עורכי דין לתאונות דרכים: דואגים לפיצויים שמגיעים לכם

יותר מ- 30 אלף אנשים בישראל נפגעים מדי שנה בתאונות דרכים. בעוד שרוב התאונות גורמות לפגיעות קשות ואנושות, אנשים נפגעים גם באופן קל ובינוני. כך או כך, הם זקוקים לעו"ד לענייני נזיקין המתמחה בתאונות דרכים על מנת לקבל פיצוי

דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערימת ספרים
עורכי דין לתאונות דרכים: דואגים לפיצויים שמגיעים לכםצילום: Mikhail Pavstyuk
דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

לרוב המשפחות בישראל יש רכב שבאמצעותו הם מגיעים ממקום למקום, לעתים אפילו יותר מרכב אחד למשפחה, כך שהסיכוי של אדם להיפגע בתאונת דרכים גבוה. לא משנה עד כמה אתה נוהג בבטחה ושומר על הכללים, אתה עלול להיקלע לתאונת שדרכים שלא באשמתך ולהיפגע במידה זו או אחרת. עורכי דין לתאונות דרכים מטפלים באופן ספציפי בכל תיק ובכל פגיעה של לקוח, בין אם מדובר בפגיעה קלה, בינונית או קשה, וכן בתאונות שהובילו חלילה למוות.

נפגע תאונת דרכים זכאי לפיצויים מחברת הביטוח של הרכב על פי חוק, ובמקרים מסוימים אף לפיצויים מביטוח לאומי (תלוי בחומרת הפגיעה ובדרגת הנכות). אם נפגעתם חלילה בתאונה, חשוב מאוד לפנות לעורך דין כמה שיותר מהר כדי שינחה אתכם אילו עדויות ומסמכים עליכם לאסוף על מנת לזכות במלוא הפיצויים המגיעים לכם בשל הפגיעה. הכירו את עורכי הדין המתמחים בתאונות דרכים שיסייעו לכם, שלב אחר שלב, בהשגת הפיצויים. אלירן מוסטקי, יוסף קוסטיקה, אלעד רייך, משרד עורכי דין חזוט - בר - זבינצקי ו-שי ירון:

עו"ד אלירן מוסטקי: עורך דין תאונות דרכים

אם נפגעת בתאונת דרכים, חשוב מאוד לפנות לעורך דין מנוסה ומקצועי בתחום, שיוודא כי תקבל את הפיצויים המקסימליים המגיעים לך. עורך דין לענייני נזיקין וביטוח, אלירן מוסטקי, מתמחה בתחום תאונות הדרכים ומסייע ללקוחותיו בהבנת זכויותיהם וקבלת מלוא הפיצויים המגיעים להם על פי חוק.

מה חשוב לדעת לגבי תאונות דרכים?

"ראשית, הפניה לעורך דין צריכה להתבצע באופן מידי מרגע התאונה או בסמיכות לקבלת הטיפול הרפואי הראשוני, על מנת שהנפגע יקבל הדרכה בזמן אמת, לגבי כל המסמכים הרפואיים והתיעוד שיש לשמור. כולל תיעוד זירת התאונה, צילום הרכבים המעורבים, והפציעות. עורך הדין המתמחה בתאונות דרכים, ידריך אותך כיצד לתרגם את הפגיעות הגופניות בעקבות התאונה, לרופאים המטפלים. יש משמעות גדולה מאוד למידע הראשוני שנמסר לגורמים הרפואיים השונים וגם לשלב שבו המידע נמסר. לכן, יש חשיבות מכרעת לפנות לעורך דין בשלב מוקדם ובסמוך לאירוע התאונה.

"באופן עקרוני, כאשר נפגע מגיע לקבל טיפול רפואי ראשוני בעקבות התאונה, הוא לא תמיד צלול וחד והרבה פעמים פגיעות משמעותיות יותר מסתירות פגיעות פחות חמורות, אבל משמעותיות שמהן סובל הנפגע, ובגלל שמשמעות הגרסאות הראשונות שמוסר הנפגע הן קריטיות, לפעמים ללא ייעוץ משפטי, ישנן תלונות רפואיות שעלולות להישמט".

