חברות פיקוח בנייה: משלב הרעיון ועד לשלב הביצוע

פרויקט נדל"ן כולל בתוכו מספר גדול של גורמים, אנשי מקצוע, תהליכים שונים ואילוצים. על מנת לוודא סנכרון ושיתוף פעולה בין המעורבים ניתן להיעזר בליווי חיצוני שיכול לחסוך כאב ראש מיותר ולדאוג לתוצאות הרצויות

דניאל דותן, אור איזקסון מאור מואיגר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלושה גברים מתבוננים בסרטוטים
חברות פיקוח בנייה: משלב הרעיון ועד לשלב הביצועצילום: shutterstock
דניאל דותן, אור איזקסון מאור מואיגר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

בניית מבנה מגורים או בניין משרדים הוא תהליך המתפרס על פני זמן ממושך, בו האנשים המעורבים בפרויקט עלולים להתחלף, האילוצים יכולים להשתנות וכך גם קבלת ההחלטות. ברגע שיש תיאום בין היזמים, הקבלנים, עובדי התכנון והדיירים עולה הסבירות להצלחה. אך לא תמיד ניתן לשלוט בכלל המשתנים המעורבים, לכן חברה חיצונית העוסקת בתחום ומכירה אותו מקרוב יכולה לספק מענה וללוות את התהליך מתחילתו ועד סופו - תוך מתן דגש לפרטים החשובים. בין החברות שיכולות לסייע בנושא: א.ל. הנדסה, גידי הוד, PRO הנדסה ומטרופולין גרופ.

nullא.ל. הנדסה - מגנים על האינטרסים של הדיירים

רבים מבעלי הדירות והנכסים המעוניינים להוציא לפועל פרויקטים של התחדשות עירונית, בנייה או שיפוץ - מוצאים את עצמם לא פעם במצב מאתגר, שבו הם נדרשים להתנהל מול יזמים וקבלנים ממולחים השואפים להפיק רווחים מקסימליים מהפרויקט - לעיתים על חשבון האינטרסים שלהם.

על כן, בעלי הדירות והנכסים זקוקים לגורם מקצועי אשר יוכלו לבטוח בו שישרת את האינטרסים שלהם ויביא למיקסום רווחיהם. ההבנה הזאת, היא במידה רבה זו שהובילה להקמת חברת א.ל הנדסה, מהוותיקות בתחום ההתחדשות העירונית, המתמחה בפיקוח וליווי פרויקטים מסוג תמ"א 38 ופינוי בינוי מטעם בעלי הדירות והנכסים עצמם – ולא מטעמם של יזמים או קבלנים.

"כאשר מפקח בפרויקט מייצג את שני הצדדים - נוצרת בעייתיות מסוימת"צילום: צילום עצמי

יערה תומר, מנהלת פרויקטים במחלקת התחדשות עירונית בחברה, מסבירה מדוע חשובה ההפרדה בפרויקטים בתחום זה: "כאשר מפקח בפרויקט מייצג את שני הצדדים - נוצרת בעייתיות מסוימת בשל אינטרסים מנוגדים של הגורמים הנוטלים חלק בפרויקט. מנגד, כאשר אנו מפקחים על פרויקט ומייצגים את הדיירים בלבד, אנחנו יכולים להבטיח שהאינטרס שלהם וזכויותיהם יישמרו ולא ייפגעו".

לדבריה, חלק מבעלי הדירות והנכסים, אינם מודעים לחשיבות הפיקוח שנעשה מטעמם עוד בשלב ההתקשרות הראשונית עם היזם, ולפוטנציאל להפקת תמורות כספיות מהותיות. "לדוגמה, אנחנו מנהלים משא ומתן מול היזמים על המפרט הטכני של דירות התמורה על מנת להעלות את שוויו של הנכס. המו"מ מתנהל, בין השאר, על סוג מערכות מיזוג האוויר, שווי המטבחים ופרטים ואביזרים שונים בדירת התמורה המשפיעים מהותית על שוויה, מעבר לשטח הדירה המוצע וההצמדות הנלוות אליו כגון חנייה ומחסן".

