AVIT LTD מכניקה עדינה בע"מ: כל הפתרונות במקום אחד

המפעל המשפחתי מספק שירותי עיבוד שבבי וקבלנות משנה לחברות רבות מתעשיות שונות. יוני ביטון, מבעלי החברה, מספר על האתגרים בתחום, הפתרונות הייחודיים ותהליך העבודה הצמוד מול הלקוחות

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כלי מתכת תעשייתיים
AVIT LTD מכניקה עדינה בע"מ: כל הפתרונות במקום אחדצילום: אביט מכניקה עדינה
לירון גולן
תוכן שיווקי

"המומחיות שלנו היא בעבודות מיוחדות שדורשות חשיבה מחוץ לקופסה והבנה מהירה של הפרויקט והמוצר", משתף יוני, איש ביקורת ותכנות ובנו של אלברט ביטון, שהקים את חברת "אביט מכניקה עדינה בע"מ" בשנת 1984. מאז היא מספקת שירותי עיבוד שבבי וקבלנות משנה לחברות ומפעלים מתעשיות הרכב, התעופה, המזון ועוד, מאפשרת ללקוחותיה ייצור ייחודי בהתאמה אישית בכמויות קטנות וגדולות.

"אנחנו מפעל משפחתי" מספר יוני ביטון. "אבי אלברט הקים את המפעל לפני כ 37- שנה. כיום, אנחנו עובדים יחד ארבע אחים וכל אחד ממונה על תחום אחר. איציק מנהל עבודה, קרול מנהל מחלקת CNC ואחותי לילית מנהלת חשבונות. יחד יצרנו אווירה משפחתית שעוברת גם ללקוחות ומאפשרת לנו להעניק יחס אישי, מקצועי ובהתאמה אישית עבור כל חברה, מפעל ועוד".

אלברט ביטון עוסק בתחום המכניקה העדינה ועיבוד שבבי עוד משנות ה-60. הוא הגיע למקצוע בגיל מאוד צעיר ועבד במפעל לעיבוד שבבי בשם "ורגוס" שקיים עד היום, שם החל ללמוד ולהתפתח בתחום. לימים עבד בחברת "ישקר" במחלקה שהתמחתה בייצור מתקני דפינה ומדידים ללהבי מטוסים. לאחר מכן, בשנת 1984 החליט אלברט לצאת לדרך עצמאית והקים את המפעל שהפך בחלוף השנים לחברה וותיקה המתמחה בתחום המכניקה העדינה ועיבוד שבבי למגוון תעשיות וחברות בארץ, כמו: התעשייה הצבאית, תעשיית הברזל, הרפואה, התעופה ועוד.

עסק משפחתי. AVIT מכניקה עדינה בע"מ צילום: אביט מכניקה עדינה

מייצרים דברים מיוחדים בכמויות קטנות

חברת AVIT מכניקה בע"מ שהייתה עדה לשינויים בתחום העיבוד שבבי חרטה על דגלה להוביל את התחום ביעילות, דיוק ושירות אישי ומקצועי. אחד מיתרונותיה של החברה בא לידי ביטוי בהתמחות המיוחדת בייצור מוצרים וחומרי גלם בכמויות קטנות, וזאת על מנת לספק גם עבור מפעלים קטנים בינוניים וגדולים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בייצור קטן. "במהלך השנים שהחברה קיימת לא קיבענו את עצמו לייצור של מוצר מסוים, או עבור תעשייה ספציפית. כיום, כל מפעל שיגיע אלינו עם בקשה מיוחדת ככל שתהיה אנחנו יכולים לייצר עבורו את המתקן הטוב ביותר, וזאת על מנת לאפשר להם לדעת האם המוצר שלהם צריך שיפור לפני ייצור המוני ובכך לחסוך לא מעט כסף וזמן".

איך עובד תהליך עבודה מולכם?
"התהליך מתחיל בתכנון חיצוני או פנימי של המוצר, לאחר שהתוכניות מוכנות אנחנו מתחילים לייצר ובזמן העבודה אנחנו כבר יודעים לזהות את התקלות ולהתריע במידה וקיימות כאלה. בסופו של דבר המטרה שלנו לספק את המוצר המוגמר באופן הטוב ביותר. הניסיון שלנו העניק לנו את היכולות להיות יצירתיים ולספק פתרונות עם חשיבה מחוץ לקופסה. וזאת בסופו של דבר בשביל לשפר ולייעל את המתקן המתוכנן, שתקינותו דורשת שילוב של מספר תחומים, כגון: שילוב מערכות הידראוליות ופנאומטיות, מערכות חשמל, הנדסה וכמובן - עיבוד שבבי וייצור של המוצר בשלמותו."

