קורס ניהול זמן: כיצד להתמודד עם ההצפה ולהספיק הרבה יותר ברוגע?

מגוון סדנאות, הרצאות וקורסים לניהול זמן לארגונים ולקהל הרחב שיקנו טכניקות ושיטות שונות שיאפשרו לכם לחיות את החיים שאתם רוצים לחיות

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה נשכבת על שולחן עם שעון מעורר לידה
קורס לניהול זמן: לעמוד במשימות, באתגרים ובעומסצילום: Shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

המציאות של ימינו מאופיינת בדינאמיות, עומס, ריבוי משימות והודעות והסחות דעת בכל רגע. היכולת לדעת לנהל נכון את עצמנו - הופכת להיות הכרחית. אם אתם מרגישים קושי אמיתי לעמוד במשימות, אתם עשויים לקבל כלים מעשיים באמצעות קורס ניהול זמן, מאפשר ללמוד טכניקות יעילות לניצול יעיל של זמן, ללמוד לתעדף משימות ולהצליח באתגרים שעומדים בפנינו באופן יום-יומי. בכך, ניתן אף להצליח להספיק ליהנות ולאזן את מגוון התחומים בחיים כמו משפחה, תחביבים ועבודה מבלי להרגיש שאנחנו מנסים להספיק הכול אבל בעצם לא מספיקים דבר.

על הכלים, היתרונות והטכניקות לניהול יעיל של זמן, מספרים המומחים בתחום.

בו בזמן: טלי סגל, סדנאות ניהול זמן בעולם העבודה החדש

עבור טלי סגל ניהול זמן הוא עולם ומלואו: את הבוקר שלה היא פותחת בסקירת מחקר בנושא מכל העולם ומשם ממשיכה בפיתוח שיטות פרקטיות שמותאמות לעובד ולמנהל הישראלי. סגל כבר 20 שנה מלמדת ניהול זמן תוך התחדשות מתמדת, יש לה תואר שני באיזון בית-עבודה, ומתחילה דוקטורט על קשר בין ניהול זמן לחוויית לחץ ואיזון.

ניהול זמן בעולם העבודה החדש - טלי סגל - הועידה ה-18 למנהלות משאבי אנוש 14.11.21קרדיט: טלי סגל

"בו בזמן" – החברה שהקימה סגל, מתמחה בהדרכת ניהול זמן בארגונים באמצעות סדנאות, הרצאות, קורסים וייעוץ, בהתאמה אישית לכל משתתף ולמאפייני הארגון. בחברה 20 מנחים מנוסים לניהול זמן המגיעים מרקעים שונים, ומלמדים את השיטה. עד כה הגיעו יחד למאות חברות בארץ ובעולם, וליותר מ-22 אלף מודרכים.

"לבחור נכון, להספיק יותר, ובנחת"

סגל מסבירה כי ניהול זמן בעולם העבודה החדש מתבסס על כמה אתגרים עיקריים: "מגה טאסקינג" - לרובנו יותר משימות ממה שנוכל להכיל, קושי לשלב בין תכנון למשימות מתפרצות - הבלת"מ היום הוא "הרגיל ו"טאסק סוויצ'ינג" – קפיצה מדבר לדבר, שנחשב לגזלן הזמן העיקרי כיום לצד ישיבות וכל מה שקשור באיזון בין הבית לעבודה - שהפך להיות עיסה אחת שקשה להפריד הלכה למעשה.

טלי סגלצילום: בנימין לפיד

"המטרה כיום בניהול זמן היא גם פרודוקטיביות כמו שהייתה בעבר, אבל לא רק: האיזון וה-Well Being, הרווחה הנפשית - חשובים לא פחות", אומרת סגל. "כולנו רוצים חיים טובים, ליהנות מהמשפחה ומהתחביבים וגם להצליח בעבודה ולעשות דבר משמעותי בחיים שלנו. אנו מלמדים איך לנהל נכון את הזמן במובן הרחב של המונח".

