המים אינם הגבול: העברת סחורות ממסוף למסוף ברחבי העולם

חברת ג'קי ליין מתמחה בחדירה למסופי נמל עורפיים בערים שאין בסביבתן נמל, ובכך מציעה ליבואנים שילוח ימי מקוצר ליעד והוזלת העלויות

גלית בן חמו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספינה עם מכולות
המים אינם הגבול: העברת סחורות ממסוף למסוף ברחבי העולםצילום: Shutterstock
גלית בן חמו
תוכן שיווקי

"ברגע שנפתחת דלת לישראל במסגרת הסכמי שלום, אנחנו הראשונים להיכנס ולהציע שירות למטענים חלקיים. היכולת הזו מתקיימת בזכות שנות הניסיון שלנו בתחום לצד המוניטין והאמינות שנשמרו עד כה; ובזכות החברה העולמית שאנחנו מייצגים בישראל, שהמומחיות שלה היא קונסולידציה (LCL)", מסביר ג'קי ביטון, מייסד חברת ג'קי ליין בע"מ.

חברת ג'קי ליין נוסדה בשנת 1988 ונחשבת לאחת משחקניות השילוח המוכרות בישראל. "אנחנו הופכים את הלוגיסטיקה לפשוטה יותר", מתמצת ביטון את האג'נדה המקצועית של החברה. ג'קי ליין מציעה שירותים נרחבים של שילוח ימי ואווירי לכל יעד ברחבי הגלובוס. "אחד מהדברים שהענף הזה דורש הוא להצטייד בטכנולוגיות חדשות כל הזמן, וזה מה שאנחנו מקפידים לעשות, על מנת לספק ללקוחות שלנו, חברות השילוח ועמילות המכס, את השירות המהיר והטוב ביותר".

ביטון, יליד עיר הנמל קזבלנקה שבמרוקו, נשאב לענף לפני 44 שנים. במהלך עשר שנים עבד כשכיר בחברת צים ובחברה נוספת בענף, וכך נחשף לתחום הקונסולידציה, שהיה אז בארץ עדיין בחיתוליו. מדובר בנישה שבה מתחייבת החברה המשלחת להובלת מכולה אחת או יותר בכל אחד מהנמלים הפעילים לארץ מכל רחבי העולם, כאשר המכולה משמשת כמרחב אחסון למטעני LCL של מספר חברות. המכולות והשירות של חברת ג'קי ליין פרוסות בכ–500 יעדים ברחבי העולם – החל ביעדים פופולריים ונגישים, וכלה ביעדים מורכבים במיוחד. כיום ידועה החברה כאחת מבין החברות היחידות שנותנות מענה שכזה והוותיקה שבהן. "אנחנו ממלאים כל אחת מהמכולות שלנו באופן קבוע, וללקוחות שלנו מובטח תזמון ידוע של יציאה מהנמלים והגעה ליעד, ללא חשש מפני עיכובים, ובהבטחה שהסחורה תגיע ליעדה בשלום. זה נותן להם שקט מוחלט".

מכולות בפריסה עולמית

"מרגע שנכנסנו לתחום הפכנו לחברה המייצגת של אחת מהחברות העולמיות המובילות בענף, ומאז אנחנו איתם", מסביר ביטון את העוגן המרכזי שמאפשר לחברה לנעוץ מכולות גרופאג' על פני הגלובוס. "לחברה הזו יש כיסוי מלא בכל הנמלים בעולם, וברגע שנחתם הסכם מסחרי או הסכם שלום של ישראל עם מדינה כלשהי, הם מיד מושכים אותנו פנימה. האמון שלהם בנו מלא".

ג'קי ביטון, מייסד חברת ג'קי ליין בע"מ

חברת ג'קי ליין היתה הראשונה לפתוח את תחום ה–LCL מדובאי לישראל, לצד מספר מנסיכויות המפרץ. "ההסכם בין ישראל לנסיכויות המפרץ הוא פתח להזדמנויות עסקיות רחבות, ואנחנו שמחים על האפשרות לתת את המענה לכך בהובלה ימית שנמשכת כעשרים ימים".

