מתמחים // התמחות בראיית חשבון בשוק העבודה המשתנה

יואל צפריר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
יואל צפריר
תוכן שיווקי

לקוראים. ות שלום,

כמו בתחום עריכת הדין גם בענף ראיית החשבון הצליחו מתמחים צעירים, שייסדו את "פורום המתמחים - רואי חשבון", לחולל שינוי דרמטי בשכר המתמחים. כתוצאה מהפעילות שלהם רוב פירמות ראיית החשבון הגדולות העלו את שכר המתמחים ובמקביל את שכר רואי החשבון.

כדי להבין לעומק את עולם ההתמחות בענפי ראיית חשבון והייעוץ השקנו את מגזין "המתמחים" המונח וירטואלית לפניכם.

המגזין העניק במה למשרדים המובילים - אליהם נושאים רוב המתמחים את עיניהם - כדי שיציגו בה את הכלים, המיומנויות והידע שהם מנחילים למתמחים, כאלה שיאפשרו להם להמריא ולהפוך לרואי חשבון מהשורה הראשונה. השתדלנו לתת במה גם למתמחים עצמם ולא רק למנהלי הפירמות, כדי שאלה יעבירו את תחושותיהם וחוויותיהם למתמחים, שנכנסים זה עתה למעגל העבודה.

ניסינו להתמקד בעניינים חשובים למתמחים. לכן בדקנו עד כמה פירמות מספקות נגישות לידע מקצועי ולמתודולוגיה? עד כמה מדובר בסביבת עבודה תומכת? באיזו מידה הן מאפשרות השתתפות פעילה בפגישות עם הלקוחות? האם הן מייצרות סביבת עבודה תומכת ומקפידות על מדיניות של "דלת פתוחה לדרג הניהולי? בקיצור, הרעיון המארגן היה לבדוק באיזו מידה מאפשרות הפירמות למתמחים להגשים את היכולות שלהם בתקופה קצרה ולנצל בצורה אופטימלית את תקופת ההתמחות, עם אופק להתקדמות בתוך המשרד.

אני מקווה שהן הפירמות והן המתמחים יפיקו תועלת ממגזין זה.

בברכה,

יואל צפריר, עורך