אתה יכול לתת דוגמאות של פרויקטים?
"ייצרנו עבור חברת "OMEN", המשתייכת לתעשיית הרכב מתקנים לפעולות אוטומציה מסוימות. מדובר במתקן שהם יכולים להכניס למכונה ולהתחיל לעבוד, בלי תקלות, נזילות או בעיות.פרויקט גדול נוסף עשינו עבור מפעלי "HAM-LET", העוסקים בייצור ושיווק אביזרי צנרת, מחברים, ברזים ושסתומים. ייצרנו עבורם מספר עבודות גדולות ובנינו להם קווי ייצור למפעל בארץ ומחוץ לה".

שירותי עיבוד שבבי וקבלנות משנה לחברות ומפעלים מתעשיות מגוונותצילום: אביט מכניקה עדינה

מהו הייחוד שלכם?
"הייחודיות שלנו באה לידי ביטוי בכמה אופנים: אנחנו יכולים לייצר, להרכיב ולבדוק את הכל אצלנו, להביא את המוצר למצב של עבודה אחרי בדיקה קפדנית במפעל, ולא לחכות שהלקוח יבדוק את תקינותו של המוצר. דבר שני, אנחנו כל הזמן חושבים איך אנחנו יכולים לבוא לקראת הלקוח ולעזור לו, בכל אחד מהשלבים. הרבה פעמים בשלב הפיתוח מגיע הלקוח לצומת דרכים, כי עד שאתה לא מייצר את המוצר אתה לא יודע איך הוא ייראה ויעבוד בשלב המוגמר וכתוצר סופי, אנחנו מלווים את הלקוח לאורך כל התהליך".

לדברי ביטון, יש לקוחות ששולחים אליהם את התכנון עוד בשלבים הראשונים על מנת שיחוו את דעתם ואף יצפו תקלות עתידיות מראש. "אחרי המון שנים וידע בתחום התנסנו עם המון מפעלים, וצורות של מוצרים, בתחומי הרפואה, התעופה, החקלאות ועוד.

"בסופו של דבר אין פרויקט שנכנס אלינו ואמרנו שאי אפשר. מדברים קטנים ועד גדולים ובכל כמות. בפן המקצועי, הייחוד שלנו מתבטא בטכנולוגיה ובמכשור חדשני בתחום העיבוד השבבי. למשל, אנחנו עובדים בטכנולוגיה בשם אלקטרו ארוזיה (EDM) להבדיל מכרסום וחריטה בעבודה עם סכין שעלולה לפגוע בחומר, בתהליך הזה אנחנו עובדים עם חשמל שצורב את החומר ומאפשר לנו להגיע לרמות דיוק מאוד גבוהות. אנחנו לא חוסכים בטכנולוגיה ומשתמשים במבחר אפשרויות מובילות בתחום העיבוד השבבי כמו: מחלקת CNC, כרסום 5 צירים ו-3 צירים, - DMGMORI ,MAKINO מחרטת CNC מכרסמת, מחלקת EDM – - ארוזיה, שיקוע וחיתוך בחוט, MAKINO EDM משחזות שטחים אוטומטיות, משחזה עגולה, משחזות יבשות, חריטה קונבנציונאלית, כרסומות קונבנציונאליות מחלקת הלחמות כסף וידיה, מחלקת ביקורת הכוללת מכונת CMM וכל הציוד הנלווה לביקורת מדויקת".

"במהלך השנים שהחברה קיימת לא קיבענו את עצמו לייצור של מוצר מסוים"צילום: אביט מכניקה עדינה

מרעיון למוצר: ייצור של אב טיפוס מדויק

כאמור, AVIT מלווה את הלקוח עוד מתחילת הדרך, כאשר משלב הרעיון הראשוני יידע צוות חברה לנווט ולתכנן יחד איתו את המוצר. הניסיון הפרקטי מאפשר לתהליך להיות יעיל וחסכוני: "בייצור של אב טיפוס יש לקחת בחשבון עבודה יסודית כבר משלב תכנון המודל, דרך הייצור, התאמת החלקים ועוד. ראיתי לא מעט מוצרים שנדרשו לחזור לתכנון נוסף, לא תמיד מה שמתכננים יכול לעבוד כאשר מתחילים לייצר בפועל. לכן, בעבודה על אב טיפוס צריך להיות מאוד מדויקים ומספיק מיומנים בשביל לפתור את כל הבעיות שיצוצו", מסכם ביטון.

AVIT מכניקה עדינה בע"מ: כל הפתרונות במקום אחד
ת.ד. 61 א.ת. שלומי 2283200

מעבר לאתר >>
טלפון: 04-9808173
לכתובת המייל >>