מערכות לניהול צי רכב: בקרה וניהול יעיל של תחזוקת הרכב

ניתוח נתונים, חריגות נהג, מניעת גניבות, נתוני שעות נסיעה, ניתוח מסלול, וחסכון בדלק – הם בין הפונקציות הבולטות של מערכות לניהול צי רכב. הנה כמה מהמערכות המתקדמות בשוק

גיא כספי ומאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מערכות לניהול צי רכב
מערכות לניהול צי רכבצילום: newroadboy - Shutterstock
גיא כספי ומאור מואיגר
תוכן שיווקי

תפקידו של קצין בטיחות הרכב הוא לדאוג לניהול צי הרכב של החברה, ובתוך כך, לוודא כי הוא מבצע את כל שמוטל עליו מתוקף תפקידו: הדרכות לנהגים, הקמה של רכבים חדשים הנכנסים לחברה, טיפול בהתרעות כמו חידוש ביטוח או חידוש טסט, תיאום של הספקים ועוד. קצין הבטיחות אחראי למעשה של הקשור לרכבי החברה יעבוד כמו שעון שוויצרי.

הבעיה מתחילה כאשר קצין הביטחון מוצא את עצמו נאלץ לטפל בטופסולוגיה ועבודה משרדית אשר דוחקת נושאים חשובים אחרים לתחתית סדר העדיפויות. בעזרת מערכות לניהול ציי רכב, יכול קצין הרכב להתרכז במה שחשוב באמת, ולחליפין, בעלי עסקים קטנים שרוצים להשגיח מקרוב על פעילות הנהגים, הרכבים, ומצבם, יכולים לעקוב אחר הכל בצורה נוחה וקלה.

הכירו את ספטרוטק, נצר, אטלס מערכות מיקום בע״מ ו -לופו ניהול ציי רכב מהחברות הבולטות שיעשו לכם סדר בצי הרכבים:

ספטרוטק

"כיום בכל שלב אפשר לקבל את כל המידע הדרוש כדי לשפר את ניהול הרכב", כך מציין פאר סלבי, מנכ"ל ספטרוטק.

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת היא עוזרת לייעל כמעט כל פעולה שאנחנו מבצעים והופכת את החיים של כולנו לפשוטים, נוחים ובטוחים הרבה יותר משהיו בעבר. בכלי רכב לדוגמה, בכל שנה משתלבות מערכות נוספות שמגבירות את הבטיחות, השליטה והחיסכון של הנהגים. אולם באמצע שנות ה-80, כאשר פאר סלבי השתחרר מצה"ל ועשה את צעדיו הראשונים בתחום, רבים עוד לא הבינו את הפוטנציאל האדיר שטמון בעולם המסקרן והחדשני הזה.

פאר סלבי: "כיום בכל שלב אפשר לקבל את כל המידע הדרוש כדי לשפר את ניהול הרכב"צילום: צילום: אסף אמברם

אחרי שעבד בחברות שמפתחות מערכות טכנולוגיות לכלי רכב, פאר החליט ב-1989 להקים חברת סטארט-אפ משלו – ספטרוטק, שמפתחת ומשווקת מערכות כאלו. "בשנות ה-90 החברה הייתה הראשונה להכניס קודנים ואימובילייזרים לרכבים", הוא נזכר. בשנים שחלפו מאז, יזמים נוספים ורבים זיהו בעצמם את הפוטנציאל הגלום בתחום וכיום לא תמצאו כמעט רכבים חדשים שלא כוללים לפחות חלק מהמערכות האלו.

מאז שנות ה-90 החברה כמובן צמחה, התפתחה ועברה שינויים רבים. כיום היא נחשבת לאחת מהמובילות בתחום המערכות לכלי רכב. בין היתר, מספקת ספטרוטק מערכות מתקדמות לניהול צי רכב אשר מסייעות להגביר את הבקרה והשליטה על רכבי החברה. הן מספקות מידע על מיקום רכבים, היקף הנסיעות, צריכת דלק, תקלות ואפילו התנהגות הנהג. "זה אומר שבכל שלב, מנהלי צי וקציני רכב יכולים לקבל את כל המידע שדרוש להם כדי לשפר את הניהול, לצמצם עלויות ולהגביר את הבטיחות", מדגיש פאר.

דוחות חכמים ובינה מלאכותית לשיפור השליטה

ספטרוטק עוסקת כאמור גם בייצור וגם בשיווק של מערכות ניהול רכב. היא מספקת שירותים לסוגים שונים של לקוחות – מבעלי עסקים קטנים שצריכים לנהל כמה רכבים בלבד, ועד למנהלי צי בחברות ליסינג שנדרשים לנהל עשרות אלפי מכוניות.

"כיום ניתן לנטר ולמדוד כל דבר", מדגיש פאר. "וכלי הרכב של כל אחד מאתנו מפיקים הרבה נתונים שאפשר להשתמש בהם כדי לשפר את השימוש. מערכות הניהול מאפשרות לנו, בעזרת דוחות חכמים וגם טכנולוגיה של בינה מלאכותית, לשפר את היכולות האלו לא רק בשביל חברות ליסינג גדולות עם תקציבים משמעותיים, אלא גם בשביל בעלי ציים קטנים ובינוניים וגם בשביל משתמשי הקצה – הנהגים".

מוצר הדגל של החברה, ה-i-Watcher, הוא למעשה מערכת מתקדמת שכוללת שורה של כלים שעוזרים לא רק לצמצם עלויות ולשפר את הבטיחות, אלא גם לסייע לנהגים ולמנהלי הצי כמעט בכל היבט של השימוש ברכב. היא מכילה לדוגמה מערכת מתקדמת שמודדת מרחקי נסיעה ואף יכולה לשחזר מסלולים קודמים וכן לספק התראות בזמן אמת על מהירות מופרזת, סטייה מהנתיב או בלימה פתאומית. המערכת גם מסייעת במניעת גניבות באמצעות מניעת חידוש הצתה או שליחת התראה בזמן אמת בעת ניסיון גניבה.

"בעזרת המערכת הזו שפיתחנו, כל מנהל יכול לקבל התראות בזמן אמת ולראות איפה כל רכב שלו נמצא בכל רגע נתון", מספר פאר. "אפשר לדוגמה להגדיר קבלת עדכונים בכל פעם שהרכב עובר בכביש 6 או חונה בחניון שהתשלום בו גבוה לשעה. עדכונים כאלו עוזרים לחסוך המון כסף ולמנוע הפתעות לא צפויות שיגרמו לחריגות בתקציב בהמשך".

שקט נפשי גם כשהילד על ההגה

מערכת ה- i-Watcherכמו גם מערכות נוספות לניהול צי רכב, יכולה להיות שימושית מאוד לא רק למנהלי צי רכב, אלא גם ובעיקר להורים שנותנים לילדים לנהוג ברכב ורוצים לעשות הכל כדי לוודא שהם בטוחים וזהירים על הכביש.

פאר רואה את הערך הרב שהמערכות שלו מספקות להורים בהשגת קצת יותר שקט נפשי כשילדיהם מסתובבים עם המכונית ללא השגחה. "כשהורים יודעים שהם יכולים לקבל בזמן אמת התראות לסמארטפון כשהילד עובר את המהירות המותרת, סוטה מהנתיב או עושה שטויות בכביש – הם יכולים ליהנות מראש שקט הרבה יותר ולאפשר לו לנהוג בידיעה שגם להם יש שליטה מסוימת על מה שהוא יעשה – שליטה שיכולה במקרים מסוימים גם להציל חיים".

i-Watcher לשקט נפשי גם כשהילד על ההגהצילום: תמונה ממאגר depositphotos

ספטרוטק – מערכות לניהול צי רכב

לקבלת שלושה חודשים חינם ללא דמי מנוי - השאר פרטים כאן
לאתר של ספטרוטק>>>

למידע על מערכת iWatcher
טלפון: 09-743-4555

-----------------------------------------


נצר

מערכת נצר (ניהול ציי רכב) של חברת ״איתם מערכות מידע מתקדמות (2003) בע״מ״, הוקמה לפני כ-37 שנים על ידי יצחק יונה, הבעלים והמנכ״ל, במטרה לספק פתרונות חכמים לקציני בטיחות הרכב, המבקשים לנהל את עבודתם בצורה אפקטיבית ויעילה. כיום עובדת החברה עם הגופים והחברות הגדולות ביותר במשק, וביניהן חברות הייטק גדולות, בנקים, חברות ביטוח, בנייה, תעשייה, רשויות, הפצה ועוד.

