ייעוץ עסקי לסטארט-אפים: התוכנית העסקית חשובה לא פחות מהפיתוח

כדי לא להתרסק בדרך למימוש הרעיון ולהמשיך בפעילות גם לאחר גיבוש המוצר, חשוב לתכנן ולגבש גם את ההיבט העסקי. אנשי מקצוע בתחום הייעוץ העסקי לסטארט-אפים, מסבירים כיצד הם מלווים חברות שמבקשות לכבוש את השוק המקומי והעולמי

מאת: נטלי שרון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ייעוץ עסקי לסטארט-אפים: הדרך לתוכנית עסקית מגובשת
ייעוץ עסקי לסטארט-אפים: הדרך לתוכנית עסקית מגובשתצילום: Shutterstock
מאת: נטלי שרון
תוכן שיווקי

לא מעט רעיונות ופיתוחים מבריקים מתרסקים בדרך אל מימושם. כמו בכל עסק, בוודאי בכזה שמבקש לפרוץ אל השוק הבינלאומי, יש צורך לא רק בהידוק המוצר או הפיתוח, אלא בתוכנית עסקית מגובשת שתבטיח את המשך הפעילות, גיוס משקיעים והמשך צמיחה.

מדוע יש צורך בייעוץ עסקי לסטארט-אפים, ומהן הנקודות שעליהן יש לשים את הדגש? על כך משיבים אנשי המקצוע בתחום.

טרגו - TARGO CONSULTING

״סטרטאפים עסוקים בעיקר בפיתוח המוצר, שמים פחות דגש בתחילת הדרך על הבנת השוק והמתחרים ובהרבה מהמקרים מפתחים משהו שיש לו אלטרנטיבה יותר טובה בשוק״, מכריז אנטון רובינשטיין, בעלים של טרגו, חברה המייעצת לסטארט-אפים וחברות בוגרות השואפות לחזור למנטליות של סטארט-אפ ולהשיג צמיחה מהירה.

טרגו: "סטארט-אפים עסוקים בעיקר בפיתוח המוצר, שמים פחות דגש בתחילת הדרך על הבנת השוק והמתחרים"צילום: Shutterstock

רובינשטיין מתאר את נקודת התורפה הרגישה ביותר של חברות בתחילת דרכן, ומסביר מדוע ייעוץ עסקי לסטארט אפ עשוי לשנות את כל התמונה: "בתחילת הדרך, החברות לא מתייחסות לקשיים שיעלו בהמשך. אנחנו שמים את הקשיים האלו על השולחן כבר בתחילת התהליך ומציעים להם פתרון. משקיעים שמים כסף על הצוות ולא על המוצר ואנחנו יודעים להכשיר את הצוות להיות הכי מקצועי כדי להוציא לפועל את התוכנית העסקית שלהן".

ייעוץ מבוסס הבנת השוק והסביבה העסקית

כדי לייעץ לחברות ולסטארט-אפים הפונים לטרגו, תחילה מבצע צוות החברה מחקר שוק מקיף במיוחד במסגרתו נעשים ניתוח מתחרים, אפיון הצורך של לקוחות הקצה הפוטנציאליים והגדרה מדויקת של המוצר. "התהליך מאפשר לסטארט-אפ או החברה למקסם את ה- product market fit שלה, כאשר התוכנית העסקית שאנחנו בונים לחברה מאפשרת ליזמים ולבעלי החברות להוציא לפועל את האסטרטגיה שלהם ולקיים תהליך חדירה לשוק בהתאם לאבני דרך מוגדרות מראש״.

טרגו הוקמה ב-2012 וכיום היא מייעצת לחברות במגוון תחומים, ביניהם סייבר, פינטק, מובייל, מדיקל ועודצילום: Shutterstock

עוד מסביר רובינשנטיין כי טרגו יודעת להכין את צוות החברה לגיוס ההשקעה הנדרשת באמצעות הכשרה והקנייה של ידע וכלים מתאימים. ״אנחנו עובדים עם סטארט-אפים בשלבי seed וA- ועם החברות גדולות במשק שמיישמות תהליכי spin-off באמצעות גישת ׳הסטארט-אפ הרזה׳ (lean startup), גישה המאפשרת גם לחברות גדולות להגיע לצמיחה מהירה עם מינימום הוצאות. הידע שצברנו לאורך השנים בעבודה עם סטרטאפים מאפשר לחברות דרך תהליך של ייעוץ אסטרטגי לנצל את הטכנולוגיות וההזדמנויות שיש כיום בשוק לטובת השגת יתרון תחרותי והובלה בעסקי הליבה שלהן״.

תהליך מדויק, תוצאות מהירות

טרגו הוקמה ב-2012 וכיום היא מייעצת לחברות במגוון תחומים, ביניהם סייבר, פינטק, מובייל, מדיקל ועוד. מייסד ומנכ״ל החברה אנטון רובינשטיין, ייסד גם את פלטפורמת ניהול הקמפיינים MARKET-STARS לניהול קמפיינים על ידי מובילי דעה ואת Finetica - פתרון בתחום החיסכון וההשקעות. רובינשטיין בעל ניסיון של 10 שנים בליווי מיזמים טכנולוגיים וחברות במגוון תעשיות ושלבים.

״אנחנו מחויבים ליחס אישי עם הלקוח"צילום: אנטון רובינשטיין

לדבריו, החברה מלווה סטארט-אפים שרוצים לחדור לשוק ולתפוס בו מקום דומיננטי, כאשר התכנון היסודי והמעמיק שמבצעת טרגו מאפשר להם להגיע לשלב היישום ולראות תוצאות ראשוניות במהירות. ״בגלל שתכננו כמו שצריך, לא צריך להתלבט, פשוט עושים את הדברים לפי התכנון, עם שינויים נדרשים בדרך״, הוא מסביר.

שלב היישום נמשך בין 12-24 חודשים, במהלכם מתקיימות פגישות עבודה, עבודה שמבצעים האנליסטים של טרגו ועבודה הנעשית במשרדי החברה עצמה. ״אנחנו מחויבים ליחס אישי עם הלקוח שלנו ומציעים מודלים גמישים של עבודה כדי לענות על הצרכים הייחודיים של כל חברה. הניסיון והידע שנצבר במשך שנים של עבודה עם סטרטאפים טכנולוגיים, לצד הבנה של הצד העסקי, מאפשרים לנו לתת ערך מוסף בשוק המקומי ובשוק האמריקאי, הן לסטרטאפים והן לחברות שמחפשות צמיחה מהירה״, מסכם רובינשטיין.

טרגו - TARGO CONSULTING
כתובת: מנחם בגין 154 תל אביב, קומה 3
טלפון: 076-5454415
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לערוץ היוטיוב>>

בשיתוף טרגו