מה חשוב שאנשים יידעו לגבי פיצויים בגין תאונת דרכים?

"בהתאם לחוק הפיצויים של נפגעי תאונות דרכים, כלולים גם מספר מקרים שבהם אירועים נוספים נחשבים לתאונת דרכים ומזכים בפיצויים במקרה של פגיעה בהם. לדוגמה: כניסה ויציאה מהרכב יכולות להיות מוגדרות כתאונת דרכים אפילו שהרכב אינו מונע. חשוב שיהיה קשר ישיר בין פעולת הכניסה או היציאה מהרכב, לנסיעה. בנוסף, כל טיפול דרך שמתבצע על מנת לאפשר את המשך הנסיעה של הרכב מבחינה מכנית, וגורם לפגיעה במהלך הטיפול, יכולה לזכות את הנפגע בפיצויים".

את מי תובעים במקרה של פגיעה בתאונת דרכים?

עו"ד אלירן מוסטקיצילום: חגי חכם

"ככלל, התביעה תהיה מול חברת הביטוח שמבטחת את הרכב בו נסע הנפגע. אולם, יש סיטואציות שונות לדוגמה של הולך רגל שנפגע מרכב – שם אין כל חברת ביטוח לנפגע, והזכות לתביעה קמה עבורו, מול חברת הביטוח של הרכב הפוגע. באם אין חברה מבטחת – לא נעשה ביטוח לרכב או במקרים של תאונות 'פגע וברח', ניתן להסתייע בקרן 'קרנית' של מדינת ישראל, לנפגעי תאונות דרכים. ניתן לתבוע את הקרן על מנת לקבל פיצויים. בכל התביעות הללו ככלל, חשוב שיהיה ליווי של עורך דין מנוסה ומתמחה בתאונות דרכים, כיוון שחברות הביטוח 'מדברות' במונחים וחישובים משפטיים ואזרחים מן היישוב, לרוב אינם מתמצאים בכך והזכויות שלהן יכולות להיפגע מתוך אי הבנות.

לעורך הדין יש יכולת "לכמת" את התיק מבחינה כספית, גם בשלבים יחסית מוקדמים בהתאם לניסיון מאופי הפגיעה ולמהות שלה. יש לעורכי דין את הכלים להעריך את סדר הגודל של התיק ומה הפיצוי הראוי שנפגע יכול לקבל וזה משהו שאין לאזרחים מן היישוב, את היכולת לדעת כמה באמת הפגיעה שלהם שווה".

מהם היתרונות אותם משרדך מספק?

"המשרד שלנו עוסק במה שנקרא "מיצוי זכויות" עבור נפגע. המונח מיצוי זכויות מורכב מהכלה של כל הזכויות לנפגע כתוצאה מאירוע התאונה. זה אומר שהטיפול הוא משולב הן בתביעה של חברות הביטוח והן כאשר ישנן זכויות שקמות מהתאונה הקשורות לביטוח לאומי אנחנו מבצעים את הטיפול באופן משולב: ממצים זכויות מבט"ל להן זכאי הנפגע וגם מחברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה. בנוסף, מיצוי הזכויות בא לידי ביטוי בגורמים נוספים כגון: ביטוח תאונות אישיות במידה והיה ביטוח לנפגע, וביטוח חשוב נוסף – ביטוח אובדן כושר עבודה. יכול להיות מצב שהפגיעה חמורה והנפגע שוהה במצב של אי כושר עבודה וגם מהביטוח הזה אפשר למצות את הזכויות שלו. לכן אנו רואים שבנוסף לטיפול בתאונת הדרכים עצמה, ניתן באמת להשיג זכויות נוספות שמגיעות לנפגע בהתאם למצבו הרפואי.