הבעיות איתן מתמודדים קציני הבטיחות, נוגעות ברובן לחוסר היכולת שלהם להגיע לטיפול במשימות חשובות, כתוצאה מהעבודה המשרדית הרבה שעליהם לבצע. משימות ומטלות חשובות נדחקות לתחתית סדר העדיפויות, כשאל ראש הרשימה מטפסות מטלות משרדיות כמו טיפול בטפסים, מסמכים ותיוקם, הקלדה והזנה של מידע ועוד. במקום להתעסק בעיקר, נאלץ קצין הבטיחות להתעסק בטפל, ובמקום לבצע את עבודתו ולדאוג לבטיחות, הוא מוצא את עצמו עובד במשרד ומשקיע זמן יקר על טופסולוגיה ועבודה משרדית שלא נגמרת.

בעזרת מערכת ״נצר״ יכול קצין הבטיחות להפוך את תהליכי העבודה לאוטומטיים ודיגיטליים ובכך לחסוך בזמן רב, בכוח אדם ובמשאבים, ולרכז את עבודתו בניהול צי הרכב ובטיפול במשימות החשובות באמת כמו זמינות ומענה מהיר לכל בקשה, שירות טוב יותר לנהגים, שיפור הבטיחות ועוד.

מסך מערכת "נצר"צילום: איתם מערכות

מערכת התרעות למניעת בעיות

על ידי יצירת ממשקים, מצליחה מערכת נצר להפוך תהליכי עבודה רבים לאוטומטיים. אם קודם לכן נאלצו קציני הבטיחות לנהל את צי הרכב בעזרת מעקב שנעשה על גבי דפים ומסמכים פיזיים, היום נכנס הכל ישירות למערכת ומשמש למעקב ולהצבעה והתרעה על חריגים.

המערכת מייצרת מסד נתונים ומקפיצה התרעות בכל עת בה ישנה סטייה מהממוצע הקיים. ניקח לדוגמא נהג שמתדלק בממוצע חודשי מסוים ולפתע המערכת מזהה חריגה מאותו ממוצע, או למשל רכב שעליו להיכנס בקרוב לטיפול 15 אלף אך טרם נקבע לו הטיפול. במקרים אלה המערכת מתריעה את קצין הבטיחות ומאפשרת לו לטפל בנושאים דחופים באופן נקודתי מבלי שדבר ייפול בין הכיסאות או יעלם מעיניו.

התרעות המערכת מייצרות שקיפות מלאה, ומאפשרות לקצין הבטיחות לזהות נקודות תורפה בעייתיות או נושאים שיש לטפל בהם עוד בטרם יהפכו לבעיות ממשיות. בכך מצליחה המערכת לחסוך כסף רב לחברה ומאפשרת לקצין הבטיחות להמשיך בניהול צי הרכב ללא בעיות והפרעות.

מערכת ההתרעות של ״נצר״ מעניקה מעטפת שלמה הכוללת התרעות בנושאים כמו נהגים בעייתיים שעושים נזק לרכב, עושים תאונות, צורכים דלק יתר על המידה, צוברים קנסות ועוד. כמו כן, מעדכנת המערכת על כל הקשור בטסטים שיש לבצע, רישיונות שיש לחדש, טיפולים שונים שרכבי החברה צריכים לעבור ועוד. הכל מתועד ומתוזמן כך שיתריע בזמן אמת על אי אילו פעולות אותן נדרש קצין הבטיחות לבצע.

חיסכון כספי מול הספקים

מעקב לקוי של הוצאות החברה הוא בדרך כלל אחד הגורמים להוצאות לא נחוצות שיכלו בקלות להיחסך. הפתרון המהפכני אותו מעמידה ״נצר״ לרשות קצין הבטיחות, מאפשר לבודד משתנים וליצור סטטיסטיקות מדויקות שיכולות להצביע על מוקדים שמייצרים הוצאות גבוהות או לא נחוצות.

