחי מסחר בלב השכונות החדשות. חברת הבנייה הוותיקה אביסרור משה ובניו, מעניקה מענה ממוקד לנושא וגם מדווחת על זינוק בביקוש לשטחי מסחר במרכזים המסחריים בשכונות האיכותיות בבאר שבע

ענת יפה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אביסרור סנטר בשכונת הפארק בבאר שבע | הדמיות: snapshot&cohen
אביסרור סנטר בשכונת הפארק בבאר שבע | הדמיות: snapshot&cohen
ענת יפה
תוכן שיווקי

אם בעשורים הקודמים היו אלה הקניונים הגדולים וההומים שמשכו את רוב הצרכנים, בשנים האחרונות ניתן לזהות בשוק המקומי מגמה שהולכת וצוברת תאוצה: חזרה למרכזים מסחריים שכונתיים ואיכותיים, שמהווים עבור התושבים פתרון כולל לצרכי היומיום של קניות וסידורים, וגם משמשים כמוקד בילוי ופנאי אחר הצהריים למשפחות – והכל במרחק הליכה מהבית.
המגמה התגברה אף יותר בשנה האחרונה בעקבות משבר הקורונה - מגבלות ההתקהלות, מגבלות התנועה ל-1,000 מטר בלבד מהבית והריחוק החברתי. בתקופה זו המרכזים המסחריים, הממוקמים בלב שכונות, חוו פריחה מחודשת שממשיכה איתנו גם כיום פוסט המשבר.

אביסרור סנטר – עוגן מסחרי חזק
"המגמה החלה לפני מספר שנים, כשאנשים מאסו בעמידה בפקקים בדרך לקניות ולסידורים בקניונים, שנמצאים בדרך כלל בפאתי ערים או באזורי תעשייה, וכן עקב התחזקות הרכישות באינטרנט שצמצמו את הביקורים הפיזיים בקניונים", אומר יורם אביסרור סמנכ"ל שיווק בחברת אביסרור משה ובניו - החברה שמקימה מספר מרכזים מסחריים בלב שכונות מגורים חדשות, איכותיות ומבוקשות בעיר ב"ש ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. לדבריו "הציבור כיום מחפש לעשות את הקניות במקום אינטימי ולא הומה אדם, עם ממד של קהילתיות".
הפריחה המחודשת של המרכזים השכונתיים בעיני הציבור הובילה לעלייה חדה בביקוש לשטחי מסחר בלב השכונות החדשות, כשיותר ויותר חברות ועסקים מעדיפים לפתוח סניפים במרכזים אלה על פני חנויות בקניונים הגדולים, שדורשים לרוב גם דמי שכירות ודמי ניהול גבוהים.

חברת אביסרור ערכה לאחרונה סקר בקרב רוכשי דירות בפרויקטי המגורים שלה בארץ, כדי למקד את ההעדפות הרוכשים בדבר אופי ותמהיל העסקים במכרזים השכונתיים. 52% ציינו שהיו רוצים לראות רשתות שיווק, רשתות פארם ומרפאות בקרבת ביתם, 25% השיבו שהיו רוצים מסעדות ובתי קפה, ו-23% הנותרים כללו תשובות כחדרי כושר, מקומות בילוי לילדים, בנק, או חנויות ביגוד והנעלה.

אביסרור סנטר בשכונת הפארק בבאר שבע | הדמיות: snapshot&cohen

בבאר שבע חברת אביסרור בונה כיום את "אביסרור סנטר" בשכונת הפארק - מרכז מסחרי בגודל 16 אלף מ"ר שישרת למעלה מ-25,000 תושבי השכונה החדשה ואת העוברים ושבים בכביש 25 הסמוך. למרכז הצטרפו כבר מספר עוגנים חזקים כגון: סניף רשת שופרסל דיל בשטח של 1,800 מ"ר וסניף של רשת הפארם Be, רשת סופר פארם ושתי קופות חולים מובילות על שטח של כ-500 מ"ר כל אחת. כמו כן חתמו במרכז המסחרי רשת הגלידריות דהן, רשת המקסיקני, בית הפול הירוק, מאפה נאמן, רשת אפנדי, בית קפה וחדר כושר. בימים אלה מתנהל מו"מ עם אחת מרשתות הצעצועים הגדולות בארץ, רשת מובילה בתחום המזון המהיר, רשת גלידריות איכותית, אחת מרשתות הסטוק הגדולות ועוד. בשלב זה נותרו שטחים אחרונים בגדלים שונים להשכרה החל מ-80 מ"ר.

