דוראל אנרגיה: עולה שלב במהפכה הירוקה

עם מגוון רחב של פרויקטים סולאריים ורישיון לספק חשמל לצרכנים, הפכה דוראל לתחנה אחת עבור כל עולמות האנרגיה המתחדשת. לאחר שמיצבה את עצמה כשחקן דומיננטי בתחומי האגירה והחקלאות הסולארית, היא מבססת את מעמדה בתחומי הטענת רכבים חשמליים והמימן הירוק - נדבך חשוב במעבר לאנרגיות מתחדשות

אסף לבנון, בשיתוף דוראל אנרגיה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שדה סולארי קרקעי של דוראל בקיבוץ כרמיה | צילום: דוראל אנרגיה
שדה סולארי קרקעי של דוראל בקיבוץ כרמיה | צילום: דוראל אנרגיה
אסף לבנון, בשיתוף דוראל אנרגיה
תוכן שיווקי

במסגרת הרפורמה במשק החשמל והפעולות הנלוות שהרגולטור נוקט, התקבלה החלטה לפתוח את מקטע החלוקה של רשת החשמל לגופים נוספים, שיספקו חשמל ישירות לצרכנים. הרעיון הוא שגופים העוסקים בתחום האנרגיה יוכלו למכור להם חשמל במקום חברת החשמל.

יוני חנציס | צילום: פרטי

דוראל אנרגיה קיבלה רישיון להיות ספק שכזה, כשיש לה יתרון משמעותי וייחודי בתחום: היותה ספק ירוק. כלומר, החשמל שיסופק ללקוח הוא למעשה אותו חשמל שמיוצר במתקנים הסולאריים שלה, הפרוסים ברחבי המדינה, כך שהוא מגיע ממתקני אנרגיה מתחדשת ולא ממתקנים מזהמים. "זהו אמצעי הייצור הירוק, הנקי והכלכלי ביותר - מה שגם מאפשר לנו להציע ללקוחות תעריפים אטרקטיביים", אומר אביטל אופק, מנהל פעילות דוראל בישראל.
"ניסיוננו הרב בתחום הופך אותנו לשותף האידיאלי למבצעי פרויקטי אנרגיה", הוא מוסיף. "כחברה שפעילה בכל תחומי האנרגיה המתחדשת, יש לנו היום יתרון מובהק ביכולת לספק מענה שלם בהקשרים האנרגטיים השונים - מייזום והקמת מתקנים סולאריים בייצור ירוק ועד אספקת חשמל לצרכן הקצה, בעלויות נמוכות משמעותית מהחלופה הקונבנציונלית".

אביטל אופק | צילום: טל שחר

ספק אנרגיה שהוא גם יצרן ירוק
הניסיון הרב של דוראל מתחיל עוד בשנת 2007, אז יזמה וחיברה את המתקן הסולארי הראשון בישראל. כיום מחזיקה דוראל מאות מתקנים מניבים ברחבי הארץ, 230 שותפיות עם קיבוצים ומושבים, פעילות ענפה במגזר העסקי ופרויקטים גדולים באירופה ובארה"ב, בהם גם פרויקט בגודל 50,000 דונם באינדיאנה.

האם אפשר לסמוך על חשמל מאנרגיות מתחדשות לאורך כל היממה? מה קורה בשעות החושך למשל?
"כאן נכנסים לתמונה מתקני אגירת אנרגיה. מעין סוללות גדולות שמאחסנות את החשמל שנוצר מהשמש ומאפשרות שימוש בו בשלב מאוחר יותר. יש גם את היכולת לייצר חשמל בזול בשעות היום ולפרוק אותו בשעות הערב למוקדי הצריכה, כשהוא יקר יותר – מה שקרוי 'ארביטראז' חשמלי'", מסביר יוני חנציס, מנהל חטיבת הפיתוח העסקי בדוראל. "הרגולציה כיום מאפשרת לעשות שימוש כזה בטכנולוגיית אגירת אנרגיה כדי להשיא ערך ולחסוך במחיר החשמל. כספק אנרגיה שהוא גם יצרן ירוק, פוטנציאל שילוב האגירה הוא מיטבי: הקולטים הסולאריים שלנו מקבלים את אנרגיית השמש בשעות היום, אוגרים אותה כחשמל, ואז, בשעות הערב, כשהשמש כבר שקעה ובמקביל תעריפי השימוש בחשמל גבוהים יותר - החשמל הצבור 'משוחרר' למערכת האנרגיה של הצרכן. כך נותנים ללקוח אספקה שהיא גם זולה יותר עבורו וגם טובה יותר לסביבה. כל אדם שיושב בבית והסביבה חשובה לו - יכול להיות שותף למהפכה הירוקה המתחוללת בעולם בכלל ובישראל בפרט. הוא יכול לבחור לרכוש חשמל ממקור מתחדש בלבד שאינו מזהם".

