חברת גלקון: לוקחת את עולם החקלאות צעד אחד קדימה

החזון המוביל את חברת גלקון מאפשר לחקלאים להוציא לפועל החלטות בצורה אוטומטית ועצמאית, תוך שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים. היעד לעתיד: להמשיך לפתח מוצרים פורצי דרך ולזהות מגמות עתידיות שימנעו בזבוז מים, דשנים ואנרגיה ויבטיחו תוצרת חקלאית איכותית

גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בקר GSI Pro עם ממשק ענן  |צילום: גלקון
בקר GSI Pro עם ממשק ענן צילום: |גלקון
גלי לויטה ליבוביץ
תוכן שיווקי

עולם החקלאות ניזון מנתונים שיכולים להגיע ישירות לחקלאי ולסייע לו בקבלת החלטות בצורה מושכלת ונכונה. יחד עם זאת, ריבוי ועודף של נתונים יכולים גם לגרום לבלבול ולקושי להוציא החלטות לפועל וליישם אותן בשטח. חברת גלקון, מובילה עולמית בייצור מערכות ובקרי השקיה ממוחשבים ומערכות בקרה לשימוש בגינות ביתיות, בגינון מקצועי ומוניציפאלי ובחקלאות, לוקחת את הנושא צעד אחד קדימה, ומציגה שתי תוכניות מתקדמות הכוללות טכנולוגיה חדשנית, לתחום החקלאות והגינון הביתי, המוסדי והמוניציפלי.

בקרי החקלאות לממשק ענן
חברות בכל העולם עוסקות במציאת דרכים יצירתיות להעברת ידע ונתונים לחקלאים, במטרה לאפשר קבלת החלטות נכונות שימנעו בזבוז מים, ויאפשרו חיסכון במים וייצור תוצרת חקלאית איכותית וטרייה. כל פיסת מידע שמקבל החקלאי עלולה גם ליצור מצב של עומס נתונים הנקלטים מתמונות רחפן, לוויינים וחיישנים, עד כדי בלבול. כאן נכנסת לתמונה חברת גלקון: "אנחנו משקיעים מאמצים אדירים למצוא פתרונות כדי להקל על החקלאי, ולתת לו מידע זמין שיכול להפוך לטריגר לפעולה וליצור תשתית לקבלת החלטות", מסביר ערן גרבינר מנכ"ל גלקון. "אחד מהפרויקטים המובילים שפיתחנו הוא Galileo Cloud - מערכת בקרה מתקדמת לשליטה על הבקר מכל מכשיר (מחשב, טאבלט או טלפון נייד), דרך הענן המאוחסן בשרת של גלקון. מערכת זו יכולה להתממשק למערכת ההשקיה ולחיישנים מסוגים שונים.

בקר גלילאו עם ממשק ענןצילום: גלילאו

"במקום שהחקלאי יצטרך לקרוא ולסנכרן את המידע והנתונים בעצמו, הוא יכול להיכנס לאתר הנגיש והנוח לשימוש, להזין את הפרמטרים החשובים לו ולקבל הנחיות עבודה, אותן ניתן לשלב בתוכנית העבודה. כל הבקרים והחיישנים עובדים בשיטת IOT ( (internet of thingsוכל בקר בשטח יכול לתקשר באמצעות תקשורת סלולארית (כמו בישראל שמרושתת היטב) או תקשורת אינטרנטקווית (האופיינית למדינות רבות)".

מותג מוביל בשוק הגינון
בנוסף לתחום החקלאות, מייצרת חברת גלקון פתרונות ייעודים גם לעולם הגינון הביתי, המוסדי המוניציפלי ולחממות, כפי שמתאר ירון קטינא, סמנכ"ל השיווק והמכירות של החברה. "אחד היתרונות של החברה והייחודיות שלה הוא הפורטפוליו וההיצע הכוללים בקרים לגינון ביתי הכי פשוט, דרך בקרים לגינון מוניציפלי ומוסדי וגם לחקלאות, החל משטחים פתוחים ועד לחממות. העיסוק בכל הסגמנטים, הכולל מיקוד בבקרת השקיה, מאפשר הפריה הדדית, חשיבה על מגוון רעיונות, מעבר בין עולמות ויצירת תמונה רחבה יותר של השקיה בעולמות שונים. כך אנו גם לומדים איך אפשר להביא את הטוב ביותר לכל סגמנט, בהתאם לרמות התחכום והמחיר איתן הוא עובד".

