מניתוח מידע ועד התרעות: רכיב הסייבר שמאפשר שליטה מרחוק

חברת Trilogical מצליחה להפוך את הרכבים למשאב מנוהל, אמין ובטיחותי יותר בתהליכי הליבה של הארגון, באמצעות כלים מתקדמים ובהתאם לאתגרים של החברות והגופים המשתמשים במערכת החכמה שפיתחה החברה הישראלית

שחר אמאנו, בשיתוף Trilogical
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רכבות ומכולות
יכולת להעניק תמונה מקיפה ומלאה, לצד מעקב עד לרמת הרכב הבודדצילום: Shutterstock
שחר אמאנו, בשיתוף Trilogical
תוכן שיווקי

ניהול צי רכב הוא משימה מורכבת ומאתגרת, בפרט בהיבטים הבטיחותיים והכלכליים. על מנת להצליח ולספק ניהול יעיל ובטוח, ארגונים רבים הבינו שניהול צי הרכב נדרש לקבל התייחסות אחרת, כיאה למשאב אינטגרלי בתהליכי הליבה של הארגון ולספק תובנות חכמות לשיפור התפעול, התחזוקה והבטיחות.

אחת החברות המובילות בתחום היא Trilogical (טרילוג'יקל) הישראלית, המספקת גישה אחרת ומתקדמת, המבוססת על טכנולוגיית IoT שמאפשרת שליטה ובקרה, ניתוח מידע וניהול מתקדמים בתחומי התעופה, תחבורה, לוגיסטיקה וביטחון. מעבר להגברת יעילות התחזוקה, הטכנולוגיה מאפשרת גם שיפור בטיחות ומניעת תאונות על ידי מתן התרעות מוקדמות, עוד בטרם נוצר סיכון ממשי לפגיעה. זאת באמצעות חיישנים ורכיב סייבר שפיתחה החברה, המאפשר שליטה מתוך הרכב ומרחוק. Trilogical פועלת כיום מול ארגונים גדולים בישראל, בהם גופים אזרחיים, ביטחוניים וממשלתיים, לצד חברות בינלאומיות מארצות הברית, ברזיל, תאילנד, אפריקה ועוד. זאת בשל היכולת להעניק תמונה מקיפה ומלאה, כחלק מהתהליכים הארגוניים ובמקביל פרטים המאפשרים דיאגנוסטיקה ומעקב עד לרמת הרכב הבודד.

ניתוחי חתך באמצעות חיישנים

Trilogical נחשבת לאחת מפורצות הדרך בתחומה. כבר לפני כשלושה עשורים, בין החברות הראשונות שנהנו מהידע והכלים שלה היו סלקום, פלאפון ומירס, בנוסף לגופים נוספים שביקשו לעבור לניהול חכם של צי הרכב. רכיבי החומרה שאותם מפתחת החברה כוללים חיישנים המותקנים על כלי הרכב ומעבירים נתונים שמאפשרים ביצוע של ניתוחים בזמן אמת. אם בעבר מדובר היה רק בנתונים שיעידו על מצב כלי הרכב, אבחון בעיות כלליות (דיאגנוסטיקה) ומצבו של הנהג בכל הנוגע לשעות הנהיגה וכשירותו למשימה - החברה מספקת כלים נוספים שהופכים את הרכב לחכם יותר ומאפשרים שליטה מרחוק באמצעות רכיב סייבר בלעדי שפיתחה ואושר על ידי ארגונים ממשלתיים בחסות המשרד הלאומי לסייבר בישראל.

מנכ"ל Trilogical אייל טריכטר

הנתונים נאספים לכל גוף וארגון בהתאם לצרכים הייחודים שלהם, העולים בעת איתור בעיות והצפתן מול Trilogical. כך למשל, בחברה מספרים כי "לאחר שבשדות התעופה התמודדו עם ריבוי תאונות, יצרנו מידע משולב שיודע לזהות מתוך מאות רכבים ואלפי נהגים מי מהם מתאים לביצוע משימה ולאפשר את הפעלת הציוד על ידי הגורם המתאים. השירות כולל אפשרות שליטה מרחוק בכלי הרכב ושילוב קיט למניעת התנגשויות אפשריות של הציוד במטוסים על הקרקע. התוצאה: פחות תאונות ונסיעות סרק או שימוש מיותר בציוד לצד הקטנת הוצאות בגין נזקים ותחזוקה והגדלת ההכנסות. במקרה אחר, בחברה להובלת כספים מהגדולות בעולם, סיפקנו חליפת מידע היודעת לזהות מיקום ולוחות זמנים של המסלול המיועד ובכך למנוע פעולות זדוניות".

