"תבואו עם אמביציה וכוונה ללמוד - אנחנו נדאג לספק לכם את התשתית והכלים"

שרון שתוי-כהן, ראש חטיבת הביקורת ב-Deloitte ישראל, שמגייסת כ-200 מתמחים בשנה, מספרת על התרבות הארגונית ("ארגון מונחה ייעוד ששם דגש על התנהלות מכבדת"), על שיטת ההתמחות ("אין התמחות חד-ערכית. חשוב לנו שכל מי שמגיע אלינו יגוון את יכולותיו") ועל היחס למתמחים ("החוכמה היא להנגיש סביבת עבודה נעימה שאינה סותרת איכות בלתי מתפשרת")

אסף לבנון, בשיתוף Deloitte
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: שרון שתוי-כהן , נרמין אסמאעיל ובורק אסרף
מימין: שרון שתוי-כהן , נרמין אסמאעיל ובורק אסרףצילום: אלמוג סוגבקר
אסף לבנון, בשיתוף Deloitte
תוכן שיווקי

בעידן התזזיתי שאנחנו חיים בו, כאשר עובדים נוהגים לקפוץ בזריזות ממקום עבודה אחד לשני וקדנציה של שלוש שנים כבר מקנה לעובד את התואר "ותיק" - מעטים הם אלו היכולים להעיד שהם מבלים כבר יותר מחצי משנות חייהם באותה החברה. שרון שתוי-כהן יכולה לומר זאת, וזאת אפילו מבלי להיות קרובה לגיל הפנסיה. ראש חטיבת הביקורת ב Deloitte ישראל מציינת כבר 27 שנות עבודה בחברה. "ועדיין אני מגיעה בכל יום למשרד בשמחה ובכיף, עם חיוך על הפנים", היא מדגישה.

את החיוך הזה שואפת שתוי-כהן לראות גם על פניהם של כל עובדי Deloitte, ובוודאי אצל אלו המתמחים בה. מטרתה היא להנגיש את ההזדמנות לקריירה שהיא עצמה קיבלה לאלו המצטרפים לפירמה. "ישנם מספר דברים שמייחדים אותנו לעומת פירמות הייעוץ וראיית החשבון המקבילות", היא אומרת. "אנחנו מציעים את מגוון השירותים הרחב ביותר. יש לנו חיבור הדוק, אינטגרלי ובלתי נפרד ל-Deloitte ארה"ב. אנחנו לא עוד סניף, אלא חלק מהפירמה האמריקאית, שותפים שלה - מה שמייצר הזדמנויות קריירה רבות לאנשינו".

"ייחוד נוסף הוא התרבות הארגונית", היא מוסיפה. "Deloitte מתנהלת מתוך סט ערכים מאוד ברור באופן שניתן להגדירו כ"ארגון מונחה ייעוד" (“Purpose led organization”). את השיח שלנו מול לקוחותינו ועובדינו אנו מנהלים מתוך סט הערכים הזה, ששם דגש על התנהלות מכבדת לכל אחד ואחת - כולל מתמחים, שעל תהליך הצמיחה שלהם ניתן דגש. כל העבודה מולם נעשית בצורה ערכית ומכבדת. אנו מבינים שהתפקיד שלנו הוא להכשיר אותם ולייצר להם סביבת למידה, שתשלים את התהליך שהתחילו עם הרשמתם ללימודי התחום באוניברסיטה. אנו גאים על כך שהצלחנו לייצר סביבת עבודה מאפשרת עבורם".

פוטנציאל להפוך למנהלים
Deloitte, אחת מהחברות הנמנות עם קבוצת ה-""Big 4 היא הפירמה הגדולה והמובילה בעולם לשירותים מקצועיים הכוללים שירותי חשבונאות וביקורת, מס, ניהול סיכונים וסייבר וייעוץ כלכלי; כאשר לצידם פועל מערך הייעוץ הגדול בישראל, שמעסיק יותר מ-500 יועצים בתחומים שונים ומגוונים: אסטרטגיה ותפעול, הון אנושי, אנליטיקס, ניהול ידע, יישום והטמעת טכנולוגיות ועוד. Deloitte מעניקה שירותים לרוב החברות המובילות בישראל ובעולם, ובין לקוחותיה ניתן למנות גופים עסקיים בולטים ממגוון מגזרים וכן חברות שמניותיהן נסחרות בבורסות לניירות ערך בארץ ובעולם. הפירמה פועלת בישראל מ-1994 ומעסיקה, נכון להיום, כ-1,800 עובדים ועובדות, המגיעים ממגוון דיסציפלינות, ביניהן: מנהל עסקים, מימון, כלכלה, מדעי המחשב ומערכות מידע, סטטיסטיקה, עריכת דין, תעשיה וניהול, חקר ביצועים, ראיית חשבון, פסיכולוגיה וייעוץ ארגוני.

"אנחנו תמיד שואפים לגייס אנשים מוכשרים שירצו לפתח אצלנו קריירה ארוכה"צילום: shutterstock

Deloitte ישראל מגייסת כ-200 מתמחים בשנה, כשמרביתם מועסקים בחטיבת הביקורת. חלקם מועסקים בחטיבות המס, ייעוץ הסיכונים והייעוץ הכלכלי. בתחילת תהליך ההתמחות וההכשרה הם עוברים קורס ג'וניורים של שבוע ובנוסף זמינות לרשותם הכשרות למידה מקוונות. לאחר הקורס מצוותים כל מתמחה לצוות המתאים למגזר בו הוא מעוניין להתמחות: נדל"ן, היי-טק תעשייה או פיננסים. "אין התמחות חד-ערכית", מבהירה שתוי-כהן. "מי שמתמחה באשכול הפיננסי לא עוסק רק בפיננסים. זו התמחותו העיקרית, אבל יש לו גם אחת משנית. חשוב לנו שכל מי שמגיע אלינו יגוון את יכולותיו בכמה שיותר התנסויות וזה דגש שאנחנו נותנים. אחרי שנתיים של התמחות הופכים לרואי חשבון בדרגת בכיר ('סניור') ולאחר שנתיים נוספות נפתח - לאלו שרוצים בכך ונמצאים מתאימים - מסלול לניהול. למיטיבי הלכת ולמתמידים ממתין מסלול ניהולי למתקדמים של Partners או Managing Directors".

איזה פרופיל מתמחה אתם מחפשים?
"אנשי מקצוע טובים זה המובן מאליו. עליהם גם להיות בעלי גישה טכנולוגית ואנגלית טובה. אבל מה שעוד חשוב לנו הוא שיהיה מדובר באנשים שיידעו 'להעביר את זה הלאה'. כלומר, להמשיך את התרבות הייחודית שלנו, את השיח המכבד והנעים. אנשים שגם כשיתקדמו ויהפכו למנהלים ידברו עם אחרים בגובה העיניים. המילים שחרתנו על דגלנו בפירמה מדברות על חשיבות החותם שאנחנו מותירים בסביבה שלנו: To make an impact that matters. אלו האנשים שאנחנו מחפשים: כאלו שמחוברים לעשייה חברתית, שמזדהים עם הערכים שלנו ומעוניינים לפתח את הקריירה שלהם מתוך תפיסה ערכית והבנה שזה מהותי ומשמעותי לא רק עבורם, אלא גם עבור הסביבה שלהם.
"אנחנו רוצים את אלו שירוצו איתנו קדימה, שישאפו לא רק להתחיל אצלנו את הקריירה, אלא גם להמשיך אותה פה. יש לנו את אורך הרוח הדרוש כדי לטפח אותם. ברור לנו, שיש כאלו שפורחים מהר ויש כאלו שלוקח להם יותר זמן - וזה בסדר. בכל פעם אני נפעמת ממתמחים שהתחילו לפני חצי שנה וכבר משחקים תפקיד משמעותי בצוות שלהם. מרשים לראות עובד שתוך כמה חודשים כבר מצליח להטביע חותם משמעותי - אך יש כאלו שתהליך ההתפתחות שלהם ארוך יותר וזה לא הופך אותם לעובדים פחות טובים. לאלו ולאלו אני יכולה לומר בלב שלם שב Deloitte הולכים יד ביד עם כל מי שמראה את הרצון, החשק והיכולת להטביע חותם. אין תוכנית ברורה וסדורה לקידום ואם אתה פורץ - אתה פורץ בלי גבולות. כל אחד והמסלול שלו".

שיח פתוח עם המתמחים
אחת השאלות שמעניינות מתמחים היא מה קורה כשעובד מתחיל בסקטור מסוים ולאחר זמן מה מחליט שתחום העיסוק שלה פחות מדבר אליו? על כך עונה שרון שתוי-כהן בסיפור: "היה לנו מתמחה מוכשר מאוד באשכול ההיי-טק. למרות שהתחום נחשב ל'סקסי' והוא עצמו לקח חלק בהנפקת הנאסד"ק הכי גדולה שעליה עבדנו - הוא הגיע למסקנה שהנושא פחות מדבר אליו ושהוא מעדיף נדל"ן. היה ברור לנו שמכיוון שהוא עושה את הדברים היטב ובצורה טוטאלית - הוא יהיה טוב גם שם, ואכן העברנו אותו לאשכול הנדל"ן - שם הוא פרח. כך שישנה פתיחות לשינויים, בכפוף לנסיבות ולצרכים הארגוניים, ואנחנו מבינים שבסוף אנחנו בני אדם שמנהלים בני אדם - ועוד כאלו צעירים. זה מצריך שיח מכיל, קשוב וענייני. כך שבמקרה כזה נשב, נבין את הצורך ואת הסיבות, נגבש החלטה וככל שמתאפשר ניתן לעובד כזה את היכולת לעבור".

ומה עם עובד שרואה את עתידו המקצועי במקום אחר?
"אנחנו תמיד שואפים לגייס אנשים מוכשרים שישמחו לקריירה ארוכה אצלנו. אין הרבה ארגונים בגודל, בעוצמות ובהיקף הגלובלי כמו שלנו. אנו נותנים שירות לכל לקוחות ה-Tier 1 באיזשהו אופן: אם אלו שירותי ראיית חשבון, מס, ייעוץ כלכלי, או כל ייעוץ עסקי אחר. אפשר לומר שבמגוון השירותים שאנו מספקים אנו פוגשים 95% מהחברות הגדולות והמובילות בישראל. רבים מהמתמחים מזהים את הפוטנציאל העצום שבכך ואנו שמחים שהם גדלים איתנו והופכים למנהלים בארגון. עם עובדים מוכשרים שמעוניינים להתקדם מחוץ ל-Deloitte אנחנו מנהלים שיח קריירה, שבמידה ובמהלכו הם לא משנים את דעתם - נייעץ להם מהי תקופת הזמן הנכונה להישאר בחברה לפני המעבר ולהיכן מומלץ להם להתפתח ולצמוח מכאן. הכל בשיח פתוח וכן. ברור לנו שאנו נמצאים בצומת משמעותי לעובדים, שעבור רובם זהו מקום העבודה הרציני הראשון, המקום שמזניק להם את הקריירה. נסייע לכל אחד להגיע לבחירה הנכונה עבורו".

עובדים ממגוון אוכלוסיות רחב
שתוי-כהן מספרת שהיא עצמה מקפידה לייצר אווירה צעירה, דינאמית, חיה ותוססת בחטיבת הביקורת שהיא מנהלת. זאת, ללא התפשרות על רמת המקצועיות, הקריטית במיוחד ביחידה העוסקת בביקורת. "אנחנו כל הזמן מקבלים ציונים על האיכות שלנו ממבקרים פנימיים וחיצוניים ורגולטורים ישראליים ואמריקאים - ותמיד עוברים את הבדיקות בהצלחה", היא מספרת. "החוכמה היא להנגיש סביבת עבודה נעימה שאינה סותרת איכות בלתי מתפשרת. בכך אני גאה".

שרון שתוי-כהןצילום: אלמוג סוגבקר

לשתוי-כהן ישנה סיבה נוספת לגאווה, בעלת ניחוח "חלוצי": Deloitte הייתה הראשונה בישראל בתחומה שבחרה להעלות את שכר המתמחים בראיית חשבון, בעוד ששאר הפירמות בשוק הלכו בעקבותיה. "הבנו שזה הכיוון הנכון ללכת אליו", מספרת שתוי-כהן, "ואני שמחה שחברות אחרות בחרו ללכת בעקבותינו". היא מציינת, בנוסף, שעם פריצת מגפת הקורונה בחרה הפירמה שלא להוציא אף עובד לחל"ת - כולל המתמחים. מהקורונה יצאה הפירמה עם התובנה שניתן ליישם בהצלחה עבודה היברידית ומאז היא מאפשרת לעובדיה לעבוד לפחות יומיים בשבוע מרחוק. כך גם מתאפשר לחברה להעסיק עובדים מרחבי הארץ. משרד חדש שפתחה Deloitte בבית שמש לתעסוקת חרדים וחרדיות מחזק את המגמה הזאת. "הבנו שהיכולת לעבוד מרחוק מייצרת הזדמנויות מעולות להעסיק אנשים ממגוון אוכלוסיות רחב - לרבות בחברה הערבית ובמגזר החרדי - ואנחנו מאוד גאים על כך. זה מתחבר לסט הערכים שלנו".

