דיור מוגן – למי מתאים ומה זה אומר?

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

נושא הדיור המוגן הפך בשנים האחרונות לפתרון מועדף על חלק גדול מאוכלוסיית גיל הזהב. ברוב המקרים, הקשישים אינם מעוניינים לחיות על חשבון הילדים שלהם או על חשבון הרשויות ולכן פונים לפתרון של דיור מוגן. כניסה לדיור מוגן עוזרת לאותם קשישים לממן את עצמם ללא סיוע כזה או אחר.

צילום: יח"צ

דיור מוגן מאפשר לבני הגיל השלישי ליהנות מעצמאות מלאה בתוך סביבה בטוחה ומגוונת המציעה שרותים שונים המתאימים לצרכיה. האפשרות של מעבר לדיור מוגן לעת זקנה נעשית מקובלת יותר ויותר. אז מהו דיור מוגן? למי מתאים? כל התשובות בכתבה לפניכם:

מהו דיור מוגן?

מסגרת של דיור מוגן היא בית הורים לכל דבר ועניין אך בסטנדרט גבוה יותר ויוקרתי יותר. דיור מוגן הוא בית הורים יוקרתי הנותן לדיירים בו, מגוון עצום של שרותים כגון בריכת שחייה, חדר אוכל, שרותי אחזקה וביטחון, שרותי רפואה, סדנאות, פעילויות העשרה וכדומה.

בשונה מבתי הורים רבים, דיור מוגן הוא מסגרת המתאימה לבני הגיל השלישי בלבד אך לקשישים עצמאיים לחלוטין, כלומר, קשישים שאינם זקוקים לתמיכה קבועה של איש מקצוע כזה או אחר. מאחר והאוכלוסיה בבית עצמאית באופן מלא הדיירים הם אלו שקובעים את שגרת היום-יום שלהם ואת סדר היום שלהם. הדיירים בדיור מוגן ראשיים לצאת לבלות מחוץ לבית או לחילופין לבלות עם חברים ומכרים בתוך הבית עצמו.

צילום: יח"צ

היתרונות בדיור מוגן

מאחר ומדובר במסגרת יוקרתית בסטנדרט גבוה, דיור מוגן מציע מגוון יתרונות ברורים מאד על פני מוסדות אחרים:

עצמאות מוחלטת:
אחד היתרונות הבולטים בדיור מוגן על פני בתי הורים אחרים הוא כל נושא העצמאות. הדיירים בבית עצמאים לחלוטין, למעשה בעוד שבבתי הורים רבים הנהלת הבית היא זו שקובעת את סדר היום של הדיירים. בדיור מוגן הדבר שונה לחלוטין, הנהלת הבית מעניקה לדיירים זכות בחירה מלאה על הלו"ז שלהם במהלך היום.

שינוי משמעותי בחיים:
דיור מוגן עושה שינוי משמעותי בחיי הקשישים הגרים בו. מאחר ומסגרות דיור מוגן דוגלות בחיים מלאי תוכן ומעניינים הן מאפשרות שגרה מתאימה. כך הדיירים יכולים לעשות פעילויות ספורטיביות המתאימות בדיוק להם, פעילויות העשרה, טיולים בארץ ועוד מגוון פעילויות. כל אלו מאפשרות שמחת חיים לקשישים ושינוי משמעותי בחיים.

אורח חיים בריא:
אחד הנושאים הכי חשובים בגיל השלישי הוא כל נושא האורח החיים הבריא. בתי דיור מוגן רבים הבינו את החשיבות של נושא זה והחליטו להכניס למסגרות שלהם אוכל בריא יותר, דיאטטניות, תזונאיות, מדריכי כושר ואנשי מקצוע שונים. כל אנשי המקצוע האלו אמורים לעזור לדיירים לשמור על גוף חזק, בריאות לאורך זמן ובאופן כללי לאורח חיים בריא.

לסיכום
דיור מוגן הוא פתרון מושלם לאותם אזרחים ותיקים הרוצים לחיות אורח חיים בריא ומעניין בשארית חייהם. בדיור מוגן, הדיירים יכולים להרשות לעצמם לפתח תחביבים ישנים ולחזק תחביבים קיימים.