ממשק מעסיקים: כל השירותים הפיננסיים במקום אחד

מטרתו של ממשק מעסיקים הוא להגן על זכויות העובדים בנושאי כספי הפנסיה. בכתבה הבאה תכירו מספר מומחים שיעזרו לכם לייעל את תהליכי העבודה אל מול הגופים השונים

גיא כספי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ממשק מעסיקים
ממשק מעסיקיםצילום: Shutterstock
גיא כספי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

עלמא שירותי תפעול פנסיוני בע״מ, גרי תפעול פנסיוני, קיוביט ו-המסלקה הפנסיונית הן 4 חברות בולטות בתחום ממשק מעסיקים וזה בדיוק הזמן להכיר אותם:

עלמא שירותי תפעול פנסיוני בע״מ

בינואר 2016 משרד האוצר שיחרר סט תקנות חדש, בו הוא קבע שמעתה ואילך מעסיקים המחזיקים מעל עשרה עובדים יצטרכו לבצע את הדיווח לקרנות הפנסיה של העובדים באמצעות מערכת ממוחשבת. המהלך של משרד האוצר העביר הלכה למעשה את האחריות על הפקדת הכספים אל ידיו של המעסיק במקום אל חברת הביטוח, והכניס אותו אל תוך טריטוריה לא מוכרת ולא ברורה. בתוך כך נוצרה ״משימה חדשה״ עבור בעלי העסקים והחברות, ומעסיקים שדאגו עד כה בעיקר להפריש את הכספים נאלצו להתרגל כעת למציאות חדשה בה הם גם צריכים לוודא כי הכספים אכן הגיעו למקום הנכון, ומי שלא יעשה זאת צפוי לקנסות וחשוף לתביעות.

״המהלך של משרד האוצר הכריח את בעלי העסקים להשקיע עוד שעות על גבי שעות של עבודה בכל חודש על מנת לוודא כי כספי הפנסיה של העובדים אכן הגיעו למקום אליו הם ממוענים. עבור חברות גדולות בעלות עשרה עובדים ויותר, מדובר באתגר של ממש, שכן בדיקה של כל הפקדה מצריכה עבודה מול משולש הגורמים: חברת הביטוח, סוכן הביטוח ורואה החשבון. מעסיק שלא מוודא כי הכספים אכן הגיעו, נתון כעת תחת חשיפה תמידית של תביעות בגין הלנת שכר, כשהאחריות המלאה היא עליו. מה שאומר שעליו להקדיש את כל מרצו בכל חודש כדי להבטיח כי הכספים אכן הופקדו בקרן הפנסיה של העובד״, משתף אבי וקנין, מנכ״ל ״עלמא שירותי תפעול פנסיוני בע״מ״.

אבי וקניןצילום: שרון צרפתי

״החברה שלנו הוקמה מתוך הצורך העולה של בעלי עסקים בגורם שמכיר את הרשויות והגופים הפנסיונים ויודע כיצד להתנהל מולם. במקום להיאלץ ללמוד על בשרו תוך עשיית כל הטעויות האפשרויות וחשיפה שלו לעבירות פליליות, המעסיק יכול לפנות אלינו כשכל שעליו לעשות הוא רק להעביר את הכספים על פי הדוחות שרואה החשבון או חשב השכר קבעו, ולכל השאר אנחנו כבר דואגים״.

להעלים את הטעויות ולחסוך בזמן

היתרון הניכר ביותר של ״עלמא״, לצד החיסכון האדיר בזמן ובמשאבים, הוא ביכולת שלה לעקוב אחר הפקדות פנסיוניות ולנהל אי אילו הפקדות שלא נכנסו לקרן הפנסיה מכל סיבה שהיא. מדובר במצב שכיח ביותר, אך גם בכזה שמקשה מאוד על מעסיקים שלא מכירים לעומק את נבכי עולם הפנסיה ולא יודעים כיצד לטפל בכספים שלא הופקדו ולמי צריך לגשת כדי לטפל בנושא. על ידי בדיקה קבועה, מגלה צוות המשרד של ״עלמא״ אי אילו כספים שלא הופקדו, דואג למצוא אותם ולדאוג שיכנסו בזמן כך שהמעסיק לא יהיה חשוף בשום שלב לתביעות.

