רשת ד"ר גל מכשירי שמיעה ישראל: פתרונות חכמים המותאמים לכל אוזן

איך מזהים בעיית ירידה בשמיעה, כיצד בוחרים את המכשיר הנכון והמתאים ביותר ומה התחדש בתחום מכשירי השמיעה? ברשת שמספקת מענה כבר ארבעה עשורים מציגים את הפתרונות והחידושים האחרונים בתחום

שרית שיר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה עם מכשיר שמיעה
פתרונות מתקדמיםצילום: באדיבות ד"ר גל - רשת מכוני שמיעה בישראל
שרית שיר
תוכן שיווקי

כאשר הגוף שלנו מדבר אלינו כדאי מאד להקשיב לו, אבל כאשר אנחנו לא מצליחים לשמוע מה הוא אומר, יכול מאד להיות שמדובר בבעיה של ירידה בשמיעה.

מתי עלינו לחשוד שישנה בעיה של ירידה בשמיעה?

כשמתחילה בעיה של ירידה בשמיעה, סביר להניח שנרגיש בכך, גם אם נרצה מאד להתעלם מהאיתותים הברורים. למרבה הצער, רבים עדיין נמנעים מטיפול בבעיה בשל הסטיגמה הכרוכה בהרכבת מכשיר שמיעה, אבל חשוב לדעת שבדומה למצבים רפואיים אחרים, התעלמות מהבעיה לא רק שלא תעלים דבר, אלא אף תחמיר את המצב.

כיצד מזהים שאכן מדובר בבעיה אמיתית ולא רק בשמיעה סלקטיבית, למשל?

ישנם מספר סימנים לירידה בשמיעה:

  • מה - אתם מקשיבים לאנשים, אבל הדיבור שלהם נשמע עמום ולא ברור. במצב כזה אתם מוצאים את עצמכם נאלצים לחזור ולשאול שוב ושוב: "מה?".
  • רעשי רקע – כשישנה ירידה בשמיעה, ניהול שיחה בסביבה רועשת הופך לאתגר של ממש. רעשי הרקע הופכים לבליל של קולות שמשתלט על השיחה ומקשה עליכם להבין את הנאמר.
  • היא אוהבת רק רדיו חזק? – באופן פרדוקסלי, קולות רמים מדי לא מקלים על השמיעה והבנת הנאמר, אלא דווקא פוגעים באוזן. לפעמים בעיית שמיעה כרוכה גם באי-סבילות לקולות חזקים (היפראקוזיס).
  • בדידות וניתוק חברתי - האדם הוא יצור חברתי. ככזה, הוא זקוק לתקשורת. כאשר אתם סובלים מבעיית שמיעה אתם מרגישים שאתם הולכים ומתנתקים מהסביבה ושוקעים לתוך עצמכם. רבים המתמודדים עם בעיית שמיעה שאינה מטופלת המדווחים על נטייה להתרחק מהסביבה בשל הקשיים ביצירת שיחה.

הכרתם בבעיה, מה עושים עכשיו?

כשלא ניתן עוד להתעלם מהסימנים, רצוי להקדים ולקבוע בדיקת שמיעה. חשוב לזכור כי הזנחת הבעיה תביא להחמרה ולנזק הולך וגדל בעצב השמיעה. כדי לסבר את האוזן, ניתן להשוות התעלמות מירידה בשמיעה לניסיון להמשיך בשגרה ולהתנהל בעולם ללא משקפיים כאשר ברור לכם כי אינכם רואים טוב. לכן ההמלצה היא לקבוע בהקדם האפשרי בדיקת שמיעה במכון מורשה על ידי משרד הבריאות.

הבדיקה תגלה את חומרת בעיית השמיעה. במכונים המקצועיים יעמדו לרשותכם משקמי שמיעה המתמחים בהתאמת מכשירים המכוננים לצרכים שלכם וכך תוכלו לקבל חוות דעת מקצועית על המשך הטיפול בבעיה.

מכון גל – הד"ר של מכשירי השמיעה

רשת גל מכשירי שמיעה פועלת בשוק מזה ארבעה עשורים ומספקת מענה מקיף ללקוחות הסובלים מליקויי שמיעה ובעיות בתפקוד האוזניים.

חברת גל מכשירי שמיעה שמה לה למטרה להטות אוזן קשבת ללקוחות הפונים אליה על רקע צורך להתאמת מכשיר שמיעה. צוות המכון כולו פועל מתוך מחויבות מלאה לצרכי הלקוחות ורגישות גדולה לסיטואציה שעשויה לעתים להיות לא פשוטה עבור הפונים. לא לשווא מכונה המכון ד"ר גל. המקצועיות, המחויבת לשירות הטוב ביותר, היחס אישי והעבודה עם מכשירי השמיעה הטובים בעולם, כל אלה הופכים את רשת מכוני גל לכתובת של אנושיות חמה ועידוד ללקוחותיהם ובני משפחתם.

מכשיר שמיעה טוב מתאים למשתמש ולא להיפך

אחד העקרונות המנחים את הצוות המקצועי במכון גל, כחלק מתפיסת השירות המכוון ללקוח, הוא שחלק משמעותי בפתרון בעיית השמיעה, אחרי ההכרה בה כמובן, הוא בחירת המכשיר הנכון והמתאים ביותר (התאמת הפתרון ללקוח ולא התאמת הלקוח לפתרון).

