Pitangoux: "מה משותף לוויקס, מאנדיי ופייבר? חווית משתמש מעולה"

הצלחה של מוצר מתחילה ונגמרת בחוויית משתמש. בחברת Pitangoux לוקחים רעיונות והופכים אותם למוצר עם שפה, עיצוב, ערך והצלחה גלובלית, ולא פעם מקבלים מחמאות מלקוחות: הבאתם את הסיליקון ואלי לתל אביב

דני ספקטור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסף ויובל בר אור יושבים במשרד זה לצד זה
Pitangoux: אסף בר אור, Head Of Products Design, יובל בר אור CEO
דני ספקטור
תוכן שיווקי

בחברת Pitangoux (פיטנגו יו איקס) מאמינים בחוויית משתמש מעולה. לא פחות. עם ותק, ניסיון, אמינות ובעיקר תוצאות בשטח. "לכל מנהל מוצר או סמנכ"ל מוצר יש את הפרמטר שלו להצלחה", מסביר בר אור. "יש כאלה שרוצים הורדות, אחרים גיוס הון, הנפקה, או יעילות מטורפת. אבל בסוף סיפורי ההצלחה האמיתיים, התחילו בצוות איכותי שבנה יסודות טובים, product ux מקצועי, עיצוב חוויית משתמש, הבנה איך מוצר מתנהג ועובד באפליקציה או פלטפורמה ווב. וההצלחה הזאת מתחילה אצלנו". אם יש משהו אחד שמשותף לפידבק שמקבלים ב-Pitangoux מהלקוחות הוא המשפט: קיבלנו חוויה של סיליקון ואלי בתל אביב.

"לאנשים שמשתמשים באפליקציה אין יותר מדי סבלנות"

עם כל הכבוד לרעיון הגאוני או למוצר המפכני, בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר בדבר אחד - חווית המשתמש. גם המוצר הטוב ביותר ייכשל אם לא יהיה נוח לשימוש וגם הפתרון הגאוני לא יצליח אם יהיה מסורבל מדי. "אפשר לעבוד שנים על אפליקציה ולהשיק אותה בקול תרועה רמה", אומר אסף בר אור, שותף וסמנכ"ל מוצרים בחברת Pitangoux. "אבל מה כל זה שווה, אם בסופו של דבר המשתמשים, הלקוחות, יסירו אותה? ולצערי, זה קורה הרבה מאוד. אם חוויית המשתמש אינה נוחה וטובה, אלא בינונית, לאנשים שמשתמשים באפליקציה אין יותר מדי סבלנות".

ב-10 השנים האחרונות חברת Pitangoux מתמחה באפיון ועיצוב חווית משתמש למערכות, פלטפורמות, אפליקציות. בחברה, אחת הגדולות והמובילות בשוק הישראלי, ישנו צוות מהנדסים, מעצבי UX/UI יחד עם מומחי Product UX בעלי ידע רב וניסיון מוכח באפיון ועיצוב מוצרים.

בין הפרויקטים של Pitangoux ניתן למצוא אפליקציות מובייל, מערכות SaaS, מערכות AI ופלטפורמות פנים ארגוניות, שנעשו לחברות סטארט אפ בתחילת דרכן וגם לחברות בינלאומיות, בהן פלייטיקה, נייק, לופטאנזה ועוד. "הרבה פעמים באים אלינו לקוחות במחשבה שהם מגובשים לחלוטין עם הרעיון שלהם ובפועל יש להם קונספט רעיוני אך לא מוצר דיגיטלי מהודק. המשימה שלנו היא לזקק את הערך, Value Proposition של האפליקציה ו/או מערכת, לעצב תהליכי מוצר מדוייקים שיענו על צרכי המשתמשים", אומר אסף בר אור.

חוויית משתמש מעולהצילום: באדיבות Pitangoux

"עוד לפני תחילת התהליך ב-Pitangoux, צוות Research מבצע מחקר שוק, שחקנים מובילים מאפיין היטב את הפרסונות וה-Use Cases של המוצר", מוסיף אסף בר אור. "בסוף התהליך הזה, אני מבין מי המשתמש שאליו מכוונים, מי המתחרים ומה החוזקות והחולשות שלנו. רק אז אנו מתחילים בתהליך האפיון, עוד לפני העיצוב. בפלטפורמות קיימות, אנחנו עושים מחקר מעמיק בכלים אנליטיים על מנת לעמוד על התנהגות המשתמשים במערכת ולהפוך אותה לטובה יותר למשתמש".