דואגים לך להכל

במקום להתכתש אל מול חברות הפנסיה בניסיון להבין מה נדרש מכם לעשות ואיך לפתור סוגיות כמו כספים שלא הגיעו ליעד, תוכלו להשתמש ב״עלמא״ בכל שלב בדרך. אם אתם דואגים להפקדות הפנסיה בעצמכם ורוצים מישהו שיעשה זאת בשבילכם כדי שתוכלו לחסוך בזמן יקר ולצמצם את המרווח לטעויות תוכלו לדבר עם ״עלמא״.

לצד זאת, גם אם אתם לא מטפלים בנושא הפנסיה בצורה מסודרת ורוצים מישהו שיעשה לכם סדר בבלאגן שנוצר אצלכם בחודשים האחרונים, תוכלו לדבר עם צוות המשרד שישמח לעשות לכם סדר בהכל, לאפס את ההתחייבויות והתשלומים שעליכם לבצע ולהתחיל לעקוב אחר ההפקדות באופן קבוע ונכון.

עלמא שירותי תפעול פנסיוני בע״מ

״עלמא״ הוקמה לפני מספר שנים על ידי אבי וקנין, מנכ״ל החברה שניהל בעברו מחלקת גביה פנסיונית בסוכנות ביטוח גדולה, וראה כיצד בעלי עסקים הולכים לאיבוד בכל פעם שהם צריכים לטפל בסוגיה פנסיונית.

אבי הקים את החברה במטרה לתת יד תומכת לבעלי עסקים שמוצאים את עצמם פעם אחר פעם מגרדים בראש לנוכח החוקים החדשים שנכנסים לתוקף בכל שנה והבלבול הכללי השורר תמיד בנושא. בעזרת צוות מוכשר המחזיק בניסיון רב בתחום ובעבודה מול גופי הפנסיה השונים, מצליחה ״עלמא״ לקחת את האתגר מולו מתמודדים בעלי העסקים ולהסיר אותו משולחן העבודה בהצלחה. כעת כל שנותר לבעל העסק הוא להתמקד בניהול העסק ולעבוד על הדברים החשובים באמת.

אם גם אתם רוצים לחסוך שעות על גבי שעות של טיפול בהפקדות הפנסיוניות, ואם אתם מבינים שעדיף מישהו שמכיר את החוק כדי לטפל בנושאים כל כך רגישים, תוכלי ליצור קשר עוד היום עם ״עלמא שירותי תפעול פנסיונים בע״מ, שישמחו לעמוד לשירותכם.

עלמא שירותי תפעול פנסיוני בע״מ
כתובת: התע״ש 20, כפר סבא
טלפון: 09-9668555
לאתר של עלמא שירותי תפעול פנסיוני בע"מ >>>
לפייסבוק של עלמא שירותי תפעול פנסיוני בע"מ >>>

---------------------

גרי תפעול פנסיוני – חוסכים למעסיקים את כל כאבי הראש

העידן הדיגיטלי הכריח את כולנו, גם את משרד האוצר, להתרגל לכללי עבודה חדשים. בשנים האחרונות פרסם משרד האוצר תקנות חדשות על השירותים הפיננסיים במטרה להסדיר את אופן הדיווח של מעסיקים על הפקדות תשלומים לחיסכון הפנסיוני של עובדיהם – רפורמת הדיווח האחיד לקרנות פנסיה וקופות גמל.

המטרה הסופית של הרפורמה הייתה למגר את תופעת אי שיוך הכספים לקרנות הפנסיה של העמיתים וזאת על ידי דיווח מסודר בפורמט דיגיטלי אחיד שהוא ממשק המעסיקים - על ההפקדות הפנסיוניות לטובת העובדים, כאשר חובת הדיווח ושיוכי הכספים חלה על המעסיק.

ההבנה שרפורמה מסוג זה נדרשת נולדה כאשר משרד האוצר גילה שכ-4 מיליארד שקלים בשנה יושבים בחשבונות מעבר בחברות הביטוח ואינם משויכים לעמיתים ספציפיים. זה קרה כתוצאה מסיבות שונות, לדוגמה, העברת הכספים מהמעסיק או מסוכן הביטוח לא נקלטו כנדרש, רשימות מבוטחים הועברו בדואר ולא הגיעו ליעדן, לא היו התאמות בין הרשימות להעברות הבנקאיות, פוליסות טרם הופקו או שטרם בוצעו שינויים בפוליסה לפני העברת הכספים וכדומה.

