פארק ההיי-טק גב-ים נגב: נוסחה מנצחת לאקוסיסטם פורץ דרך

"סוד עוצמתו של הפארק והפיכתו העתידית לעמק הסיליקון הישראלי נובע מהאקוסיסטם המתקיים בו, המשלב במקום אחד תעשיית היי-טק בינלאומית, אקדמיה פורצת דרך ואת היחידות הטכנולוגיות של צה"ל", אומר אבי יעקובוביץ מנכ"ל גב-ים. "זהו שילוב חסר תקדים ברמה עולמית, וחברות ההיי-טק שמגיעות אלינו מבינות מהו הפוטנציאל האדיר של המקום ופותחות כאן את מרכזי הפיתוח שלהן"

יובל גמליאל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פארק ההיי-טק גב ים נגב
פארק ההיי-טק גב ים נגבצילום: מיכאל דורון, מגדלור
יובל גמליאל
תוכן שיווקי

600 מיליון שקלים בשנה. זהו הסכום העצום שזורם כבר היום לכלכלתן של באר שבע וערי הנגב כפועל יוצא מהעסקתם של כ-3,000 עובדי היי-טק במה שניתן להגדיר כ"עמק הסיליקון הישראלי" – פארק גב-ים נגב בבאר שבע. אם המספרים האלו נראים כבר עכשיו עצומים בכל קנה מידה, אז מתברר שזוהי רק תחילת הדרך. הפארק מונה כיום 4 בניינים בלבד, מתוך 15 בניינים המתוכננים בו, כך שכאשר העבודות להשלמתו יסתיימו יעבדו בו למעלה מ-10 אלף עובדות ועובדי היי-טק שיזרימו לכלכלת האזור סדר גודל של בין 2 ל-3 מיליארד שקלים בשנה, ובכך יסייעו בהפרחת הנגב ובהפיכת באר שבע לנווה מדבר טכנולוגי המאכלס את החברות ואת ההון האנושי האיכותי בישראל. וכל זה כבר קורה היום בקצב מהיר.

נוכח חשיבותו העצומה של פיתוח הפארק לעיר באר שבע, הנגב והכלכלה הישראלית בכלל, הוא נבנה במודל PPP המשלב בין המגזר הציבורי למגזר הפרטי-העסקי. להשקעה הכוללת במקום, למעלה ממיליארד שקל, ולחזון הקמת הפארק שותפים, עיריית באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון וחברת גב-ים המקימה ומנהלת את הפארק. מי שמלווה את הקמת הפארק מראשית הדרך ופועל עם השותפים לפרויקט למשיכת חברות ההיי-טק לעיר הוא מנכ"ל הפארק רועי צוובנר, המספר על הדרך, האתגרים והחזון.

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-יםצילום: אלדד רפאלי

"סוד עוצמתו של הפארק והפיכתו העתידית להאב טכנולוגי ייחודי שאין דומה לו, נובע מהאקוסיסטם הייחודי המרכז במקום אחד את תעשיית ההיי-טק הבינלאומית, את המחקר האקדמי פורץ הדרך באוניברסיטת בן-גוריון ואת אנשי היחידות הטכנולוגיות של צה"ל שנמצאות בשלבים מתקדמים של בניית הבסיס הטכנולוגי המתקדם בארץ בצמוד לפארק", הוא אומר, "זהו שילוב חסר תקדים בארץ וגם בעולם וחברות ההיי-טק שמגיעות אלינו מזהות את הפוטנציאל האדיר ומקימות כאן מרכזי פיתוח. לא סתם קמו כאן בתוך שנים בודדות למעלה מ-70 מרכזי מו"פ של חברות מובילות בתחומן. לכך גם תורמת העובדה שהפארק ממוקם באזור עדיפות לאומית, כך שאותן חברות נהנות מתמריצים כלכליים רבים מהמדינה".
כשצוובנר מדבר על אקדמיה ויחידות העלית של צה"ל, הדברים מתייחסים לכך שהפארק צמוד מצד אחד לאוניברסיטת בן גוריון ומאידך חולק תב"ע משותפת עם קריית התקשוב החדשה של צה"ל בה צפויים לשרת בקרוב כ-7,000 חיילים וקצינים, מהיחידות הטכנולוגיות המובילות של צה"ל. "בנוסף הפארק ממוקם בסמוך למרכז הרפואי סורוקה, מבתי החולים הגדולים והחדשניים בישראל ובמרכזו של כל המתחם הענק הזה יש תחנת רכבת המחברת ישירות למרכז הארץ, כך שהנגישות לפארק היא נוחה מאוד לכל חברות ההיי-טק הפועלות בארץ", מוסיף צוובנר.

