"צמצום פערים חייב להיות יעד לאומי"

רק 3% מהמועסקים בהיי-טק מתגוררים בפריפריה, ובקרן רש"י פועלים לשינוי: "אנחנו רואים ששיתוף פעולה עם ארגונים וחברות מובילות מייצר הצלחות ושינויים מוכחים בשטח. מוביליות חברתית היא הסיפור של מדינת ישראל - וחייבים לקדם אותה"

אגם קדם לוי, בשיתוף קרן רש"י
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אגם קדם לוי, בשיתוף קרן רש"י
תוכן שיווקי

מיכל כהן, מנכ"לית קרן רש"י, מכירה היטב את מערכת החינוך הישראלית. עד שנת 2017 היא כיהנה כמנכ"לית משרד החינוך, תחת שני שרי חינוך שי פירון ונפתלי בנט. כיום מובילה כהן את הקרן, הפועלת בפריסה ארצית, ב-170 רשויות וישובים, ומפעילה 140 תוכניות מלידה לתעסוקה. כהן מספרת כי למרות החשיבות הגדולה של הזדמנויות בחינוך בכל הקשור לצמצום פערים — השקעה בחינוך לבדו אינה מספיקה.

מיכל כהן, מנכ"לית קרן רש"יצילום: ניב אהרונסון

כהן: "ראשי ערים בפריפריה יודעים שכשהתלמידים מצליחים מדי — הם עוזבים את הפריפריה והיא נשארת חלשה. הסיפור של מדינת ישראל הוא מוביליות חברתית — היכולת של ילד לנוע ממדרג סוציו-אקונומי אחד לשני — וכרגע אנחנו לוקים בזה. מוביליות חברתית לא הוגדרה כיעד לאומי לאורך זמן — והיום אנחנו משלמים על זה את המחיר".

המטרה: תעסוקה איכותית במשק הישראלי

בימים אלה קרן רש"י מסמנת את נושא התעסוקה האיכותית במשק הישראלי כמטרה. דוח שוק העבודה בישראל לשנת 2021 הראה כי כ-14.6% מהשכירים מועסקים בענף ההיי-טק או במשלח יד טכנולוגי אחר. הנתון הזה עולה לאורך השנים באופן מואץ — אולם לפי הערכות, רק 3% מהמועסקים בהיי-טק מתגוררים ביישובי הפריפריה.

זיקה אב-צוק, סמנכ"לית פיתוח עסקי בסיסקו ישראל

"עשינו מחקר על הגורמים שמשפיעים על מוביליות חברתית", אומרת כהן. "לקחנו את כל האינדיקציות לכל הגילים וראינו מה הם הגורמים המשפיעים ביותר על עתידם של הילדים. לצערי, באופן מובהק ניתן לומר, כי ההזדמנויות שילדים וצעירים זוכים להם בפריפריה הן מוגבלות ומצומצמות באופן ניכר ביחס לאלה שזוכים להן במרכז.

"זה לא מסתכם רק בהזדמנויות בחינוך, זה חוצה תחומים וגילים", היא מסבירה. "לילדים שגדלים במרכז הון חברתי מחבר ומגשר, קשרים חברתיים ומשפחתיים וגם הרבה מודלים לחיקוי. כשילד גדל בפריפריה אין לו בהכרח את כל אלה. יש לא מעט ילדים שגדלו בפריפריה והצליחו, אבל תמיד הם מוצגים ככאלה שעשו את הבלתי אפשרי. את המציאות הזאת אנחנו רוצים לשנות, אנחנו רוצים לנפץ את המשוואה, שהמקום שאדם נולד בו קובע את עתידו".

כהן טוענת בתוקף כי המאמץ לצמצום הפערים החברתיים בין הפריפריה למרכז חייב להיות יעד לאומי ישראלי. "אין שום סיבה לפערים הללו, בוודאי שהם לא מעידים על האינטליגנציה והכישרון של אלה המתגוררים בפריפריה למול אלה שבמרכז".

"אני לא אומרת שכל מי שגדל במרכז מקבל את מלוא ההזדמנויות — ושכל תושבי הפריפריה בהכרח מוחלשים", היא מדגישה. "אני אומרת שילדים שגרים בסביבה נטולת הזדמנויות ומודלים לחיקוי לא יחלמו על מסלולי תעסוקה שאפתניים ולא ינצלו את מלוא כישוריהם. זה בדיוק חוסר המימוש של ההון האנושי בפריפריה".