חיישן סנטק בענן צילום: גלקון

לדברי גרבינר, בנוסף לעובדה שהחקלאות היא מנוע הצמיחה של החברה, בתחום הגינון הביתי היא החברה המובילה, בזכות אמינות המוצרים ידידותיות למשתמש, השירות האיכותי והזמין וההקפדה היתרה במטרה ליישר קו עם הטכנולוגיות הכי חדישות.

מערכת חיישני פרופיל קרקע ייחודית המערכת החדשנית SENTEK נותנת מענה לשני תחומים אלו. מדובר על חיישני קרקע ייחודיים אשר "חשים" את הצמח, בנוסף לבחינת פרמטרים פיזיקליים כמו לחות הקרקע, כמות הדישון ועוד. קטינא מוסיף: "רוב חיישני הקרקע פועלים רק על דגימה של נקודה אחת בקרקע, ויודעים לזהות את כמות המים או הדשנים והמליחות בנקודה מסוימת. החיישנים של גלקון מציעים גם את ניתוח פרופיל הקרקע במתחמים קבועים, דבר המאפשר לזהות שינוי בהתנהגות הקרקע במקומות שונים, ומתוך כך לגזור את התנהגות הצמח: היכן הוא יונק מים, מהו עומק השורשים, כמות המלחים בקרקע ועוד. מידע זה מאפשר חיסכון במים או מצב הפוך של השקיה עודפת, שעלולה לשטוף את הדשנים ולגרום לבזבוז דשנים מיותר וזיהום מי תהום ולתוצרת יבול פחותה".

בקר גלילאו ענן על מערכת הזרקת דשניםצילום: גלקון

לחברת גלקון פורטפוליו רחב של מוצרים, החל מבקרים מאוד פשוטים ועד בקרים מורכבים המיועדים לפרויקטים גדולים, הולכת מים, חממות השקיה ואקלים, אותם היא משווקת יחד עם מוצריה גם לשוק הבינלאומי, דרך מערך הפצה עצמאי וגם דרך חברות השקיה ופרויקטים (נטפים, ריווליס, נען דן ג'יין ומצרפלס). קפיצת המדרגה שעשתה החברה בכל הסגמנטים יוצרת פתח לעתיד, כפי שמסביר גרבינר: "כאמור, הטכנולוגיות המתקדמות שהצגנו, מאפשרות לחקלאים תשתית על בסיסה הם יכולים לקבל החלטות מושכלות ונכונות. קפיצת מדרגה נוספת נוכל לעשות בעתיד, בעזרת השימוש בבינה מלאכותית. יחד עם זאת, עוד לחזון למועד וחשוב לעשות צעדים מדודים ואחראים כדי לסלול את הדרך לשלב הבא, בדרך לאוטונומיה של החקלאי".

סטרט-אפ בן שלושים
החברה שהוקמה בישראל בשנת 1984, ממוקמת ב'כפר בלום' - בצפון הירוק של ישראל, עם כל היתרונות הנלווים לכך כפי שמפרט גרבינר: "אפשר לומר שמדובר על סטרטאפ בן שלושים, המשלב מסורת, מוצרים ותיקים ואנשים בכל הגילים יחד עם חדשנות, פעילות מגוונת ודינאמיקה ייחודית. למעלה מ-20% מהמחזור של גלקון מוקצה לפיתוח, נתון שלא היה מבייש הרבה חברות. נראה כי אנחנו נמצאים בפתחה של תקופה המאופיינת בפריצות גדולות ומהפכניות, שישדרגו את שלושת הסגמנטים בהם אנו עוסקים, דבר שמניע אותנו להמשיך לחקור, לפתח ולהתעדכן.

"העובדה שהחברה מספקת פרנסה לאזור כולו, החל מעובדי ייצור ותפעול ועד אנשי הנדסה, שיווק, תכנות ופיתוח, בקצה הצפוני של הארץ תוך הסתמכות על משאבים מקומיים, חשובה גם היא מאין כמותה. המענה התעסוקתי שאנו נותנים לקיבוצים באזור, לנשים חרדיות מצפת, לתושבי קרית שמונה ואצבע הגליל, זו ציונות אמיתית שנותנת ביטוי לפסיפס האנושי בישראל, וזה לא מובן מאליו", מסכם גרבינר.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן