מתווכים בירושלים: להכיר מקרוב את שוק הנדל"ן בעיר הגדולה בישראל

ההבדלים בין השכונות, היכולת לאתר נכסים והזדמנויות, הקשרים עם אנשי נדל"ן אחרים ובעלי מקצוע: המתווכים המקומיים שהפכו לחלק מהנוף הנדל"ני בעיר

מיכל גילת, אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמונה של גגות בתים בירושלים
מתווכים בירושליםצילום: shutterstock
מיכל גילת, אבי יופה
תוכן שיווקי

נראה כי איתור נכסים בירושלים זו משימה מורכבת יותר ביחס לערים אחרות. העיר הגדולה בישראל, עם יותר מ-900 אלף תושבים, מחולקת לשכונות ואזורים שלכל אחד מהם מאפיינים משלו. דבר המשפיע בהכרח על הנדל"ן למגורים ולמסחר.

הביקוש למגורים בעיר כמעט ואינו נפסק כאשר בעשור האחרון נרשם גידול של יותר מ-30 אחוז במחירי הדירות. גם בגזרת הדירות המושכרות חלה העלייה. בהתאם, נרשם ביקוש גם בתחום הנדל"ן המסחרי.

אנשי הנדל"ן והמתווכים הפועלים בירושלים מכירים את שוק הנדל"ן מקרוב, דבר המאפשר להם לאתר הזדמנויות עבור לקוחותיהם, ובאותה המידה לפעול לקידום עסקאות עד להשלמתן. הכירו את המתווכים בירושלים גוב ארי נכסים ולילי לויט.

גוב ארי נכסים: השליחות - לעזור לאנשים

עידן גוב ארי, חילוני גמור, ודור אפרים, חוזר בתשובה, הם שני קצוות שונים בחברה, אבל זה לא מונע מהם להיות החברים הכי טובים ושותפים לדרך. השניים, הבעלים של משרד הנדל"ן "גוב ארי נכסים", ממש לא אוהבים שקוראים להם "מתווכים". "אנחנו אוהבים את כל בני האדם באשר הם בלי הבדלי דת, גזע ומין. אנחנו לא 'מתווכים', אנחנו מחברים ומקשרים בין אנשים", הם מדגישים מיד בתחילת הריאיון.

הניסיון לדבר איתם על הנכסים שבשיווקם נידון מראש לכישלון. "זה לא מעניין אותנו לדבר על זה, כי היום יש נכס למכירה, אבל מחר הוא יימכר", הם אומרים וגם מתכוונים לזה. אז דיברנו בעיקר על אנשים, על ערבות הדדית ועל החשיבות שבעזרה לזולת.

"כולנו באים ממקומות נקיים של רצון לעזור". עידן גוב אריצילום: מיכל פתאל

משרד "גוב ארי נכסים" פועל בירושלים זה 12 שנה, ובארבע השנים האחרונות מנהלים אותו בשותפות עידן ודור. "מעבר להיותנו עסק כלכלי, השליחות שלנו היא בראש וראשונה לעזור לאנשים", אומר דור, "נכון שעל הדרך אנחנו מרוויחים כסף, אבל כסף הוא לא האישיו שלנו. בתהליכי קנייה ומכירה של דירות, אנחנו נתקלים בהמון סיפורים קורעי לב, שנוגעים לירושות, לצוואות ולסכסוכי שכנים, ואלה דברים שלא פשוט להתמודד איתם, אבל אנחנו יודעים להיכנס לדברים האלה ולעזור איפה שצריך".

צוות צעיר, מסור ובעל ניסיון

עידן ודור לא לבדם במשרד. לצידם עובד צוות מסור של סוכני נדל"ן אנרגטיים, שלמרות היותם צעירים בגילם, כולם בעלי ניסיון של 18 שנה לפחות בתחום וכולם דוברי אנגלית כשפת אם, דבר שמסייע להם רבות במתן שירות מקצועי ויחס אישי לתושבי החוץ הרבים שבהם מטפל המשרד.

"כל הלקוחות שלנו הופכים לחברים שלנו". דור אפריםצילום: מיכל פתאל

"כל אחד ואחד מהצוות רואה בעבודתו שליחות. הם, בדיוק כמונו, לא מנסים רק למכור. כולנו באים ממקומות נקיים של רצון לעזור", אומר עידן ומוסיף, שבאופן קבוע כל צוות המשרד תורם לבתי תמחוי. הוא גם מספר שממש ברגע זה הוא חזר מפגישה עם אדם מבוגר, שצריך לעבור לדיור מוגן ורוצה למכור את הדירה שלו, אבל יש לו בעיות עם עורך הדין שלו: "אמרתי לו אל תמכור עכשיו את הדירה בזול, זה לא כדאי לך. אני אעזור לך להשיג הלוואת בלון. לי לא יצא מזה כסף, לפחות לא כרגע, אבל אני פועל בראש ובראשונה מתוך אנושיות. האדם הזה יכול להיות סבא שלי".