ממשיכים לעבוד גם שנה לאחר האכלוס

א.ל. הנדסה מונה אנשי מקצוע כגון מהנדסים והנדסאי בניין ואדריכלות המגיעים מעולמות התכנון והקונסטרוקציה ומכירים תחומים אלו על בוריים. החברה מלווה פרויקטים החל משלב ההתקשרות הראשונית בין היזם לבעלי הזכויות, ניסוח המפרט הטכני, בדיקה בפועל לעניין מימוש ההתחייבויות לבעלי הנכסים. בנוסף, אנשי המקצוע מגיעים לאתר ומוודאים כי הבנייה אכן נעשית בהתאם להתחייבויות היזם ולהסכמות בין הצדדים.

"עבודתנו אינה מסתיימת במסירת הדירות לבעלי הזכויות", מדגישה יערה. "גם לאחר סיום הפרויקט, כשנה לאחר האכלוס, ניתנים שירותי בדק עבור הבעלים, על מנת לוודא שלא נוצרו ליקויים בדירות הבעלים והשטחים המשותפים".

יערה תומרצילום: יוסף בן דוד

עוד מוסיפה יערה על ייחודיותה של החברה, בשונה מחברות אחרות שעוסקות בפיקוח בנייה: "מכיוון שמרבית צוות החברה מורכב בין השאר ממהנדסים בעלי יכולת וניסיון תכנוני והנדסי, הפיקוח על התוכניות הקיימות בפרויקט מתבצע בצורה מיטבית. למעשה, יש לאנשי הצוות יכולת להשפיע ולהגיב מתוך הבנה וידע הנדסי מעמיק, ולדווח לגורמים הרלוונטיים על מנת להבטיח שהתהליך כולו יהיה מוצלח ואפקטיבי יותר. כשאתה יכול להשפיע בצורה כזאת על הפרויקט זה משפר ומייעל את התהליך כולו וכל הצדדים מרוויחים".

מתכוננים לימים שאחרי תמ"א 38

על אף כל הטלטלות שעוברת הכלכלה הישראלית בחודשים האחרונים, ענף הבנייה נראה כאחד הענפים היציבים ביותר – ומסתמן כי לא יושפע באופן משמעותי. עם זאת, תחום ההתחדשות העירונית מצוי כיום בחוסר ודאות בשל הסיום הצפוי של תמ"א 38 בשנת 2022.

אולם יערה מעריכה שתחום ההתחדשות העירונית לא ייעצר עם פקיעת תוקפה של התוכנית, אלא יעבור שינוי מגמה אשר חשוב להיערך לקראתו. "אני צופה שהשינוי יתבטא בהתמקדות במתחמים גדולים מסוג פינוי בינוי, לעומת טיפול נקודתי במבנים בודדים כפי שבוצע עד היום. לכך נערכה החברה מבעוד מועד ונכון להיום לחברה יש ניסיון גם בפיקוח על בניית מתחמים של עשרות ומאות יחידות דיור, כך שנמשיך לתת מענה מקצועי לבעלי הנכסים גם בימים שאחרי תמ"א 38".

א.ל. הנדסה: פיקוח בנייה
לאתר החברה >>
לכתובת המייל >>
טלפון: 077-5570221

-------------------------------------------

nullגידי הוד - פיקוח בניה על פינוי בינוי מטעם הדיירים

כל פרויקט נדל"ני הוא מורכב ומאגד תחומי ידע ואנשי מקצוע שונים שיש לתאם ולסנכרן ביניהם. בפרויקטים מסוג פינוי בינוי רמת המורכבות עולה שבעתיים, ואיתה המרכזיות של תפקיד מפקח הבניה מטעם הדיירים.

מהיכן נובעת המורכבות בפרויקטי פינוי בינוי?
"אנו מלווים דיירים בפרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית מזה כחמש שנים" אומר גידי הוד, מנכ"ל 'גידי הוד פיקוח תמ"א 38 פינוי בינוי בע"מ', "בעוד שבפרויקט נדל"ני רגיל מקבל ההחלטות הוא איש מקצוע, במקרה של פינוי בינוי, את ההחלטות בשלב בחירת בעלי התפקידים מקבלים בעלי דירות שנבחרו על ידי שכניהם – ללא ידע מקצועי קודם. זה המקור העיקרי למורכבות ואני רואה את השלמת הידע ואת התמיכה בקבלת ההחלטות של הדיירים, כאחד התפקידים החשובים שלי כמפקח הבניה מטעמם".

