החברה שמגדירה מחדש אוטומציה למערכות לוגיסטיות

חברת טרנסטק מתכננת, מתקינה ומתחזקת מחסנים אוטומטיים ומערכות שינוע אוטומטיות, עם למעלה מ-300 לקוחות פעילים בישראל

נטלי שרון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחסן לוגיסטי
החברה מתכננת, מתקינה ומתחזקת מחסנים אוטומטיים ומערכות שינוע אוטומטיותצילום: טרנסטק
נטלי שרון
תוכן שיווקי

בתקופת הקורונה, חווה עולם הצרכנות והתעסוקה טלטלה גדולה ביותר, איתה נולדו גם צרכים חדשים שאפשרו לחלק מהתעשיות, דווקא, לפרוח. השהות הממושכת בבית הגבירה את הצורך במסחר מקוון, כזה שמזמינים בלחיצת כפתור ומגיע עד פתח הבית תוך מספר שעות. כדי לתמוך באופרציה המורכבת, גבר הצורך במחסנים לוגיסטיים חכמים שייתנו מענה לביקוש האדיר, הגובר לעיתים על יכולת האספקה.

טרנסטק הוקמה ב-1987 ועוסקת מאז ועד היום באוטומציה למערכות לוגיסטיות. החברה מתכננת, מתקינה ומתחזקת מחסנים אוטומטיים ומערכות שינוע אוטומטיות, עם למעלה מ-300 לקוחות פעילים בישראל. החברה מתפעלת מרכז שירות ותמיכה ארצי הפועל 24/7. "25 טכנאי שירות מסתובבים בכל הארץ ונותנים שירות בכל שעות היממה, בזמן תגובה של עד שעתיים מקריאה. זה דבר שאנחנו מאוד מתגאים בו ומבדל אותנו מחברות אחרות. יכולת ברת קיימא לתת שירות אמיתי, סביב השעון", אומר רותם לבון, סמנכ"ל התפעול של טרנסטק.

כחלק מחזון החברה להיות אחת מחברות האוטומציה המובילות בישראל, פיתחה לעצמה טרנסטק יכולות נוספות בתכנון, הטמעה ותחזוקה לפתרונות אוטומציה לשוק הפרטי והתעשייתי על-ידי הקמת חברות בנות ורכישת חברות מתחרות.

חברת "פארקטק" - תכנון והתקנה של מתקני חניה אוטומטיים

פארקטק היא חברת בת של החברות טרנסטק מערכות וקבוצת גלים. לחברות ניסיון מצטבר עשיר של למעלה משלושה עשורים, הן בתחום ההנדסה והבניה המורכבת והן במתן פתרונות אוטומציה מורכבות ושינוע מערכות חכמות. לקבוצה למעלה מ-100 מערכות חניה אוטומטיות מכל הסוגים אשר מותקנות בכל אזור גוש דן וחיפה. החברה מאמינה בחדשנות, איכות, אמינות ושותפות לאורך כל הדרך, כאשר אנשי הצוות שלה ילוו כל פרויקט החל משלב הייעוץ ועד להתקנת המערכת.

החברה דוגלת בשירות איכותי, אמיתי ומקצועי שמוביל ליישום מוצלח - המתחיל מתכנון נכון של הפרויקט בשלב הראשוני וממשיך לביצוע נכון של בורות החניה. המטרה היא למנוע טעויות של הקבלן המבצע והיועצים, ולספק שירות 24/7 למשתמש הסופי. "אנשי הצוות המקצועי שלנו מלווים את הפרוייקט החל משלב התכנון הראשוני. לכל לפרויקט ממונה מהנדס בכיר שילווה את היועצים השונים והקבלן המבצע בעת הכנת אזור בורות החניה. כל זאת תוך סנכרון מלא בין כל היועצים השונים, כולל הקבלן המבצע, עד למסירת החניות לדיירים", מסבירים בחברה. "יש לנו 27 טכנאי שטח המתקינים ונותנים שרות למתקנים 24/7, 364 יום בשנה".

חברת פארקטק היא נציגה בלעדית של חברת סאן-פארק, חברת בת לקונצרן טורקי בשם SANMAK, הכוללת 7 חברות ממגוון רחב של פעילויות, החל ממתכות, יצור חלקי חילוף לרכבים, יבואן של פיג'ו, חברת ביטוח. "סאן-פארק נבחרה לחברה בעל המתקן האוטומטי המהיר ביותר בתערוכת BAU במינכן בשנת 2017", הם מדגישים. לחברת פארקטק מעל 100 התקנות ללקוחות מכלל הגדלים ועם פתרונות מכל קצות הקשת, מתקנים פשוטים, מכפילים, חצי אוטומטים, צלחות סיבוב, מתקנים אוטומטים מלאים ועוד.