דרך תיאום עם ספקים כמו פזומט וחברות דלק, כבישי אגרה, חברות ליסינג ועוד, ניתן לקבל את קבצי החשבוניות, להזין אותם ב״נצר״ ולפרק לגורמים את ההוצאות לפי רכבים, נהגים, ימות השבוע ופרמטרים נוספים. בידוד של אותם מוקדים מספק מידע בעל ערך עצום לחברה כמו אילו רכבים צורכים הכי פחות דלק, מי הם הנהגים שיש לחייב על נסיעות בכבישי אגרה בסופ״ש, האם חיובי הליסינג שמשלמת החברה נכונים בהתאם להסכמים ולהצמדות ועוד.

המעקב הצמוד אל מול הספקים מאפשר להבין היכן ישנו בזבוז מיותר או הוצאות לא מוצדקות ובכך ניתן לחתוך בעלויות תפעול הצי ולחסוך לחברה הוצאות מיותרות, בנוסף לחיסכון בהקלדות המתקבל מהעברת הפקודה מ״נצר״ באופן אוטומטי, למערכת הנהלת החשבונות של הארגון.

נצר 2 גו - האפליקציה לקצין הבטיחות בתעבורה לעבודה ללא ניירת על נצרקרדיט: Izik Yona

מעבר לעולם הדיגיטל

יתרון עצום שמציעה המערכת לקצין הבטיחות נטוע בעובדה שהמערכת מאפשרת עבודה ללא ניירת. באמצעות שימוש בטאבלט ניתן לחתום על טפסים דיגיטליים ולהזין אינפורמציה בקלות ובמהירות ישירות מהשטח. כך למשל, במקום להקים רכב חדש ולמלא טופס ובו כל הפרטים, ניתן להזין רק את מספר לוחית הרישוי, כשהמערכת מתחברת אוטומטית למאגר שיודע לקבל את האינפורמציה בהתבסס על המספר, ולהזינה ישירות למערכת. ניתן לסרוק רישיון נהיגה והתוכנה תדע להקים אוטומטית נהג חדש עם כל הפרטים שיש על הרישיון, וכן ניתן לצלם רישיונות רכב, ביטוח, דיווחי תאונה ועוד ולהעלות אותם בלחיצת כפתור אל תוך המערכת. במקום להתעסק עם ניירת וטפסים, כל המידע נשמר בתוך המערכת וזמין בכל עת לקצין הבטיחות.

הבטיחות מעל הכל, את זה כל קצין בטיחות רכב יודע, אך כשיש כלכך הרבה משימות שיש לטפל בהן, נראה שהבטיחות היא כבר לא הדבר החשוב ביותר. באמצעות שימוש במערכת נצר יכול קצין בטיחות הרכב לייעל את עבודתו, לחסוך כסף רב וכח אדם לחברה, ולהתמקד בנושאי הבטיחות במקום בטיפול בניירת ובעבודה משרדית מיותרת.

נצר
כתובת: יפה נוף 16, קריית אונו
טלפון: 03-6898000
לאתר של נצר >>>

---------------------------

אטלס מערכות מיקום בע״מ

אתם באמצע יום עבודה עמוס, הוצאתם על הבוקר משאית עם הזמנות ללקוחות והיא צריכה לעבור במספר נקודות פריקה. אתם מנסים לתזז בין כל המשימות היומיומיות שלכם לתקלות שצצות במפתיע, כשלפתע מתקשר לקוח עצבני, ״איפה המשאית? אני מחכה כבר שעה למשלוח״. ברור לכם שהלקוח כרגע פקעת עצבים וכל שניה נוספת שהוא מחכה היא שניה בה מד העצבים עולה והראש שלו נהיה אדום מכעס. בעדינות של חבלן משטרה אתם מבקשים ממנו להמתין רגע בזמן שאתם מתקשרים לנהג, אבל כמובן שהוא לא זמין בדיוק כשצריכים אותו ואתם נשארים בלי תשובות אל מול הלקוח הזועם ומקווים שיירגע ויסלח לכם במקום שיתחיל לחפש ספק אחר לעבוד איתו.

