הדרכות לעסקים: ערך מוסף לעובדי הארגון

מנהלים רבים מחפשים את ההרצאה, הפעילות או הקורס שיעשירו את עובדיהם ובמקביל יספקו להם חוויה שוברת שגרה שתיזכר זמן רב. אילו חברות מציעות הדרכה מגבשת וייחודית שתהפוך לשיחת מסדרון במשרד?

אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים מצביעים בישיבה
להשאיר חותם אצל העובדיםצילום: shutterstock
אבי יופה
תוכן שיווקי

מציאת הדרכה מעשירה לעובדים, כזו שתתרום לגיבוש מצד אחד ותוביל לצמיחה ארגונית מהצד השני היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים מנהלים רבים. חלקם מתפשרים על הדרכות מוכרות בתחומים רלוונטיים אך לא תמיד מצליחים לקלוע לטעם הצוות, מה שמסתכם בדרך כלל באירוע שלא מותיר חותם משמעותי או מספק ערך מוסף. אחרים בוחרים ללכת על כיוונים פחות שגרתיים במטרה לחולל שינוי במקום העבודה. הכירו את המומחים בהדרכות לעובדים: חברתVR2GO ואורנה רבינוביץ' פונדק.

VR2GO - שילוב חוויות מציאות מדומה כערך מוסף לעובדי הארגון

נניח שאתם מנהלים בארגון שמקדש את נושא החדשנות ונתקלתם במיזם שיכול לספק לכם את היכולת להדריך ולהכשיר את העובדים שלכם בלחיצת כפתור, לא הייתם מסכימים לאמץ את המיזם בשתי ידיים, או במקרה הזה בשתי עיניים?

חיבור חדשני ומיוחד בין היועץ הארגוני והבעלים של מכון SETUP לייעוץ, פיתוח ואימון, ד"ר יגאל פוריש וחברת VR2GO העוסקת בתחום חקר ופיתוח חוויית מציאות מדומה, הוליד מיזם שמספק חוויה ייחודית ובעיקר ערך מוסף לארגונים המבקשים לפתח מיומנויות בקרב מנהלים ועובדים, להוביל לשינוי משמעותי ולתרום לצמיחה ארגונית.

ד"ר פוריש נחשב למומחה ארצי בפיתוח סדנאות שטח ייחודיות וחברת VR2GO מתמחה בתחום VR בישראל ומפתחת הדרכות באירופה בתחום הביטחון. בנוסף, היא מספקת מענה חדשני לכלל הסקטורים המעוניינים לייעל תהליכים, למצוא פתרונות יצירתיים ולאפשר צמיחה בארגון או בקהילה. השניים חברו יחד כדי להציע לארגונים את כלי המציאות המדומה (VR) במטרה לייעל את תהליכי העבודה ולהוביל שינוי.

מיזם שמספק חוויה ייחודית וערך מוסף לארגונים המבקשים לפתח מיומנויות בקרב מנהלים ועובדיםצילום: ארתור ארונוב

ניהול קונפליקטים לצד עבודת צוות

"המומחיות שלנו היא בחיבור ההתנסות בכלי המציאות המדומה אל הדילמות היומיומיות המתרחשות בארגון", מפרט ד"ר פוריש. "הכוונה היא לכל עולם הסופט סקילס (soft skills). באמצעות המיזם אנו מציעים תרגילים ב-VR שמצריכים חשיבה מתמטית ומנטלית לצד פיתוח מסוגלות, תוך שילוב של הפן המוחשי-פיזי הנעשה בתנועה. במקביל לכל אלה, אנו בוחנים את המציאות היומיומית שלנו בארגון, את הדילמות בהן אנו נתקלים במהלך יום העבודה, מזווית אחרת".

לדבריו, ה-VR הוא כלי אידיאלי ללימוד. "יכולותיו טרם נחשפו בפני ארגונים רבים וזוהי ההזדמנות לציין עד כמה השימוש בכלי המציאות המדומה יכול לסייע בניהול קונפליקטים ותקשורת, כמו גם בעבודת צוות ולאפשר צבירת חוויות רבות ותפוקה גבוהה בפרק זמן קצר יחסית ובעלות נמוכה". הערך המוסף לארגון נעשה תוך הבלטת הערכים המרכזיים אותם הארגון מבקש לחזק.

