לינקדאין: איך ליצור לידים איכותיים בשוק המקומי והבינלאומי?

מלכה שגב ניצלה את הניסיון שיש לה בתחום המכירות והפיתוח העסקי כדי לבנות מערך שלם שמטרתו לייצר 30 לידים איכותיים מידי חודש. איך היא עושה את זה והאם כל אחד יכול להצליח?

דקלה פרטוש
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מלכה שגב
לינקדאין: איך ליצור 30 לידים איכותיים בשוק המקומי והבינלאומי?צילום: דקלה פרטוש
דקלה פרטוש
תוכן שיווקי

מלכה שגב, חרדית בת 33 מחולון, ניהלה בתפקידה האחרון מכירות ופיתוח עסקי בחברת רילקומרס, המפתחת אתרים ואפליקציות מובייל מורכבות. שגב מכרה שם בין היתר טכנולוגיות SaaS כמו יוזרפירטס, אבטחת מידע כמו ריבלייז ואימפרבה, ובינה מלאכותית כמו ווטסון של איי.בי.אם.

שגב יצאה לעצמאות לפני 4 שנים, וכיום עומדת בראש חברה המובילה סטארטאפים וחברות וטכנולוגיה ליצירת 30 לידים איכותיים מידי חודש מלינקדאין בשוק המקומי והבינלאומי.

ספרי יותר על הרשת הזו
"לינקדאין היא רשת חברתית עסקית הגדולה בעולם המונה מעל 706 מיליון חברים ובישראל למעלה מ1.6 מיליון חברים. לינקדאין היא המלכה האחת והבילתי מעורערת לאיתור הזדמנויות מכירה B2B לשוק המקומי והבינלאומי, גיוס עובדים וחיפוש עבודה".

מה לך ולינקדאין?
"לינקדאין זו הבייבי שלי, כל העסקים שלי ושל לקוחות שלי בהיקפים של מאות אלפי דולרים נעשים בזכות הפלטפורמה".

הנראות והעשייה שלך די מפתיעים. איך התחלת?
"אני יודעת שאני חריגה בנוף, חרדית מלידה, נשואה ואם לשלושה. בתפקידי כסמנכל מכירות ופיתוח עסקי הייתי אמונה על מכירת מספר פתרונות סאס לאנטרפרייז, עבדתי מאוד קשה כדי לייצר הזדמנויות מכירה וחיפשתי חברה שתעשה לי קמפיינים ותייצר לי לידים נכנסים. שכרנו חברה ושילמנו לא מעט כסף, אך לא היו תוצאות. השוק הטכנולוגי קשה לפיצוח, המוצרים מורכבים, בעלי התפקידים ומקבלי ההחלטות בחברות מחוזרים מכל כיוון, דבר שמקשה מאוד על פתיחת דלתות ויצירת הזדמנויות מכירה. במהלך 4 שנים כעצמאית ניסיתי לפצח את השיטה 'איך לכל הרוחות' מצליחים לייצר לידים איכותיים לטכנולוגיות יקרות דרך הרשת לחברות בישראל ובעולם".

איך באמת ניתן למכור דרך לינקדאין?
"יש 4 דברים שחשוב לדעת לפני שנכנסים למהלך כזה. דבר ראשון - צריך אסטרטגיה חוצבת להבות 'איפה הכסף נמצא', באיזה חברות ובאיזה שוק. הגיע אלי מנכל של סטארטאפ ישראלי מוכשר בשם רועי שטרן שכבש את השוק בישראל עם טכנולוגיה חדשנית לטיפול פיזיותרפיה מרחוק. לאחר זמן רב שניסה לפצח את הנוסחה לבד, הספיקו לנו 2 פגישות פיצוח אגרסיביות, בהן שינינו את קהל היעד שלו והשגנו מכירות למוצר בארצות הברית.

"הרבה מאד חברות יוצאות לקמפיינים ומבזבזות הרבה מאד כסף בלי להבין איפה הפרה החולבת ואיך לחלוב אותה עכשיו, כי בגישה העסקית שלי אני אוהבת כסף ביד ומיד. בלי אסטרטגיות ארוכות וגרנדיזויות".

איך לפרוץ לשוק הבינלאומי קרדיט: מלכה שגב מומחית להכפלת המכירות בלינקדאין

"בשלב הבא, אחרי שהבנו איפה הכסף נמצא, צריך להבין מי הלקוח שלי בארגון ומה עובר עליו. ניתוח אופי מעמיק כולל מחקר לקוח והוא נוגע בכאבים, בפחדים ובחלומות שלו. ככל שהמוצר יקר יותר ואיש בקשר בארגון מבוקש יותר, כמו CTO לדוגמה, הניתוח צריך להיות מעמיק.

"לאחר שהבנו במזוקק למי אנו פונים בארגון, נבנה מסר פותח דלתות - לא צריך דפי נחיתה ולינקים מורכבים, פשוט לפצח מהו המסר האחד 'שפותח את הדלת בבעיטה' וגורם לאיש הקשר להגיד: דברי איתי מהר ועכשיו.