היא מוסיפה כי לשם בו בזמן, יש כפל משמעות - גם להצליח בו בזמן בזירות החיים השונות, וגם ראשי תיבות בו-בזמ"ן שמבטאות את שש מיומנויות הליבה בניהול זמן בעולם העבודה החדש: ב-בוס של עצמי (ניהול עצמי ותמרון בין טווח קצר לטווח ארוך), ו-ויזואליה מארגנת (סדר והתארגנות אישית), ב-בחירה וניהול משימות, ז-זמן ותזמון (תכנון חכם), מ- מיקוד (ניהול פוקוס, משימות מתפרצות ומיילים), ן-נפש שלווה וניהול אנרגיה.

תהליך כירורגי של התאמה אישית, מקצועית וארגונית

"אנחנו אנשים שונים זה מזה ולכל אחד מתאים משהו אחר. בו בזמן מביאה לא רק הדרכה לניהול זמן, אלא גם מתודה לפיצוח הדרך האישית שמתאימה לכל אחד. כל אדם יוצא מהסדנה עם תוצר אחר שמותאם אישית לאופי שלו, לביולוגיה, למשפחה, לתפקיד ולהרגלים שלו. אנו עורכים תהליך כירורגי של התאמה אישית, מקצועית וארגונית", מסבירה סגל: "השיטה שלנו מבוססת על אבחון מקדים שפיתחנו ועושים לכל משתתף ולקבוצה כדי לוודא שהאתגרים שלהם בניהול זמן אכן יטופלו: ניהול חיים, התארגנות אישית, ניהול משימות, ניהול בלת"מים, תכנון חכם, סדרי עדיפויות, ניהול וואטסאפ, ניהול מיילים, דחיינות, איזון בית עבודה, ניהול ישיבות ועוד".

הידע והכלים של בו בזמן מתעדכנים ומותאמים לקצב המהיר של התקופה והשינויים המתחוללים בה. בו בזמן הוא כיום הגוף היחיד בארץ שמשלב מחקר אקדמי בתחום ניהול הזמן של העובד הישראלי ומתאימו לפרקטיקה עד לשלב ההדרכה וההטמעה. סגל משתפת בהצצה אל המחקר האחרון שלה בו מצאה למשל, שקיטוע באמצע משימה – "טאסק סוויצ'ינג" יכול להוביל לירידה של 40% בתפוקה - יש לו קשר מובהק לרמת הלחץ בעבודה שחש העובד. טיפ שימושי שנותנת סגל הוא להשתמש בשעון הביולוגי לחלוקת המשימות היומית: "עבור רוב האנשים שעות הבוקר מתאימות יותר למשימות ריכוז כמו קריאה, כתיבה ותכנות ואילו שעות הצהריים יתאימו יותר למשימות כמו שיחות טלפון, מיילים וישיבות. עם זאת, כל אדם הוא שונה ולכן אנו עורכים אבחון אישי של הכרונוטייפ (דפוס השעון הביולוגי) ובונים תוכנית לכל אדם".

"מי שמתנהל נכון - מצליח יותר ורגוע יותר, ואפשר בהחלט ללמוד את זה", מסכמת טלי. "עבורי ועבור נבחרת המנחים של בו בזמן, זו לא פחות משליחות לתת לאנשים כלים ושיטות כיצד להגיע לחיות את החיים שהם רוצים לחיות; בנחת ובדרך שמותאמת להם".

בו בזמן: טלי סגל, סדנאות ניהול זמן בעולם העבודה החדש

לאתר בו בזמן - למידע נוסף, לבלוג, ולהדרכות>>
למעבר לדף הפייסבוק - "בו בזמן - הדרכות ניהול זמן מבית טלי סגל>>
לקהילת ניהול זמן - "להספיק יותר ובנחת">>
טלפון: 052-9276510
לפנייה במייל>>