רועי צוובנר, מנכ"ל פארק ההיי-טק גב-ים נגבצילום: פארק גב-ים נגב

אזור עדיפות לאומי
האתגר הגדול במשיכת חברות היי-טק לבאר שבע ולנגב, גרם לממשלת ישראל להבין את האתגר וכיצד פתרונו יכול לתרום בדרכים רבות לפיתוח הכלכלה בעיר ובאזור. משרד הכלכלה ורשות ההשקעות, משרד האוצר, רשות החדשנות, מערך הסייבר הלאומי וגופים נוספים מציעים כיום מסלולי תמיכה משמעותיים לחברות הבוחרות להקים את מרכז הפיתוח שלהן בפארק. לשם ההמחשה, חברת היי-טק שתבחר להקים בפארק מרכז פיתוח עם 100 איש על פני תקופה של שלוש-ארבע שנים, יכולה להיות זכאית למענק ממשלתי של לא פחות מ-18 מיליון שקלים. זהו win win מוחלט גם לחברה וגם במישור הלאומי. "אנחנו בהנהלת הפארק יחד עם חברת יעדים העירונית מלווים באופן אישי כל חברה בנושא התמריצים".

מרכז ההיי-טק הלאומי
אחת ההצלחות האחרונות של הפארק הייתה בחירת ענקית הסייבר הישראלית סייברארק (CyberArk), הנסחרת בנאסד"ק, לפתוח לאחרונה בפארק את מרכז המו"פ החדש שלה, שצפוי להעסיק כמאה עובדים בשלב ראשון. סייברארק היא חברת הסייבר הישראלית השנייה בגודלה בעולם וחנוכת המשרדים בחודש יוני האחרון הייתה עוד סימן להתקדמות הפארק בדרך להגשמת החזון. סייברארק אגב היא רק דוגמה אחת מיני רבות לחברות רבות שהחליטו לשים את משכנן בפארק, ובקרוב צפויה גם חברת מאסטרכארד העולמית (MasterCard) לפתוח בפארק את מעבדת החדשנות בתחום הפינטק, וכמוה גם מרכז פיתוח של אחת מענקיות התרופות שכרגע צוובנר לא יכול לחשוף את שמה. כיום פועלים בארבעת הבניינים בפארק למעלה מ-70 חברות ומרכזי מו"פ, החל מסטאטראפים וחממות היי-טק, בנוסף למרכזי פיתוח של חברות היי-טק ישראליות וחברות היי-טק רב לאומיות מהגדולות בעולם. בין החברות הישראליות שפועלות בפארק ניתן למנות אלביט, רפאל, Wix, Taboola ועוד וכן חברות רב-לאומיות רבות כמו IBM, DELL, Nvidia Deutsche Telecom, Oracle ועוד ועוד.
הפארק מהווה מופת לשיתוף פעולה רב מגזרי בין הסקטור הציבורי לסקטור היזמי-עסקי. אחת מגולות הכותרת היא קריית הסייבר הלאומית המוקמת בפארק ע"י ממשלת ישראל ובהובלת מערך הסייבר הלאומי. "כשהתחלנו להקים לפני כעשור את פארק ההיי-טק גב ים נגב, ממשלת ישראל הכריזה במקביל על שני מגה פרויקטים מאוד משמעותיים לנגב - הראשון, הקמת קריית התקשוב הצה"לית בצמוד לפארק והשני הוא הקמת קריית הסייבר הלאומית בתוך הפארק", מספר צוובנר. "קריית התקשוב קורמת עור וגידים והסינרגיה שתהיה בינה לבין הפארק היא דבר שטרם נראה בארץ ותכלול שיתופי פעולה ייחודיים בין היחידות הטכנולוגיות לבין חברות הפארק, אלו דברים שאנו כבר עובדים עליהם היום עם הצבא עוד לפני הגעת היחידות וכבר כעת קשה להתעלם מגודל הפוטנציאל לתעשיית ההיי-טק. בנוסף, פועל אצלנו בפארק מרכז ה-CERT של מערך הסייבר הלאומי, אליו מחוברים כל משרדי הממשלה והסקטורים האסטרטגיים בישראל. זוהי גאווה גדולה לעיר באר שבע לארח מתקן מסוג זה ודוגמה נוספת להתפתחות המואצת שעוברת העיר בדרכה להפוך למרכז היי-טק בינלאומי".