ההחלטה איזה מכשיר יתאים ביותר לכל אוזן ואוזן (כאשר לכל אדם יהיה תמיד הבדל בין שתי האוזניים), נעשית לאחר בדיקות שמיעה יסודיות ומקיפות והיא מושתתת על שלושה גורמים:

בדיקות שמיעה עד הביתצילום: באדיבות ד"ר גל - רשת מכוני שמיעה בישראל

  • אופי הליקוי ממנו סובל המשתמש
  • צרכים אישיים המושפעים מאורח חייו של המשתמש
  • תפקודו המוטורי של המשתמש ממנו נגזר שימוש במכשירים מורכבים יותר או פחות.

מה עדיף: אנלוגי או דיגיטלי?

רוב המכשירים בשוק כיום הם דיגיטליים, אך במקומות מסוימים עדיין מוצעים לקהל מכשירים אנלוגיים. מכשירים אלה אמנם זולים יותר, אך החיסרון העיקרי שלהם הוא בהיעדר היכולת להתאים עצמם לסביבה ולסנן רעשי רקע.

במכשירים הדיגיטליים, לעומת זאת, אין כמעט מגבלות יכולת והם מתוכננים ומעוצבים כך שיתאימו באופן מושלם למשתמש– הן למבנה האוזן והן לאופי בעיית השמיעה.

המכשירים החדשניים מסוגלים לסנן רעשי סביבה, לזהות דיבור בסביבה רועשת ואפילו מאפשרים כיוון עוצמת קול אוטומטית.

ואם כל זה נשמע מבטיח, אז זה המקום לציין כי עולם מכשירי השמיעה הדיגיטליים מכוון כיום לתת מענה לאנשים עם צרכים מגוונים ומוגבלויות שונות. ניתן למצוא מכשירי שמיעה נטענים ללא סוללות המיועדים לאנשים בעלי קשיים מוטוריים וכאלה שמותאמים לבעלי בעיות ראייה המתקשים בהחלפת הסוללות הקטנות: מכשירי שמיעה המוטמעים במסגרת של המשקפיים. ישנם שכלולים נוספים ההופכים את חוויית השימוש לנגישה ופשוטה יותר.

אתם שומעים? תהליך התאמת מכשיר שמיעה הוא הרבה פחות מפחיד ממה שנראה

לאחר שהכרתם בבעיה, פניתם לעזרה, עברתם את הבדיקות והותאמו לכם מכשירי השמיעה שמתאימים לצרכים שלכם באופן המדויק ביותר, מגיע שלב ההסתגלות. כאשר מרכיבים מכשיר שמיעה לראשונה, האוזן מתעוררת לחיים, אך היא זקוקה לזמן. לאחר שעצב השמיעה והמוח התרגלו להיעדר הגירויים הקולים, הם נחשפים לפתע לשלל קולות ורעשי רקע שכמו נעלמו מהם תקופה ארוכה. בשלב זה יש להתרגל לשינוי וללמוד לשמוע מחדש, הפעם באמצעות מכשירי השמיעה שהותאמו לכם באופן אישי.

כשתהליך התאמת המכשיר על הסוג שלו, מידותיו והצרכים אותם הוא אמור לשרת נעשה באופן מקצועי על ידי משקם שמיעה מיומן, רוב האנשים יחושו כי ההסתגלות היא פשוטה ומהירה.

האוזן מתעוררת לחייםצילום: באדיבות ד"ר גל - רשת מכוני שמיעה בישראל

יחד עם זאת, חלק קטן מהאנשים יזדקקו לפרק זמן מסוים כדי להשלים את תהליך ההסתגלות ולאפשר למוח שלהם לפענח מחדש את הגירויים השמיעתיים המתקבלים מהסביבה. כמובן שככל שההתאמה מדויקת יותר ומכשיר השמיעה איכותי יותר, תהליך ההסתגלות יהפוך פשוט, נוח ומידי יותר.

זו לא שמועה: בדיקת שמיעה עד הבית

שירות מיוחד של מכון גל מאפשר למטופלים שמחמת מגבלות כאלה ואחרות מנועים לצאת מביתם ליהנות מביקור בית של מומחה מהמכון. במסגרת שירות זה ניתן לעבור בדיקת שמיעה ולקבל ייעוץ על ידי מומחה מבלי לצאת מהבית.

דברים ששומעים משם לא שומעים מכאן

ניתן להמשיך ולספר עוד ועוד על המקצוענות, התהליך המוקפד ויכולת ההתאמה המושלמת לאוזניים מתוך מגוון גדול של מכשירים מהמשוכללים בעולם, וגם על היחס האישי והרגיש שמקבלים הלקוחות מכל אחד מאנשי הצוות במקום, אבל אנחנו חושבים שהכי טוב שתשמעו זאת בעצמכם. תסמכו עליהם, הם יעשו הכול כדי לעזור לכם לחזור ולשמוע.

ד"ר גל - רשת מכוני שמיעה בישראל
טלפון: 072-3940564

למעבר לאתר
למעבר לפייסבוק