דודי גריצילום: סטודיו עדי חלילי

משרד האוצר הבין שלא ייתכן שבחברות הביטוח יימצאו כספים בסכומי עתק ללא שיוך, ומצא שהפתרון לכך הינו ממשק התשלומים. הפועל היוצא היה להציב גורם מתפעל כזרוע מקצועית שידאג לשיוך נכון ובקרה בדיווחים, ולשייך את הכספים נכון באמצעות דיווח אחיד דיגיטלי.

דודי גרי, מנכ"ל ומייסד חברת "גרי תפעול פנסיוני", מסביר: "אנחנו אלה שמסייעים למשרדי הנהלת חשבונות להפיק את הקובץ כראוי, משדרים דרך המערכת המתקדמת ביותר ומטפלים בהיזונים החוזרים ללא התערבות ידנית כמעט כלל. התקנות החדשות הפרידו בין זרוע השיווק שהם סוכני הביטוח לבין הנושא התפעולי, כתוצאה מכך עלה הצורך בחברות העוסקות בתפעול פנסיוני מקצועי ונאמן שידאג לשמור על אינטרס המעביד ויישאר לויאלי לו".

צילום: גרי תפעול פנסיוני

על בסיס הרפורמה החדשה, כל הגורמים המתפעלים בענף מבצעים ארבע פעולות מרכזיות: הקמת מעסיק חדש וטיוב נתונים ראשוני, טיפול בשידורים מול הגופים המוסדיים, טיפול בהיזונים חוזרים וטיפול במידעים.

להתעסק בדברים החשובים באמת

דודי גרי מגיע מעולם הפנסיוני עם ניסיון רב. לאחר שהיה חלק מרכזי יותר מעשור בחברת כלל פנסיה וגמל וסוכנויות ביטוח מהגדולות בארץ, הוא הקים ב-2016, עם יציאת התקנות החדשות, את "גרי תפעול פנסיוני". כיום החברה עובדת מול מעסיקים בכל רחבי הארץ ומטפלת בכ-6,500 תעודות זהות של עובדים ומבוטחים ומקנה שקט נפשי למעלה מ-400 מעבידים מהחברות המובילות במשק, בתי חולים, חברות הייטק ולואו-טק, חנויות ולמעשה כל עסק שמעסיק עובדים. "אנחנו מטפלים בכל הדיווח הפנסיוני של המעסיק ומדווחים בפורמט דיגיטלי אחיד לחברות הביטוח. ברגע שהקובץ בפורמט XML מגיע אליהן, המערכת מאתרת מפידבק היצרן את אותן שגיאות, כך שאין אפשרות לכספים לעמוד ללא הסבר", מסביר גרי. "מטרת העל היא שיוך נכון ומדויק של הכספים בחברות הביטוח בדרך הקצרה והבטוחה ביותר".

לחסוך ולחייך

מעסיקים רבים במשק הבינו שחברת תפעול פנסיוני מקצועית היא זו שתסייע להם להתנהל בצורה נכונה ותקינה בכפוף לדרישות החוק. מסביר גרי: "אנחנו חוסכים למעסיק את כל ההתנהלות הכספית המוטלת על כתפיו. לא פעם קורה שעובדים תבעו מעסיקים בטענה שלא הפרישו להם לפנסיה, אנחנו הוכחנו לא פעם שמרבית הסכומים ששולמו פשוט לא שויכו, יש מעבידים שחסכנו להם כך עשרות אלפי שקלים בתביעות מול בית הדין לעבודה, מכיוון שאנחנו זרוע מקצועית, מיומנת שיודעת בדיוק היכן לבדוק והיכן למצוא את הכספים האבודים".

כחלק בלתי נפרד מהשירות, חברת גרי תפעול פנסיוני פועלת גם בטיפול בדיווח השלילי: כך למשל אם המעסיק ביצע הפקדות יתר, או שהפריש לקופה לא נכונה, דרך ממשק המעסיקים החברה תדאג לבצע דיווח והכספים מוחזרים למעביד ללא דיחוי.

הדרך לעתיד נקי

כשנשאל גרי לגבי ייחודיותם אמר: "אנחנו לא רק מסתכלים קדימה אלא גם בודקים אחורה את היסטוריית התשלומים של המעסיק שאיתו אנו חותמים על עסקת שירות. אנחנו בודקים שאין לו חובות, כספים אבודים או פיגורים בהפרשת תשלומי הפנסיה במשך שנה קלנדרית אחורה. כשנדאג ללקוח שלנו לעבר נקי, נרוץ קדימה עם עתיד נקי. קל וחומר שההתנהלות תיהנה נכונה יותר. אנחנו נותנים זאת כחלק בלתי נפרד ממפרט השירות הנרחב שלנו".