פארק ההייטק גב- ים נגב, בניין 4צילום: שרון צרפתי

תוכנית התמחות להיי-טק ובעיית הג'וניורים
בדומה לשאר הארץ, אחד האתגרים העיקריים העומדים בפני חברות ההיי-טק נוגע לגיוס הון אנושי איכותי. לשם כך פועלת הנהלת הפארק, לאיתור הון אנושי איכותי ומקיימת פעילויות הכשרה רבות ומגוונות. אחת מתוכניות הדגל בהקשר לכך היא Starship - תוכנית ההתמחות שפותחה ע"י הנהלת הפארק בשיתוף אוניברסיטת בן-גוריון וארגון אלומה המשלבת סטודנטים מצטיינים במדעי המחשב ובהנדסת תוכנה בחברות ההיי-טק הפועלות בפארק למשך סמסטר וללא עלות לחברות ההיי-טק ובליווי של מנטור מטעם החברה. מדובר בתוכנית ייחודית, שמטרתה לסייע לסטודנטים לצבור ניסיון ראשוני בתעשיית ההיי-טק, כך שעם סיום הלימודים ייקלטו ביתר קלות בחברות ההיי-טק המחפשות בעיקר עובדים בעלי ניסיון וכפועל יוצא היא מהווה פתרון יצירתי במיוחד לאחת מהבעיות הקשות ביותר של תעשיית ההיי-טק הישראלית - בעיית הג'וניורים.

שלושת המחזורים הראשונים של התוכנית רשמו עד כה הצלחה והתוכנית רושמת ביקושים גדולים להשתתפות הן מצד החברות בפארק וכמובן מצד הסטודנטים.
"למחזור הרביעי של התוכנית שעומד להתחיל באוקטובר נרשמו כבר מעל 20 חברות
היי-טק מהפארק ואנו מאמינים שנגיע לביקוש של יותר מ-200 סטודנטים למחזור הקרוב, מתוכם יתקבלו רק כ-50 מתמחים, ביניהם גם סטודנטים מהאוכלוסייה הערבית ומאוכלוסיות נוספות בתת ייצוג. בשנה וחצי האחרונות יצרה התוכנית כ-100 בוגרים שצברו ניסיון תוך כדי הלימודים בחברות מובילות כגון IBM, אלביט, Taboola ועוד, וחלק מהמתמחים גוייסו כעובדים ע"י החברות עם סיום התוכנית ולעיתים עוד במהלכה, לאחר שהמנטורים מטעם החברה התרשמו מהיכולות הגבוהות של הסטודנטים", מספר צוובנר. לדבריו, "מעבר לייחודיות שבה, התוכנית נותנת מענה מדויק לבעיית הג'וניורים, אנו מכירים את הקושי של בוגרי אוניברסיטאות ואקדמיה מקומיים להשתלב בעבודה בפארק מיד עם סיום התואר ותוכנית ההתמחות שלנו נועדה בין היתר לגשר על הפער הזה. חברות ההיי-טק מרוצות מאוד מהחיבור הזה, היות והתוכנית מאפשרת לחברות להבין את היכולות של הסטודנטים ולהכירם לאורך תקופת ההתמחות – מעין ראיון עבודה שנמשך סמסטר שלם וללא כל עלות לחברות בעוד הסטודנטים מרוויחים ניסיון משמעותי שלא יקבלו בשום מקום אחר ובנוסף הם זכאים לנק"ז אקדמי בגין ההתמחות".