אתה חוזר ומדגיש "מפקח בניה מטעם הדיירים". מדוע חשובה לך ההדגשה?
"האבחנה הזו היא קריטית. החברה שלי עובדת בשביל הדיירים, אנחנו בוחנים יחד איתם את השיקולים ורואים רק את האינטרסים שלהם מול העיניים. מפקחי הבניה שלי ואני מצטרפים לנציגות הדיירים, מביאים איתנו ידע מקצועי וניסיון של עשרות פרויקטים ולמעשה מאפשרים את התנאים לקיומו של 'משחק הוגן' בין הדיירים ובין שאר גורמי המקצוע - היזם, הקבלן וגורמי התכנון".

מתוך סיורי דיירים של חברת גידי הודצילום: באדיבות החברה

גידי הוד, מי שהיה חלוץ בארץ בשילוב רחפנים בתהליכי פיקוח הבניה, פיתח מודל ייחודי וחדש שבמסגרתו נערכים סיורי שטח עם חברי נציגות הדיירים, לפני בחירת יזם לפרויקט.

כיצד נולד רעיון הסיורים בשטח?
"נתקלתי במקרים רבים בהם הבחירה ביזם בפרויקט - אחת ההחלטות החשובות להצלחתו אם לא החשובה שבהן, מתקבלת על בסיס פרסומות, מצגות נוצצות או המלצות של גורמים שונים שלא בהכרח מייצגים את האינטרס של הדיירים. היה לי ברור שצריך להעשיר את ארגז הכלים של נציגות הדיירים כדי שהם יוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורם, ומכאן נולד רעיון הסיורים.

"אנחנו מוציאים את הדיירים לשטח. מבקרים באתרים של היזמים שבחרה הנציגות, מדברים עם דיירים בפרויקטים שהסתיימו, ופוגשים את אנשי השטח, אלו שנעבוד איתם בשוטף במהלך הפרויקט. במילים פשוטות, יורדים אל השטח ומסתכלים למציאות בעיניים".

כיצד מסייעים סיורי הדיירים שאתם מובילים לקבל החלטה נכונה?
"זיהיתי את הפער העצום שבין הפרזנטציות בחדרי הישיבות לבין החיים האמתיים והגדרתי שכמפקח הבניה מטעם הדיירים אני צריך לצמצם את הפער הזה, ולאפשר לנציגות לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורה.

"אחד הדברים היפים שקורים בסיורי הדיירים הוא תהליך הגיבוש של הנציגות. וויכוחי הסרק, הדעות הקדומות והטיעונים שאינם עניינים מתגמדים, כאשר חברי הנציגות עומדים יחד באתר של יזם זה או אחר ופוגשים את המציאות מול העיניים ממקור ראשון".

מתוך סיורי דיירים של חברת גידי הודצילום: באדיבות החברה

האם חווית התנגדות מצד יזמים בפרויקטי פינוי בינוי?
"רוב היזמים שמחים על ההזדמנות להציג את הפעילות שלהם. היזמים שהתנגדו, החלטה לגיטימית שלהם כמובן, מעוררים את החשש שמא אין להם הרבה מה להראות" אומר הוד, "אם הסיורים הם פילטר נוסף שמסייע לנציגות לברור בין יזמים טובים וטובים פחות – הרי שמילאתי את הייעוד שלי כמפקח הבניה מטעם הדיירים".

מה קורה בסיורי הדיירים עצמם?
"אנו מלווים את הדיירים באתרים פעילים של היזמים שנבחרו על-ידי הנציגות כדי שיוכלו לחוות פרויקטים דומים לפרויקט שלהם בשלבים שונים – שלב הקמה, בניין שהסתיים, בניין לאחר מכירת הדירות, וכד'. אנחנו נותנים דגשים בשטח כיצד לבחון פרויקט, על מה חשוב להסתכל ומה כדאי לנציגות לבחון. בדרך כלל כוללים הסיורים גם ביקורים במשרדי היזמים, כדי שהדיירים יוכלו להתרשם מ'המגרש הביתי' של המציעים".

איך הגעת להיות מפקח בניה בתחום הפינוי בינוי?
"הקמתי את גידי הוד פיקוח תמ"א 38 פינוי בינוי בע"מ לפני כחמש שנים, לאחר עשור כשכיר בתחום. עבדתי בחברות ניהול ופיתוח, וכמפקח בניה בפרויקטים שונים והחלטתי למקד את הידע והניסיון שלי בתחום הפינוי בינוי בו אני יכול לתת ערך מוסף גבוה ללקוחותיי".