ליווי מלא מהפגישה הראשונה ועד סגירת העסקה

הם מודעים היטב לתדמית שיצאה למתווכי נדל"ן, כמי שרק באים לגזור קופון על לקוחותיהם, והם מבקשים לנפץ אותה. על השאלה מתי הם מספיקים לעבוד ולהתפרנס, אם הם כל הזמן עסוקים בעשיית מצוות, יש לדור תשובה חד משמעית: "הכסף בא מלמעלה. הייתה לנו שנת מכירות נהדרת למרות הקורונה. אני לא יודע להגיד אם הקורונה היא זו שדרבנה אנשים לקנות ולמכור או שזה המשרד שלנו שגדל והתפתח, אבל הייתה לנו שנה כלכלית מצוינת. אחרי הכל, אם אני ממליץ ללקוח לא למכור עכשיו, כי זה לא נכון לו, אז אולי לא עשיתי כסף, אבל הלקוח הזה יביא לי עוד ארבעה לקוחות אחרים".

עידן ודור מלווים את לקוחותיהם מהפגישה הראשונית ועד סיום העסקה לשביעות רצונם המלאה, ואף מעבר לכך. "כל הלקוחות שלנו הופכים לחברים שלנו. תעיד על כך כמות ההזמנות שאנחנו מקבלים לחתונות ולחינות. אנחנו לא מתווכים, אנו מקשרים אמיתיים, שעושים קשר טוב, של אמון הדדי, בין מוכר לקונה, ביושרה, בשקיפות, באמינות, באנושיות". עבודה עם נשמה קוראים לזה.

גוב ארי נכסים
כתובת: רחוב בצלאל 46, ירושלים
טלפון: 054-741-4515
למעבר לאתר>>>
למעבר לדף הפייסבוק >>>

---------------------------------

לילי לויט: אשת הנדל"ן של השכונות הוותיקות עם כ-30 שנות ניסיון

מי שמחפש אחר נכס באחת השכונות הוותיקות של ירושלים, כמו רחביה, טלביה, מושבה גרמנית, בקעה ואפילו עין כרם, בוודאי שמע את השם לילי לויט, מתווכת ותיקה ומוכרת בעיר.

לילי, בעלת משרד לתיווך נדל"ן עם ניסיון רב של 30 שנה בענף והיכרות מעמיקה עם האופי של כל שכונה, רחוב ונכס בעיר ירושלים. המשרד שבבעלותה מתמחה בכל סוגי העסקאות בשוק הפרטי והעסקי בשכונות הוותיקות בעיר. זאת, כאשר מעבר לניסיון הרב, עבור לילי להיות מתווך נדל"ן פירושו לעסוק באחד הדברים המשמעותיים לאדם – הבית שלו. לכן, מלבד ליווי הלקוחות לביצוע העסקה בצד הפיננסי, לילי מסייעת גם בעיצוב הנכס ובשדרוגו.

"אם לא עובדים מתוך אהבה אי אפשר להצליח". לילי לויטצילום: מיכאל ארנבורג

"המחשבה הזו, של להביא את הלקוח לבית משלו, אליו ירצה לחזור בסופו של כל יום, היא שמנחה אותי בעבודה", מסבירה לילי, "השירות שלי הוא אישי, אחד על אחד, ואני מאוד קשובה לצרכים של הלקוחות שלי. אני לא עובדת עם סוכנים נוספים במשרד. זו רק אני".

גם ייעוץ נדל"ני וגם עיצוב פנים

הניסיון הרב של לילי אינו מסתכם רק בהכרות עם השכונות והרחובות בעיר. היא כבר מכירה כמעט כל בית, את התכנון, את השיפוץ שעבר ובכלל את ההיסטוריה שלו. כל המידע הזה, במקביל להיכרות המעמיקה עם תהליכים שהאזור עבר בכל הקשור לאדמות פרטיות, תוכניות תמ"א ועוד, הופכים אותה לכתובת טובה ואמינה למציאה והערכת שווי עבור כל נכס באזורים אלה.

לצד זאת לילי מחזיקה בקשרים ענפים שאותם צברה לאורך שנות עבודתה, כאשר בזכות האמינות הרבה שלה היא זוכה להכרה מעמיתים למקצוע, בהם עורכי דין, ומלווה דורות של לקוחות שממשיכים להגיע אליה.