אבן דרך נוספת שרשם הפארק בתחום ההון האנושי היא השקת JoBox - פלטפורמה מתקדמת מבוססת AI המסייעת לחברות באיתור מועמדים פוטנציאליים בענף ההיי-טק בתחומי פיתוח תוכנה וחומרה, דאטה סיינס, QA ועוד תחומים רבים.

"JoBox מרכזת במקום אחד את כל המשרות והמידע של חברות ההיי-טק הפועלות בפארק וממשק טכנולוגי סורק מידי יום את המשרות החדשות שנפתחות בפארק. יודגש כי כל תהליך השימוש בפלטפורמה הוא ללא כל עלות לחברה או למועמד בכל תהליך הגיוס וכך יישאר", מעיד צוובנר. "JoBox מאפשרת למתעניינים מכל רחבי הארץ לצרף את קורות החיים שלהם למאגר ה-CV המרכזי של הפארק, אליו מחוברות כל מחלקות ה-HR של החברות. החברות מצידן זוכת לקורות החיים זמינים. כשתפקידים חדשים נפתחים, החברות יפנו למועמדים רלוונטיים עוד לפני פרסום המשרה במקומות אחרים".

מלבד פלטפורמות ייחודיות אלו, מתקיימות בפארק תוכניות הכשרה רבות נוספות להמשך פיתוח ההון האנושי בדרום ושילובו בתעשיית ההיי-טק. דוגמה נוספת היא תוכנית ההכשרה למנהלות המתקיימת בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון ועמותת "כן" בה לוקחות חלק מנהלות בתעשיית ההיי-טק. כן מקיים הפארק מדי שנה יריד תעסוקה ענק בהשתתפות מעל אלף איש מכל הארץ המיועד רק למועמדים בעלי ניסיון.

"תפקידנו הוא להניח את התשתיות כדי לאפשר לחברות במשימותיהן, במיוחד ובדגש על הנגשת הון אנושי איכותי, בעזרת חדשנות ויוזמה, זאת מעבר לבניית סביבת עבודה ברמה הגבוהה ביותר", מסכם צוובנר, "החלטנו לייצר פלטפורמות שיש להן מטרה כפולה, גם להנגיש לתושבי הנגב את הזדמנויות התעסוקה בהיי-טק כאן ליד הבית וגם כמובן, לסייע לחברות הפארק להמשיך לגייס ולצמוח".

"בסופו של יום מה שיהפוך את פארק ההיי-טק גב ים לעמק הסיליקון הישראלי הוא ההון האנושי האיכותי שבו. עם הפעלתה האקטיבית של קריית התקשוב ומעברן בפועל של היחידות הטכנולוגיות, החזון להפיכת באר שבע למרכז טכנולוגי עולמי יואץ והוא כבר הולך ומתגשם מול עינינו".

"בשורה ענקית לנגב, למדינת ישראל ולגב-ים"
"חברת גב-ים חרטה על דגלה להביא את תעשיית ההיי-טק הישראלית לבאר שבע ולנגב", אומר אבי יעקובוביץ מנכ"ל גב-ים. "החברה היא מחברות הנדל"ן הוותיקות בישראל ובשנות פעילותה בנתה בישראל מעל למיליון מ"ר של מבני משרדים, פארקי תעשייה, עסקים, ובעשורים האחרונים מרכזת החברה את פעילותה בתחום פארקי ההיי-טק וצברה מומחיות ייחודית בתחום זה. בין 450 החברות הפועלות בפארקים השונים של גב-ים נמצאות חברות הטכנולוגיה הגדולות בישראל ובעולם וגב-ים גאה במיוחד בנעשה כאן בפארק גב-ים נגב. זהו פארק חכם וייחודי המביא בשורה ענקית לנגב ולמדינת ישראל וזוהי זכות אמיתית לקחת חלק בחזון המיוחד שנרקם כאן בנגב יחד עם השותפים יוצאי הדופן שלנו בעירייה בראשות ראש העיר רוביק דנילוביץ ובאוניברסיטה בראשות פרופ' דניאל חיימוביץ".