יועץ המשכנתאות ישי מורד: "ניתן לכסות חובות מבלי למכור את הנכס"

"לכל משק בית שנמצא בחובות ניתן לתת מענה, צריך רק לדעת כיצד לתפור את החליפה המתאימה והנכונה", כך מסביר ישי מורד, בעלי חברת ים ייעוץ משכנתאות בע"מ, שמלווה לקוחות הזקוקים לפתרונות פיננסיים ולייעוץ מקיף ויסודי בכל הנוגע לתחום המשכנתאות

שחר אמאנו, בשיתוף ים ייעוץ משכנתאות בע"מ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"יש הרבה אנשים שמיד חושבים על מכירת הבית כאופציה ראשונה". ישי מורד
"יש הרבה אנשים שמיד חושבים על מכירת הבית כאופציה ראשונה". ישי מורד
שחר אמאנו, בשיתוף ים ייעוץ משכנתאות בע"מ
תוכן שיווקי

יוקר המחייה המאמיר בישראל מביא משקי בית רבים לחפש בלית ברירה פתרונות אשראי אשר יאפשרו להם לגמור את החודש ולנסות להחזיק את הראש מעל המים. בעלי עסקים שעדיין מתמודדים עם השלכות הקורונה, שכירים שצברו חובות עתק ואחרים שהפכו מסורבי בנקים או מוגדרים כבעלי דירוג אשראי נמוך - כל אלו נכנסו למעגל שהם מתקשים לצאת ממנו, וכל צעד לחוץ, פזיז ולא מתוכנן שבו ינקטו רק יחמיר את מצבם.

יועץ המשכנתאות ישי מורד, בעלי חברת ים ייעוץ משכנתאות בע"מצילום: קרן לב

ישי מורד, מנכ"ל חברת ים ייעוץ משכנתאות בע"מ, מכיר מקרוב את המצב הקיים ומצליח מניסיונו לתת מענה לבעיות בתחום האשראי ולהביא לשינוי משמעותי בתזרים החודשי של כל משפחה כבר מהחודש הראשון. "כל חייב שבבעלותו נכס יכול לשנות את מצבו הכלכלי באופן מיידי מבלי למכור את הבית", מסביר ישי מורד. "לכל משק בית ניתן למצוא פתרון, צריך רק לדעת כיצד לתפור לו את החליפה המתאימה והנכונה על מנת להפוך את ההתנהלות הכלכלית שלו למרווחת יותר ומלחיצה פחות".

פתרונות לשיפור המצב הפיננסי

מורד, בן 44 ואב לשתי בנות – מיה בת 8 ואלמה בת 3, הוא בעל תואר ראשון במדעי הרוח מאוניברסיטת תל אביב. יש ברשותו הסמכות ותעודות, כולל מבנק ישראל, והוא מורשה מטעם הבנק כמיופה כוח בתמורה, הרשאה המאפשרת לו לשקף במדויק לכל אדם את נתוני האשראי שלו. הוא מציין כי חברת ים ייעוץ משכנתאות בע"מ מתמקדת בעיקר במשקי בית שצברו חובות של מאות אלפי שקלים וקרובים לאי עמידה בתשלומים, ומספקת להם פתרונות בנקאיים וחוץ בנקאיים שישפרו את מצבם הפיננסי וגם את דירוג האשראי שלהם.

"יש הרבה אנשים שמיד חושבים על מכירת הבית כאופציה ראשונה, אחרים יעדיפו תהליך של חדלות פירעון, אבל במציאות הכלכלית של היום יש אופציות אשראיות עדיפות ומשתלמות הרבה יותר לטובת שיפור משמעותי בתזרים המשפחתי", אומר מורד. "אנחנו מציעים, בין היתר, למשכן את הבית כנגד משכנתא לטווח ארוך, שבה יגולמו כל החובות וההלוואות וההחזר החודשי יהיה נמוך הרבה יותר. כך נשיג כמה מטרות: נשחרר לחץ כלכלי כבר מהחודש הראשון, נעלה משמעותית את דירוג האשראי, ניראה טוב יותר מול הבנקים וגם נימנע ממכירת הבית ואובדן הנכס".

לעולם המשכנתאות המאתגר הגיע מניסיון אישי. ישי מורד ובנותיו מיה ואלמה

מורד מסביר כי הנגישות לגופי האשראי קיימת לכל אזרח, אך הוא יתקשה לבדו לקבל אשראי בבנקים או בחברות האשראי, ולכן נדרש יועץ משכנתאות מיומן המכיר את התחום מקרוב ויכול למצוא פתרונות טובים יותר. הוא מסביר כי הרגולציה, למשל, מאפשרת לבנקים לתת משכנתא לכל מטרה במימון של עד 50 אחוז משווי הנכס, אך כיום ניתן באמצעות משכנתא בדרגה שנייה להגיע גם ל-80 ו-85 אחוז, בגופים מוסדיים וחוץ בנקאיים.