"המשרד שלנו מתמחה בכל עולם דיני הנזיקין והביטוח כולל טיפול בדיני ביטוח והתנהלות מול חברות הביטוח בכל מה שקשור לפוליסות ביטוח תאונות אישיות, פוליסות אובדן כושר עבודה, פוליסות בריאות ופוליסות ביטוחי חיים. במשרד אנחנו מעניקים ליווי אישי וצמוד החל ממועד הפגיעה ועד סיום התיק. הליווי שאנחנו מעניקים הולך יד ביד עם הטיפול הרפואי שאותו נדרש הנפגע לעבור ואופי הטיפולים ואנו משלבים את הטיפולים הרפואיים ביצירת תשתית ורציפות טיפולית אשר מסייעת לתביעה בבית המשפט. השימוש במשרד שלנו או פניה לעורך דין מסייע להשגת פיצוי מקסימלי.

"בתיקי נזיקין ככלל ובתיקי תאונות דרכים בפרט, קביעת הנזק שנגרם לניזוק בתאונה נעשית ע"י מומחים רפואיים שונים הממונים ע"י ביהמ"ש. משכך, הרי שישנה חשיבות מכרעת לשליטה בשפה ובמונחים רפואיים ואף לניסיון הרפואי משפטי בהתנהלות מול מומחים אלו".

עו"ד אלירן מוסטקי

כתובת המשרד: זרחין 10, רעננה

לאתר עו"ד אלירן מוסטקי

טלפונים: 09-7717020, 052-5575377

----------------------------------------------

עורך דין יוסף קוסטיקה

משרד עורכי דין יוסף (ספי) קוסטיקה, עוסק בנזקי גוף בלבד - תאונות דרכים, תאונות עבודה, אובדן כושר עבודה, רשלנות רפואית, תאונות תלמידים, תאונות אישיות, תביעות פוליסות ביטוח, תביעות מול המוסד לביטוח לאומי וייצוג בוועדות הרפואיות השונות במוסד לביטוח לאומי ובמשרד הביטחון.

"משרדנו מעניק ייצוג, שירות וליווי משפטי איכותי ומקיף מתחילת הטיפול בתיק ועד לקבלת הפיצוי", אומר עו"ד קוסטיקה ומוסיף "ישנה חשיבות גדולה לייצוג על ידי עורך דין בתאונות דרכים שכן עורך דין מנוסה יוכל ללוות את הנפגע, לטפל בתיק בצורה הטובה והמקצועית ביותר ולהעניק לנפגע את הפיצוי המקסימלי הניתן לקבל, הן מחברת הביטוח והן מביטוח לאומי במידה ומדובר בתאונת דרכים שהיא תאונת עבודה."

מי זכאי לפיצויים בגין תאונת דרכים?

"כל אדם אשר נפגע בתאונה המעורב בה רכב מנועי זכאי לפיצויים. על פי חוק הפלת"ד (חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים), תאונת דרכים היא מאורע שבו נגרם נזק גוף לאדם עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה. בתאונת דרכים יכולים להיות מעורבים מספר כלי רכב או כלי רכב אחד. תאונת דרכים עצמית יכולה להיגרם כתוצאה מהחלקה או אובדן שליטה ברכב, ויש גם הולכי רגל שנפגעים מרכב חולף ואף נוסעים באוטובוס או ברכבת שנפגעו במהלך נסיעה.

"ניתן לקבל פיצוי החל מרמת הפגיעה הקלה ביותר ועד הפגיעות הקשות אשר הותירו נכות גבוהה בנפגע, ואף במקרי מוות".

אילו פעולות חשוב לבצע מרגע שנפגעת בתאונת דרכים?

"יש לתעד את מקום תאונת הדרכים ואת כלי הרכב המעורבים בה ולגשת לקבל טיפול רפואי בהקדם האפשרי. חשוב לדעת כי בעת קבלת הטיפול הרפואי הראשוני יש לדווח לרופא המטפל שהפגיעה נגרמה בעקבות תאונת דרכים, ויש לדווח על כל הפגיעות שנגרמו כתוצאה מתאונת הדרכים מאחר ואם לא יהיה דיווח ותיעוד לגבי כל הפגיעות יהיה קשה להוכיח את הקשר הסיבתי בין הפגיעות לבין תאונת הדרכים.

