משרד עו"ד הלפגוט אדרי: יש דרך למנוע סכסוכים בכל חברה או עסק

עורכי הדין צבי הלפגוט ושי אדרי מסבירים כיצד ייעוץ וליווי משפטי מותאם לחברות ולארגונים עסקיים יכול למנוע מאבקים משפטים הן מול הספקים, בעלי המניות, שותפים והעובדים

מירי ורד, בשיתוף משרד עו"ד הלפגוט אדרי ושות'
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרד עו"ד הלפגוט אדרי: 20 שנות ניסיון בייצוג חברות
משרד עו"ד הלפגוט אדרי: 20 שנות ניסיון בייצוג חברותצילום: ארקדי ברונשטיין
מירי ורד, בשיתוף משרד עו"ד הלפגוט אדרי ושות'
תוכן שיווקי

משרד עורכי דין הלפגוט אדרי ושות' עוסק במשפט מסחרי ומעניק לחברות ליווי משפטי מקצועי ומקיף החולש על כלל התחומים הרלוונטיים בעולם המשפט המסחרי. המשרד מייצג בתיקי ליטיגציה מסחרית - ייצוג בבתי משפט בסכסוכים מסחריים; מייצג חברות בעסקאות נדל"ן; עוסק בייצוג חברות במסגרת סכסוכים מול ספקים או במסגרת סכסוכים עסקיים וסכסוכים פנים חברתיים, בין בעלי מניות או בין שותפים; הקמת חברות; עריכת הסכמים מסחריים שונים ועריכת הסכמי מייסדים. המשרד מעניק בנוסף גם שירותים בתחום דיני העבודה לרבות עריכת הסכמי העסקה וייצוג חברות ועובדים בפני בית הדין לעבודה, כמו גם פירוק חברות וייצוג כלל העובדים במסגרת הליך פירוק החברה.

שותפי המשרד, עורכי הדין צבי הלפגוט ושי אדרי, שמו להם למטרה להעניק לחברות מעטפת משפטית כוללת ויסודית, העוסקת בכל הסוגיות המסחריות עימן הן מתמודדות. "מה שמבדל אותנו משאר עורכי הדין, הוא אופי מתן השירות", אומרים השניים. "אכן בישראל ישנם עורכי דין רבים, אך לאחר שצברנו כעשרים שנות ניסיון בייצוג חברות, אנחנו מעניקים שירות משפטי מיוחד ומקצועי המשלב אסטרטגיה משפטית עם הבנה של צורכי החברה".

השניים הכירו בלימודי התואר הראשון במשפטים במכללה למנהל בשנת 2000. לאחר שהוסמכו כעורכי דין, המשיך עורך דין הלפגוט ללימודי תואר שני במשפטים באוניברסיטת UTS בסידני, אוסטרליה בהתמחות במשפט בינלאומי מסחרי, ואילו עורך דין אדרי עבד בפרקליטות מחוז תל אביב בה התמחה. "העבודה בפרקליטות הייתה בית הספר הכי טוב שניתן לבקש לאמנות הליטיגציה. במסגרת ההתמחות והעבודה בפרקליטות, הופעתי בכל יום בבית המשפט וקיבלתי כלים לבניית אסטרטגיה וניהול תיק", אומר עו"ד אדרי.

שירותים מקצועיים במגוון רחב של נושאים. עו"ד צבי הלפגוטצילום: ארקדי ברונשטיין

בשנת 2007 ייסדו השניים את משרד עורכי הדין הלפגוט אדרי במטרה ליצור עבור חברות ליווי משפטי בוטיקי, ייחודי, מקצועי ומקיף אשר דוגל במשפטנות מונעת, ובתוך כך ליצור עבורן מציאות משפטית שתצמצם חשיפה לתביעות המזיקות לחברה הן כלכלית והן תדמיתית, ותסייע להן להתמקד בניהול השוטף. הוותק של השותפים במשרד והבקיאות הרבה שלהם בעולם המשפט המסחרי על שלל התחומים שבו, הוא זה שיוצר עבור הלקוחות שלהם, את האפשרות למתן קשת של שירותים משפטיים ברמת מקצועיות גבוהה וייחודית.

