המענה לביקוש העובדים להיי-טק נמצא דווקא בגליל

Workit, מיזם לאומי של קרן רש"י ושירות התעסוקה, מקדם מוקדי תעסוקה טכנולוגיים ואיכותיים בפריפריה הגיאוגרפית בישראל: "מעסיקים לא באים כי אין עובדים מתאימים — ואין עובדים מתאימים כי מעסיקים לא באים לפריפריה"

אגם קדם לוי, בשיתוף קרן רש"י
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קריית שמונה
קריית שמונהצילום: דוברות קריית שמונה
אגם קדם לוי, בשיתוף קרן רש"י
תוכן שיווקי

יהונתן ביטון נולד בקרית שמונה והתחנך כל חייו בעיר ובסביבתה. "בצבא שירתּי בחיל המודיעין — ושם נכנסתי לעולם ההיי-טק", הוא מספר. "כמה שנים אחרי השחרור הקמתי, עם השותף שלי אלון ימין, את חברת Copyleaks — שעוסקת בפיתוח כלים למניעת העתקת תוכן ברשת".

בשלב מוקדם מאוד בהקמת החברה היה ברור לביטון שהוא אינו מעוניין להקים חברת היי-טק נוספת בתל אביב, ברעננה או בהרצליה. ביטון: "אני מאמין שיש שני סוגים של אנשים: אלה שעוברים לאיפה שטוב — ואלה שעושים טוב איפה שהם נמצאים. קרית שמונה היא עיר מדהימה עם אוכלוסייה מדהימה, ואני חושב שהמענה לביקוש העובדים בהיי–טק נמצא כאן".

לדברי ביטון, החברה נולדה כמעט במקרה — לאחר שנרתם לסייע לעסק משפחתי. "ראינו שמישהו ברשת העתיק תוכן מאתר של העסק. בגלל שהיה לי ידע טכנולוגי, עזרתי להם לבנות כלי שמוודא שלא יעתיקו את התוכן מהאתר, ושאם יעתיקו אותו — אני אדע מזה", הוא אומר. "היום Copyleaks היא חברה בינלאומית שמחזיקה צוות בישראל וצוות בקונטיקט שבארה"ב. אנחנו מתעסקים בשני תחומים: כלים למניעת העתקות בסביבה חינוכית, כמו בתי ספר והעולם האקדמי — וכלי שמאפשר לעסקים למנוע העתקה של תוכן מקורי שלהם. בכל שעות היממה המערכות שלנו סורקות יותר מטריליון מילים — בעזרת טכנולוגיה חכמה ומתקדמת".

בעצה אחת עם שותפיו פעל ביטון להקים את החברה בעיר הצפונית: "רוב המשקיעים לא הרימו גבה על ההחלטה — ואפילו תמכו ביוזמה וחשבו שזה דבר ייחודי וחיובי", הוא מספר. "בעיניי, תעסוקה איכותית היא אחד הדברים המועילים ביותר לפיתוח העיר".

בתחילת דרכו התקשה ביטון לגייס הון אנושי וחבר למיזם Workit בקרית שמונה, שסיפק לו שירות חדשני לאיתור ומיון עובדים מתאימים על בסיס מאגרי המידע הקיימים בשירות התעסוקה. "חברנו למיזם בשלב מוקדם, הצוות סייע לנו בכל נושא ועל הצד הטוב ביותר — מסיוע במציאת עובדים רלוונטיים באזור דרך מציאת משרד וחיבורים לעסקים נוספים", מספר ביטון. כיום מחזיקה חברת Copyleaks את כל עובדיה הישראלים בקרית שמונה. צוות הפיתוח של החברה מעניק שירות ליותר ממיליון משתמשים בכל רחבי העולם.

מחזקים את הפריפריה

קרן רש"י חרתה על דגלה קידום מוביליות חברתית ושוויון הזדמנויות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. מיזם Workit נולד מתוך שיתוף פעולה בין הקרן לבין שירות התעסוקה והרשויות המקומיות בפריפריה. מטרתו: ליצור תשתיות יישוביות ואזוריות שיקדמו תעסוקה איכותית בפריפריה — הכנה לתעסוקה, עיצוב מסלולי הכשרה מקצועית לתושבים והבאת חברות מתחומי ההיי–טק והאגרוטק שיספקו תעסוקה מיטיבה לצעירים מקומיים.

