אייטרייד: הדרך שלך למסחר בשוק ההון

מסחר בזירת סוחר באמצעות חוזי הפרשים על מגוון נכסי בסיס היא דרך נוחה ויעילה, לסחור בשוק ההון

בשיתוף אייטרייד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייטרייד: מסחר בזירת סוחר באמצעות חוזי הפרשים על מגוון נכסי בסיס
אייטרייד: מסחר בזירת סוחר באמצעות חוזי הפרשים על מגוון נכסי בסיס
בשיתוף אייטרייד
תוכן שיווקי

זירת סוחר היא פלטפורמה דיגיטלית המאפשרת מסחר על חוזה הפרשים במגוון מוצרים פיננסים באפיקים שונים: סחורות, מדדים, מט"ח, מניות ואג"ח.

חוזה הפרשים הוא מכשיר פיננסי שערכו נגזר מנכסי בסיס ומאפשר מסחר רציף על הפרשי המחירים מרגע פתיחת העסקה ועד לסגירתה. בזירת סוחר, באמצעות חוזה הפרשים, משקיע יכול לסחור גם בלונג וגם בשורט. כך שאם הסוחר צופה שמכשיר מסוים יעלה הוא יבצע קניה (מה שמכונה "לונג") ואם המשקיע צופה שמכשיר מסויים ירד – הוא ימכור בחסר (מה שמכונה "שורט"). בהנחה שצדק בהערכתו – ירוויח, בהנחה שטעה – יפסיד.

למסחר דרך זירת סוחר באמצעות חוזי הפרשים יש יתרונות רבים כדוגמת היכולת למנף, האפשרות לסחור בשורט ולא רק בלונג ועוד.

בישראל פועלות כיום מספר זירות סוחר המפוקחות על ידי הרשות לניירות ערך ומאפשרות מסחר בחוזי הפרשים. זירת הסוחר אייטרייד ידועה כמקצועית ומתקדמת ולא בכדי מדורגת מזה שנים רבות ובאופן עקבי כזירת המסחר המובילה ביותר. אייטרייד משתמשת במערכת המסחר Metatrader הבינלאומית, בה משתמשות החברות המובילות בתחום בעולם וכן במערכת המסחר WebTrader שהינה פיתוח ייחודי שלה.

זירת הסוחר אייטרייד מחוייבת לברר את מידת התאמתו של הלקוח טרם פתיחת חשבון וכך מבצעת אייטרייד ביקורת שסוחרי הזירה מודעים לסיכונים הקיימים שכן תמיד חשוב לדעת ולזכור שהשקעות מצריכות ידע ושכגודל הסיכוי להרוויח - כך גם גודל הסיכוי להפסיד.

לקבוע מראש נקודות רווח והפסד

במהלך השימוש בזירת הסוחר ניתנת תמונת מצב של כל הנכסים שנסחרים בזירה בזמן אמת, כולל ציטוטים וגרפים. מערכות מסחר מתקדמות מספקות לסוחר כלים יעילים המאפשרים לו להגיע להחלטות מושכלות. פיצ'ר חשוב נוסף של המערכת הוא היכולת להגדיר מראש פקודות מסחר. הסוחר יכול לקבוע מראש נקודה המגבילה את הרווח ואת ההפסד שלו, בהתאם להחלטתו מתי מוטב לצאת ברווח ועד כמה הוא מוכן להפסיד בכל פוזיציה. התוצאה היא היכולת לנהל את הסיכונים שלך בהתאם לתאבון הסיכון שלך. בנוסף, יכול המשקיע להגדיר הוראות עתידיות, כך שהמערכת תבצע את ההוראה במחיר מסוים ומוגדר מראש. כשסוחר צופה שמכשיר פיננסי יגיע למחיר מסוים ומשם ירד - ביכולתו להציב הוראת מכירה עתידית במחיר אותו הוא צופה. ברגע שהמחיר הזה יגיע - המערכת תבצע פעולת "שורט" באופן אוטומטי והפוך.

יתרון משמעותי נוסף הוא היכולת להשקיע תוך שימוש במינוף. המינוף הוא כלי פיננסי המאפשר לסוחר לפתוח עסקאות בשווי הגבוה מההון אותו החליט להפקיד לחשבון המסחר, בנוסף הסוחר שולט ביחס המינוף בו הוא מעוניין לסחור ומה גובה המינוף הרצוי. אם, לדוגמה, למשקיע יש 1,000$ בחשבון והוא בוחר לפתוח פוזיציה חדשה בסכום זה – על כל 1% של תנועה ירוויח או יפסיד 10$, שהם 1%. אך אם יבחר במינוף – יוכל לפתוח פוזיציה ב-2,000$ - יחס רווח או הפסד של פי 2 מהסכום הקיים בחשבון. כך, כל עלייה או ירידה תביא לרווח או להפסד כפול, אך מבלי שהמשקיע יכול להפסיד יותר כסף ממה שיש בחשבונו. כמובן שניתן לפתוח פוזיציה גם פי 5, פי 10 וכו' כמובן בהתאם לסוג המכשיר.

בנוסף אייטרייד מאפשרת לסחור על חוזים עתידיים באופן רציף ע"י כך שהיא מבצעת עבור הסוחרים את המעבר בין החוזה הפוקע לבא אחריו וזאת בניגוד למסחר שאינו בזירות סוחר.

המינוף באמצעות זירת סוחר הינו כלי המוטמע במערכת המסחר וניתן להשתמש בו בקלות. יש לזכור כי המינוף טומן בחובו סיכונים וככל שסוחרים עם יחס גבוה יותר של מינוף כך הסיכון להפסד גבוה יותר.

האפשרות להתנסות לפני הקפיצה למים העמוקים

באייטרייד ממליצים תחילה לפתוח חשבון דמו להתנסות - כדי לבדוק "על יבש" אם המסחר בזירת סוחר מתאים עבורך והאם כדאי להיכנס לזירת הסוחר האמיתית רק לאחר שהובנו היטב כללי ההתנהלות בה. לסוחרים בפלטפורמה ולמתעניינים במסחר באייטרייד אף מונגשים סרטוני הדרכה בנושאים מגוונים כגון מושגי יסוד וסרטוני הדרכה על הפלטפורמות עצמן.

ב- Atrade ניתן לפתוח חשבון מסחר החל מ-100 $ בלבד. למידע נוסף לחצו על הלינק, השאירו פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם.

הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם. פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר. החברה המפעילה זירה זו פועלת כצד נגדי לעסקאות איתך ולכן היא המוכרת כשאתה קונה והיא הקונה כשאתה מוכר. אין באישור שנותנת רשות ניירות ערך לניהול הזירה אישור לטיב המסחר בזירה או במכשירים הפיננסיים הנסחרים בזירה, או אישור כי מדובר באפיק השקעה בטוח או מומלץ. המסחר מגיל 18. המסחר באייטרייד באמצעות חוזי הפרשים (CFD) . ט.ל.ח.

בשיתוף אייטרייד