חברת גידי הוד פיקוח תמ"א 38 פינוי בינוי בע"מ
טלפון: 072-3951592

רחוב הס 2, הרצליה
מעבר לאתר >>

--------------------------------------

nullPRO הנדסה – זמינות 24/7

חברת PRO הנדסה מספקת מגוון שירותי ייעוץ הנדסי, ניהול ופיקוח בפרויקטים הנדסיים, פיקוח מטעם הדיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית, בדק בית וביקורת מבנים. פיקוח בניה הוא אחד הכלים החשובים והקריטיים בפרויקטי נדל"ן, ובחירת מפקח בניה איכותי עשוי לעשות את ההבדל בין הצלחה וכישלון בפרויקט.

אילו תפקידים נוספים יש למפקח בניה?
"מפקח בניה מוודא עמידה של הפרויקט בלוחות הזמנים שנקבעו, משגיח מפני בעיות ונזקים פוטנציאליים ופועל להבטיח שהבניה תהיה איכותית ועל פי התכניות" אומר אלון, מנהל ובעלים שותף בחברת PRO הנדסה, "כשמדובר במפקח מטעם הדיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית – תמ"א 38 ופינוי-בינוי, המפקח מהווה חלק אינטגרלי וחשוב עבור הדיירים שרובם המוחלט נכנסים לפרויקט ללא ידע מקדים בנושא. עיקר תפקידו להיות איש המקצוע בפן ההנדסי, ולפקח עבורם שכל התמורות שהיזם נותן אכן מתממשות. מפקחי הבניה שלנו בחברת PRO הנדסה משמשים כ'מתרגמים' של הפרויקט לדיירים, בשפה ברורה ובגובה העיניים, מסבירים להם כיצד הפרויקט עתיד להתנהל, ומעדכנים אותם בכל עניין מהותי".

אלון וערן, בעלי חברת PRO הנדסה, מנהלים שותפים. בעלי תואר B.Sc בהנדסה אזרחית, ושניהם בעלי רקע עשיר בתחום התכנון, ביצוע וניהול פרויקטים בדגש על פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית".

"אנו בודקים את הניסיון, המלצות, התמורות שהיזם מבטיח לדיירים, היכולות הפיננסיות שלו, ועוד"צילום: גיא ירון

מה כולל פיקוח הבנייה שחברת PRO הנדסה מספקת?
"פיקוח הבניה שלנו כולל בתוכו את כל שלבי הליווי מתחילת הפרויקט ועד סופו. בעבר, מפקח בנייה היה נכנס רק כאשר מתחילה הבנייה ומפקח בפועל על הביצוע הנעשה בשטח, והיום אנו למדים שצריך למנות את המפקח מרגע שהדיירים החליטו שברצונם לצאת לפרויקט של תמ"א/פינוי בינוי או מרגע שיזם פנה אליהם בהצעה לבצע פרויקט של התחדשות עירונית בנכס שלהם.

"ישנם פרויקטים בהם מפקח הדיירים מבצע מכרז יזמים. במכרז, אנו בודקים את הניסיון, המלצות, התמורות שהיזם מבטיח לדיירים, היכולות הפיננסיות שלו, ועוד, ומכינים מסמך המהווה 'חוזה הנדסי' מול היזם וכולל את פירוט התמורות שיספק לדיירים בתמורה לזכויות הבנייה שהוא מקבל מהם. אנו כותבים את המפרט הטכני שהוא חשוב וחיוני לתוכניות העבודה בבניה, וככל שהמסמך מפורט יותר בצורה הנדסית ומקצועית, כך יהיו פחות 'שטחים אפורים'. מפקח הבניה מטעמנו מבצע בדיקת תכנית הגשה לעירייה, מיפוי דירות בעלי קרקע.

"בשלב הביצוע, מפקח דיירים משמש 'העיניים' שלהם בזמן הבנייה. עליו להיות מנוסה בקריאת מפרטים טכניים, תכניות אדריכליות, קריאה ובדיקת גרמושקות, תכנית ביצוע וכדומה.