ברור שזו לא אשמתכם שהנהג עדיין לא הגיע ליעד, וכנראה שזו אפילו לא אשמת הנהג, אבל כשהלקוח שלכם רוצה תשובה מידית, תירוצים בדרך כלל לא יעבדו, וכל גמגום נוסף רק מכעיס יותר ויותר. לא פשוט להיות מחוברים לכל אספקט בעסק 24/7 אבל כשיש מערכת ויזואלית לניהול ציי רכב, אתם גם לא צריכים לדאוג לגבי איפה נמצא הנהג שלכם – כל מה שאתם צריכים לדעת, נמצא ממש בכף היד שלכם.

באמצעות התקנה של רכיב מעקב מיוחד, המלווה בחיישנים, מייצרת חברת ״אטלס מערכות מיקום בע״מ״ מערך נתונים נוח בו אתם יכולים לקבל את כל המידע על צי הרכבים שלכם כבר בזמן אמת.

״המערכת שיצרנו, המבוססת על טכנולוגיות ענן, ניתנת לתפעול הן מהמחשב והן מאפליקציה על הסמארטפון, כשהרעיון שהנחה אותנו הוא לא לעקוב אחר הנהגים כדי לנהל אותם מקרוב ולהקטין את מרחב הפעולה שלהם, אלא בשביל לייעל תהליכים וליצור חלופות אפקטיביות יותר. אנחנו רוצים שהלקוחות שמשתמשים במערכת שלנו ילמדו לנצל אותה לטובתם וישתמשו בה כדי לשפר את העבודה יחד עם הנהגים ולא נגדם״, אומר ארי מאור, הבעלים והמנכ״ל של החברה.

מרימים את מסך הערפל

כמו משקפת שמאפשרת לראות עצמים מרחוק, כך מציגה המערכת של ״אטלס מערכות מיקום בע״מ״ מידע שעד כה בעל העסק פשוט לא היה חשוף אליו. הממשק הפשוט והנוח של המערכת מציג נתונים בזמן אמת כמו מיקום, מהירות נסיעה ומצב הסוויצ' (דולק או סגור). לצד זאת אוספת המערכת נתונים ומוציאה דוחות החושפים מידע חשוב שמאפשר לחבר בין פיסות המידע הנצברות ולהגיע לתובנות חדשות על האופן בו ניתן לייעל את העבודה.

״אטלס מערכות מיקום בע״מ״ - תמונה ברורה על מיקום כל רכבי החברה ועל הפעולות שלהם ושל הנהגים שלכם. צילום: דפוס חי בזק

ככה חוסכים לכם כסף

אז איך בעצם מערכת אטלס עוזרת לכם לייעל את העבודה ולחסוך כסף? באמצעות הפקת דוחות נתונים, הנאגרים במערכת עד לתקופה של שנה, תוכלו לאסוף מידע על מסלולי נסיעה ולבחור מסלולי נסיעה מהירים וקצרים יותר, תוכלו לבדוק מתי הנהג מסר את המשלוח, תוכלו לבדוק מי היה הנהג התורן ביום בו המשאית חטפה דו״ח, ואפילו לקבל נתונים על אופי הנהיגה ברכב.

״איסוף כל הפרמטרים והפקת לקחים ונהלים חדשים מאפשר ללקוחות שלנו לשנות את אופי העבודה כבר בזמן אמת להישאר מחוברים תמיד לצי הרכבים שלהם. ברור שבעל העסק טרוד במיליון ואחד נושאים במהלך היום ולכן מספיק שהוא מקבל מידע בזמן אמת על מיקום ומצב הרכבים שלו וכבר הוא יכול לתכנן את המשך העבודה בצורה אפקטיבית יותר. ראינו לקוחות שמשתמשים במערכת בדרכים יצירתיות שאפילו אנחנו לא חשבנו עליהן וכל פעם מגיע לקוח אחר עם הברקה חדשה. זו מערכת כלכך גמישה ופשוטה שכל מי שלמד להשתמש ב-waze יכול ללמוד להשתמש בה בלי בעיה ולהפוך אותה ליתרון עצום עבור העסק״.