"אנחנו מחזיקים למעלה מ-40% ממכסת האגירה בישראל, מה שהופך אותנו לשחקן האגירה הגדול ביותר במדינה", מוסיף אביטל אופק. "הצורך המובהק באגירת אנרגיה בארץ שם אותנו בפוזיציה יזמית טובה מאוד. מתקני אגירת האנרגיה של דוראל מאפשרים להוזיל את החשמל המסופק לשותפים וללקוחות, לייצר ערך ולהפחית עלויות בכל חוליה בשרשרת - מהייצור ועד לצריכה.

"ממשלת ישראל קיבלה על עצמה יעדים מאוד שאפתניים למעבר למשק חשמל המתבסס על אנרגיות מתחדשות: 20% מכלל הייצור החשמלי עד 2025 ו-30% ב-2030. כדי להגיע לשם יש צורך אקוטי באגירת אנרגיה".

המכוניות יוטענו בחשמל ירוק
יתרון נוסף של טכנולוגיית אגירת האנרגיה הוא היכולת להציע בעזרתה פתרון מתקדם לתשתיות ההטענה של הרכבים החשמליים. הגאות הצפויה בעלייתם ההמונית של אלו על כבישי ישראל דורשת פריסת תשתיות בהתאם, במיוחד לאור העובדה שבשלב זה של טכנולוגיית הרכב החשמלי, רוב הסוללות מתרוקנות לאחר כמה מאות קילומטרים של נסיעה. התשתית החשמלית הקיימת בארץ עדיין אינה ערוכה לאפשר טעינה בכל מקום ועוד פחות ערוכה לאפשר טעינה בו-זמנית של מספר רכבים גבוה. לדברי אנשי דוראל, שילוב של פתרונות אגירת אנרגיה יאפשר זאת.

"דוראל מביאה את היתרונות המובהקים שלה כשחקן האגירה הגדול ביותר בישראל גם לעולמות הרכב החשמלי", מדגיש אופק. "כבר כיום אנו מציבים תשתיות הטענה בבתים, בניינים וחניונים. תשתית הטעינה שלנו מגיעה עם יכולת אגירת אנרגיה מובנית, מה שמאפשר שני דברים: הטענת מספר גבוה של רכבים ביחד והטענה בתעריף זול גם בשעות התעריף היקר של חברת החשמל. זאת הודות לאגירת חשמל או קנייתו בשעות התעריף הנמוך".
חנציס: "קיבוץ, מושב או בניין יצטרכו בקרוב להתמודד עם מצב בו עשרות כלי רכב חשמליים חוזרים מהעבודה, פחות או יותר באותה שעת ערב, ובעליהם מבקשים להטעין אותם מיד לאחר החניה. בהסתמכות על תשתית חברת החשמל הם ייתקלו מהר מאוד במגבלות. לכן, יש לנהל את המצב הזה בצורה חכמה, בעזרת פתרונות טכנולוגיים לניהול יעיל, פשוט וזול - כמו אלו שלנו. פתרונות אלו גם מייתרים את הצורך לבצע עבודות חפירה, שדרוג ושיפור מאסיבי של רשת החשמל - הגוררות עלויות גבוהות".

מיזם המימן הירוק הראשון בישראל
בחודשים האחרונים, דוראל מעמיקה אחיזתה בתחום המימן הירוק באמצעות שתי השקעות משמעותיות בתחום, לצד ייזום פרויקט המימן הראשון בישראל. "המהלך מתבצע כחלק מהתוכנית האסטרטגית שלנו, שמביעה אמון בצמיחתו של התחום, שעתיד להוות תחליף איכותי ונקי לצרכני אנרגיה משמעותיים כדוגמת משאיות וכלי רכב כבדים שעושים שימוש בדלקים פוסיליים (דלק, גפ"מ, גז טבעי וכיוצ"ב) ויאפשר גם אגירת אנרגיה ארוכת טווח", מסביר אופק.

לדבריו, זהו נדבך חשוב ביכולת לעבור לאנרגיות מתחדשות ולהפחית את כמות הפליטות על מנת לעצור את ההתחממות הגלובלית ולהתמודד עם משבר האקלים שאנו חווים. "אנחנו מפתחים את מיזם המימן הירוק הראשון בישראל בקיבוץ יוטבתה, שם נקים שדה סולארי עם תהליכי אלקטרוליזה, שתוצרם הסופי יהיה מימן ירוק", הוא מספר. "את השדה ביוטבתה נסיים עד סוף 2023 ואנו צופים שהוא יהיה אבן דרך משמעותית מאוד לדוראל בפרט ולחברות האנרגיה ולשוק האנרגיה בישראל בכלל".

חנציס: "כחברה יזמית גלובלית, דוראל כל הזמן מחדשת ומתרחבת, תוך שימור השותפויות הקיימות. צבר הפרויקטים הכולל של דוראל כיום עומד על 10 ג'יגה-וואט של חשמל. אנחנו מאמינים שזו רק ההתחלה".

בשיתוף דוראל אנרגיה