"תכנון נכון של הבקשה וניהול אפקטיבי יותר שלה, יענה על הצורך של הרבה מאוד משקי בית אשר נאנקים תחת עליות הריבית, האינפלציה ויוקר המחייה", הוא אומר. "ים ייעוץ משכנתאות בע"מ יכולה להשיג ללקוחותיה משכנתא בדרגה שנייה ל-30 שנה, וזהו שינוי משמעותי מאוד כאשר מנסים למצוא דרכים להתמודד עם המצב הכלכלי כיום. באמתחתנו מגוון כלים, דוגמת משכנתאות חוץ בנקאיות מגופים מוסדיים ומוכרים אך אנו מתנהלים מולם רק כאשר הבנק מסרב לתת משכנתא, או מוגבל רגולטיבית מבחינת אחוז המימון משווי הנכס".

אסור ללקוח המשכנתא לטעות בבחירת היועץ. ישי מורד וכמה מלקוחותיו

לעולם המשכנתאות המאתגר הגיע ישי מורד מניסיון אישי. הוא לקח בעצמו כמה משכנתאות והבין שעם כל החיוכים של הפקידים בבנקים, האינטרסים שלהם מנוגדים לאלו של הלקוח הפשוט. האינטראקציה הרצופה עם הבנקים הביאה את מורד בסופו של דבר לבחור מחדש את ייעודו ולהקים את החברה בבעלותו, הוא גם היה שותף לדור המייסדים של התאחדות יועצי המשכנתאות, שבה חברים כיום מעל 1300 יועצים מקצועיים ואיכותיים.

מי מייצג אתכם מול הבנקים?
את חברת ים יעוץ משכנתאות בע"מ, הקים מורד, לדבריו, מתוך הבנה כי משקי הבית, זקוקים ואף חייבים איש מקצוע אשר ייצג אותם אל מול הבנקים לטובת השגת משכנתא בתנאים הטובים ביותר האפשריים ללקוח, וגילה כי תובנה זו איננה שלו בלבד. "ככל שהגיל יורד, כך אני מבחין בשוני התפיסתי וההבנה שיש צורך ביועץ משכנתאות שפועל לטובת הלקוחות וחוסך להם הרבה זמן, תסכול ובעיקר כסף", הוא מסביר. "כיום 40-50 אחוז מנוטלי המשכנתאות בישראל נעזרים ביועץ שיודע שחיוך של הפקידה בבנק הוא טוב ונחמד, אבל לא צריכים לשלם עליו כל כך הרבה".

מורד מוסיף כי היעדרו של יועץ משכנתאות מיומן עלול לעלות ללקוחות בטווח הארוך מאות אלפי שקלים, וזה לא המקום לחסוך בו "ממש כפי שלא מוותרים על עורך דין או מתווך". לדבריו, לקוחותיו הם ברובם "אנשים שיודעים שהם לא יודעים, ואנו מסייעים להם ומלווים אותם לאורך העסקה הכלכלית החשובה של חייהם באמצעות חברת ים ייעוץ משכנתאות בע"מ המתמחה בכל סוגי המשכנתאות: משכנתא ראשונה לזוגות צעירים , משפרי דיור, משכנתא הפוכה לבני 60 ומעלה, משכנתא לכל מטרה לכיסוי חובות או משכנתא בדרגה שנייה.

חברת ים ייעוץ משכנתאות בע"מ מתמחה בכל סוגי המשכנתאות

"בניגוד לדור ההורים שלנו שבזמנם ניתן היה לקבל משכנתא של 100 אלף דולר עם הון עצמי של 10 אחוז משווי הנכס, כיום המשכנתא הממוצעת היא בגובה מיליון שקל ומעלה. למהלך שכזה לא הולכים לבד, בטח כשלא יודעים ומכירים את הדקויות הרלוונטיות, לא דוברים את השפה הבנקאית ולא מקושרים לאנשים הנכונים. התוצאה עלולה להיות דחיית בקשת המשכנתא על ידי הבנק והגעה למבוי סתום, או במקרה הפחות חמור משכנתא שאינה מתאימה למצב השוק ולצרכי הלקוח, וחוסר הידע הזה עלול לעלות המון כסף, כמו גם בחירת יועץ משכנתאות חובבן וחסר ניסיון".

לסיכום אומר מורד כי ים ייעוץ משכנתאות בע"מ מלווה את כל התהליך ברגישות ומקצועיות, תוך בניית יחסי אמון בינה לבין הלקוחות. מניסיונו, הוא גם מנפק כמה טיפים לבחירה נכונה של חברה לייעוץ משכנתאות: "מחיר זול, פגישה ראשונה ללא תשלום, היעדר המלצות או ניסיון קודם צריכים להדליק נורות אדומות כמעט מיידית. כל משפחה היא מקרה בפני עצמו ואין משכנתא דומה לאחרת , לכן אסור ללקוח המשכנתא לטעות בבחירת היועץ, כיוון שהוא עלול למצוא עצמו מסורב בבנק או נאלץ לנטול משכנתא שלא מתאימה לו, כך שהזול ייצא יקר מאוד בעתיד".

ים ייעוץ משכנתאות
טלפון: 054-223-0664
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לערוץ היוטיוב >>

בשיתוף ים ייעוץ משכנתאות בע"מ