נכון לזמן כתיבת שורות אלה, כל המעסיקים בעלי מעל ל-10 עובדים, מחויבים בדיווח אחיד. החל מינואר 2021 ההנחיה ככל הנראה תיכנס לתוקף גם למעסיקים להם חמישה עובדים ומעלה. המשמעות היא שסקטור שלם של עסקים קטנים בעלי 5-10 עובדים, יזדקקו לשירות גורם מתפעל ולכן, בהחלט צפוי ביקוש רב לשירות שאותו מעניקות חברות התפעול הפנסיוני.

גרי תפעול פנסיוני היא הכתובת לכל מעסיק הנדרש לעמוד בכל חובות הדיווח הפנסיוני ומחפש "ראש שקט" וביטחון מלא שהעבודה תיעשה עבורו בשקיפות מלאה ובאמינות ללא פשרות.

גרי תפעול פנסיוני
הלל יפה 11 חדרה קומה 8
טלפון: 073-2456012 / 058-4477553
לפייסבוק של גרי תפעול פנסיוני >>>
לאתר של גרי תפעול פנסיוני >>>

------------------

קיוביט

תקנות הפיקוח על השירותים הפיננסים שפורסמו ב2014 נועדו להסדיר את אופן הדיווח של המעסיק על הפקדות תשלומים למוצרים פנסיונים של עובדיהם – בהתאם הועברה חובת הדיווח והאחריות לידי המעסיקים. בפועל החוק נכנס לתוקף בשנת 2016 עבור מעסיקים גדולים ובמשך השנים הוחל החוק על מעסיקים בינוניים וקטנים. המעסיקים מצאו את עצמם בחזות האחריות הפנסיונית, הנוגעת לכלל הנושאים הנדרשים בדוח הפנסיוני: הוספה וגריעת עובדים, אופן הדיווח, סוגי הקופות, פיצולי הכספים בתוך הקופות ועוד.

צוות קיוביטצילום: באדיבות הלקוח

״מיד עם יציאת החוק הקמתי את קיוביט שמטרתה לעזור למעסיקים להתמודד עם החוק החדש בצורה שתמזער כמה שיותר את הצורך שלהם להתעסק עם הנושא. כל שעליהם לעשות הוא רק להעביר אלינו כגורם המתפעל את האסמכתא של ההעברה הבנקאית לחברת הביטוח. אנחנו כבר ממירים את הדו״ח לקובץ אחיד ושולחים אותו באופן מסודר לחברות הביטוח, ואם ישנן בעיות או תקלות כמו שאנחנו פותרים את הכל בעצמנו״.

מבטיחים להגיע לכתובת הנכונה

הצוות של קיוביט יודע לקלוט את כל סוגי הקבצים, בין אם מדובר ב-XML, Excel או PDF, ולהמיר אותם לממשק האחיד שאיתו עובדים בחברות הביטוח. על ידי קבלת הקבצים בצידה של קיוביט, והמרתם לקובץ בעל ממשק אחיד וברור לכל חברות הביטוח, ניתן להבטיח כי החברה המקבלת את הקבצים תדע כיצד לחלק את הכספים בין כל הקופות הרלוונטיות מבלי לעשות אף טעות בדרך.

תפעול טעויות בזמן אמת

הממשק הנוח והמסודר שהגדיר משרד האוצר החביא בתוכו יתרון נוסף, הפעם עבור המעסיקים, או הגורם המתפעל שעוזר להם לנהל את ההפקדות. בעזרת הממשק הנוח והמסודר, ניתן לעלות על אי אילו בעיות כבר בטווח זמן קצר של מספר שעות או ימים מרגע ההפקדה. אם בעבר היו הפקדות שנפלו בין הכיסאות ובכך גרעו אלפי שקלים מחסכונותיהם של השכירים – כשלקח חודשים ולעיתים אף שנים כדי לגלות זאת – היום הדבר השתנה. כיום, בעזרת הממשק הנוח יכולה ״קיוביט״ לעלות על פערים או תקלות כבר בתוך פרק זמן קצרצר ולטפל בהפקדות שלא נכנסו לקופה.