"כמו כן, חשוב מאוד ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בייצוג נפגעים בתאונת דרכים מהר ככל הניתן. היוועצות בעורך דין חשובה מרגע קרות תאונת הדרכים לקבלת הנחיות מעורך הדין כיצד כדאי לפעול. זאת על מנת לקבל את הפיצוי המקסימלי וכדי לא לבצע פעולות שעלולות לגרום לפגיעה בשווי התיק".

מהו תפקיד עורך הדין בתאונות דרכים?

"לעורך הדין יש תפקיד משמעותי ומהותי בייצוג וליווי נפגע בתאונת דרכים. עורך הדין הוא זה שמנהל את ההליך ומוביל את הנפגע לקבלת הפיצוי ומיצוי מלוא זכויותיו.

"עורך דין מנוסה ובעל ניסיון רב יידע ללוות את הנפגע ולהסביר לו את כל שלבי ההליך המשפטי עד לקבלת הפיצוי המקסימלי שניתן לקבל.

"עורך דין המתמחה בתאונות דרכים יידע להעריך את שוויו ההוגן של התיק וייצג את הנפגע לקבלת הפיצוי המקסימלי לו הוא זכאי בהתאם לפגיעותיו בתאונת הדרכים".

מהם יתרונות משרדכם?

עו"ד יוסף קוסטיקהצילום: צילום: נתי חדד

"אחד היתרונות הבולטים שלנו הוא שאנחנו מספקים ליווי אישי לכל אורך התהליך, החל מביקור בבית החולים במקרה שהלקוח מאושפז בעקבות תאונת הדרכים או ביקור בבית במידה ואיננו מסוגל להתנייד, עדכון בכל שלב של התיק וכמובן זמינים בכל עת לכל שאלה והתייעצות.

"מאחר ומשרדנו מתמחה ומייצג בתביעות נזקי גוף בלבד, יש לנו את הכלים לנהל תיק בעניין תאונת דרכים בדרך הטובה והמקצועית ביותר עד לקבלת הפיצוי המקסימלי וההוגן עבור הנפגע.

"והדבר החשוב מכל, אנחנו ידועים כמשרד שנלחם עד הסוף על זכויות לקוחותיו עד לקבלת הפיצוי המקסימלי תוך ניהול מו"מ עיקש מול חברות הביטוח וניהול הליך משפטי במידת הצורך. אנו נלחמים עד לקבלת הפיצוי המרבי שמגיע לנפגע לקבל, בהתאם לנזקים שנגרמו לו בעקבות תאונת הדרכים".

משרד עורך דין יוסף קוסטיקה

דרך מנחם בגין 150(מגדל We TLV קומה 7) תל אביב
מעבר לאתר>>>
טלפונים: 077-5578665, נייד משרדי: 050-7873868

----------------------------------------

עו"ד אלעד רייך: תאונות דרכים

תאונת דרכים עשויה להיות חוויה קשה וטראומטית. אין זה משנה אם הפגיעה נגרמה כתוצאה מתאונה עצמאית או שהיו מעורבים בה כלי רכב נוספים, עורכי דין לתאונות דרכים נמצאים כאן עבורכם כדי לסייע ולספק ליווי וייצוג משפטי הולם למיצוי הזכויות.

משרד עורכי דין אלעד רייך מעניק ליווי צמוד וייעוץ משפטי אותנטי תוך יחס אישי ללקוח עד למיצוי מלוא זכויותיו. לעו"ד אלעד רייך תואר LLB משנת 2010, הוא חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2011 והבעלים של משרד עורכי דין מוביל בתחום נזקי גוף ורכוש כתוצאה מתאונת דרכים.

"משרדנו מעניק ייעוץ משפטי ושירות מקצועי ביותר מתוך מטרה למקסם את הפיצוי המגיע ללקוח מחברת הביטוח", אומר עו"ד רייך. "מטרתנו העיקרית היא לעמוד על זכויות הלקוח ולסייע לו בשעתו הקשה".

כיצד יש לפעול בתאונת דרכים המלווה בנזקי גוף?