MODULA System Logistic - Introduction Videoקרדיט: MakiTechCorp

חברת "הורטל פרויקטים" - תכנון, התקנה ותחזוקה של עגורני גשר ומתקני הרמה

החברה נרכשה על-ידי קבוצת טרנסטק ב-2018, מתמחה בתכנון ואספקת מערכות עגורנים ומתקני הרמה ממגוון סוגיהם לענפי התעשייה, הבניה והמסחר במגזר האזרחי והביטחוני.

הורטל מספקת מגוון פתרונות גמישים ודינמיים ללקוחותיה, במחירים תחרותיים שמטרתם לא לפגוע באיכות וביכולות הטכניות שלה. מחלקת ההנדסה של החברה והניסיון המצטבר מאפשרים לה להציע פתרונות איכותיים בעלות נמוכה של חומרים וציוד, לעיתים בפערים של עשרות אחוזים לדבריהם. הורטל הרחיבה את פעילותה בתחום חלקי החילוף וביכולתה להציע חלפים לכלל סוגי העגורנים המצויים בשוק, תוך הוזלת עלויות ללקוחות הקצה.

"הצוות הטכני שלנו מספק ללקוחות סיוע בפתרון בעיות מורכבות של תכנון מערכות, וכמו כן נתונים טכניים ונתוני תפעול מדויקים על הציוד והמערכות המשווקות על ידינו. חרטנו על דגלנו לספק ללקוחות מוצרים ושירותים התואמים בצורה מלאה לצרכים, דרישות וציפיות, תוך השגת שביעות רצון גבוהה", מספר שלום לוזון, מנהל החברה.

חברת אלונטק - תכנון, התקנה ותחזוקה למתקני שינוע אשפה וכביסה אוטומטיים

לפני 20 שנה בדיוק, חברת טרנסטק מערכות הקימה בישראל את מערכת האשפה הפניאומטית הראשונה, בבית חולים איכילוב בתל אביב. מאז ועד היום, חברת טרנסטק הקימה עשר מערכות פניאומטיות נוספות לשינוע אשפה במדינה, כאשר כיום ישנן עשרות מערכות בתהליכי הקמה.

מערכות החברה מיוצרות "כחול-לבן", תוך שימת דגש על שירות מהיר, מתוך מטרה "להשתלב בנוף" הישראלי ולהתאים את המערכת לתשתיות הקיימות - ולא להיפך. מערכת אשפה פניאומטית היא פתרון אחד מתוך סל הפתרונות הקיימים לניהול אשפה מתקדם. תפקיד מערכת זו הוא להפחית משמעותית את זיהום האשפה, לסייע לחסכון אדיר בשטח רצפה וצמצום דרסטי בכמות המשאיות הנדרשות על הכבישים. כך, העירייה יכולה להרוויח צמצום בכמות הפינויים ושיפור פני ואיכות העיר, היזמים יכולים ליהנות מהפחתה משמעותית בעלויות הבנייה והדיירים זוכים ליותר שטחים ציבוריים במתחמם. "יתרונותיה הרבים של המערכת הפכו אותה בשנים האחרונות למוצר שלא ניתן להתעלם ממנו כבר משלב בקשת היתר הבניה", מספרים בחברה.

האשפה, בטח ובטח בישראל, דורשת תשומת לב, תכנון מוקדם והתייחסות מתאימה. כמות האשפה אותה אנו מייצרים, הצפיפות הגבוהה בישראל, וסוגי האשפה הרבים הובילו את טרנסטק להקים חברת בת נוספת בקבוצה בשם "אלונטק". חזון החברה הוא להפוך את האשפה אותה אנחנו הדיירים מייצרים, ממטרד לנכס. זאת תוך, שימת דגש על סביבה ירוקה, בטיחות ואיכות. חברת אלונטק מספקת פתרונות רבים בתחום ניהול האשפה: מבקרה וניטור, דרך שינוע וצמצום האשפה ועד פתרונות מתקדמים של טיפול בפסולת אורגנית. מאז הקמת אלונטק, יש חברה בישראל שהביטוי השגור "החיים בזבל" – נאמר בקרב הצוות שלה בשמחה, גאווה ויראת כבוד.

המגמות החדשות בשוק

בשנים האחרונות, התפתחו מספר מגמות חדשות בשוק הצריכה. השנה האחרונה חידדה במיוחד את הדרישה של הצרכן לקבל מוצרים ושירותים בזמני אספקה מהירים, ממש באותו היום. כיום ישנם ספקים רבים בשוק והאתגר של חברות הוא היכולת לספק מוצרים תוך פרק הזמן הקצר ביותר. חברות רב לאומיות משקיעות סכומי עתק כדי לייצר יכולת ברת קיימא לעמוד בקריטריון של “Delivery on the same day”. חלק מרכזי מיצירת היכולת הזו, הוא שימוש בטכנולוגיות אוטומציה.

