"לנפגעים מתאונות עבודה יש סיכוי קלוש לפיצוי ללא ייצוג משפטי"

לאחר שנים של ניסיון בתחום, עו"ד דניאל ברדוגו מסביר מדוע ההתמודדות עם מוסדות המדינה וחברות הביטוח, בכל הקשור לקבלת הזכויות, היא קשה ולעיתים חסרת סיכוי ללא ליווי משפטי מקצועי

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד דניאל ברדוגו ראשית
עו"ד דניאל ברדוגו: "לאזרח הקטן קשה להתמודד מול המוסדות"צילום: shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

משרד עורכי דין ברדוגו דניאל, משרד בוטיק העוסק בכל תחומי הנזיקין, מתמחה בעיקר בכל נושא ייצוג נפגעים בתאונות עבודה נגד הביטוח הלאומי ומול מעסיקים, במסגרת "חבות מעבידים" כנגד חברות הביטוח.

תחום התמחות נוסף במשרד הוא בתחומי הרשלנות הרפואית מול רופאים, קופות החולים ובתי חולים. במשרד עוסקים גם תביעות כספיות בתחום המסחרי וייצוג חייבים מול בנקים ובמסגרת הוצאה לפועל וכן ייצוג עובדים ומעסיקים בתחום דיני העבודה. זאת, כאשר למשרד ניסיון רב בליטיגציה והופעה בבתי משפט ובתי דין על כל ערכאותיהם.

עו"ד דניאל ברדוגו, העומד בראש המשרד, הוא בוגר הפקולטה למשפטים מטעם אוניברסיטת בר אילן, חבר לשכת עורכי הדין ובעל משרד עצמאי מזה 24 שנים בתחום הנזיקין. כמו כן, הוא בעל תואר שני ומוסמך מטעם אוניברסיטת בר אילן וכן בוגר תואר ראשון בתחומי הקרימינולוגיה ומדע המדינה, תחומים המעשירים את ידיעתו בכל הקשור להתמודדות המשפטית מול המוסדות.

"אין נפגע שאינו ללא פיצוי משמעותי"

בתחום הנזיקין מרבית לקוחות המשרד הם נפגעי תאונות עבודה, הנזקקים לתשלום דמי פגיעה וקביעת נכות זמנית וצמיתה מטעם הביטוח הלאומי וכן נפגעי תאונות דרכים המיוצגים על ידי המשרד מול חברות הביטוח.

לדבריו של עו"ד ברדוגו, "מוסדות הביטוח הלאומי וחברות הביטוח הם מוסדות קשים להתמודדות בפרט עבור העובד והאזרח הקטן, שנכנעים בקלות. כל החלטה מצד המוסדות האלה נראית לאזרח הממוצע כהליך שלא ניתן לשנותו. משרדנו נאבק במוסדות אלו בהצלחה מרובה, מתוך מקצועיות רבה וניסיון רב של עשרות שנים. הצלחותינו מולם מדברות בעד עצמן. אין נפגע שאינו יוצא ממשרדנו ללא פיצוי משמעותי, גם אם פגיעתו היא קלה ביותר".

מה כולל תהליך התביעה מול הביטוח הלאומי וחברות הביטוח?
"אדם שמגיע אלינו לאחר שנפגע בתאונת עבודה, מתבקש להגיע פעם אחת בלבד למשרדנו. אנחנו מקבלים ממנו פרטים ממנו על התאונה ונסיבותיה, מחתימים אותו על ייפוי כוח ומסמכים נוספים, ויוצאים לדרך".

עו"ד ברדוגו מוסיף כי בתחילת התהליך הוא דואג לתבוע את שכרו של הנפגע, על ימי אי הכושר שבהם לא עבד. לאחר מכן נבחן ונבדק מצבו הרפואי, ומתגבשת חוות דעת עם רופא מומחה בתחום שבו נגרמה הפגיעה.

"בשלב הבא אנו מגישים תביעה להענקת 'נכות זמנית' אשר מזכה את הנפגע בפיצוי משמעותי למשך שנה מיום הפגיעה", הוא מסביר, "עם תום שנה, אנו מגישים תביעה ל'נכות צמיתה' וקבועה אשר מזכה אותו בקצבה חודשית למשך כל ימי חייו או למענק כספי רב משמעות. כאשר מדובר בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, אנו תובעים כמובן את חברות הביטוח בכל רחבי הארץ", מסביר עו"ד ברדוגו.

"במקרה של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, אנו תובעים את חברות הביטוח". עו"ד דניאל ברדוגוצילום: באדיבות המצולם

במשרדו של עו"ד ברדוגו יודעים כי כדי לייצג את הלקוח בצורה מקצועית שתוביל להצלחות, אין מקום לפשרות מבחינה מקצועית. "אין ספק שמול המוסדות הרפואיים ומול ביטוח לאומי נדרשת מקצועיות רבה, ניסיון רב שנים, אי כניעה והתמדה ללא לאות, שאותם אנו מספקים ללקוח ולנפגע ללא פשרות", הוא מסביר, "חשוב לנו לציין שיש במשרדנו 'בנק' של מומחים ברפואה בתחומים רבים ומגוונים, אשר מנפיקים עבורנו חוות דעת מקצועיות וכן מייעצים לנו בתחומים אלו. קביעתם המקצועית משמשת לנו אבן דרך לסכום הפיצוי אותו אנו נתבע".

הוא ממשיך ואומר כי "כאשר כלו כל הקיצין ואנו לא מקבלים את הנכות אותה רצינו עבור הנפגע או הפיצוי הנדרש לטעמנו, השלב הבא הוא תביעה או ערעור כנגד המוסד לביטוח לאומי בבית הדין לעבודה, שם אנו מביאים ניסיון של 24 שנה בהופעות ליטיגציה מול חברות הביטוח ומול רופאים ומוסדות רפואיים".