מחברים טכנולוגיה לעשייה החברתית

בקרן רש"י יוזמים בשנים האחרונות מגוון תוכניות ומיזמים ליצירת הזדמנויות שוות להשתלבות בתעסוקה איכותית עבור צעירות וצעירים בפריפריה. "אנחנו רואים ששיתוף פעולה עם ארגונים וחברות מובילות מייצר הצלחות ושינויים מוכחים בשטח. אני מזמינה חברות נוספות להצטרף אלינו ויחד לפעול לשינוי, שכולם יוצאים נשכרים ממנו. לצד ההצלחות האישיות ושינוי מסלול החיים של הצעירים, הנתונים מעידים שהגיוון התעסוקתי בחברות מוביל להישגים גבוהים יותר", אומרת כהן.

בין היוזמות שמובילה הקרן עם חברות עסקיות, ארגונים, רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה: הכשרות מקצועיות טכנולוגיות, בניית תשתית יישובית לקידום תעסוקה, לימודי סייבר ו-STEM בפריפריה, קידום תעסוקה באוכלוסיות מודרות ועוד. אחת היוזמות פורצות הדרך היא תוכנית "בדרכה" לנשים נפגעות אלימות במשפחה, בשותפות חברת גוגל, משרד הרווחה ועמותת 8-200, שמטרתה ליצור עצמאות כלכלית באמצעות השתלבות בתעשיית ההיי-טק.

תוכנית אחרת שפועלת תחת המרכז לחינוך סייבר של קרן רש"י, "מגשימים", מכשירה בני נוער וצעירים מהפריפריה בתחומי המחשבים והסייבר ומייצרת עבורם עתיד מבטיח ואופק התפתחות אישי ומקצועי. התוכנית כבר מציגה נתונים מעודדים ומרשימים: צמיחה במספר המשרתים ביחידות הטכנולוגיה בצה"ל שבאים מהפריפריה מ-3% בשנת 2009 — ל-35%, נכון להיום.

חברת סיסקו פועלת גם היא בשיתוף עם קרן רש"י למתן הזדמנויות לצעירים מהפריפריה ולקידום הגיוון התעסוקתי. "אנחנו בסיסקו רואים חשיבות רבה ביעדים הללו, לטובת אלה שתעשיית ההיי–טק אינה נגישה להם", אומרת זיקה אב-צוק, סמנכ"לית פיתוח עסקי בסיסקו ישראל. "מבחינתנו זה win-win: מצד אחד אנחנו מסייעים לאוכלוסיות שונות — ומצד שני אנחנו מרוויחים בחברה שלנו ובחברות היי-טק נוספות קבוצות מגוונות, שכבר הוכח מחקרית שהן יצירתיות ואפקטיביות יותר מקבוצות הומוגניות".

אב-צוק מדגישה כי הצורך בקידום תעסוקתי של אוכלוסיות מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית הוא אינטרס מובהק של תעשיית ההיי-טק. לדבריה, "יש היום מחסור בעובדים בתעשייה. חברות ההייטק זקוקות לעובדים רבים יותר וליצירת קבוצות מגוונות יותר".

עוד מספרת אב-צוק כי שיתוף הפעולה בין סיסקו לבין קרן רש"י גדול מסך חלקיו. "אנחנו בסיסקו מביאים את טכנולוגיות השיתוף (collaboration) ואת אפליקציית ה-cob שמסייעות לחבר את הקהילה לחברות שונות — כמו גם מאגר שלם של תכנים להכשרה ופיתוח מקצועי יחד עם מנטורים מקואליציית חברות בתעשייה. קרן רש"י מביאה לשולחן את הניסיון בעבודה עם קהילות שונות בפריפריה ואת הקשרים לרשויות ולמשרדי הממשלה. יחד אנחנו יוצרים פתרון שלם שמלווה צעירים לאורך כל הדרך – עד להשתלבות מלאה בתעשייה והצלחה בפיתוח קריירה מבטיחה".

למעבר לאתר קרן רש"י >>

בשיתוף קרן רש"י