מדברים באותה שפה

אחד האתגרים הגדולים ביותר עבור בעלי עסקים הוא שהם אינם מבינים את השפה והמינוחים של חברות הביטוח, מה שבפני עצמו יוצר לא מעט בלבול וחוסר הבנות. הניסיון הרב שיש לבתיה ולצוות קיוביט בתחום הפנסיוני משמש למעסיקים כמעין מורה דרך המתרגם להם את כל דרישותיהם של חברות הביטוח ומנחה אותם על הטפסים והחומרים שיש להגיש כדי לא להיתקל בחומה של בעיות.

החברה הוקמה בראשית 2016, מיד עם יציאת החוק החדש של משרד האוצר, במטרה לתת מענה למעסיקים קטנים ובינוניים שאין להם את הזמן, המשאבים או הידע לטפל בנושא הפנסיה בעצמם. את החברה עצמה הקימה בתיה יצחק, שמחזיקה בניסיון רב שנים בתחום הביטוח ויודעת כיצד לתווך ולנהל בצורה הנכונה ביותר את הפעילות בין המעסיק לחברת הביטוח.

אם אתם לא באמת מצליחים להבין את הדרישות המורכבות של משרד האוצר, ולא רוצים לעשות טעויות שיעלו לכם מאוחר יותר גם אלפי שקלים, זו ההזדמנות שלכם לדבר עם ״קיוביט״ שיעזרו לכם להשתלט על העניינים כמה שיותר מהר ומבלי שתפספסו דבר.

קיוביט
כתובת: משה לוי 11, ראשון לציון
טלפון: 073-2220204
לאתר של קיוביט >>>

-----------------------

המסלקה הפנסיונית

עד לפני כמה שנים, לחפש אחר כל הקופות הפנסיוניות שלנו היה כמו לתור אחר מחט בערימת שחת. עולם הפנסיה היה מבולגן והערים קשיי התנהלות שפגעו בעיקר באלה שלא מבינים דבר וחצי דבר בניהול קופות הפנסיה שלהם.

מתוך אתר המסלקה הפנסיוניתצילום: המסלקה הפנסיונית

בכדי להסדיר את כל תחום העברת המידע והכספים בשוק הפנסיוני, יזם משרד האוצר מהלך אשר מגובה גם בחקיקה וב-2012 הוקמה "המסלקה הפנסיונית". חברת סוויפטנס זכתה במכרז מטעם משרד האוצר, ונבחרה להיות זו שתקים את אתר המסלקה הפנסיונית, שמרכז כיום תחת קורת גג אחת את כל תעבורת המידע הפנסיוני לו זקוקים חוסכים לפנסיה, מעסיקים, יועצים וסוכנים פנסיונים.

המסלקה הפנסיונית – שינוי גישה לטובה

המסלקה הפנסיונית, שהפכה לאחד הכלים השימושיים ביותר שיזם משרד האוצר בשנים האחרונות, מספקת תשתית מודרנית וממוכנת לתקשורת בין כל השחקנים הפועלים בשוק הפנסיוני: חברות הפנסיה והביטוח, סוכנים ויועצים פנסיונים, מעסיקים, וכמובן, גם החוסכים. בזכות הממשק הנוח של המסלקה והחיבור שהיא יוצרת בין כל הגורמים, יכול כעת כל אדם להיכנס לאתר המסלקה הפנסיונית ולקבל את כל הפרטים להם הוא זקוק: כמה כסף הוא חסך, בין אילו קופות מחולקים חסכונותיו ועוד.

״עבור המעסיקים קיים שירות נוסף וייחודי אשר נועד לאפשר להם לעמוד בכללי הדיווח האחיד והעברת הכספים, וזאת באמצעות "ממשק המעסיקים״ של המסלקה, משתף אבי בר תורג’מן, מנהל תחום מעסיקים במסלקה הפנסיונית, וממשיך להסביר. בממשק המעסיקים של המסלקה (פורטל אינטרנטי), יכול כל מעסיק, קטן או גדול, לנהל בצורה פשוטה וידידותית את כל הדיווח והתשלום הכספי של העובדים לגופי הפנסיה השונים, מבלי לפספס דבר ומבלי לעשות טעויות הנובעות מחוסר היכרות עם עולם הפנסיה״.