לעומת תאונות עבודה, בתחום הרשלנות הרפואית התהליך נפתח באיסוף החומר לצורך בחינת הרשלנות. משם הוא ממשיך לתביעה מקיפה בבית המשפט. "בדרך כלל תביעות מעין אלו מחזיקות סכומים נכבדים של שישה אפסים", אומר עו"ד ברדוגו ומוסיף כי "ראוי לזכור שביטוח לאומי, חברות הביטוח, והמוסדות הרפואיים הנתבעים בגין רשלנות מחזיקים סוללות של עורכי דין ומומחים בתחום, ולכן האזרח הקטן חייב משרד מקצועי ועם ניסיון רב כשלנו, אשר יילחם את מלחמתו בענקים אלו ללא חת וללא פשרות, אחרת אין סיכויו קלושים".

מה עלות תהליך התביעה מול המוסדות וחברות הביטוח?
"חשוב לציין כי ברוב המקרים הנפגע אינו זקוק לכספים בכדי לשכור את שירותי משרדנו, היות שאנו סומכים על עצמנו ואם הסכמנו לקבל את התיק אנו כנראה משוכנעים בהצלחתנו, ולפיכך רובו ככולו של שכר הטרחה בנוי מאחוזים מסכום הפיצוי ואין הלקוח משלם כל תשלום מראש".

"המפתח להצלחות – ניסיון ומקצועיות"

הנושאים בהם מטפל המשרד עוסקים בפגיעות עקב תאונות או מחלות, המשפיעות על חייו של האדם באופן משמעותי. לכן, טיפול נכון במקרים אלו והצלחות בתביעות המוגשות למוסדות ולחברות הביטוח הם בעלי חשיבות יתרה להמשך החיים ברווחה ובכבוד.

כדי להמחיש את עבודת המשרד למען הלקוחות, מספר עו"ד ברדוגו: "אחד הלקוחות בהם טיפלנו לאחרונה הוא מורה שקיבל התקף לב בזמן שלימד בכיתה. כאשר הגשנו תביעה נטען שלא מדובר בתאונת עבודה משום שאירוע הלב נגרם כתוצאה ממחלת לב ממנה סבל המורה. למרות זאת, הוכחנו בבית הדין באמצעות תיעוד רפואי מיום לידתו ובאמצעות קרדיולוגים מומחים שחיברו הערכות וחוות דעת על המקרה, כי למורה לא היו כל בעיות לב לפני התאונה. בנוסף, הוכחנו כי הלחץ והמתח הרב בו היה שרוי ביום המקרה גרם לאירוע הלב. הודות לכך, המורה הוכר כנפגע עבודה, נקבעה לו נכות צמיתה והוא מקבל קצבה של אלפי שקלים בחודש".

"שכר הטרחה בנוי מאחוזים מסכום הפיצוי". עו"ד דניאל ברדוגוצילום: באדיבות המצולם

במקרה אחר ייצג משרדו של עו"ד ברדוגו מנהל בעסק שלקה באירוע מוחי בעת עבודתו. גם במקרה הזה, לאחר שנטען כי המקור הוא במחלה, הוכח כי הלחץ בו היה שרוי העובד באותו יום היה יוצא דופן, והוא הוכר כנפגע עבודה.

"גם בתחום הרשלנות הרפואית, בו אנו עוסקים במשרדנו, הצלחנו להוכיח לא מעט מקרים של אי אבחנה של מחלה ממארת בזמן, במיוחד אצל נשים בתחום סרטן השד, ואלו זכו בפיצוי רב", אומר עו"ד ברדוגו, "כמו כן, במקרים של טיפול לקוי של רופאי שיניים אשר פגעו בעצב בפה בעת השתלת שתלים וגרמו לנזק רב, הצלחנו במשימתנו להשגת פיצויים כספיים עבור הלקוחות שלנו. כך גם בתביעות בגין תאונות דרכים, שם רבה התמחותנו בכל המצבים אשר ייחשבו כתאונת דרכים".

כיצד השפיעה תקופת הקורונה על התחומים בהם אתם מטפלים?
"תקופת הקורונה הביאה להתרחבות העיסוק בתחום דיני העבודה, כאשר רבים היו העובדים שפוטרו ללא מתן זכויותיהם כנדרש, או מעסיקים שסירבו להשיב עובדים למשרותיהם הקודמות והציעו להם משרות פחותות ערך ממה שהיה קודם. בשל המצב הקשה של המעסיקים, לא בחלו אלו בפגיעה מהותית בכל דיני המגן וזכויות העובד, לרבות צמצום משרות והיקף העבודה. בתחום תאונות העבודה ותאונות הדרכים, בעת הקורונה אכן ראינו ירידה משמעותית, אך לצערנו כיום המקרים הוכפלו ממה שהיה לפני הקורונה".

לסיכום, אומר עו"ד ברדוגו כי "אנו מקפידים להישאר מעודכנים בכל השינויים המשפטיים בתחומים בהם אנו עוסקים ואף מעבר לכך. הניסיון רב השנים בטיפול במאות תיקים המגיעים למשרדנו וזוכים להצלחות, מאפשר לנו לסייע ללקוחותינו לקבל את מלוא הזכויות המגיעות להם".

משרד עורכי דין ברדוגו דניאל
כתובת: מוטה גור 7, פתח תקוה
טלפונים: 03-6915233, 03-6915234, 050-7234731
פקס: 03-6915235
למעבר לעמוד הפייסבוק >>