"יוצרים מציאות משפטית חדשה"

"הניסיון והידע הרב שצברנו בליווי חברות רבות מאפשרים לנו לרדת לרזולוציות מאוד נמוכות ולטפל בתת סוגיות רבות ברמת מומחיות גבוהה", מספר עו"ד הלפגוט. "היתרון המשמעותי של המשרד הוא היכולת לתת שירותים מקצועיים במגוון רחב של נושאים. בהתחשב בסוג החברה, עיסוקה ורמת הרווחיות שלה, אנו מציעים לה מגוון של שירותים משפטיים שיוצרים מעטפת הגנתית בהתנהלות מול עובדים וספקים בנושאים שונים בתוך החברה כמו הגדרת נהלי עבודה, אופן חלוקת המניות בין המייסדים, הגנה על קניין רוחני בפני עובדים לשעבר או חברות מתחרות, ייצוג החברה בעסקאות נדל"ן ועוד".

אחת הדוגמאות שמביא עורך דין הלפגוט היא ליווי החברה בהתנהלותה מול ספקים: "על מנת לצמצם חשיפה לתביעות, אנו בוחנים את התנהלות החברה מול הספק, את ההסכם שנערך מולו, את אופן הבאת המוצרים לארץ, את התקינה שלהם ועוד. מדובר במעטפת מורכבת של הסכמים שחייבת להיות קורלציה ביניהם. אנו בודקים את הדברים לעומק ואם אנו מזהים התנהלות בעייתית שעשויה ליצור חשיפה עבור החברה, אנחנו מציעים פתרונות משפטיים מיידים לצמצום החשיפה. לאחר מכן, אנחנו עורכים מערכת הסכמית חדשה שתיקח בחשבון את הצורך של החברה לצמצם את החשיפה".

ליווי ועריכת הסכמים גם לחברות היי-טק. עו"ד שי אדריצילום: ארקדי ברונשטיין

עו"ד שי אדרי מדגיש את חשיבות הליווי המשפטי הראשוני עוד בשלב הקמת חברה או סטארט-אפ. "כאשר פונים אלינו יזמים בשלבי הקמה של חברת סטארט-אפ, אנחנו שמים דגש בהסכם המייסדים על האפשרויות השונות של התפתחות החברה בעתיד, על הצורך של המייסדים להתפתח עסקית ועל זכויות העובדים שיועסקו בעתיד, כמו גם על ההטבות או האופציות שיוענקו להם", הוא אומר. "חברות שלא נעזרות בליווי משפטי לעתים רבות אינן לוקחות בחשבון בשלב ההקמה סוגיות רבות כמו למשל סוגיות הקשורות לעולם הענקת האופציות וסעיפים הקשורים בהגבלת התחרות בין המייסדים. הדבר יוצר בהמשך הדרך סכסוכים בין בעלי המניות שרוצים לפרוש ולעבור לעבוד עבור חברה מתחרה. ההבנה כי הליווי המשפטי הוא קריטי לכל חברה כבר בשלבי ההקמה הראשוניים כדי למנוע סכסוכים עתידיים, התגבשה אצלנו לאחר ייצוג חברות רבות בבתי המשפט בסכסוכים משפטיים שהיו נפתרים בקלות אילו רק ההסכם היה מנוסח טוב יותר עם מבט צופה אל עבר העתיד".

הוא מוסיף כי ישנה תפיסה שגויה של מנהלי חברות היי-טק שכאשר מתקשרים בהסכם קבלן-מזמין עם עובד החברה, לא מתקיימים יחסי עובד ומעסיק. "הדבר אינו נכון ובעיקר יוצר חשיפה גדולה מפני תביעות להכרה בדיעבד בקיומם של יחסי העסקה", מסביר עו"ד אדרי. "במקרה כזה, ליווי משפטי מקצועי של עורכי דין הבקיאים במשפט מסחרי ובדיני עבודה, יוכל למנוע תביעות עתידיות שעלולות לעלות לחברה ביוקר. דוגמה טובה היא התביעה הייצוגית שהוגשה כנגד חברת וולט בישראל, להכיר בקיומם של יחסי עובד ומעסיק בין החברה לבין השליחים המועסקים בה באמצעות הסכמי קבלן עצמאי. מדובר בתביעה ייצוגית שמבוססת על ההלכה המשפטית שהתקבלה בבית הדין הארצי לעבודה, בהרכב מורחב של תשעה שופטים. משרדנו ייצג במסגרת הליך זה בפני בית הדין הארצי. לפיכך, חברות צריכות לשים לנגד עיניהן את החשיפה שקיימת כשמתקשרים עם קבלן עצמאי במטרה להעסיקו בחברה, ולקבל ייעוץ משפטי מדויק בעניין כדי לצמצם את החשיפה באמצעות המנגנונים שנקבעו לכך בפסיקה".