לאחר שמסתיים תהליך האפיון שהתוצאה שלו הוא מסמך wireframes מלא של כלל המערכת ו/או אפליקציה, עוברים לעיצוב UI, ומגבשים שפה גרפית וקונספט גרפי לכלל המערכת- User Experience. לאחר מכן מיישמים עיצוב UI של כלל התבניות. בגמר תהליך העיצוב, לעיתים אנחנו עושים prototype לטובת צוות הפיתוח או המשקיעים.

ניסיון, מקצועיות ותקשורת ישירה עם כל אחד מהאנשי הצוות

מגוון התחומים בהם פועלת החברה נרחב, וכולל מוצרים מעולמות הרפואה, הגיימינג, התיירות, התחבורה, ההיי טק, האי-קומרס והמובייל. כאשר לא פעם הלקוחות נדהמים מרמת הביצוע ואומרים לאנשי החברה: קיבלנו חוויה של סיליקון ואלי בתל אביב.

"מדוע אנחנו מצליחים לאורך זמן? כי אנחנו משקיעים משאבים אדירים סביב הלקוח", מסביר אסף בר אור. "אנחנו אובססיביים סביב הצלחת הפרויקט. כשחברה נכנסת אלינו, אנחנו מקצים לה ארבעה או חמישה אנשי מקצוע שמסתערים על הפרויקט שלה. בהרבה חברות יש מנהל פרויקט שהוא המתווך, ואילו אנחנו מאמינים בתקשורת ישירה עם כל אחד מאנשי המקצוע שלנו, והם זמינים ונגישים לפי מידת הרלוונטיות והצורך".

אנחנו נמצאים בעולם שבו אין רגע של מנוחה. Pitangoux צילום: shutterstock

כמה זמן נדרש לעיצוב מוצר?

"יש לנו לקוחות שאנחנו מלווים את מחלקת הפרודקט שלהם לאורך כל השנה, ויש כאלה שאנחנו עובדים איתם לזמן קצר רק כדי לעזור להם בהשקת הפרויקט. לפעמים פונים אלינו יזמים עם רעיון מאוד לא מגובש, ואילו אחרים פונים אלינו עם הקונספט מוגמר. בכל המקרים, אנחנו נכנסים לתהליך מהיר של הקמה או שיפורים. בסופו של דבר אנחנו נמצאים בעולם שבו אין רגע של מנוחה - כל המערכות והפלטפורמות מקפידות על עדכונים, הוספת פיצ'רים שכל אחד מהם צריך להיות מוצלח לא פחות מהמקורי".

כל התהליכים שעובר המוצר ב-Pitangoux מוביל למטרה אחת: הצלחה. כאשר לא פעם אנשי המקצוע של החברה מצליחים למנוע בזבוז של מיליוני שקלים על מוצר שנועד לכישלון. "יש לנו אחריות, אנשים באים אלינו עם החלומות שלהם ואנחנו צריכים להפוך אותם למציאות של מערכות עובדות ואפליקציות מוצלחות, אבל יש טעות בסיסית שאני מזהה אצל יזמים: הם לא מכירים את המשתמש שלהם ולא חושבים עליו - אלא על עצמם. הם לא מבינים שאנשים לא יתאמצו כדי להשתמש במוצר שלהם. אותם יזמים מאוהבים ברעיון עד כדי עיוורון, ותפקידנו להזכיר להם שלמשתמשים אין יותר מדי סבלנות. לפעמים אין להם סבלנות בכלל והקרב על תשומת הלב והזמן שלהם הוא קשה".

אז מה הסוד שלכם?

"ניסיון, ניסיון ועוד ניסיון. חוץ מזה, זה די פשוט, אם מחברים אנשי מקצוע מנוסים, שעובדים יחדיו, ויש חיכוך מקצועי שמביא ערך, ותובנות בתוך התהליך, הוא שיוצר מוצר בעל ערך גבוה ללקוחותינו. מוצר מעולה, שעובד בצורה חלקה ובעל חווית משתמש מעולה וזכירה. פשוט לא?".

Pitangoux
טלפון: 073-744-3322
למעבר לאתר>>>
לפנייה בדוא"ל>>>