בינואר 2021 פתחה החברה שירות שבועי למשלוחים חלקיים מקזבלנקה לחיפה ולאשדוד. "עד שנכנסנו למשבצת הזו השירות היה עקיף, דרך מרסיי, אנטוורפן או ברצלונה, ובזכות הכניסה שלנו התקצרה ההובלה ל–10–11 ימים". השירות מאפשר איסוף משלוחים מערים חשובות, כמו טנג'יר, רבאט, קזבלנקה, אגאדיר, פאז, מקנס ועוד. מפברואר הקרוב צפוי להיפתח מסוף נוסף בסהרה המערבית שיספק פתרון לאזורים מרוחקים מהערים המרכזיות. "אנחנו נוסעים בעקבות השלום", אומר ביטון, "במקומות שנפתחים שווקים חדשים, גם אנחנו שם".

איסוף מטענים ממרחק

בישראל אין משמעות רבה למרחק הובלת הסחורות משני הנמלים הימיים לערים המרכזיות. אולם במדינות כמו ארצות הברית, הונגריה או הודו קיימת משמעות רבה למרחקים האדירים – סיבוך והתייקרות תהליכי ההובלה. לשם כך הוקמו מסופים עורפיים.

לחברת ג'קי ליין מספר רב של מסופים הפזורים בכל העולם שעמם יצרה קשרים מסחריים לטובת לקוחותיה. רק בארצות הברית קיימים כשישים מסופים עורפיים שנותנים מענה לערים כמו מישיגן, אטלנטה, שיקגו ועוד. "אין שום סיבה בעולם שחברה תיאלץ לשלוח סחורה לנמל בניו יורק, כשספק הסחורה נמצא במישיגן, מרחק של כ—1,300 ק"מ משם. מדובר בעלות גבוהה מאוד, וכמובן בזמן ארוך יותר להובלה".

במזרח אירופה יצרה החברה קשר בלעדי עם מסוף עורפי בבודפשט, שירות מכולה קבוע במקום שממכיל משלוחים למדינות רבות באירופה, ובהן צ'כיה, סלובקיה, אוסטריה, שוויץ ועוד. "בהונגריה קיים נמל אחד בלבד, נמל קופר, שנמצא במרחק של כחמש–שש שעות מעיר הבירה בודפשט, שהיא ציר מרכזי במזרח אירופה. ההובלה היבשתית ממרכז אירופה לנמלי צפון מערב אירופה היא יקרה מאוד. למעשה, בעזרת המסוף העורפי הצלחנו להקים חלופה מהירה וזולה בהרבה ולתת מענה לרדיוס נרחב".

לחברה יש אינטראקציה עם 16 מסופים עורפיים גם ברחבי הודו. "זו כוחה של הקונסולידציה. לצד זה, אם לא היינו מחוברים לחברות הגדולות בעולם, ואם לא היתה לנו תמיכה ברחבי העולם של עמילי מכס וחברות שילוח, לא היתה לנו האפשרות לעשות את זה", מבהיר ביטון את חשיבותם של המוניטין, הקשרים המסחריים והאמינות בענף.

שינוי במגמות לאור המגפה

הטלטלה שנענעה קשות את הגלובוס בכל פינה עוררה קיפאון זמני בלבד בענף השילוח. מאז מים רבים זרמו באוקיינוסים, והסימנים שנותרו מאותה תקופה הם הגבלות זמניות על נמלים, שמובילים לעיכובים ביציאת הספינות או לביטולים. "ההשפעה של כל אלה הובילה להתייקרות מצד חברות הספנות המסחרית. מדובר בעלייה דרמטית של מחירים, שמתגלגלת החל מחברות הספנות ומוטלת בסופו של דבר על כתפי לקוח הקצה. אם חשבנו שזה עלול לפגוע בענף, גילינו שמעט יבואניות סגרו את העסק. בסופו של דבר היבואניות למדו להסתגל למציאות החדשה".