ממשק מעסיקים – להפוך למומחה בפנסיה

התשתית עליה יושב ממשק המעסיקים מאפשרת לכל מעסיק לחלק את ההפקדות הפנסיוניות של עובדיו בצורה אחידה ומדויקת. לשם כך, כל שהמעסיק צריך לעשות הוא להוציא קובץ אחיד (מתוך תוכנת השכר שלו), עם פירוט של רשימת העובדים, קרנות הפנסיה בהן יש לכל עובד חיסכון, הסכום אותו צריך להפקיד לכל אחד מתוך הסכום הכללי שהועבר ולשדר באמצעות פורטל המסלקה הפנסיונית.

מה שלמעשה קורה מאחורי הקלעים במסלקה, הוא ארגון של המידע שנקלט ושידורו בו זמנית ובאופן אוטומטי ומדויק לכלל גופי הפנסיה. בעזרת השפה האחידה בה מנוסח הקובץ, כל הפירוטים ברורים לכל הצדדים, וטעויות ואי הבנות שהיו שכיחות בעבר, נעלמות כליל. התוצאה היא חלוקה נכונה ומדויקת של כל כספי העובדים לפי קופות הפנסיה של כל אחד, מבלי לעשות טעויות ומבלי שאף אחד ייפול בין הכיסאות. במסלקה גם ניתן להעביר כספים במקביל לרשימות העובדים, אם בעבר קרו מקרים בהם כספי העובדים מעולם לא הגיעו לקרן, ונבלעו בין בליל הכספים הרב שמועבר בכל חודש לחברות הביטוח השונות, כיום הדבר איננו קורה וכל עובד מקבל בדיוק את מה שמגיע לו, ללא פערים.

לעבוד חכם

בזכות העבודה המסודרת שיצר ממשק המעסיקים של המסלקה הפנסיונית, הוא משך אליו בשנים האחרונות מעסיקים רבים. כיום מדווחים במסלקה מעל ל-6 אלף מעסיקים, קטנים וגדולים, על פרטיהם של מעל ל-300 אלף עובדים, כשדיווח על כל עובד עולה שקל אחד בלבד. ולהמחשה: מעסיק עם 10 עובדים ישלם למסלקה על השירות 10 ש"ח בלבד.

הממשק, אשר מפוקח על ידי רשות שוק ההון, פועל בלוח זמנים מדויק, המחייב את גופי הפנסיה להחזיר תשובה על כל פעולה שנעשתה, בלוח זמנים מוגדר מראש. בעיות שמתגלות ובעבר היה קשה לעלות עליהן, צפות כיום מעל לפני השטח ומקבלות טיפול מידי כבר בתוך מספר שעות או בתוך ימים ספורים. וגם אם המעסיק מקבל התרעה על תקלה, הוא מקבל לצד התקלה הסבר מפורט על האופן בו ניתן לטפל בה ולפתור אותה.

חזון לעתיד

כבר היום משתמשים מעסיקים רבים בממשק המעסיקים של המסלקה הפנסיונית כדי להבטיח כי כספי העובדים יכנסו בצורה מסודרת, בזמן ובסכום המדויק לקופה המיועדת להם. לצד ממשק המעסיקים יכולים המעסיקים גם להוציא כיום מידע על יתרות פיצויים של העובדים, ובעתיד, אף יוכלו להוציא דוחות מידע על המוצרים הפנסיונים של כל עובד קיים, ושל כל עובד חדש שמתחיל את עבודתו בין שורות העסק, עוד בטרם ביצע המעסיק את ההפקדה הראשונה.

ממשק המעסיקים של המסלקה הפנסיוניות הוא כלי בעל ערך רב העומד לטובתם של מעסיקים או מתפעלים שמעוניינים לספק שירותי תפעול על בסיס תשתיות המסלקה. לפני שאתם מתחילים ללכת לאיבוד בין עודף המידע שמייצר עולם הפנסיה והשפה המקצועית המבלבלת שלו, תוכלו להיכנס למסלקה ולקבל בצורה נוחה וברורה את כל המידע שאתם צריכים כדי לנהל בחוכמה את כספי העובדים או הלקוחות.

המסלקה הפנסיונית
כתובת: קריית עתידים, בניין מספר 1, תל אביב
טלפון: 076-8020400
שעות פעילות: א'-ה' 08:00-19:00, ימי ו' וערבי חג עד השעה 14:00
לאתר של המסלקה הפנסיונית >>>