ללמוד צרפתית מהצרפתים

המכון הצרפתי, שפועל במסגרת השגרירות בישראל, מציע במקביל לקורסים לכל הרמות והמטרות חשיפה לתרבות הצרפתית העשירה

מירי ורד, בשיתוף המכון הצרפתי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המכון הצרפתי
ללמוד צרפתית מהצרפתיםצילום: באדיבות המכון הצרפתי
מירי ורד, בשיתוף המכון הצרפתי
תוכן שיווקי

המכון הצרפתי, הפועל במסגרת שגרירות צרפת בישראל, מעמיד מגוון של קורסים ללימוד השפה הצרפתית לכל הרמות. מלבד הקורסים, במכון, המשמש גם כנספחות לתרבות של השגרירות בישראל, נערכים אירועים שונים, המאפשרים לתלמידים להיחשף לתרבות הצרפתית לצד לימודי השפה.

בין הקורסים הנלמדים במכון ניתן למצוא קורס המשלב דקדוק ואוצר מילים; קורס שפה מדוברת שבו התלמידים לומדים לתקשר ולהתמצא בסיטואציות מחיי היום-יום; קורסים אינטנסיביים יומיומיים ללימוד צרפתית הנערכים בחודשי הקיץ וקורסים מתחום התרבות, כמו קולנוע, ספרות, קולינריה, אופנה, אקטואליה ועוד. כמו כן מתקיימים קורסים לילדים ובני נוער וקורסים ייעודיים המועברים לאנשי מקצוע, בהם עורכי דין, אנשי עסקים ורופאים שעובדים עם אוכלוסייה שדוברת את השפה, או כאלה שמעוניינים להעביר את פעילותם לצרפת. "שמנו לנו למטרה לקדם את השפה הצרפתית בישראל ואנחנו מתאימים את עצמנו לצרכים העולים מהשטח, ולכן יש לנו קורסים בנושאים שונים בהתאם לדרישת הקהל", מסבירה המתאמת הפדגוגית של המכון, לין לוי.

הקורסים מתקיימים בסניפי המכון, הפרוסים בחיפה, בנצרת ובתל אביב וכן באופן מקוון באמצעות הזום. המכון אף נותן מענה לתלמידים המעוניינים בלימוד פרטני. "המכון הצרפתי הוא מרכז רשמי של משרד החינוך הלאומי הצרפתי וככזה הוא מוסד שרשאי להנפיק תעודות ולערוך מבחנים רשמיים הבוחנים את רמת השליטה בשפה הצרפתית", אומרת לוי, ומציינת כי במכון נערכים בין היתר מבחני שליטה בשפה לצורך לימודים אקדמיים, עבודה בצרפת, או לצורך קבלת אזרחות צרפתית, הגירה לקנדה ולמדינות נוספות. במכון אף נערכים קורסי הכנה מקיפים למבחנים אלה.

"צוות ההוראה של המכון מורכב מאנשי מקצוע מוסמכים ששפת האם שלהם היא צרפתית. כולנו הוסמכנו ללמד צרפתית וצברנו ניסיון רב בהוראה", מוסיפה לוי, "אנחנו שייכים למחלקת התרבות של שגרירות צרפת, ומזמינים את התלמידים לאירועי תרבות שונים, כמו הופעות, פסטיבלים, הרצאות וסרטים שחושפים אותם לתרבות הצרפתית", מוסיפה לוי.

כדי לחזק את הקשר עם השפה והתרבות, תלמידי המכון מקבלים מנוי למדייטק, ספרייה עשירה שמתעדכנת כל העת בספרים צרפתיים שתורגמו לעברית, ספרי אודיו, ספרים בצרפתית למתחילים וסרטים צרפתיים עם כתוביות בעברית. תלמידי המכון אף מקבלים גישה לספרייה דיגיטלית המתחדשת מדי יום ומכילה עיתונים ומגזינים בשפה הצרפתית, ספרים דיגיטליים וקטעי מדיה שונים. "כל אלה מעשירים את התלמידים ועוזרים להם ברכישת השפה", מסכמת לוי.

1-700-701-778
מעבר לאתר

בשיתוף המכון הצרפתי