רואי חשבון בדרום: המשרדים שידאגו לזכויות שלכם

בעלי עסקים באזור הדרום נאלצים לא פעם להתמודד עם אתגר כפול – התנהלות חכמה מול רשויות המס, לצד מיצוי הזכויות המגיעות להם תחת שגרת שיגורים. רואי חשבון בדרום מתמודדים עם האתגרים הללו על בסיס קבוע ויכולים לסייע על סמך הניסיון הרב שלהם בתחום

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רואה חשבון
רואי חשבון בדרום: המשרדים שידאגו לזכויות שלכםצילום: Shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

רואה חשבון מקצועי הוא נכס לכל חברה ובעל עסק, אדם שיחצוץ בינם ובין רשויות המס – על כל הטפסים, התקנות והבירוקרטיה הכרוכה בכך. משרד של בעלי מקצוע מנוסים יכול לחסוך עבור לקוחותיו כסף רב שמתבזבז על מיסוי כפול והיכרות לא מספיק עמוקה עם התקנות.

ההתמודדות עם רשויות המס יכולה להיות מאתגרת בפני עצמה, אולם לבעלי עסקים באזור הדרום התהליכים יכולים להיות מורכבים אפילו יותר. סבבי הלחימה ברצועת עזה ושגרת האזעקות יוצרים מצב שבו חיי המסחר נעצרים בהוראה צבאית ובעלי העסקים נאלצים לדרוש אחר כך פיצויים מהמדינה. רואה חשבון מקומי, עם ניסיון מול הרשויות והיכרות עם הפרוצדורה, יכול להסיר גם את הדאגה הזאת מסדר היום.

אלה משרדי רו"ח באזור הדרום שיעזרו לכם בהתמודדות מול רשויות המס ובמיצוי הזכויות המגיעות לכם. משרד אתי מלכה, רו"ח יניב כהן ורו"ח מאיר אסרף.

משרד רו"ח יניב כהן: משרד חכם ודיגיטלי לראיית חשבון

רואה חשבון יניב כהן, הינו בעל תואר ראשון בכלכלה, בוגר אוניברסיטת בן-גוריון. לאחר שסיים התמחות באחד המשרדים הגדולים במדינה ושימש כרו"ח במחלקה לביקורת פיננסית של חברת החשמל, הבין כהן שכדי לתת מענה אמיתי לבעיות של בעלי עסקים, עליו לפתוח משרד חכם לעסקים, שייתן מענה טכנולוגי לכל ההיבטים האדמיניסטרטיביים הקלאסיים ששואבים חלק ניכר מפעילות המשרד (כגון: גביה , טיפול בשיקים, הליכה לדואר וכו').

רואה חשבון יניב כהןצילום: יח"צ

בשנת 2010 הקים את "יניב כהן – רואי חשבון משרד חכם במיוחד לעסקים". המשרד מונה צוות של רואי חשבון ומנהלי חשבונות מקצועיים ומיומנים.

"אנו משקיעים מידי שנה עשרות אלפי שקלים בתוכנות חדשות המייעלות את עבודת המשרד. אנו דואגים לשמור על לקוחותינו מעודכנים בכל השינויים התכופים של מערכת המס, ולספק להם שירות מיטבי שצופה את העתיד ומונע תשלומי מס מיותרים. שירות זה בין היתר, מסייע לתושבי הדרום לקבל בזמן את כל כספי הפיצויים המגיעים להם", אומר רו"ח יניב כהן.

כיצד הטכנולוגיה שבידכם מסייעת לתושבי הדרום?
"בדרום קיימים סבבי לחימה מול עזה. בכדי להקטין את כמות הנפגעים, פיקוד העורף מנחה ואף מבטל את הפעילות העסקית באיזור. המדינה מפצה את בעלי העסקים, עבור ירידה בהכנסותיהם, אבל לצורך קבלת הפיצוי, בעלי העסקים נדרשים למלא לא מעט טפסים ולהגישם למס הכנסה. כיוון שלאחרונה הפכו סבבי הלחימה לקצרים יותר, הפיצוי הפך לקטן מאוד ואילו כמות הטפסים למילוי נשארה ללא שינוי.

"כדי להתמודד עם הבעיה, המשרד פיתח מערכת מקוונת, שבה לקוחותינו קיבלו ישירות לטלפון הנייד קישור למלא מספר מצומצם של שדות, לחתום על הנייד והכל קורה ללא צורך להגיע למשרדנו ולבזבז זמן יקר. המערכת קיצרה וייעלה משמעותית את הטיפול בנושא הזה".

מהן תחזיות המס שאתם מבצעים?
"תמונת מס שלמה של לקוח מתקבלת רק לאחר הגשת דוח שנתי, המוגש במהלך השנה העוקבת, בזמן שכבר אי אפשר לבצע פעולות שיפחיתו את המס, דבר שעלול לעלות לבעל העסק בתשלומי מס עודפים. בכדי להימנע ממצב זה, המשרד מבצע באופן שוטף תחזיות מס בצורה רוחבית לכלל הלקוחות ומאתר את הלקוחות עם הפרשי מס צפויים. בהתאם לכך, אנו מיידעים את הלקוחות ומייעצים להם אילו פעולות עליהם לנקוט על מנת להקטין את המס הצפוי בדוח השנתי. הודות לשירות זה, לקוחותינו מעולם לא הופתעו בהפרשי מס בדוח השנתי".

באילו תחומים נוספים מתמחה המשרד?
"המשרד מתמחה במס שבח מקרקעין ובמיסוי פעילות בשוק ההון. בתחומים אלו קיימים מספר שיעורי מס שונים, הנובעים מאופי ההשקעה, קיומם של הפסדים מניירות ערך ורווח משבח מקרקעין וכדומה. לצורך כך, יש להכיר היטב את טופס 867 המתקבל מהבנק ולדווח כראוי על אפיקי ההשקעה של הלקוח. הטיפול מחייב ידע מקצועי ועדכני בתחום זה באופן ספציפי.

"בתחום של מס שבח מקרקעין, התמקצעתי רבות ואני מעודכן בכל השינויים התכופים המתרחשים בו. זהו תחום מורכב, המצריך ידע של כל התקנות שהשתנו לאורך השנים, הנלקחות בחשבון בחישוב המס. למשל: עבור שטח וותיק הכולל גם בית מגורים וגם שטח חקלאי.

"אציין כי המשרד מצליח להחזיר מעל ל20% ממס השבח ששולם".

רואה חשבון - יניב כהן, מחלק 2 טיפים לעסקיםקרדיט: יניב כהן רואי חשבון

איך אתם מסננים עבור הלקוחות רק את המידע הרלוונטי שהם חייבים לדעת?
"מאוד אכפת לנו מלקוחותינו, אנחנו חיים את המשרד 24/7. בכדי לתת מענה מהיר ומדויק הקמנו קבוצות וואטסאפ של המשרד, בה אנחנו דואגים לעדכן אותם במידע עדכני רק לאחר אישורו.

"למשל, לאחר פרסום תקנות פחת מואץ לרכישת רכוש קבוע, עדכנו את הלקוחות על מנת שיבינו את המשמעות החשובה של התקנות, הקלטנו הודעות קוליות מפורטות עם הסבר לגבי הפעולות שעליהם לבצע בנושא. בנוסף, אנו מקיימים מפגשי זום מקצועיים הכוללים הנחיות לפעולות נכונות ובמידת הצורך, אנו עורכים פגישות אישיות ומייעצים לגבי המהלכים הנכונים לעסק.

"הסטנדרטים הגבוהים של משרדנו, לצד היחס האישי, האדיב והמקצועי, מאפשרים לנו להעניק ללקוחותינו שירות ברמה הכי גבוהה שיש. אצלנו אין הפתעות מס, מאחר ואנו מונעים אותן מבעוד מועד ודואגים שלקוחותינו יתנהלו על הצד הטוב ביותר".

משרד רו"ח יניב כהן
רחוב הרצל 17, אשקלון
טלפון : 074-7045405
מעבר לאתר >>
מייל Yanivc8@gmail.com
מעבר לעמוד היוטיוב >>
מעבר לדף העסקי בפייסבוק >>

--------------

רו"ח מאיר אסרף: משרד רואה חשבון בדימונה

ב-28 השנים האחרונות, פועל רואה החשבון מאיר אסרף בעירו דימונה ומספק שירותי ראיית חשבון מקצועיים לתושבי הדרום, המרכז והצפון. רו"ח אסרף מציין כי משרד רואי החשבון שבבעלותו הוא הראשון שהוקם בדימונה, וכיום מהווה את אחד המשרדים הגדולים ביותר בעיר בתחום זה. המשרד מונה צוות של כ-25 עובדים מקצועיים, הפרושים בכל רחבי הארץ ומספקים שירות איכותי ומקצועי לעסקים ומוסדות.

דימונה – עיר של אנשים

רו"ח מאיר אסרף בחר להקים את משרדו בדימונה מתוך אידיאל לאומי ומשפחתי, וגם מתוך אהבה גדולה לאורח החיים החם והאנושי של העיר. לדבריו, "הקשר האישי עם הלקוחות שלי הוא הדבר החשוב ביותר בעבודתי המקצועית. הדלת במשרדנו תמיד פתוחה ואנו שמחים לענות לכל שאלה, בכל שעה". לאחר שהוא פותח את הבוקר בלימוד בבית המדרש, פונה רו"ח אסרף למשרדו.

"בדרום ישנם רואי חשבון ומנהלי חשבונות מצוינים, ואין סיבה להרחיק למרכז הארץ". רו"ח מאיר אסרףצילום: אהוד אלול

המשרד עושה שימוש בכל האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים הקיימים, אבל מקפיד להתאים את הניהול החשבונאי לכל עסק בהתאם ליכולותיו. "יש לקוחות שמתאים להם יותר להתנהל עם חשבונות ידניות, ולאחרים מתאימות יותר חשבוניות דיגיטליות. חשוב לראות את האדם שמאחורי פנקס החשבונות כדי לסייע לו בצורה הטובה ביותר", הוא מציין.

רו"ח אסרף מתייחס גם לקשיים הייחודיים לעסקים באזור הדרום: "הבעיה העיקרית של עסקים בדרום הוא היחס הנמוך בין הכנסות להוצאות. בעוד שהעלויות של עסק בדרום לא שונות מבכל מקום אחר, ההכנסות שלו הן נמוכות יותר. תפקידי לייעץ ללקוחותיי כיצד ניתן לשפר את הפער הזה". תקופת הקורונה הוסיפה קשיים נוספים לעסקים בדרום, ולדבריו בתקופה זו חלו ירידות חדות בהכנסות של עסקים רבים, עבורם פעל לילות כימים כדי לסייע בקבלת מענקים ולנקוט בפעולות שיאפשרו להם להחזיק את הראש מעל המים, עד כמה שניתן.

התמחות ייחודית במוסדות, רשויות ועמותות

לצד השירות לעסקים, מתמחה משרדו של רו"ח אסרף בראיית חשבון ללקוחות מוסדיים, כמו מועצות דתיות, עמותות שונות, מתנ"סים ותאגידים. כמו כן, משמש המשרד כמבקר ממונה ברשויות מקומיות מטעם משרד הפנים. במסגרת הטיפול במוסדות, עוסק המשרד בעבודה שוטפת מול ההנהלה, המנכ"ל והתקציב, תוך הכרות מעמיקה עם כל החוקים והכללים בתחום של אותו מוסד, ניהול קשרים ענפים עם מוסדות המדינה ומתן מענה יצירתי לכל בעיה.

"ההבדלים בין הערים והמועצות ברחבי הדרום הם גדולים"צילום: אהוד אלול

במסגרת פעילותו בדרום הארץ, מטפל משרדו של אסרף גם במועצות ובמוסדות של המגזר הערבי בדרום. "אני מגיע הרבה לרשויות המגזר ורואה שיש שם המון אנשים טובים", אומר רו"ח אסרף. "ההבדלים בין הערים והמועצות ברחבי הדרום הם גדולים. השקעה גדולה יותר בטיפוח תשתית מנהלתית חזקה יכולה לקדם את האזורים הללו ואנו עושים כל שביכולתנו כדי לסייע".

שירותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ

לקוחותיו העסקיים והמוסדיים של משרד רו"ח אסרף, יכולים ליהנות משירות מתקדם במיקור חוץ, שמסביר כי "מנהל חשבונות במיקור חוץ מטעמנו הוא מעל הממוצע בתחום ויכול לנהל את הכספים והחשבונות בצורה מעולה. שלא כמו מנהל חשבונות רגיל שעובד לבד, העובדים שלנו הם למעשה היד הארוכה שלנו ונמצאים תחת פיקוח ויעוץ מקצועי קבוע שאנו מספקים. כאשר מדובר על נושאים יותר מהותיים שמעבר לטיפול השוטף - לאור הניסיון הרב שרכשנו, מייעץ המשרד לגבי פתרונות רחבים ומתן רעיונות לקידום פרויקטים שונים בארגון. בכל הקשור לטיפול בסוגיות שונות מול מוסדות ממשלתיים, המשרד שלנו מטפל ישירות והלקוח יכול להיות בטוח שהוא מוגן לחלוטין ופועל באופן נכון וחוקי".

"בדרום ישנם רואי חשבון ומנהלי חשבונות מצוינים, ואין סיבה להרחיק לשם כך למרכז הארץ", מסכם רו"ח אסרף. "משרדנו, המתמחה הן בתחום העסקי והן בתחום המוסדי, שם את הלקוח בראש סדר העדיפויות. אנו עושים כל שביכולתנו כדי לתת ללקוחותינו שירות מקסימלי, כך ששכר הטרחה יהיה עבורם הכנסה ולא הוצאה".