מתחם קניות ומשרדים בוטיקי
שכונת הפארק, בה ממוקם המרכז, כוללת כ-5,000 יחידות דיור, כשבליבה פארק נחל באר שבע המשתרע על שטח של כ-5,300 דונם ובתוכו אגם מלאכותי בשטח כ-90 דונם, שכבר הוקם ומהווה מוקד משיכה אזורי, וכן אמפי באר שבע הגדול ביותר בישראל. השכונה תכלול קריית חינוך מהגן עד י"ב, שירותים עירוניים, פעילויות פנאי ונופש לכל הגילים ובתי כנסת ומעונות. כמו כן יש לשכונה נגישות נוחה לאזור התעסוקה עמק שרה והיא קרובה מאוד לנתיבי התחבורה הציבורית.

"שכונת הפארק מנותקת ממרכז העיר ולכן אנו בוחרים בקפידה את נותני השירותים במרכז המסחרי. על מנת שרוכשי הדירות לא יצטרכו להניע את הרכב כדי לעשות קניות במרכז העיר, הם יכולים למצוא ב'אביסרור סנטר' מענה כולל לכל דרישות היומיום – שירותים רפואיים, רשתות שיווק, רשתות פארם, וגם מקומות בילוי, תרבות ופנאי כגון חדר כושר, משחקייה לילדים, מסעדות ומשרדים לבעלי מקצועות חופשיים. עובדה זו מעלה את הביקושים לשטחי מסחר ב'אביסרור סנטר בשכונת הפארק'", כך לדברי ג'קי אביסרור סמנכ"ל חברת אביסרור.
גם במרכז העיר באר שבע, בסמוך לפרויקט מגורי היוקרה "מגדלי אביסרור", הממוקם בצמידות לביה"ח סורוקה ואוניברסיטת בן גוריון, הקימה החברה את "אביסרור סנטר" בשדרות רגר - מתחם קניות ומשרדים בוטיקי המשרת את כל תושבי האזור. המרכז ממוקם במיקום אסטרטגי בכניסה הצפונית לבאר שבע, ונותן מענה רחב לכלל צרכי האוכלוסייה. תמהיל החנויות במרכז נבחר בקפידה ע"י חברת אביסרור וכולל גם הוא עוגנים חזקים כמו סניף רשת שופרסל אקספרס, רמי לוי בשכונה, בנק מרכנתיל, ארומה, פיצה האט, מסעדה בשרית פאפא ליאון, קפה רוסטרס, אופל בלאנס, רשת היופי רונית רפאל, חנות בגדי הנשים בוטיק נונה, כמו גם רשת סטוק, חנות נוחות, מרפאות ומשרדים. החברה בנתה גם את בית אביסרור בניין משרדים עם שטחי מסחר מול תחנת הרכבת ובצמוד לתחנה המרכזית וקריית הממשלה בעיר וכן את בניין המשרדים בית הקרן בבאר שבע הממוקם בסמוך למלון ליאונרדו, העירייה ומפעלי ים המלח, שם נותרו מספר משרדים להשכרה. המרכזים המסחריים של אביסרור סנטר משווקים ע"י עליזה מנור מחברת "מנור פרויקטים".

חברת אביסרור מובילה בתחום המסחרי גם בערים נוספות. כך לדוגמה בונה החברה את "נופי אביסרור" בלב שכונת אגמים, השכונה החדשה המבוקשת באשקלון; בגדרה נבנה מרכז חדש "אביסרור סנטר" בשכונת גדרה החדשה במזרח העיר; ובימים אלה החל שיווק "אביסרור סנטר בבאר יעקב" בשכונה החדשה בעיר בשדרות נעמי שמר, על הקרקע המתפנה של בסיס צריפין.