מכון סרוונטס: שפה מתוך עולם שלם של תרבות

במכון הספרדי מציעים קורסים ברמות שונות ללימוד השפה והכנות לפגישות עסקיות לצד סדנאות בנושאי תרבות וקולינריה וכתיבה יוצרת

שרית ליבנה אשכנזי, בשיתוף מכון סרוונטס
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספריה
מכון סרוונטס: שפה מתוך עולם שלם של תרבותצילום: אורן כאן
שרית ליבנה אשכנזי, בשיתוף מכון סרוונטס
תוכן שיווקי

זה לא מקרי שמכון סרוונטס נקרא על הסופר מיגל דה סרוונטס, מחבר הרומן "דון קיחוטה", היצירה המתורגמת ביותר בעולם אחרי התנ"ך ואחד מגדולי היוצרים בשפה הספרדית. המכון, שנוסד בשנת 1991 על ידי ממשלת ספרד, שם לו למטרה להפיץ בעולם את השפה הספרדית ואת תרבותן של המדינות הדוברות ספרדית, וכיום פועלים במסגרתו כ-70 סניפים ברחבי העולם, כולל בישראל. הסניף הישראלי, הסמוך למתחם שרונה שבתל אביב, הוקם בשנת 1998, ועם השנים התרחבה פעילותו גם אל מחוץ לגבולות העיר, בזכות שיתופי פעולה עם אוניברסיטות ומוסדות תרבות בולטים בישראל. בסניף שבתל אביב פועלת הספרייה, שמחזיקה מבחר ספרים ומסמכים גדול ורחב, בין היתר בנושא יהדות ספרד.

סמול טוק בספרדית

הספרדית, על גווניה השונים, היא השפה השנייה המדוברת בעולם ברשתות החברתיות, כשלפי הערכות כ-500 מיליון דוברים אותה ברחבי העולם. בשל כך היא הפכה למבוקשת בקרב אנשי עסקים ומשקיעים הפועלים בזירה הבינלאומית, מוצ'ילרים שרוצים להרחיב את הידע שלהם וגם דור שני ושלישי לעולים ממדינות דוברות ספרדית שמעוניינים לחזור לשורשים. בנוסף, כשבפרלמנט הספרדי עבר החוק שהתיר לצאצאי מגורשי ספרד להגיש בקשה לקבלת אזרחות ספרדית, מכון סרוונטס ניהל בבלעדיות את קורסי הספרדית ומבחן השפה שהיה חלק מהתנאים לקבלת האזרחות המיוחלת.

המכון מציע לחברות ולארגונים קורסים בסיסיים וקורסים למתקדמים, וגם כאלה שמותאמים לצרכים ספציפיים עבור אנשי עסקים, המכוונים לנושאים שצפויים לעלות בפגישות. כמו כן מתקיימים קורסים ייעודיים להרחבת הידע בנושאים הקשורים לתרבות המקומית, כלים לניהול סמול-טוק והעשרה של אוצר מילים מעולמות התוכן של תחומי עיסוק שונים. "אנחנו גאים להיות בית תרבות שהוא הרבה מעבר לאקדמיה ללימוד שפות, אצלנו הערך המוסף לתלמידים הוא עצום. הם מעשירים את הידע שלהם לא רק באמצעות השפה, אלא גם בזכות העמקה בתחומי התרבות. כך למשל, אנחנו מקיימים אצלנו גם קורסים בגסטרונומיה וטעימות יין, סדנה לכתיבה יוצרת בספרדית ובספרייה שלנו יש את המספר הגדול ביותר בארץ של כותרים בשפה הספרדית", אומרת מנהלת מחלקת התרבות במכון, עינת טלמון, שמציינת כי בתוך זמן קצר יחסית התלמידים מתקשרים בעזרת השפה בקלות.

טלמון מוסיפה כי התלמידים במכון מגיעים מתוך אהבה לתרבות ולשפה הספרדית, ומקבלים אצלנו מעטפת שלמה של ידע ממורים שספרדית היא שפת האם שלהם. "ספרדית היא שפה עשירה שברחבי העולם יש לה צורות ביטוי ומבטאים שונים. המורים שלנו מגיעים ממספר מדינות ומי שיוצאים מכך נשכרים הם התלמידים שלנו שטועמים מכל העולמות", היא מסכמת.

הארבעה 28, תל אביב 03-5279992
מעבר לאתר

בשיתוף מכון סרוונטס