הניסיון הרב והמצטבר במכון Setup בתחום פיתוח הניהול והמנהיגות, יחד עם הטכנולוגיה של חברת VR2GO, הפיקו מיזם המספק ערך מוסף בזכות היכולת לבצע עיבוד מעמיק המאפשר שיפור בדינמיקה הקבוצתית בארגון. "המטרה היא להגיע למקום של למידה משמעותית. לראות איך הדברים שראיתי ב-VR כמציאות מדומה, מתרחשים בפועל יום יום אצלנו בארגון", מסביר ד"ר פוריש.

"אנו בוחנים את המציאות היומיומית שלנו בארגון מזווית אחרת"צילום: יח"צ

"עד כה התנסו במיזם חברות היי טק, בנקים, ארגוני בריאות וגם חברות ממשלתיות, הצלחנו לסקרן ארגונים רבים המחפשים אחר חדשנות ואינם חוששים לחשוף את המנהלים והעובדים להתנסויות חדשות ומאתגרות ולצאת מאזורי הנוחות".

חוויה חדשה שמחליפה את ההרצאה הישנה

"אהבנו את האתגר שהמיזם הציב בפנינו והתחברנו בסינרגיה מושלמת למכון Setup, המוביל בתחום הניהול והמנהיגות. יחד אנחנו יוצרים מערך שכולל בתוכו חוויות מציאות מדומה שמאפשרות ליועץ הארגוני לשפר בצורה משמעותית את עבודתו ולהחליף את ההרצאה בחוויה", מסביר ארתור אהרוני, יזם טכנולוגי עם התמחות בשיווק דיגיטלי ואחד מבעלי VR2GO יחד עם צבי טובול לביא.

"בנוסף, אנחנו כחברת R&D, נוגעים במגוון תחומים שעליהם אפשר להשפיע כמו פיתוח הכשרות, ביצוע מחקרים, ייעוץ לחברות בהקמת פרויקטים משולבי VR, הקמת מתחמים ועוד".

אהרוני מדגיש שהחלק השני אותו הם מציעים בעולם ההדרכות הוא הנושא של הדרכות מקצועיות. כאן מתבצעת התאמה אישית לכל לקוח: אחד ירצה הדרכה לבטיחות בגובה, השני יבחר ללמד את העובדים שלו להיות אדיבים יותר והלקוח השלישי ירצה לבצע הדרכות לרופאים. "כל אחת מהבקשות דורשת התאמה אחרת על בסיס אותה תוכנה שאנו מפתחים כבר כמה שנים. כאן אנחנו נכנסים לתהליך פיתוח, אפיון וליווי יד ביד עם הלקוח עד לקבלת המוצר הסופי והטמעתו בשטח".

כמה זמן לוקח לפתח חווית מציאות מדומה?
"צריך להבין מה רוצים שיופיע בתוכנה. פיתוח יכול לנוע משלושה חודשים ועד לפרק זמן של כמה שנים. הכל תלוי ברצון הלקוח. בדרך כלל אנחנו מציעים מעטפת מקצועית שכוללת אפיון, פיתוח, ייעוץ, התקנה והתאמות בליווי אישי לצוות בשטח".

VR2GO חוויות מציאות מדומה
טלפון: 077-9961616
אתר החברה >>
לעמוד הפייסבוק >>
מכון SETUP
טלפון : 054-8110130
אתר החברה >>
לעמוד הפייסבוק >>

----------------

אורנה רבינוביץ' פונדק - הכשרות לעובדים ומנהלים

מיתוג מעסיק, מחוברות ארגונית, חניכת עובדים, כישורים ניהוליים ומיומנויות מכירה של עובדים ומנהלים, עשויים להיות game changer ביכולת ארגונים לתפקד ביעילות ולהיות רווחיים. אורנה רבינוביץ' פונדק, יועצת ארגונית ופיתוח עסקי, מציעה סדנאות יומיות שבהן היא מעבירה הלאה את הידע והניסיון שצברה במשך שנים, בכל הקשור לשימור עובדים, ניהול משאבי אנוש ומיומנויות ניהול.

