הבכירות של העתיד

עם 3,000 חברות קהילה פעילות, סופרסונס מקדמת מזה שבע שנים נוכחות נשית שוויונית בצמתי הכרעה והשפעה בישראל. תוכניותיה משנות מציאות ומובילות ליותר נשים בתפקידי ניהול בכירים במשק הישראלי. "סופרסונס היא אוניברסיטה למתן כלים וידע לנשים מנהלות", מספרות בוגרות התוכניות

דניאל דותן, בשיתוף סופרסונס
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חנה רדו, מייסדת ונשיאת סופרסונס
חנה רדו, מייסדת ונשיאת סופרסונסצילום: ענת קזולה וחן שקליאר
דניאל דותן, בשיתוף סופרסונס
תוכן שיווקי

סופרסונס (SUPERSONAS) הוא עסק חברתי ופרקטי הפועל לקידום נוכחות נשית שוויונית בצמתי הכרעה והשפעה בישראל. הוא הוקם בשנת 2015 על ידי היזמת העסקית-חברתית, חנה רדו, שמקדישה את חייה בעשור האחרון לקידום נשים בישראל. "כיזמת פמיניסטית-פרקטית הבנתי מיד עם הקמת הארגון שעלינו לייצר תוכניות שיובילו לשינוי מציאות. ישנם הרבה ארגוני נשים חשובים הפעילים בישראל, אך לנו חשוב לפעול יחד עם השטח ולשנות את החברה הישראלית מבפנים", מסבירה רדו. "כמו בסופרסונס, גם בקבוצת העסקים החברתיים שהקמתי, קבוצת תשעשרה, אני פועלת עם ובתוך השטח כדי לייצר תעסוקה איכותית לנשים בפריפריה של ישראל. אנחנו 51% מהאוכלוסייה – וצריכות להיות נוכחות כך גם בתפקידים הבכירים ובשוק העבודה".

הפעילות של סופרסונס מתמקדת בשלושה ערוצי פעילות מרכזיים: קהילה נשית חזקה הכוללת 3,000 נשים שפועלות יחד לקידום נוכחות נשית, שיתוף בהזדמנויות מקצועיות ונטוורקינג, וקידום נוכחות נשית על במות, בכנסים והרצאות, במרחב הפיזי והווירטואלי תוך יצירת מודעות לשוויון מגדרי.

בנוסף, סופרסונס מציעה תוכניות וקורסים מקצועיים לנשים, הנשענים על נטוורקינג, פיתוח יכולות אישיות וניהוליות של נשים בתפקידים בכירים שרוצות להתקדם בסולם הדרגות לתפקידי מנכ"ליות ויו"ריות בחברות המובילות במשק. התוכניות מתקיימות ב"בית הראשונות" וברחבי הארץ.

מיכל וייס נבוןצילום: טל שחר

בית הספר למנכ"ליות של העתיד

כך לדוגמה, מיכל וייס נבון, סמנכ"לית קשרי משקיעים ומזכירת חברת דוראל אנרגיה, הרחיבה את תפקידיה לאחר שהשתתפה במחזור הראשון של בי"ס למנכ"ליות העתיד עם הבורסה לני"ע וכיום מכהנת גם כמנהלת ה-ESG בדוראל. יתרה מזאת, מאוחר יותר ייסדה יחד עם סופרסונס את תוכנית "מנהלות באנרגיה" שמטרתה להכשיר נשים לתפקידים בכירים בשוק האנרגיה בישראל.

"בחרתי בבי"ס למנכ"ליות כי שמעתי הרבה דברים טובים על סופרסונס, כארגון שמטרתו לקדם נשים בעולם העסקי. כשראיתי פרסום על שיתוף הפעולה בין הבורסה לסופרסונס ובניית תוכנית משותפת למנהלות בחברות ציבוריות, ולאחר שנחשפתי לתכנים המשמעותיים בתוכנית, החלטתי להירשם על מנת לקבל כלים גם ברמה האישית וגם ברמה המקצועית".

