"הדגש בפירמה הוא על שילוב מוצלח ומהותי בין הצלחה מקצועית וסביבת עבודה אנושית ומקדמת"

בפירמת PwC Israel רואים בחונכות ערך חשוב ומשמעותי עבור המתמחים בצעדיהם הראשוניים בעולם ראיית החשבון ומציעים שני אפיקים חונכות ייחודיים כבר מהיום הראשון להתמחות. "אנו מחויבים לתת להם את התנאים המקצועיים והסביבתיים אשר יאפשרו להם להצליח", מציינים בכירי הפירמה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתמחים בPwC
מתמחים בPwCצילום: עדן מסרי

סבב ראיונות ההתמחות לקיץ הקרוב כבר בפתח, ומאות סטודנטים לראיית חשבון כבר מתחילים להשחיז את המקלדות ולהכין את קורות החיים שלהם במטרה להתקבל למשרת התמחות בפירמת Big4 גלובלית ויוקרתית.

בהסתכלות על מקצוע ראיית החשבון, אין ספק שההתמחות בכל פירמה תהיה מעניינת ומאתגרת מבחינה מקצועית, אך בתקופתנו, קהל המתמחים מדבר גם על מושגים חשובים נוספים כגון ערכים, מגוון, ניסיון, סביבת עבודה, ובקיצור - מקום אשר יאפשר לצמוח ולהתפתח במובן המקצועי ובמקביל יהיה אנושי, עוטף ומפרגן. המתמחים בפירמת PwC Israel מעידים על שילוב מהותי בין הדאגה לקריירה המקצועית, במובן של ידע וניסיון מגוון, לבין סביבת עבודה אנושית, מכילה ומפרגנת, אשר שמה את אנשיה בראש סדר העדיפויות.

שיטת העבודה הייחודית
ייחודה של PwC Israel נעוץ בהיותה פירמה גדולה ומגוונת הכוללת מספר רב של אשכולות המתמקדים בתעשיות שונות במשק הישראלי. בין אם מדובר במגזר ההיי-טק, הנדל"ן, הפיננסי, קמעונאות, חברות פרטיות וציבוריות, חברות שנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל-אביב וגם כאלה שנסחרות בנאסד"ק.

שיטת העבודה הייחודית של הפירמה כוללת עבודה צוותית על תיק או פרויקט מסוים. הצוות בפרויקט מורכב ממתמחה, מנהל ושותף. כתוצאה מכך, המתמחים מעידים על כך שהם מרגישים כחלק בלתי נפרד מהצוות. הצוותים משתנים מתיק לתיק כך שלמתמחים יש הזדמנות להתנסות בצוותים שונים, פרויקטים שונים, בקשת רחבה של סקטורים, לצד מגוון רחב של מנהלים ושותפים. המתמחים זוכים לחוות ולהתנסות במגוון רחב של תחומים מקצועיים, סגנונות ניהול וצורות חשיבה ניהוליות.

ביקורת היא לב המקצוע של ראיית החשבון. רבים מרואי החשבון ששואפים להתקדם ולהכיר את המקצוע והתעשייה מהיסוד, בוחרים בביקורת. אם כך, הרי שהדרך הטובה לקבל את כל הכלים ולהתפתח היא להכיר את מגוון התעשיות והתחומים הקיימים ו"לטעום מכל העולמות". PwC Israelמאפשרת זאת עבור כלל המתמחים שלה והיא אינה מגבילה את העובדים לתחום או עולם תוכן מסוים. כתוצאה מכך נחשפים המתמחים לתקני ביקורת ישראליים ובין-לאומיים כאחד ומלווים חברות מובילות במשק בתהליכים מהותיים, כגון הנפקות, מיזוגים ורכישות ועוד.