"ראשית, יש להחליף פרטים עם הנהגים המעורבים בתאונה, במידה שבתאונה מעורבים כלי רכב נוספים. חשוב מאוד לצלם את זירת התאונה ולתעד את כלי הרכב המעורבים, הנזקים לכלי הרכב, סימני בלימה על הכביש, נזק משני כמו עמוד רחוב שהתעקם כתוצאה מהתאונה ועוד. יש לתעד בנוסף גורמי סיכון בזירת התאונה כשמן על הכביש, דליפת גז או ניצוץ חשמלי.

"לאחר מכן, חשוב מאוד לפנות לטיפול רפואי בהקדם ולוודא כי כל התלונות נרשמו בתיק הרפואי והפגיעות בכלל האיברים שנפגעו תועדו על ידי הרופא. יש להקפיד על רצף טיפולי לרבות פנייה למומחים.

"בתום הטיפול הרפואי מומלץ לפנות לתחת משטרה ולקבל אישור משטרתי לתאונה. קבלת דוח משטרתי יכול לעזור לביסוס המקרה בהמשך.

"יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בהקדם. חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים שהוא מנוסה ובקיא בתחום אשר יידע כיצד לנווט את התיק המשפטי שלך עד לקבלת מלוא הפיצויים".

מתי תאונת דרכים מוכרת גם כתאונת עבודה?

"כאשר נגרמת תאונת דרכים שגרמה לפגיעה גופנית/נפשית במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, תאונת הדרכים נחשבת גם לתאונת עבודה. במקרה זה, יש לפנות למוסד לביטוח לאומי תוך 12 חודשים לכל היותר מיום שבו אירעה תאונת הדרכים. חשוב לציין כי אין 'כפל פיצוי' ותגמולים שהתקבלו מהמוסד לבט"ל יקוזזו מהתביעה כנגד חברת הביטוח. במידה שלא בוצעה פנייה לבט"ל, ניתן יהיה להפחית מסכום הפיצוי המגיע מחברת הביטוח את הסכום שהיה אמור להתקבל מבט"ל – מדובר בניכוי רעיוני.

עו"ד אלעד רייךצילום: Jo Perez

"חשוב גם לדעת כי אדם שהולך למיון ומתלונן על פגיעה כתוצאה מתאונת דרכים יכול במקרים מסוימים לקבל פיצויים גם אם לא נמצאה פגיעה משמעותית במיון. עורך דין מומחה ובקיא בתחום נזקי גוף ותאונות דרכים יידע לטפל בכל מקרה לגופו".

מה לגבי תאונת דרכים קלה עם נזקי רכוש לרכב?

"ברוב תאונות הדרכים מדובר בפגיעות רכוש לרכב עם פגיעות גוף קלות יחסית, אך אין להקל בכך ראש. גם פגיעות קלות עשויות לזכות את הנפגע בתאונת הדרכים בפיצויים נכבדים. פגיעות גוף קלות יכולות להתבטא בכאבי צוואר, הגבלת בתנועת הצוואר, כאבי גב, כאבי ראש, פגיעה קלה בגפיים ועוד מגוון פגיעות גוף נוספות. בכל תאונת דרכים חשוב לפנות למשרדנו לייעוץ משפטי. משרדנו מעניק סיוע משפטי בתביעות רכוש וכן בתביעות נזקי גוף, מה שמאפשר לנפגע לקבל ייעוץ מקיף תחת קורת גג אחת".

כיצד מחושבים תגמולי הביטוח שנפגע יקבל לאחר תאונת דרכים?

"הליך חישוב הפיצויים מחברת הביטוח של הרכב מורכב מפרמטרים רבים כמו גיל הנפגע, שכרו לפני התאונה, מקצועו וכמובן הנכות הרפואית והתפקודית שממנה הוא סובל כתוצאה מהתאונה. את הנכות/הנכויות הרפואיות כתוצאה מתאונת דרכים קובע מומחה בית המשפט. במסגרת כתב התביעה יתבקש בית המשפט למנות מומחים רפואיים בהתאם לפגיעות שמהן עולה ראשית ראייה לנכות".

מדוע חשוב לפנות לעורך דין מומחה בתאונת דרכים?