פיקוח מטעם הדיירים תמ"א 38 התחדשות עירונית -PRO הנדסהקרדיט: pro הנדסה

"חשיבות המפקח בזמן ביצוע הוא קריטי. המפקח מייצג את הדיירים במהלך עבודות הבניה ויודע לשמור על הבטיחות שלהם בפרויקטים של תמ"א 38/1. הוא מוודא את איכות הבניה, טיב חומרי הבניה, ובקרה על בדיקות המעבדה. בנוסף, מבצע בדיקות שוטפות מול המפרטים והחוזים.

"מפקח מטעם הדיירים יסייר בין 1-3 פעמים בשבוע באתר ובכל שבוע יפיק דוח שבועי הכולל את כל הבדיקות והבקרות שבוצעו במהלך השבוע. בכל סיור יבוצעו בדיקות של תיקון הליקויים שנתגלו בסיורים קודמים. תרגום הביקור של המפקח יפורט בדוח למסמך שמהווה שקיפות הביצוע בשטח מול הדיירים, והוא יופץ לנציגות הדיירים, ליזם הפרויקט, לקבלן ראשי, לעו"ד מטעם הדיירים ולמנהל העבודה".

מה היתרונות שאתם מספקים ללקוחותיכם?
"אנו מספקים שירות לקוחות זמין 24/7 – כשאחד הדגשים שלנו הוא להיות שם כל הזמן למען הדיירים. לאחרונה הוקמו מנהלות מטעם מנהלת ההתחדשות העירונית במטרה לעזור לדיירים להבין כיצד התהליך עובד, ואנו עובדים בצמוד אל המנהלות ועושים עבורם מסע הסברה ושולחים להם גם הסברים כיצד אנו רואים את תפקיד המפקח בפרויקטים ומסבירים את חשיבותו.

בנוסף למפקח הבניה מטעמנו, תמיד לאורך הבנייה, ילווה את הפרויקט אחד המהנדסים השותפים בחברה אני או ערן, מתוך רצוננו להבטיח שהכל נעשה באופן האיכותי והטוב ביותר. חברתPRO הנדסה מספקת בנוסף מעטפת של אנשי מקצועי מעולים בתחומם, כגון: מהנדסי החברה, עו"ד מקצועי ומנוסה מטעם הדיירים (במידה וטרם מונה עו"ד מטעם הדיירים), אדריכלית – שתדע לייעץ ולעצב את הבית עבור הדיירים ללא עלות, שמאי מקרקעין, ואחראית קשרי דיירים, זמינה עבורם בכל שלב ואוספת את כל הפרטים אודות הפרויקט שלהם".

PRO הנדסה – חברות לפיקוח בניה
טלפון: 074-7571298
ביאליק 62, רמת גן
מעבר לאתר >>

-----------------------------------

nullמטרופולין גרופ – בדק בית ופיקוח בנייה

"מפקח בנייה מהווה הזרוע המפקחת מטעם מזמין העבודה", מסביר חיים טויטו, מנהלה של חברת מטרופולין לפיקוח בנייה ומפקח בנייה בכיר. "לבעל הנכס אין הכלים והידע שיאפשרו לו לדעת בביטחון שהתהליך מתנהל כשורה. לצערי אנחנו רואים לא מעט מקרים בהם משתבשים דברים מהותיים בשלבי התכנון, ניהול הפרויקט וניהול התקציב וכמובן גם בשלבי הביצוע, וגורמים לבעלי הדירות והיזמים לכאב ראש מיותר ולהוצאות בלתי צפויות. את כל אלו ניתן למנוע כשמכניסים אל הפרויקט מפקח בנייה חיצוני".

האם היית ממליץ לעבוד עם פיקוח בנייה בכל פרויקט?
"חד משמעית כן. בן אדם פרטי בדרך כלל בונה בית פעם אחת, וברוב המקרים זו גם ההשקעה הכי גדולה של החיים שלו. אמנם הפיקוח עצמו נחשב הוצאה נלווית אבל ברוב המוחלט של המקרים יביא לחיסכון בכסף והקטנת ההוצאות".