"ממש בימים אלה אני מלווה מוצר טכנולוגי מיוחד במאות אלפי דולרים לשוק הבינלאומי כינסנו כמה וכמה פגישות עם הגורמים הטכנולוגיים וגורמי המקצוע בארגון, עם חשיבת עומק משותפת פיצחנו את ארבעת קהלי היעד ואת המסרים לכל סגמנט. בסופו של דבר, כשמנמ"ר של בנק גדול אומר לי 'דברי איתי, הנה הנייד שלי'. זו הרגשה מדהימה. אחרי שמקבלים את הלידים, נכנסת שיטת 'המכירה הפסיכולוגית'. לא מספיק רק לקבל לידים, יש מערכת שלמה שפיתחתי סביב ניהול וטיפול בלידים מלינקדאין: איך להמיר אותם למכירה דרך משפך מדוגם ואימון למכירה פסיכולוגית.

איך ליצור 30 לידים מידי חודש בהשקעה מינורית של זמן וכסף? קרדיט: מלכה שגב מומחית להכפלת המכירות בלינקדאין

אם הכל עובד בלינקדאין למה את מפרסמת בפייסבוק?
"עד תחילת שנת 2021 ליוויתי חברות סטארטאפ והייטק בלינקדאין. ואז פגשתי את היזם העסקי יוחנן גרינוולד, אותו אני מכנה "מח הכסף". יוחנן אלוף בלזהות הזדמנויות עסקיות ויודע למנף מומחים עסקיים למכירות של מאות אלפי שקלים בשנה.

"יוחנן מודע לאתגר של מומחים בעלי מקצוע כמו: יועצים ומומחי שירות עסקיים ,בוני אתרים, יועצים פיננסים ועסקיים, ממתגים, מומחי נדל"ן ועוד ו לייצר לעצמם הזדמנויות מכירה איכותיות. הוא הציע לי לפתוח תכנית ליווי להכשיר אותם לייצר לעצמם לידים איכותיים דרך לינקדאין. האמת שהייתי סקפטית בהתחלה ולא האמנתי שזה יכול להצליח, אבל הביקוש לתכנית הולך וגובר ככל שאנחנו מייצרים יותר הצלחות עם העסקים שלנו במועדון הלידים".

מה הרציונל?
"המציאות היא שיש כמאה אלף מנכ"לים בלינקדאין - בחברות קטנות בינוניות וגדולות, וזה רק בישראל, בארצות הברית לדוגמא יש 12 מיליון כאלה. מה המנכ"לים הללו צריכים? כל שירות עסקי שיעזור להם לצמוח לשלב הבא. יותר מזה, מדובר באנשים טרודים ועסוקים מאד כך שאין להם זמן לגלול בפיד ולחפש נותני שירות. אם הצלחתם לטרגט אותם ולדבר אליהם עם המסר האחד שלכם, יש סיכוי גדול מאד שתצליחו גם למכור להם במהרה".

למה משמש הסימולטור שלך?
"אחרי שנים של התנסות מעשית עם לקוחות, פיתחתי סוג של מחשבון שיודע לחשב בכל תחום כמה לידים וכמה הכנסות ניתן לייצר לו אני אציג כאן את התחומים הרווחים ביותר . לדוגמה, בתחום הייעוץ העסקי ניתן לייצר לפחות 30 לידים בחודש, כמו גם בתחום הנדל"ן והשקעות ערך. בניית אתרים, מיתוג, או כתיבה שיווקית סביב 20 לידים בחודש, זה המון. בזמן שהמומחה העסקי מחזר אחרי לקוחות בפייסבוק, בשיווק אורגני או ממומן שעולה הון, יש זירה שקטה שמחכה למומחים שפשוט ימכרו להם. לינקדאין זה אוקיינוס כחול בישראל ורוב המומחים לא מכירים את הפלטפורמה. במועדון הלידים אנו יוצרים תוצאות פנומנליות והמכירות מגיעות מהר מאד גם בגלל שהרשת הזו מאד שקטה בישראל ואין הרבה מתחרים".

האם כל אחד יכול להצליח או שיש תנאי בסיס?
"חשוב מאד שבעל העסק או המומחה העסקי יהיה בעל ניסיון מקצועי מספק.בלינקדאין יש בעלים של חברות ועסקים רציניים, בעלי הון ובעלי מוצרים ושירותים חזקים שאין להם זמן לבזבז. לכן כדאי מאד שאיש המקצוע יהיה בעל ניסיון ועם ממליצים כדי להצליח למכור כמה שיותר מהר. זה נוגע לדיוק בקהל היעד ועל זיקוק המסר".

איך אמיל רוזנבלט הצליח לייצר X3 לידים חמים בחודש מלינקדאין?קרדיט: מלכה שגב מומחית להכפלת המכירות בלינקדאין

תוך כמה זמן ניתן להצליח?
"במסגרת הקורס לוקח 42 יום כדי ליצור את נכס הלידים שלכם. מבחינתי, נכס זו השקעה חד פעמית וניתן לקבל מידי חודש זרימת לידים איכותיים. ברמת השקעה של זמן - מדובר על לא יותר מ-4 שעות בחודש הכוללת התעסקות טכנית ואסטרטגית וכל הזמן שנותר מוקדש לטיפול בלידים וביצוע מכירות. בעיניי זו פלטפורמה חלומית לכל מי שמוכר B2B בישראל ובעולם, וגם למומחי שירות עסקי שעוזרים לעסקים לגדול".

לקבלת פרטים נוספים על תוכניות הליווי >>