"עורך דין מומחה בעל ניסיון ובקיא בתחום הנזיקין, ובפרט בכל הקשור לתאונות דרכים, יידע להוציא את הפיצויים המקסימליים עבור כל נפגע בהתאם למידת הפגיעה והזכויות המגיעות לו. הוא מכיר את החוק והדרך שבה הפיצויים מחושבים וייקח את הלקוח שלב אחר שלב עד לקבלת הכספים המגיעים לו על פי חוק".

עורך דין אלעד רייך, בעל ניסיון רב בייצוג משפטי וליטיגציה מול חברות הביטוח, רושם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד. עו"ד רייך בקיא בתביעות מול חברות הביטוח בכל הקשור בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים ומסייע ללקוחותיו בהתמודדות עם תביעותיהם לפיצוי ובקבלת מלוא הכספים והזכויות שלהם הם זכאים על פי חוק.

עו"ד אלעד רייך:
כתובת: רוטשילד 55 (בית אלברט), ראשון לציון
טלפונים: 058-6889855, 03-5180099
לאתר משרד עורכי הדין אלעד רייך>>>

לעמוד הפייסבוק משרד עורכי הדין אלעד רייך>>>

----------------------------------------

משרד עורכי דין חזוט - בר - זבינצקי

משרד עורכי דין חזוט בר זבינצקי מנוהל על ידי עורכי הדין לנזיקין, עו"ד יוליה חזוט, עו"ד לימור בר - פרץ ועו"ד נתן זבינצקי ומספק ייעוץ, ליווי וייצוג מקצועי לנפגעי תאונות דרכים, תאונות עבודה, נפילות במקומות ציבוריים, תביעות ביטוח לאומי, ייצוג בוועדות רפואיות ורשלנות רפואית.

עורכי הדין חזוט, בר-פרץ וזבינצקי עבדו במשך שנים כשכירים במשרדי עורכי דין לנזיקין, צברו ניסיון וידע רב ואיחדו את כוחם לפתיחת משרד עצמאי מצליח, המשרת נאמנה ובאופן מקצועי ביותר את לקוחותיו.

כיצד מוגדרת תאונת דרכים?

"על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975, תאונת דרכים מוגדרת כמאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה", אומרת עו"ד יוליה חזוט, "המשמעות נרחבת בהרבה מאשר פגיעה מרכב או תאונה בין שני רכבים בלבד. גם כאשר אדם מטפל ברכב בתקלה מכנית, לדוגמה החלפת גלגל שהתפנצ'ר ונפגע כתוצאה מכך, זה נחשב לפגיעה בתאונת דרכים. מבחינת תביעה משפטית, כל תרחיש בו ניתן להוכיח שנגרמה פגיעה כתוצאה משימוש ברכב למטרת תחבורה, נחשב לתאונת דרכים".

באיזה שלב מרגע התאונה, מומלץ לפנות לעורך דין?

"מיד לאחר התאונה ובהקדם האפשרי", אומרת עו"ד לימור בר-פרץ, "זאת כיוון שיש תהליך שחשוב ואף קריטי לבצע בסמוך למועד התאונה שבמידה והנפגע לא יודע עליו ועל הזכויות שלו, הוא עלול לפספס דברים חיוניים. יש חשיבות רבה למשל למועד כתיבת המסמכים הרפואיים שנכתבים על ידי הרופא שבדק את הנפגע, ולכן במקרה של פגיעה כתוצאה מתאונת דרכים חשוב לפנות מהר ככל האפשר לבדיקה רפואית ולתעד כל מסמך, כל צילום, וכל בדיקה שהרופא ביקש לעשות.

"גם במקרה שהתאונה היתה קלה חשוב להיבדק בכל מקרה, אפילו אם לא מרגישים כאבים בשעות הראשונות. לפעמים, כתוצאה מההתרגשות והאדרנלין, הנפגע לא מרגיש את כאב הפגיעה והוא יכול להתחיל לחוש בו אפילו רק לאחר יומיים שלושה מרגע התאונה. אם אין תיעוד של בדיקת רופא מיד לאחר התאונה, יהיה הרבה יותר קשה להוכיח קשר סיבתי לתאונה, לכן יש חשיבות להיבדק מיד אחרי התאונה ולהתייעץ עם עורך דין לגבי המשך ההליכים".