מערכת אזעקה שקטה

אתם מכירים את הפיצ'ר שמאפשר לכם לגלות איפה נמצא הסמארטפון שלכם במקרה שאבדתם אותו? רובנו גם ככה מוצאים את הסמארטפון אחרי 2 דקות לחוצות של חיפוש, אבל במקרה בו רכב או אופנוע נגנב, זה דיי ברור שהוא לא נפל מתחת לספה.

מסך האפליקציהצילום: אטלס מערכות מיקום בע״מ

המערכת של ״אטלס מערכות מיקום בע״מ״ מעמידה לטובת המשתמשים עוד פיצ'ר קטן וגאוני המתריע במקרה של גניבה או ניסיון גניבה. ההתרעה מגיעה כאזעקה שקטה ישירות לטלפון הסלולרי, כך שהגנב לא שומע דבר, ובינתיים אתם מקבלים עדכון ורואים את המיקום של כלי הרכב בזמן אמת ויכולים להזעיק משטרה וללכת ולהשיב אותו.

״רק לא מזמן עזרנו לאחד הלקוחות שהתקין את המערכת, למצוא את האופניים החשמליים שלו בתחנה המרכזית, לאחר שהם נגנבו. לצערנו קשה להימנע לגמרי מגניבות, זה חלק מהחיים, אבל בעזרת מערכת האזעקה השקטה לפחות אפשר להשיב את הרכב או הכלי גם אחרי שנגנב״.

המערכת החדשנית של ״אטלס מערכות מיקום בע״מ״ מאפשרות לכם לקבל תמונה ברורה על מיקום כל רכבי החברה ועל הפעולות שלהם ושל הנהגים שלכם. בעזרת התוכנה לא רק שתוכלו לקבל מידע בזמן אמת ולספק מענה מהיר לכל הלקוחות, תוכלו גם להפיק לקחים ולייצר נהלי עבודה יעילים ואפקטיבים יותר שיחסכו לכם זמן רב וכסף.

אטלס מערכות מיקום בע״מ
כתובת: רבניצקי 4, ת״א
טלפון: 058-4885848
לאתר של אטלס מערכות >>>
לפייסבוק של אטלס מערכות >>>

---------------------------

nullלופו ניהול ציי רכב

בשירותו הצבאי, גילי לופו שימש כבוחן ומש"ק רכב ולאחר מכן השלים קורס קציני בטיחות בתעבורה ותיפקד כקצין בטיחות בתעבורה ומנהל צי רכב. מאז חלפו עשרים שנים שבהן לא עזב את התחום, אשר להגדרתו מספק לו תחושת שליחות אמיתית. "אנחנו חיים במדינה עם מספרים גבוהים מדי של הרוגים בתאונות דרכים – בשיעור שגבוה מכל הרוגי מלחמות ישראל. בתפקיד הזה הבנתי שתמיד אפשר לעשות משהו כדי לשטח את העקומה הזאת, על ידי הדרכת אנשים לנהיגה נכונה וזהירה יותר לצד דאגה לתחזוקה ולתקינות הרכבים עצמם".

כיום גילי הוא הבעלים של חברת "לופו ניהול ציי רכב" שנושאת את שמו ומספקת שירותי קצין בטיחות בתעבורה לחברות הייטק, פארמה, ארגונים פיננסיים ועוד. החברה קיימת כבר 12 שנים ומספקת ייעוץ וליווי מקצועי, לצד השמת קציני בטיחות בתעבורה במיקור חוץ בארגונים שנדרשים לכך.

לופו מספר כי חלק מלקוחותיו הם חברות שנדרשות מתוקף החוק להיעזר בקצין בטיחות בתעבורה שינהל את צי הרכבים שלהן, אולם הוא מדגיש כי ישנן חברות שנעזרות בו גם כאשר החוק לא מחייב אותן לכך, מתוך הבנת החשיבות הערכית, התפעולית והכלכלית שמאפשר השירות הזה.