מאיר אסרף – משרד רואה חשבון
טלפונים במשרד: 08-6554895, 08-6550644.
טלפון נייד: 0506869175
פקס: 08-6579642
לפנייה במייל>>

-----------

נועם חשבונאות ומיסים: ניהול חשבונות, ייעוץ מס ובודק שכר

"אני חיה ונושמת עסקים משחר ילדותי. גדלתי למשפחה שברובה מורכבת מעצמאיים שניהלו ומנהלים עסקים. אני מכירה את השיח, הפחדים, ההתמודדויות וכמובן את ההצלחות. זה היה אך טבעי שבבגרותי אכנס לתחום", מספרת יועצת המס אתי מלכה. "החזון שלי הוא לקחת את העסק ולעזור לבעלים לפרוץ את תקרת הזכוכית שלו – לחשוב בגדול".

"מנחה ומייעצת כיצד והיכן ניתן לשפר ולהתייעל". אתי מלכהצילום: בר אהרון

את משרד נועם חשבונאות ומיסים פתחה יועצת המס אתי מלכה לפני כ-12 שנה, לאחר שצברה ניסיון של עשר שנים בניהול משרד רואה חשבון. כיום מעסיק המשרד שלוש עובדות והוא מעניק שירותים מגוונים לכ-250 לקוחות עצמאים, עצמאיות, שכירים ושכירות להחזרי מס בהם: הנהלת חשבונות, ייעוץ מס, החזרי מס לשכירים, הצהרות הון, דוחות שנתיים, יעוץ פרישה, בודק שכר מוסמך ועוד.

חשבונאות, ייעוץ מס ו-NLP

"לצד מקצועיות בעבודה חשבונאיות וייעוץ מס אני משלבת גם ידע שרכשתי בלימודי לבנית תוכניות עסקיות באוניברסיטת בר אילן וכלים מתחום ה-NLP, מה שנותן לי ראייה רחבה על העסק ועל האדם שעומד מאחוריו", ממשיכה אתי. "הגישה בה אני פועלת היא להגיע לעסק, לקבל את הנתונים הגולמיים ולהפיק מהם את המיטב. אני מזהה את החוזקות והכשלים בהתנהלות העסקית, מנחה ומייעצת כיצד והיכן ניתן לשפר ולהתייעל, על מה כדאי לוותר או לשנות והכול במטרה אחת: שהעסק יצמח וימצה את מלוא הפוטנציאל שלו".

היא מוסיפה כי בכל רגע נתון, ניתן לעשות את השינויים המתבקשים במידה שצריך להתאים את התוכנית העסקית והשיווקית. "בעבודתי אני לא מתעסקת רק במספרים ובדוחות ה'יבשים'". אני מלמדת את הלקוחות שלי לחשוב כעצמאיים ולא כשכירים. מי שבחר להיות עצמאי צריך לקחת אחריות על העסק ולא לתת לדברים להתנהל מעצמם", אומרת אתי.

"משלבת גם ידע שרכשתי בלימודיי לבניית תוכניות עסקיות". אתי מלכהצילום: בר אהרון

הלקוחות של "נועם חשבונאות ומיסים" יכולים לבחור בסוג הליווי המתאים לצרכים ולרצונות שלהם. כך למשל, יש לקוחות המיוצגים באופן מלא על-ידי המשרד מול רשויות המיסים, החל מרגע פתיחת התיק, דיווח על ההכנסות, תשלום המקדמות והכנת דוח שנתי והצהרת הון. הידע שצברה אתי עם השנים, מסייע לה היום בעבודתה גם כאשר הלקוח זקוק לייעוץ וייצוג לטובת הסדר חובות, ביטול או הקטנה משמעותית של קנסות.

יתרה מכך, בזכות היכרותה את השוק השאיפה שלה לעזור לעסקים לגדול ולשנות סטטוס. כשמגיעים אליי לקוחות בתחילת הדרך ומבקשים לפתוח עוסק פטור, אלווה אותם מהשלב הראשון, צעד-צעד, עד שיצברו ביטחון, כדי שבהמשך שום דבר לא יעצור אותם מלעבור להיות עוסק מורשה ואפילו חברה בע"מ. המשרד שלנו מלווה היום עסקים בסדרי גודל שונים, עוסקים פטורים, עוסק מורשה חברות עמותות, בית כנסת, וכדומה. לכולם יש רצון לצמוח וזקוקים לליווי מקצועי שיראה להם את הדרך להגשים את המטרות. "אני מאחלת לכל אדם – עצמאי או שכיר, לשלם הרבה מס", מסכמת אתי. "העובדה שתשלמו הרבה מס מעידה על כך שההכנסות שלכם גבוהות, שאתם משתכרים טוב. התפקיד שלי, בין היתר, הוא למצוא את הדרכים החוקיות כדי שאתם תמצו את כל הזכויות וההטבות המגיעות לכם כך שתהיה זכאי להחזר מס או לשלם פחות".

אתי מלכה – נועם חשבונאות ומיסים
טלפונים: 08-6232669 | 054-2010870
כתובת: הפלמ"ח 121 באר שבע
לפנייה במייל >>

בשיתוף אתי מלכה – נועם חשבונאות ומיסים