משרד עורכי דין חזוט - בר - זבינצקיצילום: יוליה טורצנינוב

מה מקבלים מחברת הביטוח בתביעת תאונת דרכים?

עו"ד זבינצקי, אומר: "חברת הביטוח מחויבת על פי החוק בישראל, לפצות את נפגע תאונת הדרכים על פי גובה הנזקים הגופניים שלו כשהחישוב נעשה על פי חומרת התאונה. במידה ויש לנפגע נכות או מגבלה כתוצאה מתאונת הדרכים, נלקחים בחשבון גם הגיל שלו וכמה שנות עבודה נותרו לו עד גיל הפנסיה. כך לדוגמה, נהג בן 20 שנגרמה לו נכות כתוצאה מתאונת דרכים, יקבל פיצויים גבוהים בהרבה מאשר נהג בן 40 עם אותם אחוזי נכות".

מה תפקיד עורך הדין בתביעת תאונת דרכים?

"אנו מלווים את לקוחותינו בכל מה שקשור לתיק, בין אם מדובר בתביעה משפטית או בתביעה נגד המוסד לביטוח לאומי. אנו עומדים לרשותו ומבצעים עבורו הכול, החל מאיסוף המסמכים הרלוונטיים לתאונה, הכנת תיק התביעה, המסמכים, הכנה וייצוג בוועדות רפואיות, התנהלות מול חברת הביטוח בהגשת תביעה משפטית וניהול מו"מ מול חברת הביטוח ובמידה ולא מגיעים להסכם, מנהלים את התביעה בבית המשפט". אומרת עו"ד בר-פרץ.

"במשרדנו, אנו שמים דגש רב וייחודי על היחס האישי והחם ללקוחותינו. בנינו את כל המשרד על מודל של יחס אישי, ליווי צמוד והסברים בגובה העיניים, כמו גם זמינות מרבית, 24/7 למקרי חירום. בין אם מדובר בתביעה קשה או קלה, הלקוחות זוכים לאותו יחס אוהד ואותנטי, ואנו נעשה הכול כדי למצות את הדין ולהבטיח שהם יקבלו את מלוא זכויותיהם".

משרד עורכי דין חזוט - בר - זבינצקי
שד' ירושלים 18 בניין k-tower, קומה 1, משרד 116b, אשדוד
טלפון: 08-6576565
מעבר לאתר

-------------------------------

משרד עורכי דין שי ירון

עו"ד שי ירון העומד בראש משרד עורכי-דין שי ירון, הוא בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות והתמחות בדיני נזיקין. עו"ד ירון עוסק מזה 22 שנה בייצוג נפגעי גוף במגוון תחומים: נפגעי תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אישיות, תביעות ביטוח והליכים מול ביטוח לאומי, רשלנות רפואית ועוד.

"אני ממליץ לכל מי שנפגע בתאונת דרכים לפנות מייד לעורך-דין לתאונות דרכים. לצד הריפוי האישי והגופני, צריך להתחיל לטפל גם משפטית", אומר עורך-הדין שי ירון. "כשאני נותן שירות לנפגע תאונת דרכים, מהדקה הראשונה שהוא פונה אלי אני רואה את היום שאחרי, את סוף התהליך".

מיהו נפגע תאונת דרכים שמגיע לו פיצוי?

"תאונת דרכים היא מושג רחב הכולל, מלבד תאונת רכב ברכב, כל תאונה שנגרמה בעת שימוש ברכב לצרכי תחבורה", מסביר ע"ד ירון. "הגדרה של נפגע גוף בתאונת דרכים איננה קשורה לביצוע עברת תנועה, אלא נגזרת מביטוח החובה ומעוגנת בחוק.

עו"ד שי ירוןצילום: אלון פורת

"כאשר מתרחשת תאונת דרכים, לנפגע מגיע בוודאות פיצוי, מאחר והאירוע אמיתי ולנפגע ביטוח חובה כמתחייב בחוק. השאלה החשובה במקרה הזה היא מה יהיה סכום הפיצוי, התלוי במידת ההוכחה, שמתבצעת על-ידי עורך הדין בבית-המשפט".