"לצערי אנחנו רואים לא מעט מקרים בהם משתבשים דברים מהותיים בשלבי התכנון"צילום: באדיבות החברה

מדוע?
"מה שאנחנו מכנים בתחום 'קבלני מפתח', שהם הקבלנים הראשיים בפרויקט ומכונים כך כי הם אלו שנותנים לבעל הנכס את המפתח בידיים בסוף העבודה, הם למעשה המנצחים על התזמורת. קבלן המפתח הוא גם זה ששוכר את כל קבלני המשנה: קבלן שלד, קבלן טיח, קבלן איטום, קבלן חשמל, אינסטלציה וכו', והוא זה שגם משלם להם מתוך התקציב הכולל של הפרויקט. זאת עובדה בעייתית כי כך אי אפשר לדעת כמה הוא גוזר קופון או מתי חלילה יסתפק בעבודה לא מספיק מקצועית רק כדי לחסוך כספים שנשארים בסופו של דבר בכיס שלו. מפקח בנייה מלווה את כל שלבי התכנון והביצוע ויכול להבטיח שדברים כאלה לא יתרחשו. ראיתי כבר מקרים שפיקוח הבנייה שלנו חסך לבעלי הנכס עשרות ואף מאות אלפי שקלים דרך פיקוח חיצוני מחמיר על קבלן המפתח או על קבלני המשנה באופן ישיר, במידה ואין קבלן מפתח.

"גם אם נמצאו ליקויים והקבלן הסכים לקחת אחריות ולתקן אותם, כאב הראש שנגרם בעקבות העיכוב, או חלילה אחרי שכבר עברו להתגורר בבית, הוא לפעמים בלתי נסבל. פיקוח בנייה לא מבטיח רק את הרמה המקצועית הגבוהה ביותר, אלא גם שקט נפשי".

כיצד מתבצע פיקוח בנייה בפועל ?
"מלבד הלווי והייעוץ בשלבי התכנון, מפקח הבנייה גם מרכיב לוח זמנים יעיל עבור הפרויקט ומבטיח שהבנייה תתקדם לפי צפי ולא באופן שרירותי שיכול לגרום לעיכובים. המפקח מגיע כמובן גם לאתר עצמו באופן קבוע, בדרך כלל פעמיים-שלוש בשבוע, עובד מול כל הגורמים ומנחה את קבלן המפתח וקבלני המשנה בכל שלבי הפרויקט. בנוסף, הוא גם דואג לעדכן בכול ובאופן שוטף את בעל הנכס.

"מפקח הבנייה גם מרכיב לוח זמנים יעיל עבור הפרויקט ומבטיח שהבנייה תתקדם לפי צפי"צילום: באדיבות החברה

"כל שלב בפרויקט בנייה צריך לעמוד בתקנים הקבועים בחוק, כמו למשל אופן ביצוע האיטום במרתפים, בניית הבלוק ויציקות הבטון, עמידה בתקנים של שיפועים וניקוז, הקפדה על ריצוף נכון ומקצועי, תקינות מערכות האינסטלציה והחשמל אלומיניום נגרות צבעות ועוד".

מאיזה שלב בפרויקט רצוי להיעזר בפיקוח בנייה?
"מומלץ לקחת מפקח בנייה ממש במקביל לפגישות הראשונות עם המהנדס והאדריכל. המפקחים מגיעים מהשטח עצמו, לרוב עם ניסיון בניהול פרוייקטים ורקע בהנדסאות בניין או ניהול אתרי עבודה, וכבר בשלב התכנון יצביעו על דגשים וייתנו הערות חשובות שהאדריכלים לא תמיד מביאים בחשבון. מפקח טוב יידע גם לסגור מראש את כל החוזים המחמירים מול הקבלנים באופן שלא ישאיר מקום לתירוצים ויחייב את כל אנשי המקצוע להיות האחראים הבלעדיים לתוצאות עבודתם. בדרך כלל זה גם יגרום להם להקפיד יותר מלכתחילה.

"מכאן והילך, מפקח הבנייה הופך לכתובת של בעל הנכס עבור כל דבר ועניין ולאורך כל שלבי הפרויקט. כמובן, הוא נשאר זמין לכל בעיה, תהייה או התייעצות גם בגמר העבודות. בעתיד, מפקח הבנייה הוא הכתובת הרשמית של בעל הנכס לכל תביעה או טענה כלפי קבלן המפתח או קבלני המשנה. כך שמי שחכם ויודע לעבוד בצמוד לפיקוח בנייה, מרוויח פעמיים: הוא חוסך לעצמו כסף וגם יכול לישון טוב בלילות"' מסכם טויטו.

מטרופולין גרופ – בדק בית ופיקוח בנייה
טלפון: 1800-077307
מעבר לאתר >>