"הליכים משפטיים אינם טובים לעסקים"

גם בתחום דיני העבודה משרד הלפגוט אדרי ושות' דוגל בייעוץ וליווי החברה מהשלב הראשון. "ככל שמתעורר סכסוך עם אחד העובדים, אנו ממהרים להיכנס לעניינים בשלבים מוקדמים", מסביר עו"ד הלפגוט. "חשוב לנהל את הסכסוך מהרגע בו הוא פורץ, כי לעתים קבלת החלטות שגויה בשלב הראשוני יכולה לצאת מפרופורציה ולהוביל לפיצוץ משפטי. אם יש אינטרס משפטי של החברה כמו, למשל, פגיעה בקניין רוחני או עבירה מסחרית אחרת כמו גניבה של רשימת לקוחות, גם אז חייבים לפעול במהרה על מנת לשמור על האינטרסים המסחריים".

הוא מוסיף כי "אנו רואים חברות רבות שחושפות עובדים למידע מבלי להגן עליו חוזית. אם לא דואגים לדברים הללו בצורה מקצועית כבר בהסכם ההעסקה של העובד, לעתים בסיום ההעסקה, העובד עושה שימוש במידע אצל חברה מתחרה או מקים בעצמו עסק מתחרה. במקרים כאלו החברה חייבת לפעול במהירות ובנחישות לקבלת צווי מניעה ועוד שלל סעדים במסגרת החוק למניעת עוולות מסחריות כדי שהאינטרס המסחרי הלגיטימי של החברה לא ייפגע".

"לאחר ותק של כעשרים שנים בייצוג חברות בסכסוכים משפטיים, אנחנו אמנם יכולים לומר שאנו דוגלים כיום במשפטנות מונעת ויצירת מנגנונים משפטיים המצמצמים את החשיפה לתביעות, אך באין ברירה, נפעל בכל עוצמת הדין בכדי לייצג את לקוחותינו בכל הערכאות המשפטיות, ולזכותנו אף עומדים מספר תקדימים משפטיים בתחום", מציינים השניים.

"הליכים משפטיים אינם טובים לעסקים", מסביר עורך דין הלפגוט. "גם אם הצדק עם החברה, הליך משפטי עושה לה נזק. לכן אנו פועלים בכל הדרכים האפשריות על מנת להימנע מסכסוך משפטי. אך ככל שסכסוך כזה פורץ, אנו נפעל בכל הנחישות על מנת להגיע לתוצאה הרצויה עבור לקוחותינו. בליטיגציה מסחרית הבקיאות והוותק עושים את כל ההבדל. לצערי אני נתקל בלא מעט טעויות שנעשות בתחום מתוך ראייה צרה. כשמייצגים חברה במסגרת פעילות מסחרית מסוימת צריך להביט על התמונה כולה בצורה רחבה ולהבין באמת מהן מטרות החברה במסגרת ההליך המשפטי. במידה והחברה אותה אנו מייצגים נתבעת, אנחנו נפעל בכל העוצמה הקיימת בחוק על מנת לנצח בתיק. אך במידה והחברה מבקשת שנייצג במסגרת תביעה שתוגש מטעמה, נגדיר קודם את המטרות בהליך הליטיגציה בכל אחד משלבי ההליך בצורה מדידה ובאופן שניתן יהיה להשגה. הגדרת המטרות שסומנו יחד עם מנהלי החברה, הופכת להיות האסטרטגיה שלנו בניהול התיק".

הלפגוט אדרי ושות', משרד עורכי דין ונוטריונים
כתובת: ה' באייר 64, כיכר המדינה, תל אביב.
לפנייה במייל >>
טלפון: 03-5663073
פקס: 03-5600231
למעבר לאתר >>
למעבר להרצאות על הטרדות מיניות בעבודה >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>

בשיתוף הלפגוט אדרי ושות'