איך אתה מכין את תיק התביעה?

"הכנת התיק מתחילה ברגע שהלקוח יוצר איתי קשר, רצוי מיד עם קרות התאונה. אני מייעץ לו לתעד את זירת התאונה ומסביר את חשיבות הפניה המיידית לטיפול רפואי, הן עבור מצבו הרפואי שעלול להחמיר בהמשך והן עבור התיעוד שישמש אותנו בתיק התביעה. חשוב להבין כי הבדיקה המשפטית רואה במסמכים הרפואיים הסמוכים ביותר לאירוע כבעלי התוקף העיקרי בתיק.

"תהליך הכנת התיק הוא ארוך ומורכב ומצריך זמן. ככל שהפגיעה חמורה יותר, כך הנזק הגופני מורכב. יש צורך לבחון את כל מהלך ההחלמה והחזרה לשגרה, לפחות שנה לאחר התאונה, ולוודא שהתיק יושב על יסודות איתנים. לאורך כל הזמן הזה אני מלווה את הלקוח תוך מתן הסבר ומידע ומוודא שהוא מטופל כראוי".

כיצד מתנהל הליך התביעה?

"ניהול התביעה הוא סוג של אמנות שצריכה להיעשות בצורה זהירה. מידת הנזק הגופני תיקבע רק על ידי עד מומחה שבית המשפט ממנה, כמו למשל אורתופד. הלקוח נדרש להיבדק על ידי המומחה ללא נוכחות עורך-דין ואני מנחה אותו כיצד לעשות זאת. במקביל, חברת הביטוח מעיינת בתיק ומגישה למומחה טענות נגדיות. על סמך חוות הדעת של המומחה, התחקיר המקיף שערכנו והראיות שאספנו, אנו תופרים את התיק ומציגים את טענותינו על הצד הטוב ביותר.

"ההליך המשפטי כולל ייצוג בבית המשפט שהוא אחד מתחומי המומחיות שלי, בו אני מאוד מנוסה ומיומן. למעשה, יש לי ניסיון בייצוג בבתי משפט מאילת ועד קצרין".

מהי הייחודיות שלך בטיפול בתביעות נפגעי גוף בתאונות דרכים?

"עיסוק בעריכת דין בתחום הנזיקין בכלל ונפגעי גוף בפרט, כולל ייצוג של האדם האנושי והפשוט ולכן בראש ובראשונה עלי להיות מאוד אמפטי ונגיש. כל לקוח מקבל את מספר הטלפון האישי שלי ויכול להתייעץ איתי בכל שאלה.

"אני קשוב לכל לקוח שמגיע אלי ובוחן את התיק בסבלנות ובדייקנות. למשל: אישה שהגיעה אלי לאחר ששלוש מאצבעותיה נפגעו בעת שסגרה את דלת הרכב וחשבה שהיא סתם מטרידה אותי. היא התפלאה לגלות כי המקרה שלה מוגדר כתאונת דרכים וכי הפגיעה באצבעות שהובילה לירידה בהכנסותיה בעסק שניהלה להכנת עוגות, מזכה אותה בפיצוי נאה.

"אני מקפיד להסתכל על הלקוח בגובה העיניים, להבין אותו ולבחון כל מקרה לגופו. למשל: למרות שכדאי לא לעבוד במשך זמן לאחר התאונה, במידה והלקוח הוא עצמאי, זה יכול לפגוע בפרנסתו באופן חמור ולכן נדאג לתעד ולהוכיח את פגיעתו בדרכים אחרות.

"הטיפול האישי והמקצועי בכל תיק, לצד הניסיון הרב בייצוג בבית-המשפט, הם חלק בלתי נפרד מניהול התיקים המוצלח שאנו במשרד מבצעים עבור לקוחותינו".

משרד עורכי-דין שי ירון

מנחם בגין 7 רמת גן,
בית גיבור ספורט קומה 10
טלפון משרד: 03-6587587, נייד: 050-7234778
מעבר לאתר>>
מעבר לפייסבוק>>