בנק ירושלים מוכר תיק משכנתאות של חצי מיליארד לחברת כלל ביטוח

הבנק ירשום רווח של 25 מיליון שקל ; יאיר קפלן מנכ"ל בנק ירושלים: "כחלק מאסטרטגיית ניהול ותכנון ההון של הבנק, פיתחנו מיומנות לתהליך מכירת תיקים המאפשרת לנו לתמוך בצמיחת הפעילות"

בשיתוף בנק ירושלים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בשיתוף בנק ירושלים
תוכן שיווקי

בנק ירושלים (1,236 0.98%+) הודיע היום על מכירת תיק משכנתאות בהיקף של כחצי מיליארד שקל לכלל ביטוח ופיננסים. בנק ירושלים ממשיך לצמוח ולהתרחב בפעילות המשכנתאות שלו. כחלק מהתוכנית האסטרטגית של הבנק ובהמשך לעסקאות דומות שביצע בשנים האחרונות, הודיע היום הבנק, כי חתם על הסכם למכירת 90% מתיק אשראי לדיור בהיקף של 486 מיליון שקל לחברת כלל ביטוח(6,233 2.96%-) ופיננסים. בעקבות המכירה ירשום הבנק רווח של 25 מיליון שקל. מתחילת השנה הגדיל בנק ירושלים את תיק המשכנתאות בשיעור משמעותי, בהמשך למגמת הצמיחה באשראי בשנת 2021.מכירות תיקי האשראי מאפשרות לבנק להמשיך ולצמוח בפעילותו בשוק המשכנתאות, תוך שיפור הרווחיות שלו.

יאיר קפלן מנכ"ל בנק ירושליםצילום: יוסי צבקר

יאיר קפלן מנכ"ל הבנק מסר–"לאורך השנים האחרונות, מימש הבנק את האסטרטגיה העסקית שלו והגדיל באופן משמעותי את היקפי פעילותו. כחלק מאסטרטגיית ניהול ותכנון ההון של הבנק, פיתחנו מיומנות לתהליך מכירת תיקים המאפשרת לנו לתמוך בצמיחת הפעילות ועל ידי כך להנגיש את המשכנתאות שלנו לקהל לקוחות רחב יותר. עסקה זו וכן העסקאות שבוצעו בעבר, משקפות את מערכת היחסים הטובה ואיכות שיתופי הפעולה שרקם הבנק במשך השנים עם הגופים המוסדיים בישראל ואנו שואפים להמשיך לטפח ולהרחיב את שיתופי הפעולה גם לגופים נוספים".

יוסי דורי, משנה למנכ״ל ומנהל חטיבת ההשקעות של כלל ביטוח ופיננסים, ציין: ״אנו מברכים על העסקה עם בנק ירושלים, ועל שותפות מוצלחת וארוכת שנים. מדובר בעסקת אשראי איכותית ויציבה, המשקפת תשואה הולמת לעמיתי כלל ביטוח ופיננסים״.

העסקה בוצעה באמצעות מערך האשראי הלא סחיר בניהולו של אריק רוט.

בשיתוף בנק ירושלים