סמנכ"ל Trilogical מיכאל בראון

בתחום הרכבות Trilogical מתמקדת בדיאגנוסטיקה חכמה. גורמים בחברה מסבירים כי החיישנים מנטרים את התקינות והזמינות של הרכבות וקרונות המשא ויוצרים מקורות מידע וניתוח מידע מתקדם, המשפרים את איכות תהליכי האחזקה ומניעת התקלות. "מהנתונים מופק גם מידע לייעול תהליך שיבוץ הקרונות לטובת הגדלת הכנסות ומניעת הפסדים", מסביר מנכ"ל Trilogical, אייל טריכטר. "כיום אנו מפעילים פרויקט כזה בחברת Vale הברזילאית הפועלת באפריקה ונחשבת לאחת מחברות הכרייה הגדולות והמובילות בעולם. לצד המעקב אחר תקינות הרכבת, הנתונים שמפיקים המכשירים שלנו מובילים למיקסום שיבוץ הזמנות קרונות משא. בכך גם הלקוח בקצה, כמו לדוגמה חברת המשלוחים, מקבל מידע בכל רגע נתון ויודע מה מצב השילוח והיכן נמצאת ההזמנה בזמן אמת. כדי שהדברים יהיו מסונכרנים, אנחנו מתחברים גם להזמנות, גם לתפעול, לקרון ואף למכולה ומפיקים על פי המידע את הפעולה הנכונה".

דיאגנוסטיקה חכמה וצוות בקרה

המידע המשולב שמייצרת Trilogical מאפשר לה להפיק עבור הלקוח נתונים רלוונטיים ובעלי ערך לפעילות, המתורגמים לכלים ניהוליים משמעותיים ומתקדמים. "המידע שהחברה יודעת לנטר ולתרגם משפר את היכולת שלנו לספק מרכיבים נוספים, כמו חיזוי בעיות ומניעתן מראש. ברכבות, למשל, המידע מהמכשירים שלנו מנותח בזמן אמת ואנו יודעים להתריע ולמנוע מצב שבו רכבת תיעצר באמצע נסיעה בגלל תקלה, דבר שגורם לנזק כספי אדיר. הדיאגנוסטיקה החכמה מנותחת על ידי צוות בקרה שזמין 24 שעות ביממה, ויודע לנטרל את הבעיה עוד לפני התרחשותה", מסביר הסמנכ"ל מיכאל בראון.

מלבד השימוש במכשירים המתקדמים, במסגרת ניהול צי הרכב של החברות המובילות, Trilogical משתמשת ברכיב סייבר המאפשר לה מצד אחד לשלוט על המערכות מרחוק ומצד שני למנוע השתלטות או התערבות עוינת. "אנחנו היחידים שאושר להם להתקין ציוד שמתחבר מרחוק אל המערכות הממוחשבות של הרכבת ולקרוא נתונים בצורה בטוחה. החוזקה שלנו היא בהוספת החיישנים, השליטה ברכב וניתוח המידע, המייצרים פתרונות מתקדמים לארגונים בינוניים וגדולים", אומר טריכטר. "בימים אלו עוסקת החברה בפיתוח מודולים המבוססים על טכנולוגיות מתקדמות לחיזוי ואופטימיזציה, שיאפשרו מעבר ממערכות מתריעות למערכות בעלות בינה מאלכותית לקבלת החלטות".

מגוון הלקוחות של Trilogical כולל גופי תחבורה של היסעים, רכבות, צבא, ארגונים ביטחוניים, שדות תעופה, תחבורה ציבורית, לוגיסטיקה ועוד. החומרה, החיישנים והתוכנה משתלבים אינטגרטיבית בתוך מערכות אחרות, כולל גם התמודדות עם אירועי סייבר. "אנחנו מכניסים את השכל אל תוך המערכת ואת התוצרים מקבל הצוות המתפעל שלו", מסכם בראון. "יש לקוחות שמבקשים שאנחנו נהיה מחוברים למערכות שלהם ואנחנו נותנים מענה 24/7 בארץ ובעולם, אבל לרוב הם מתפעלים את המערכת בעצמם, לאחר הדרכה. ערך המוסף שלנו הוא כזה שמייצר ללקוח כסף או חוסך לו הוצאות או שניהם יחד, דרך תפעול, תחזוקה ובטיחות. זה מאפשר לנו להיות חכמים ושונים מחברות אחרות".

בשיתוף Trilogical

מעבר לאתר