סביבה תומכת ומגבשת
התמחות מהווה את ההיכרות הראשונה של הסטודנטים, שזה עתה סיימו ללמוד עם התעשייה ועם מקצוע ראיית החשבון. השבועות הראשונים עלולים להיות קשים ומאתגרים ולכן יש חשיבות רבה ביצירת תנאים וסביבה תומכת. PwC Israel רואה את עצמה כפירמה שדואגת, בראש ובראשונה, לאנשיה ולכן הוקם מנגנון שבו יש חונכות בשני אפיקים ייחודיים כבר מהיום הראשון להתמחות.

האפיק הראשון כולל חונכות מצד מתמחה, שנמצא בתהליך מתקדם של ההתמחות או קרוב לסיומה, והוא מלווה את המתמחה החדש בימים הראשונים בהיכרות עם מקום העבודה, התהליכים הטכניים והתחברות עם האנשים בפירמה. האפיק השני כולל חיבור של מתמחה למנטור, שאחראי על הפן האישי והמקצועי. "אנו רואים בחונכות ערך חשוב ומשמעותי עבור המתמחים בצעדיהם הראשוניים בעולם ראיית החשבון באופן כללי, ובפירמה בפרט. אנו מחויבים לתת להם את התנאים המקצועיים והסביבתיים אשר יאשרו להם להצליח", מציינים בכירי הפירמה.

סגנון עבודה חדש ומתקדם
זה לא סוד שכמו רבים מהמקצועות גם מקצוע ראיית החשבון משתנה ומתעדכן. תדמית רואה החשבון, שקבור תחת ערמות של חשבוניות מס, מתחלפת במומחים פיננסיים, אשר משתמשים בכלים טכנולוגיים מתקדמים על מנת להיות מדויקים, יעילים ומקצועיים הרבה יותר. בשנים האחרונות מנהלת

PwC Israel פרויקט חינוכי טכנולוגי פנימי בשם Your Tomorrow, אשר מאפשר לכלל אנשי הפירמה ללמוד ולהתעדכן בטכנולוגיות שימושיות, ולמתקדמים יותר אשר חפצים בכך - ליזום ולהיות חלק מפיתוח של טכנולוגיות בתחום.

לפירמת PwC Israel יש כמה משרדים חדשים וחדשניים ברחבי הארץ. המשרד הראשי נמצא בתל-אביב ומשרדים נוספים בירושלים, חיפה ובאר-שבע. הפירמה מתגאה בתהליכי עבודה ותשתית טכנולוגית חדישה, שמאפשרים לכל אנשיה (ללא קשר למיקום הגיאוגרפי של המשרד לו הם משויכים) ליהנות מהמגוון המקצועי ולעבוד עם כלל לקוחות הפירמה ללא קשר למיקום הגיאוגרפי.

"חשוב להדגיש, כי המשק הישראלי ותעשיות גלובליות רבות נמצאים בתקופה של שינויים מתמידים. פירמת PwC הגלובלית וכן המשרד הישראלי של PwC Israel מחויבים להצלחה של לקוחותיה ואנשיה", מסכמים ראשי הפירמה. "בכל הקשור לאנשי הפירמה והמתמחים החדשים שמצטרפים מידי שנה, הדגש בפירמה נמצא על שילוב מוצלח ומהותי בין הצלחה מקצועית וסביבת עבודה אנושית ומקדמת".

אחת מסביבות העבודה המתקדמות והנוחות ביותר בארץ
לפני מעט למעלה משנה עברה הפירמה למשרדיה החדשים במגדל עזריאלי טאון בתל-אביב. המשרדים תוכננו כך שלאנשי הפירמה תהיה את אחת מסביבות העבודה המתקדמות והנוחות ביותר בארץ, ללא קשר לענף ראיית החשבון. משרדי הפירמה כוללים ריהוט חדיש וארגונומי, הכולל שולחנות מתכווננים, שני מסכים ועוד וזאת לכל אנשי הפירמה. כמו כן, המשרדים כוללים כמה חדרי כיף (חדר מוסיקה, חדר משחקים וחדר שקט), קפיטריה מפנקת, חנות נוחות ועוד.