בשנה האחרונה גובש מודל ייחודי בקרית שמונה שנועד לחבר בין משרות איכותיות לבין איתור הון אנושי איכותי בגליל המזרחי.

מחברים בין מעסיקים לעובדים איכותיים

מיכל כהן, מנכ"לית קרן רש"י, מוסיפה כי נדבך חשוב בפעילות המיזם הוא חיבור בין המעסיקים שכבר מעוניינים להעסיק עובדים בפריפריה — לבין העובדים המתאימים. כהן: "אנחנו מצליחים לאתר את האנשים הנכונים שיתאימו למשרות פנויות. תעסוקה איכותית יכולה לחולל שינוי דרמטי במצבה של הפריפריה. הרבה מאוד צעירים איכותיים ומוצלחים שגדלו בקרית שמונה או למדו במכללת תל חי היו רוצים להישאר באזור — אבל היעדר מקומות העבודה לא משאיר להם ברירה".

מיכל כהן, מנכ"לית קרן רש"י.צילום: ניב אהרונסון

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן: "בעשור האחרון מתמודד הגליל המזרחי עם הגירה שלילית. אחת הסיבות לכך היא מחסור בהזדמנויות תעסוקה. מחקר מקיף שנערך בנושא הראה כי 77% מהתושבים שעזבו את הגליל הגדירו את הקושי במציאת תעסוקה איכותית כסיבה לעזיבתם. בשל המחסור שהיה במשרות מיטיבות באזור, הובילו עיריית קרית שמונה ושותפים נוספים פרויקטים ליצירת משרות איכותיות. משבר הקורונה, לצד מאמצים מקומיים וממשלתיים, הביאו לצמיחת עשרות חברות ומעסיקים שמציעים מגוון משרות אך נתקלים בבעיה חדשה — איתור עובדים מתאימים עבורן. לכן העירייה מקדמת מדיניות דמוגרפית תעסוקתית המסייעת באיתור עובדים, הכשרתם, קליטתם, פתרונות דיור, תעסוקת בני זוג ועוד".

כהן אומרת כי בקרן רש"י רואים כבר כיום תוצאות טובות לעבודה מול מעסיקים באזור הצפון. לדבריה, "כל המעסיקים שנכנסו לפיילוט של איתור עובדים מתאימים — מרוצים מהתהליך ורוצים להמשיך איתנו. אנחנו רואים השמות ראשונות של עשרות עובדים בתפקידים מיטיבים באזור. עבור קרית שמונה והגליל המזרחי מדובר בתהליך משמעותי".

לאחרונה סייע המיזם בהקמת מסלולי הכשרה מקצועית ראשונים מסוגם בצפון שמתמקדים בתחומי הטכנולוגיה וההיי–טק בהובלת מכללת תל חי והיחידה ללימודי חוץ ושיתקיימו במרכז החדשנות Margalit Startup City Galil. כמו כן מוצע סיוע וליווי ברילוקיישן, איתור תושבים שהיגרו למרכז ומתן ליווי וסיוע במעבר חזרה צפונה. "ברור לנו שברגע שנאתר יותר מועמדים בעלי הכשרה רלוונטית, היזמים וחברות ההיי–טק יבקשו להגיע לעיר והסביבה מתוך הבנה כי בצפון קיימות הזדמנויות רבות למעסיקים — הון אנושי מחויב, עלות קרקע נמוכה ומתן חבילת תמריצים והטבות. זאת לצד קהילה שורשית, נכסי טבע, תעשייה הכמהה להרחבתה וניצנים של מדע וטכנולוגיה", אומר מנכ"ל שירות התעסוקה, רמי גראור.

יהונתן ביטון, מנכ"ל Copyleaks, מסכם ואומר כי חיזוק המוסדות האקדמיים בצפון הוא אחד הצעדים החשובים ביותר בדרך למשיכת מעסיקים נוספים לאזור. ביטון: "יש כאן מצב של ביצה ותרנגולת. מעסיקים לא באים כי אין עובדים מתאימים — ואין עובדים מתאימים כי מעסיקים לא באים לפה. בעיניי, לחזק את מכללת תל חי ולהפוך אותה לאוניברסיטה זה אחד הדברים האפקטיביים ביותר שהמדינה יכולה לעשות. הרבה מהסטודנטים בוחרים להישאר באזור, ואם העובדים יהיו בגליל המזרחי — המעסיקים יבואו בהמוניהם".