"היתרון הבולט של ההדרכות שלי הוא היותן מותאמות אישית לכל ארגון". אורנה רבינוביץ' פונדקצילום: מיכאל פיש

"בסדנאות שלי אני מדברת על שימור עובדים, בניית מסלולי קידום, מיומנויות שירות ומכירה, מיומנויות ניהול זמן, ניהול אנשים, ניהול עצמי ותעדוף משימות", מסבירה רבינוביץ' פונדק. "בנוסף, אני מקנה למנהלים כלים להאצלת סמכויות והעצמת עובדים".

סדנאות בהתאמה אישית

"היתרון הבולט של ההדרכות שלי הוא היותן מותאמות אישית לכל ארגון, על-ידי ניתוח אירועים מעולם התוכן של הלקוח", היא אומרת. "הסדנאות שאני מציעה נבנות במיוחד לצרכי הארגון ומותאמות אך ורק לו. לפני כל סדנה אני מבצעת תהליך מובנה של איתור צרכים מדויק בתחום הנדון, ומתאימה לממצאים את תכני הסדנה", היא מסבירה, ומציינת כי הסדנאות מותאמות לחברות לואו-טק, ביו-טק והיי-טק ועוסקות בטיפול במשאב האנושי בהיבטים כמו שימור, העצמה ושיפור מיומנויות שונות.

"במהלך השיחה והדיון בקבוצה, המשתתפים מגלים שהם יכולים ללמוד גם מהעמיתים לעבודה"צילום: באדיבות אורנה רבינוביץ' פונדק

במהלך הסדנה מתבוננת רבינוביץ' פונדק על שפת הגוף של המשתתפים. "אני צופה במשתתפים ויודעת מיד מה מתאים או לא מתאים", היא מספרת. "חשוב לי לשים לב גם למשתתפים המתקשים להביא עצמם לקבוצה ולעזור להם לקחת חלק. משנה לשנה, בשנים האחרונות, אנו עדים להפרעות קשב וקשיים בריכוז לאורך זמן. אני מקפידה לשנות פעילויות לעיתים קרובות על מנת לשמור על ערנות המשתתפים. לדור ה- Z אין סבלנות להרצאה ארוכה, צריך להחליף נושאים בתדירות ולהיות מתוקתקת. היתרון שלי בהקשר הזה הוא היכולת שלי לקרוא את הקבוצה ולהיות איתה בהתאם לצרכים הספציפיים שלה, המשתנים לפעמים תוך כדי המפגש".

הקניית מיומנויות ניהול

הסדנאות המקצועיות של רבינוביץ' פונדק מסייעות לעובדים ולמנהלים להרחיב את מיומנויות הניהול שלהם ולעבוד טוב יותר כחלק מצוות. גם במפגש אחד, לדבריה, רוכשים המשתתפים מיומנויות ניהול ופיתוח כלים הכרחיים לעבודת צוות. כדי לבצע תהליך עמוק ומשמעותי יותר בארגון, היא מציעה גם סדרת מפגשים, המאפשרים למנהלים לעבור תהליך ממושך, שבו נבחנים לאורך זמן מקרים ותגובות, ואפשר לדייק ולהשתפר תוך כדי תנועה.

סימן ההיכר שלה, היא מעידה, הוא היכולת לדבר בגובה העיניים, בשפה המותאמת לקהל שצופה בה, כך שיוכל להתחבר אליה ולהפיק מהסדנה את המרב. "העובדים והמנהלים מספרים לי שגם ממפגש חד-יומי הם יוצאים בתחושה שלמדו הרבה, שהתרומה שקיבלו מאפשרת להם לבצע את העבודה שלהם טוב יותר. בנוסף, הסדנה מעניקה למשתתפים תחושה שמקום העבודה משקיע בהם ומאפשרת הזדמנות להתבטא ולהקשיב", אומרת רבינוביץ' פונדק.

"הידע לא נמצא בהכרח אצלי", היא מסכמת. "במהלך השיחה והדיון בקבוצה, המשתתפים מגלים שהם יכולים ללמוד גם מהעמיתים לעבודה באמצעות דיון פתוח ומאפשר. הלמידה מתרחשת הודות ליכולת שלי לאפשר לאנשים לבטא את היכולות והקשיים שלהם וללמוד אחד מהשני".

אורנה רבינוביץ פונדק
טלפון: 08-9300280
נייד: 052-4522233
כתובת: כרמל 22/ב נס ציונה
לפנייה במייל >>
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לערוץ היוטיוב >>

בשיתוף אורנה רבינוביץ פונדק