"מתייעצים איתי כל הזמן", אומרת לילי, "לפעמים אני עושה גם הערכות לדירות ללא תשלום, תוך בחינה של עסקאות אחרות בשוק. אנשים מתקשרים אליי, שואלים שאלות ואני מסייעת, כי אני לא אוהבת שעושים טעויות. אני פה כדי לתת שירות ללקוחות, ואם אפשר לתרום למישהו אשמח לעשות זאת".

"אני פה כדי לתת שירות ללקוחות". לילי לויטצילום: מיכאל ארנבורג

"במקצועי אני מעצבת פנים", ממשיכה לילי, "ואם אני רוצה למכור דירה אני עושה לה גם העמדה ללא תשלום נוסף. הגעתי לנדל"ן מתחום האמנות והעיצוב לגמרי במקרה".

כיצד לימודי העיצוב תרמו לך בקריירת התיווך?

"נכסים ברחביה וטלביה ברובם ישנים. אני אוהבת לתת ייעוץ ראשוני, שמחזק ופותר שאלות מהותיות ולהכניס את הטבע אל תוך הבית. היום, בניגוד לעבר, רוצים לפתוח כמה שיותר ולהכניס את החוץ פנימה. וזה החלק האמנותי שלי שאני משלבת בעבודה".

מידע אמין ומדויק ללקוחות

לילי היא יועצת הנדל"ן הוותיקה באזור, וכל הלקוחות שלה מרוצים מהעסקאות שהיא סוגרת עבורם. באופן טבעי ההתנסות המוצלחת שלהם, מעודדת אותם להמליץ עליה לבני משפחה ולחברים שזקוקים לשירותי תיווך נדל"ן.

"יש משרדים ותיקים שפועלים בעיר אבל שמים באזור מסוים סוכן צעיר, שרק רוצה לסגור מהר עסקה והוא לא קשוב", אומרת לילי, "וגם אין להם את כל המידע. הידע הקודם משמעותי, ובעיקר האוזן הקשבת. צריך להיות במקום הקונה ולא לראות רק את התיווך, שיגיע בסוף, כי השירות, חוויית הקנייה והאמינות הם החשובים באמת. חשוב שהכל יהיה מהיר ומסודר, אבל זה לא תמיד ככה. חשוב גם החיבור עם המתווך, הבנה של הצרכים ומעקב. לא תמיד כל הנכסים זמינים, ולפעמים לוקח זמן לאתר נכס ולהשלים עסקה גם שנתיים ויותר. הדינמיקה של נכס משתנה, וחשוב לעקוב אחרי נכסים כדי לתת פתרון ולהרוויח".

לילי מדגישה גם שאהבת הטבע, הירוק והאווירה הפסטורלית מושכים אותה לעיתים לאזורים מרוחקים יותר, כמו עין כרם ובית הכרם, בית זית, מוצא והמושבים סביב. "שם יש הכל", היא אומרת.

עד כמה מכירת דירה בירושלים שונה ממכירה בעיר אחרת?

"יש עניין של התמחות באזורים, הגבול בין שכונה אחת לאחרת זניח. אם אין דירה במקום אחד, שווה להכיר רצף של נכסים באותו תקציב בשכונות הסמוכות. העניין הוא לצבור נכסים וקשרים, לצד נגישות לכל המאגרים של נכסים ושותפויות עם מתווכים אחרים.

"הקרבה בין רחביה, שערי חסד, קטמון הישנה, מושבות, בקעה וארנונה, יוצרים כמעט רצף גיאוגרפי בביקוש. קיים שפע של מידע, וצריך לרכז ללקוח את הכל, כאשר היעילות מאוד חשובה. כלל הקונים, בין אם תושבי חוץ שאני מרבה לעבוד איתם ובין אם ישראלים, דורשים מידע מדויק ואמין. אני מציעה, בין היתר, גם סיור וירטואלי כמעט לכל נכס. אני אוהבת את העבודה שלי ותמיד מלאת מרץ, מה שלפעמים משאיר אנשים המומים, איך אחרי כל השנים אני עדיין מתלהבת ושמחה למסור כל מידע ולעדכן. אם לא עובדים מתוך אהבה אי אפשר להצליח. כאיש מקצוע אתה צריך לחשוב שאתה עושה את העבודה כאילו קנית לעצמך נכס - זה המפתח להצלחה".

לילי לויט ייעוץ ושיווק נדל"ן
טלפונים: 02-5639339, 050-5248930
למעבר לאתר האינטרנט>>>
למעבר לדף הפייסבוק>>>
לפנייה בדוא"ל>>>