"פונים אלינו לקוחות מכל המגזרים: קמעונאות, שרותי שילוח, רכב, תעשייה, פרמצבטיקה ואחרים שנתכנן ונספק להם מערכי אחסון וליקוט אוטומטיים אשר יאפשר להם להגיע ליכולת לספק מוצרים באותו היום ולקבל גמישות מקסימאלית לדינמיות של השוק ולדרישות המשתות של הצרכן", מספר רותם ומוסיף: "אלו פתרונות אוטומטיים ברי קיימא שניתן ליישם כבר מחר בבוקר ולא עולים מיליונים. בחלק מהמקרים אנו מתכננים מחסנים אוטומטיים קטנים שמגיעים מחברה איטלקית בשם MODULA. המערכת פועלת על עיקרון פשוט שאומר שבמקום שהמפעיל ילך למדף, המדף יבוא אליו בצורה אוטומטית".

הפתרון החדשני יכול לחסוך בשטח רצפה וכוח אדם יקר, כך שהחזר ההשקעה עליו עשוי להיות מאוד מהיר. טרנסטק יודעת לתכנן את הפתרון תוך מספר ימים ולספק אותו תוך מספר שבועות. המחסן האוטומטי אינו דורש תשתיות מיוחדות בהיבט רצפה או חשמל. יתרון משמעותי נוסף הוא החיסכון באנרגיה. כשהמערכת לא עובדת, היא נמצאת במצב "שינה" וצריכת החשמל שלה נמוכה - על כן היא גם נחשבת מערכת ירוקה. הפתרון החדשני נבנה בצורה מודולרית, ממש כמו לגו. ניתן להעבירו ממקום למקום, להגביה או להנמיך ולהוסיף מדפים. "זה מאפשר ללקוחות גמישות מלאה מרגע שהפתרון מוטמע. אנחנו יודעים לממשק אותו לכל מערכת מידע שקיימת בשוק, כמו SAP, פריוריטי, אורקל ודומות", מדגיש רותם.

גמישות היא שם המשחק

היכולת להגיב בזריזות לשינויים המהירים ולהיות דינמיים, היא זו המפרידה בין חברות שהצליחו לשרוד את השנה האחרונה לבין אלו שלא. "חברות חייבות לסגל לעצמן את היכולת להיות יותר דינמיות וגמישות לשינויים, אחרת תוך פרק זמן קצר הן יכולות להפוך ללא רלוונטיות", מספר רותם. אחת הדרכים ליצור את הגמישות הזו היא חסכון בשטח רצפה יקר והורדת התלות בכוח אדם. "המערכות האוטומטיות של טרנסטק עובדות 24/7, הן לא צריכות ימי מחלה והפסקות קפה בלתי נגמרות. הן לא עושות טעויות ולא צריך אינטליגנציה רגשית כדי לתפעל אותן".

אם בעבר היו המחסנים האוטומטיים נחלתם של חברות ענק בלבד, כיום מגיעה דרישה דומה גם מצד חברות קטנות יותר. לאור הביקוש הרב, טרנסטק מציעה כעת גם פתרונות עבורן.

מחסנים לוגיסטיים בהתאמה אישית

טרנסטק מציעה לחברות פתרון גמיש המותאם לצרכיהן. בין אם מדובר באחסנה של מוצרי מזון, קוסמטיקה או חלקי חילוף – המערכת המשולבת תדע להעניק את המענה המדויק ביותר. "תכנון של מחסן אוטומטי או מרכז לוגיסטי נותן מענה לצורך והרצון של הלקוחות להיות גמישים ודינאמיים בעולם המשתנה, לדעת להתאים את עצמם לצרכים של השוק", אומר רותם.

התהליך מתחיל בפגישת ייעוץ ללא עלות, במסגרתה מהנדסים לומדים את הפעילות הלקוח בהיבט של נפח לאחסון, תפוקה בכמות הזמנות ושורות ליקוט ביום והאתגר שהלקוח מבקש לפתור. "אנחנו מבינים מה הצורך האמיתי, ובהתאם לזה מתאימים tailor-made פתרון שמתאים להיום ויתאים גם בעוד שלוש-חמש שנים, בהתאם לאופק הגידול. המערכת מאפשרת צמצום משמעותי בכוח האדם, העלאה של התפוקה עד פי חמישה ממלקט אנושי וחיסכון אדיר בעלויות רצפה כתוצאה מחסכון בשטח". לא פלא, אם כך, שהביקוש לפתרונות אוטומטיים נמצא במגמת עלייה. "גדלנו השנה ב- 300% בביקוש לאוטומציה לתהליכים לוגיסטיים, אני מאמין שהביקוש בתחום ימשיך לגדול ואנו כקבוצה מתכננים השקעות נוספות על מנת להמשיך להגדיל את הצמיחה של החברה ולעמוד בחזון וביעדים", מסכם רותם.

טרנסטק
הסיבים 49, פ"ת
טלפון: 03-9100606
מעבר לאתר >>
לערוץ היוטיוב >>
לפרופיל הלינקדין >>