"לתפקיד הזה יש ערך מאוד גדול שחשוב לקחת בחשבון", מדגיש גילי. "קצין הבטיחות מעביר באופן קבוע הדרכות על שימוש נכון ברכב לעובדים ולבני משפחותיהם. הוא גם מסביר איך לתפעל את הרכב ולטפל בו, מפקח על התיקונים הנדרשים, מתעד הכל בתוכנה ייעודית ומנהל עסקאות ליסינג ורכש כדי לגבש את ההצעות המשתלמות ביותר. בנוסף הוא מבצע טיפולים מונעים וביקורות להעצמת הבטיחות ולצמצום עלויות התפעול השוטף".

"אינהאוס" או מיקור חוץ: מה באמת משתלם יותר?

קצין בטיחות בתעבורה הוא תפקיד שמחייב, ובכן, ביטחון ואמון. לכן, לחלק מהאנשים זה יכול להיראות מוזר להביא אדם מבחוץ שימלא את התפקיד הזה ולא יהיה חלק מהחברה בפועל. אולם לופו מדגיש כי דווקא בתחום הזה – במקרים רבים יהיה ערך רב יותר דווקא לשירות חיצוני.

ראשית, חברות המתמחות בניהול צי רכב מחזיקות באנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שמכירים היטב את כל רזי המקצוע. "לכן, גם אם יש צורך להחליף את קצין הבטיחות או לתגבר את הצוות – אנחנו יכולים לעשות את זה מעכשיו לעכשיו וגם להבטיח שאיכות העבודה והרצף שלה יישמרו", אמר.

בנוסף, במצב כזה אין כמובן יחסי עובד-מעביד, דבר אשר חוסך תשלומים, הטבות ותנאים סוציאליים. לצד זאת, גילי מדגיש כי "מנהלים בחברות לא תמיד יודעים להעריך את עבודת קצין הבטיחות ולפקח עליו. אנחנו כגורם מקצועי מפקחים על כל קציני הבטיחות בתעבורה שלנו ומוודאים שהם שומרים על רמת שירות ומקצועיות גבוהה ביותר. התפקיד הזה אלסטי מאוד ופתוח לשינויים לפי גודל צי הרכבים. וגם אם קצין בטיחות בתעבורה חולה או יוצא לחופש – אנחנו יודעים לספק ממלא מקום זמני שיחליף אותו לתקופה הזאת".

לצד כל אלו, החברה עובדת עם תוכנה לניהול צי רכב שיושבת על שרתים מאובטחים ומאפשרת לנהל את כל המידע על רכבי החברה והמשתמשים מכל מקום בעולם – ללא ניירת ובצורה ידידותית לסביבה. "אנחנו משתדלים להיות בחוד החנית בתחום הזה ולפתח כל הזמן פתרונות חדשים כמו מערכות לחיתום מרחוק וכלים מתקדמים לניהול המידע", הוסיף גילי.

קרדיט: גילי לופו

סביבה ממוחשבת, מתקדמת ויעילה יותר

חברות רבות שמעניקות שירותי ניהול צי רכב פונות בעיקר לחברות גדולות של הובלה, הסעות ושילוח. אולם גילי ידע מהרגע הראשון שהוא מעוניין לתת שירות דווקא לחברות בעולמות ההייטק והפיננסיים. "הסיבה לכך היא שאנחנו מרגילים את האנשים שלנו לעבודה בסביבה טכנולוגית וממוחשבת לחלוטין ושואפים לצמוח ביחד עם החברות האלו לאורך השנים", אמר.

"בתחילת הדרך, ראינו שלחברות כאלו אין באמת מענה ספציפי שמתאים לצרכים שלהם בתחום הזה, בטח לא כשמדובר בגיוס אנשי מקצוע במיקור חוץ ובמשרות חלקיות. כיום אני שמח שחברות רבות בוחרות בשירות שלנו גם כשהן לא מחויבות לכך על פי חוק, הודות לדגש שאנחנו שמים על שירות אדיב, רצף מקצועי אחיד ויציב וגם פעולות יזומות שמאפשרות לצמצם עלויות ובעיקר ליהנות משקט נפשי אמיתי מבחינת ניהול צי הרכבים בחברה".

לופו - ניהול ציי רכב במיקור חוץ
לאתר של לופו: www.lupuz.co.il/he
למייל של לופו: info@lupuz.co.il
טלפון: 09-7662tel:058-4885848733