חברת אשראי חוץ בנקאי שרוצה לבנות את הצפון

בילדינג קפיטל היא חברת אשראי חוץ בנקאי חדשה הפועלת בצפון הארץ והקימה את משרדיה בחיפה. החברה, המעניקה אשראי חוץ בנקאי למיזמי נדל"ן, מכוונת את פעילותה לחיפה וצפון הארץ תוך מתן דגש בין היתר על היזמים מהמגזר הערבי

בשיתוף בילדינג קפיטל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חברת אשראי חוץ בנקאי שרוצה לבנות את הצפון
חברת אשראי חוץ בנקאי שרוצה לבנות את הצפון
בשיתוף בילדינג קפיטל
תוכן שיווקי

בילדינג קפיטל הינה חברת אשראי חוץ בנקאי הנותנת מימון בליווי סגור ליזמים ולחברות בנייה לצד מסלול נוסף להשלמת הון עצמי (מזאנין) וחילוץ הון עצמי. בכוונת החברה, שהוקמה על ידי שמשון הראל, יגאל שרייבר וג׳אקי ואקים, להתמקד באזור חיפה והצפון, והיא מסמנת את יזמי הצפון כלקוחות הפוטנציאליים שלה. מנכ״ל החברה הוא רו״ח ג׳אקי ואקים, שכיהן עד לאחרונה כגזבר עיריית חיפה. רו"ח ואקים הינו בעל ניסיון עשיר בתחום הפיננסים, בתחומי התכנון, הבנייה וניהול פרויקטים גדולים ומורכבים. הוא כיהן בתפקידים ציבוריים בכירים, בין השאר כחבר הנהלה ויו"ר ועדת הכספים של מפעל הפיס, יו"ר ועדת הכספים של החברה למשק וכלכלה, חבר המועצה המייעצת של בנק ישראל, דירקטור מקצועי בחברות כרטיסי האשראי ישראכרט ואמריקן אקספרס ועוד.

"ליזם מהצפון אין שום סיבה לנסוע ולחפש מימון במשרדים בתל אביב״, אומר ואקים. ״אנחנו בבילדינג קפיטל מעמידים 'חליפת' מימון מלאה הכוללת את כל המרכיבים: פתרונות הון עצמי, חוב בכיר ופוליסות חוק מכר. הכל תחת קורת גג אחת ולא פחות חשוב, באופן מהיר ונגיש ליזמי הצפון וכזה שיודע להציע מחירים תחרותיים עבור החברה היזמית".

לאחרונה השלימה בילדינג קפיטל גיוס ראשון בהיקף של כ 300- מיליון שקל ולמעשה היא חברת האשראי החוץ בנקאי הראשונה שתפעל מחוץ לגוש דן ופעילותה תנוהל ממשרדיה בחיפה.

רו״ח ג׳אקי ואקים, מנכ"ל בילדינג קפיטלצילום: אממה

החברה שמה דגש על יזמים באזור חיפה והצפון ותתמקד בין היתר גם ביזמים בחברה הערבית שבונים באזורי ביקוש וזקוקים למימון הפרויקט. ״אנחנו מבינים נדל"ן ומימון״, מוסיף ואקים. ״אנחנו מבינים את המורכבות העומדת בדרכן של החברות היזמיות ויודעים לספק את הפתרון המימוני והנכון ביותר עבור היזם, וכל זאת בתנאים תחרותיים ביותר למקובל בשוק הבנקאי והחוץ בנקאי. בנוסף, הניסיון המקצועי והעשיר של הצוות בבילדינג קפיטל מהווה את האקס פקטור עבור החברות היזמיות בצפון הארץ. אנחנו מבינים את התחום ויודעים לגרום לדברים לקרות כאן. היכולות האלו, שעומדות לרשות היזמים שעובדים איתנו, שוות כסף רב במובנים של זמן וקבלת החלטות מקצועיות. כחיפאי גאה אני שמח לפתוח את משרדי החברה בחיפה. בעקבות הגידול בשוק הנדל"ן והמגבלות על המערכת הבנקאית התפתח תחום האשראי החוץ בנקאי באופן משמעותי ביותר והוא צובר תאוצה ונתח שוק גדול. כאן בדיוק אנו נכנסים, עם מחירים תחרותיים, שירות ונגישות ברמה הגבוהה ביותר, והכל בליווי צמוד ומתן פתרונות מימוניים אופטימליים לצורכי היזם.

כאמור, בנוסף לוואקים השותפים להקמת החברה הם יגאל שרייבר ושמשון הראל. שרייבר כיהן עד לאחרונה כמנכ"ל קבוצת אלייד העוסקת בתחום הנדל"ן, הרכב, הקמעונאות, הלוגיסטיקה והתשתיות. לשרייבר ניסיון של יותר מ 35- שנה בייזום, בנייה ופיתוח של פרויקטים בתחום הבנייה והתשתיות, בעבר כיהן כחבר הנהלת קבוצת אשטרום ודירקטור בחברות הבנות. הוא ממקימי חברת אשדר, ושימש כמנכ"ל החברה במשך יותר מעשור. ״בילדינג קפיטל תציע ליזמים בחיפה והצפון מעטפת אשראי מלאה ותדע להתאים לכל יזם את חבילת האשראי הנכונה ביותר עבורו", אומר שרייבר. "הניסיון העשיר שלנו בתחום הנדל״ן מהווה יתרון ענק, ואני בטוח שמיקום משרדי החברה בחיפה יגביר את הנגישות לשוק״. יו"ר הדירקטוריון של החברה הוא איש העסקים שמשון הראל, המכהן כמנכ"ל ובעלים של חברת הבנייה אמריקה ישראל. הראל נחשב לאחד מאנשי העסקים הבולטים בארץ ומכהן בתפקידים ציבוריים ועסקיים רבים, בהם: יו"ר מועצת המנהלים של מכון ויצמן ויו"ר חברת האיצטדיון העירוני חיפה, ובעבר כיהן כמשנה למנכ"ל אפריקה ישראל. הראל: "אני שמח מאוד על תחילת פעילותה של החברה בחיפה. כיזם זה עשרות שנים, אני מכיר מקרוב את הצרכים והמצוקות של ענף הבנייה למגורים, ואני שמח שבאמצעות בילדינג קפיטל אנו באים עם בשורה גדולה. אנחנו כאן כדי לתת מענה הולם לצורכי היזם ובעיקר את השקט הנפשי לקידום עסקיו".

בילדינג קפיטל
כתובת: פל ים 6, חיפה
טלפון: 04-6707707
למעבר לאתר >>

בשיתוף בילדינג קפיטל