"הרבה חברות יודעות לבנות. השאלה מי מלווה את הדיירים במהלך הפרויקט"

בשש השנים האחרונות ענב נדלן מדורגת בראש טבלת החברות המובילות בישראל בתחום ההתחדשות העירונית, עם צבר פרויקטים מרשים (כ-30) ברחבי הארץ. חלק חשוב בהצלחה, מאמין מנכ"ל החברה אפי כץ, הוא בזכות שיתוף פעולה עם הדיירים, ריצה למרחקים ארוכים, וחשיבה על רווחת הדיירים ומתן דגש לשטחים הציבוריים בתוך הפרויקט שנותנים ערך מוסף לאיכות החיים, כגון: חדרי כושר, מתחמי עבודה משותפים ועוד

נעם גל בשיתוף חברת ענב נדלן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הרבה חברות יודעות לבנות. השאלה מי מלווה את הדיירים  במהלך הפרויקט"
"הרבה חברות יודעות לבנות. השאלה מי מלווה את הדיירים במהלך הפרויקט"
נעם גל בשיתוף חברת ענב נדלן
תוכן שיווקי

קבוצת ענב נדלן מדורגת כאחת מחברות הנדל”ן המובילות את תחום ההתחדשות העירונית בישראל, כאשר היא מופיעה זו השנה השישית ברציפות כאחת החברות המצטיינות במדד ההתחדשות העירונית של מרכז הנדל"ן בשיתוף אתר מדלן.

בימים אלה ענב נדלן מקדמת ומקימה כ-30 פרויקטים ברחבי הארץ – מאילת בדרום ועד לחדרה בצפון, בהיקפים של אלפי יח"ד, ביניהם כמה מפרויקטי ההתחדשות העירונית הגדולים בישראל. הניסיון הרב שנצבר בחברה במשך השנים, מקבל ביטוי בפתרונות יצירתיים כאשר מתגלים קשיים ואתגרים במהלך קידום הפרויקטים. התוצר הסופי זה מה שמבדל אותם מחברות בניה אחרות – בענב נדלן שמים דגש על מתחמים משותפים רבים שנבנים לטובת הדיירים ומעניקים איכות חיים – החל מחללי עבודה משותפים ועד חדר כושר בבניין.

צבר של 17,000 יח"ד
מנכ"ל החברה אפי כץ מוביל את חברת ענב מזה כ-15 שנים, עם צבר פרויקטים מרשים, כאשר 17,000 יח"ד ייבנו על ידה בשנים הקרובות, חלקן במסגרת שיתופי פעולה עם חברות מובילות ורובן בהובלה של החברה – משלב התכנון ועד למסירת המפתח.

טרקלין עסקים

לדברי כץ, "אנו שמחים להוביל את ענף הנדל”ן וההתחדשות העירונית קדימה תוך אמונה מתמדת ברווחת הדיירים כשותפים מלאים שלנו לדרך, וכן ביצוע פרויקטים מיוחדים ומאתגרים. אנו בענב ממשיכים לצמוח ולגדול תוך שמירה על אבני הדרך עליהם מבוססת החברה: אמינות, שקיפות, מקצועיות, חדשנות, ושמחים ללוות אלפי משפחות בדרכם לדירתם החדשה".

אפי כץ

לאורך השנים אתם מתמחים בקידום פרויקטים רחבי היקף ומורכבים, שלרוב גם נמשכים זמן רב יותר. מדוע בחרתם להתמחות דווקא בנישה זו?
"בשנים האחרונות מבקר המדינה מתריע בכל הזדמנות אפשרית כי ישראל איננה ערוכה להתמודדות עם רעידות אדמה. מבנים רבים מוגדרים כמסוכנים למגורים ועלולים לסכן חיי אדם. מלבד העובדה שחברת ענב זו חברה עסקית, אנחנו רואים בהתחדשות עירונית כפלטפורמה להצלת חיי אדם. כמו כן, אין חולק שהפתרון למשבר הדיור יגיע ברובו מהתחדשות עירונית. זו הדרך להגדיל את היצע הדירות על פני אותו השטח. ישראל בתחילת דרכה כמדינה צעירה, בנתה בניינים נמוכי קומה והפתרון הוא בניה לגובה. זה לא סוד שתחום ההתחדשות העירונית הוא תחום מורכב מאוד מהרבה בחינות. לכן, פרויקטים רחבי היקף ומורכבים דורשים פתרונות ייחודיים ויצירתיים. החברה נחשבת לפורצת דרך בתחום ההתחדשות העירונית בישראל בכלל ובתחום הפינוי־בינוי בפרט. אנחנו יודעים לגשר על אתגרים ומכשולים בחשיבה יצירתית, בכל פרויקט, הדברים משתכללים עד שלב הביצוע. במהלך השנים צברנו ניסיון רב ויכולת מוכחת בקידום וביצוע פרויקטים משמעותיים. עובדה זו מאפשרת לנו ללוות כל פרויקט באמצעות עובדי החברה המסורים ובגיבוי של מאות אנשי מקצוע איכותיים ויצירתיים שמצטרפים לעובדי החברה, על מנת להוביל את הפרויקט לשלב המימוש בזמן המהיר ביותר".

