גיבוש עד המשרד: כלים יצירתיים שמגיעים למקום העבודה

לרשות המנהלות ומנהלים בארגונים השונים עומדת שורה של אפשרויות להענקת כלים אישיים ומקצועיים לצוות העובדים, כולל פעילות לגיבוש עד המשרד שמסייעות לחשוב בצורה מקורית ויצירתית

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיבוש עד המשרד: הצוות לומד לחשוב אחרת
גיבוש עד המשרד: הצוות לומד לחשוב אחרתצילום: Shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות סט הכלים העומד לרשות מנהלות ומנהלים במקומות עבודה בענפים השונים, הוא רחב ומגוון: הרצאות, סדנאות, משחקים מאתגרים ומופעים ייחודיים בהשתתפות הקהל. כל אלה נועדו לסייע בגיבוש צוותי העובדים ושינוי האקלים שבהכרח תורם גם להגשמת החזון הארגוני ועמידה ביעדים העסקיים.

על הדרכים לגיבוש עד המשרד מספרים מי שפועלים בתחום ומעניקים כלים אישיים ומקצועיים ייחודיים לצוות העובדים וההנהלה.

שלופתא: סדנאות אלתור ומופעים לארגונים

אלתור הוא מיומנות שכולנו משתמשים בה ביומיום, ובוודאי במקום העבודה. למשל, כאשר אנו שולפים במהירות תשובה לשאלה מפתיעה, או כשאנו עובדים בצוות ונדרשים להגיב למצבים ולדעות שונות, שלא תמיד ניתן להתכונן אליהם מראש. אלתור הוא גם אומנות שבאה לידי ביטוי במוזיקה, ציור וגם בתיאטרון. האלתור האמנותי מאפשר יצירתיות אינסופית וגם קומדיה, המבטאת את החיים עצמם בצורה מצחיקה ומהנה.

שלופתא - עורך וידאו - "להתעורר ב-5:00 בבוקר"קרדיט: שלופתא

את אומנות האלתור גילתה קבוצת סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון, שהשתתפו לפני כעשר שנים בחוג תיאטרון כתחביב. מופע האלתורים שהעלו לחברים נחל הצלחה מסחררת והוביל את החבורה להקמתו של שלופתא – תיאטרון אימפרוביזציה, שמטרתו להנגיש את אומנות האלתור לאוכלוסייה כולה, לרבות לאלו שידם אינם משגת. איתי הכהן, שחקן בחבורה ומנהל התיאטרון, מסביר שהשם המצחיק "שלופתא" נולד מחיבור צמד המילים "שלוף" ו"אותה". לצידו של הכהן משחקים עידן לוי, אור ורנר, יונתן גרובר וירון ניצן. יחד, הם מככבים במופע אלתורים מצליח שמעלה התיאטרון מידי כמה שבועות בתיאטרון הבימה.

סדנאות גיבוש חווייתיות ומצחיקות

טעימה מהמיומנויות המעניינות והמצחיקות של אמנות האלתור והתנסות בהן, מציעים חברי התיאטרון במסגרת סדנאות גיבוש לעובדים – המגיעות עד למשרד. "הסדנאות שלנו כוללות הרבה מאוד צחוקים וכיף, ומעניקות למשתתפים כלים פרקטיים לשימוש בעבודה ובחיים עצמם. הכלי המרכזי שבהן נקרא "כן ו..." או באנגלית: 'Yes And'", אומר הכהן ומסביר שמדובר למעשה בכלל אצבע באומנות האלתור, בו על המשתתף לאמץ רעיון של מישהו אחר כאילו היה הרעיון שלו ואז להוסיף לו משלו, ללא שיפוטיות ולפי מה שעולה לו באותו הרגע. "ההתנסות באלתור במסגרת הסדנאות שלנו מפתחת מיומנויות של הקשבה, דמיון, חוסר שיפוטיות, שיתוף פעולה, יצירתיות והרבה הומור", הוא מוסיף.

"הסדנאות מאפשרות לעובדים לראות את חבריהם למשרד באופן חדש". שלופתא

סדנאות האימפרוביזציה של שלופתא מתאפיינות באלמנט חוויתי מובהק העומד בבסיסן, וכוללות תרגילים שבהם כולם משתתפים ומתרגלים מיומנויות מעולם האלתור. "בסדנאות לעובדים אנחנו מסבירים על הרעיון שעומד מאחורי הכלי 'כן ו...' ולאחר מכן מתרגלים וחווים אותו ביחד, ומרגישים איך הוא עובד ומאפשר זרימה וגיבוש", אומר הכהן ומוסיף: "האווירה המצחיקה שנוצרת בסדנה נמשכת עם שלושה מערכונים שאנו מאלתרים יחד עם משתתפים מהארגון שרוצים להצטרף אלינו, והכל בהשראת רעיונות שעולים מהם". את כל הסדנאות של שלופתא ניתן לקיים גם באנגלית, והן מתאימות לקבוצות של עד 50 משתתפים, ועד לארבע סדנאות המתקיימות במקביל.

"לא צחקתי ככה הרבה זמן"

את מופע האימפרוביזציה המצליח שמקיים תיאטרון שלופתא בהבימה מציע התיאטרון גם לארגונים עד 400 איש במסגרת ערב גיבוש לעובדים. במופעים לארגונים מוצגים 4-5 מערכונים, המאולתרים על ידי השחקנים בהשראת הקהל ובעזרת מתנדבים. הכהן מספר שהאלתור הוא מנת חלקם של כל השחקנים והצוות, לרבות התאורן והמוזיקאי: "לאחר שאנו מקבלים השראה מתשובות שנותן לנו הקהל, נכבה האור ונדלק שוב לפי אלתור של התאורן. מוזיקה מאולתרת מתנגנת על ידי המוזיקאי והשחקנים על הבמה מתחילים לאלתר, שכשלאורך כל המופע אנחנו מאוד תגובתיים בין הקהל לבינינו. המופע שמתקבל הוא חי, אותנטי ונאמן לרגע – ולכן הוא מעניין ומצחיק".

המופע שמציע שלופתא לארגונים, כמו גם הסדנאות, כבר הצחיקו והעשירו עשרות אלפי משתתפים ממגוון רחב של מקצועות וארגונים – אנשי היי-טק, רופאים, מורים, פסיכולוגים, סטודנטים ועוד. "לא צחקתי ככה הרבה זמן", ו"אם הבת שלי הייתה רואה את מה שעשיתי פה היא לא הייתה מאמינה" – הם רק חלק מהפידבקים שמקבלים חברי התיאטרון לאחר הסדנאות והמופעים לארגונים. הכהן מסכם: "הסדנאות מאפשרות לעובדים לראות את חבריהם למשרד באופן חדש שהם פחות מכירים, כמו גם צדדים נוספים בעצמם. אצלנו המשתתפים יוצאים מהסדנאות בתחושה של קרבה וגיבוש – והכיף תמיד מובטח".

שלופתא – סדנאות אלתור ומופעים לארגונים
טלפון: 054-2622167
למופע הקרוב בהבימה >>
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד האינסטגרם >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לערוץ היוטיוב >>
למעבר לעמוד הלינקדין >>

בשיתוף שלופתא