"התוכנית כללה 8 מפגשים כאשר בכל מפגש התקיימה הרצאת תוכן, הרצאות לקידום אישי, שיחות עם בעלות תפקידים מרכזיים בשוק ומעגלי אתגר שנועדו לתת מענה לסוגיות יום יומיות איתן מתמודדות הנשים במהלך עבודתן".

אילו ערכים מוספים סיפקה לך תוכנית ההכשרה?

"למדתי הרבה על עולמות התוכן השונים של הנשים בתוכנית, השקפות שונות על אירועים ששותפו מחיי היום יום ויישמתי הרבה מאוד מהתוכן המקצועי שהועבר כגון סדנאות סטוריטלינג, שימוש ברשתות חברתיות, מיתוג אישי, עמידה מול קהל. התוכנית בעיקר סייעה לי לפתוח את הראש להזדמנויות חדשות וקשרים חדשים, הכרתי חברות טובות ושותפות לדרך האישית והעסקית".

מה החשיבות בתוכניות של סופרסונס, שהן ייעודיות לקידום נשים?

"לתת מעטפת להתייעצויות, נטוורקינג, תחושת שייכות לקבוצה ובעיקר פרגון הדדי ורוח גבית לעשייה. זו באמת תוכנית חובה לכל מי שרוצה להתקדם לתפקידי ניהול בכיר".

כיצד נולדה תוכנית 'מנהלות באנרגיה' שיזמת בסופרסונס?

"לתוכניות מהסוג הזה יש חשיבות רבה בעיני, ולכן ראיתי לנכון להביא את התוכנית הזאת גם לעולם האנרגיה שבו מספר הנשים בכלל והנשים המנהלות בפרט, מצומצם יחסית. יחד עם סופרסונס השקנו את תוכנית 'מנהלות באנרגיה' בחסות דוראל אנרגיה, שנועדה לתת רוח גבית, לקדם ולהעשיר נשים בעמדות מפתח בתחום האנרגיה".

אורית דהן דורפמןצילום: סופרסונס

"אשת אשכולות" לשוויון מגדרי בשלטון המקומי

כמו וייס נבון, גם אורית דהן דורפמן, יועצת לקידום מעמד האישה במועצה האזורית עמק המעיינות, היא בוגרת תוכנית של סופרסונס שמובילה היום תוכנית המשך. דהן דורפמן הצטרפה לתוכנית "אשת אשכולות", תוכנית פורצת דרך לשוויון מגדרי בשלטון המקומי באמצעות נשים מובילות שמהוות סוכנות של שינוי.

"ראש המועצה יורם קרין פנה אליי לפני כשנה וחצי והמליץ לי בחום לשמש בתפקיד יועצת לקידום מעמד האישה של המועצה ולהצטרף לתוכנית "אשת אשכולות" שהוא הוביל עם סופרסונס בתפקידו כיו"ר אשכול כנרת עמקים. "אחרי התואר השני במינהל ומדיניות ציבורית, הרגשתי שעדיין חסרים לי ידע וכלים ספציפיים לעיסוק במגדר".

"הגעתי למפגש הראשון והוקסמתי. הנשים שנכחו בפורום, הגיוון, העוצמה שהייתה בחדר, והניצוץ בעיניים של צוות סופרסונס ושל דרור ללוש, מנכ"ל האשכול, כל אלו שכנעו אותי להצטרף. הליווי המקצועי והצמוד של סופרסונס מעניק 'אוניברסיטה' לבניית ארגז כלים ליועצת.

כיצד ההכשרה מיושמת בפועל?

"המפגשים מתוכננים בקפידה על פי מתודה קבועה דרך גיבוש הנשים בתוכנית והרצאות תוכן מצוינות ורלוונטיות מאוד לפיתוח שלנו מטובות המרצות בישראל. במהלך השנה רכשתי כלים מקצועיים שלא היו לי, השתתפתי בכנסים, הרצאות, קיימתי למידת עמיתות כחברה בפורום נשים של האשכול ועוד. האימפקט לא הסתיים כשסיימנו את התוכנית. בדיוק שנה לאחר מכן, הקמתי יחד עם סופרסונס את תוכנית 'משפיעות פנימה': רשת עמיתות לקידום שיתופי פעולה, התייעצויות, התפתחות ויצירת קשרים בין נשים מנהלות בעמק המעיינות. מבחינתי, הבחירה בסופרסונס כמנחות התוכנית הייתה הכי טבעית, מאחר ואנחנו עובדות יחד צמוד והן שותפות אמיתיות ומרכזיות בהתפתחותי כיועצת".

היא מדגישה כי "התוכנית נבנתה בעזרתן של: מיכל סטטמן, מנהלת התוכניות בסופרסונס, מיה גומא להב, מנכ"לית המועצה, ונגה בשיא גיל, מנהלת יחידת הפיתוח והתוכנית למנהיגות בשירות הציבורי במרכז מנדל למנהיגות בצפון, שהיו שותפות לצוות ההיגוי של התוכנית וליטשו את המוצר עד התאמתו למידותינו".

רותם וייסבלךצילום: יח"צ

האצת יזמות עם אימפקט חברתי

רותם ויסבלך, סמנכ״לית משאבי אנוש בחברת קוגנייט, הובילה עם סופרסונס וחברת טכנולוגיה אמפתית את "המאיצות אימפקט". זוהי תוכנית ייעודית עבור נשים יזמיות חברתיות ונציגות של עמותות וארגונים חברתיים, המבקשות לשנות מציאות ברמה הגלובלית.

"אנו גאים להיות שותפים בפרויקט אשר מקדם יזמות נשית-חברתית בישראל עם נשים שמובילות פתרונות טכנולוגיים חברתיים פורצי דרך. הידע הטכנולוגי, המקצועי, העסקי והניהולי שהיזמיות רוכשות במהלך הפרויקט, בין היתר באמצעות המנטוריות והמנטורים של קוגנייט, יחלחל למקומות נוספים באקוסיסטם של החדשנות הישראלית.

מדוע בחרת להוביל את התוכנית הזו?

"הבחירה של קוגנייט בתוכנית 'מאיצות אימפקט' אפשרה לנו להיות שותפים בפרויקט בעל אימפקט חברתי משמעותי. התוכנית מחוברת לערכים של קוגנייט ול-DNA שלנו. אם זה בנתינת ערך בכל מקום ביומיום שלנו, ואם זה במומחיות הטכנולוגית שלנו ובכישורים נוספים".

"הבנו שבאמצעות הפרויקט הזה, העובדות והעובדים שלנו יוכלו למנף את המומחיות הטכנולוגית והעסקית שלהם על מנת לסייע להפוך את העולם לבטוח יותר. ההשתתפות של נשות ואנשי קוגנייט כמנטורים ב'מאיצות אימפקט' אפשר לנו לקחת חלק בפיצוח ומימוש המיזמים השונים. נוצרה פלטפורמה מדהימה, שאפשרה חיבור משמעותי בין עובדות ועובדי קוגנייט לבין היזמיות ובאופן הזה חיברנו בין טכנולוגיה לאימפקט חברתי".

מה דעתך על הייצוג הנשי בתפקידים בכירים בישראל?

"דו"ח נשים בהייטק של הרשות לחדשנות 2022 הראה כי חלקן של נשים בתחום היזמות בישראל ותפקידים הבכירים בכלל, רחוק מחלקן באוכלוסייה. כך למשל, נשים מהוות רק 9.4% מכלל תפקידי המנכ"לות בסטארט-אפים שהוקמו בישראל בעשור האחרון. כלומר עבודה רבה עוד לפנינו. לכן תוכנית ה'מאיצות אימפקט' היא חלק משרשרת עשייה משמעותית הכרחית לקידום נשים, וקוגנייט כחברה מובילה ומשפיעה בתעשייה, גאה לשתף פעולה עם סופרסונס המתמחה בדיוק בכך, ולוקחת חלק בפרויקטים מסוג זה שהם ראש החץ של זירת חדשנות חשובה במגזר העסקי".

סיום בי"ס למנכ"ליות עם הבורסה, ספטמבר 2022צילום: יח״צ סופרסונס

למידע נוסף:

www.supersonas.com

Liats@supersonas.com

בשיתוף סופרסונס