בכל פרויקט של ענב מושקעים משאבים ותשומת לב רבה המותאמת לסוג הפרויקט, רמת המורכבות והמחשבה היצירתית שמביאה לידי ביטוי את יתרונותיו. היכולת של ענב לקדם פרויקטים גדולים בהתחדשות עירונית נובעת בין היתר מהאיתנות הפיננסית שלה, הנחשבת לאחת הגבוהות במשק בכלל ובתחום ההתחדשות העירונית בפרט.

שותפות עם הדיירים + צוות עם ניסיון = סוד ההצלחה
"סוד ההצלחה מתחלק לשניים: ראשית, אנו רואים בדיירים כחלק המרכזי ביותר בפרויקט, הם השותפים שלנו מהיום הראשון. חשוב לנו לספק לדיירים את המעטפת הטובה והמקצועית ביותר בהליך קידום הפרויקט ולאורך כל התהליך עד לדירתם החדשה. אנחנו לרגע לא שוכחים שהדיירים לא מגיעים מעולם הנדל"ן ולפעמים עקב כך יש חששות רבים. בדיוק בשביל זה אנחנו מעניקים את המעטפת וצועדים יחד איתם יד ביד עד להשלמת הפרויקט. נדבך נוסף בהצלחה מגיע בזכות היכולת המוכחת של צוות החברה לטפל בכל רבדי הפרויקט: החל בעבודה השוטפת מול הרשויות המקומיות, ועד אנשי המקצוע ובכללם וועדות התכנון ומשרד השיכון. צוות החברה עובד בשקיפות מלאה וליווי צמוד מול הדיירים בפרויקטים השונים, כחלק מההבנה שהדיירים הם שותפים מלאים לכל אורך הדרך, בהתאם למוטו של ענב – 'בונים ביחד איכות חיים'".

מה היתרון לרוכשים דירות במסגרת מתחמי מגורים שלמים שאתם מקימים?
"התחדשות עירונית כשמה כן היא – מחדשים את העיר על בסיס תשתית שכבר קיימת. זה אומר שלא צריך לסלול כבישים, להקים בתי ספר חדשים, ועוד ועוד. אנחנו בענב עושים מתיחת פנים לשכונה על בסיס התשתית הקיימת תוך תשומת לב מיוחדת למיקום וקרבה למרכזי מסחר ותעסוקה. כמו כן, אנחנו מייצרים מתחמי מגורים כשכונה שלמה עם חדרי כושר, חדרי דיירים ומתחמי עבודה. זו היתה המדיניות שלנו עוד לפני הקורונה וכיום חברות רבות הבינו שזו הדרך הנכונה, ופונות גם כן לכיוון הזה".

לצד פרויקטים ותיקים של החברה שנמצאים בשלבי סיום ביצוע ואיכלוס, בהן נמסרו מאות יח"ד, הוגשו להיתרים בימים אלה 2 פרויקטים באזורי ביקוש במרכז הארץ. הצפי הוא שבחודשיים הקרובים הטרקטורים כבר יעלו על הקרקע ונוכל לבשר לציבור על מאות יחידות דיור חדשות שיכנסו לשוק הדיור המשווע להיצע נוסף.

הפרויקט הראשון שצפוי לצאת לדרך בקרוב יבנה בעיר כפ"ס. מדובר במתחם מגורים חדש שיכלול כ-1,100 יחידות דיור. בחודשיים הקרובים אנו עתידים לצאת לדרך עם שיווק הפרויקט כאשר בשלב הראשון יבנו שני מגדלים יוקרתיים על פי הסטנדרטים הידועים של חברת ענב.

הפרויקט השני שצפוי לצאת לדרך בקרוב יבנה בקרית אונו, שם החברה תהרוס בנייני רכבת ישנים ותבנה במקומם ארבעה מגדלים חדישים ויוקרתיים הממוקמים במרכז העיר ובמרחק דקות הליכה ממרכזי הקניות והבילוי. המתחם היוקרתי יכלול כ-255 יחידות דיור.

בשיתוף חברת ענב נדלן