מה תייעצי למי שמגיע אליכם מחר ליום ההתמחות הראשון שלו?
"שיבוא לאתגר הזה עם המון אמביציה וכוונה ללמוד. שייתן מעצמו את כל מה שיש לו לתת. שידע שבכל דבר יש ערך של למידה. שיעשה הכל עם חיוך - כי חיוך משנה אנרגיות. אנחנו, מצידנו, מבטיחים להבין שהוא נמצא בפתחה של דרך מאוד משמעותית וגורלית, תחילת הקריירה שלו, הצעד הראשון במקצוע המובחר בו בחר - ולספק לו את התשתית, הכלים והיחס הדרושים כדי לבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר".

נרמין אסמאעילצילום: אלמוג סוגבקר

"הדינמיקה בין הדרג הניהולי לבין המתמחים מבוססת על פתיחות, אווירת אמון והדדיות"
נרמין אסמאעיל, בת 24, גרושה, תושבת כפר מג'ד אלכרום, בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים במינהל עסקים ובמדעי החברה, תואר בחשבונאות וכלכלה

מדוע בחרת להתמחות ב Deloitte Israel?:
"מתחילת הלימודים לתואר שמעתי באזז מאד גדול סביב Deloitte. אנשים בסביבתי דיברו על ארגון שמומלץ מאד להתקבל אליו: על המרקם החברתי האיכותי, על היחסים המצויינים בין ההנהלה לאנשי הפירמה ועל האפשרויות להתפתח מקצועית במגוון רחב של אפיקים. לאחר שהתקבלתי לפירמה, מהר מאד נוכחתי לגלות ש'יש אמת בפרסום'; למעשה, מדובר בבית ספר מעולה למקצוע ראיית החשבון, כאשר הניסיון והמקצועיות שנרכשים בו משמשים את המתמחים בהמשך דרכם המקצועית. Deloitte היא מקום מעולה להתחיל בו, ויותר מכך – להמשיך בו. על כל אלו, תוסיפו מקצועיות ברמות הגבוהות ביותר בכל התחומים בהן עוסקת הפירמה, ואין כאן מקום לטעות. אני שמחה ושלמה עם ההחלטה לבחור ב Deloitte, ומקווה לראות את עצמי עוד הרבה שנים בפירמה".

מה גורם לך להעלות חיוך בעבודה?
"הכל! ראשית, הדינמיקה החברתית: קולגות וחברים שתומכים, מסייעים ומגבים זה את זה. ולצד זאת, ישנו הדרג הניהולי - המנג'רים והשותפים - שמלווים, מכוונים, מלמדים ומסייעים לנו להתפתח מקצועית. אנחנו, המתמחים, יודעים שיש לנו כתובת לפנות אליה ולהיוועץ בה. ככלל, הדינמיקה בין הדרג הניהולי לבין המתמחים מבוססת על פתיחות, אווירת אמון והדדיות. כולם מדברים בגובה העיניים. נחשפתי למנהלים רבים בפירמה שמגלמים בתוכם את 'הרוח הדלוייטית': זו המבוססת על צניעות, אנושיות ומקצועיות. חשוב לציין גם את החשיבות הרבה שנותנים אצלנו לאיזון בין עבודה לפנאי. כל הגורמים הללו הם סיבה מספיק טובה לרצות להגיע לפה; וכשמגיעים, מבינים שמדובר בתחילתה של ידידות נפלאה...".

המוטו שלך בחיים:
"להאמין בעצמך, לא לחשוש להציב לעצמך יעדים, ולחתור כל הזמן להגשמתם".
"האווירה המאפשרת, בשילוב האנשים הטובים שסביבי, מהווים סיבה מספיק טובה להוציא מעצמי את המקסימום"

בורק אסרףצילום: אלמוג סוגבקר

בורק אסרף, בן 30, נשוי+1, מתגורר בקריית ביאליק, בוגר תואר ראשון בכלכלה עם חטיבה בחשבונאות מהאוניברסיטה הפתוחה

מדוע בחרת להתמחות ב Deloitte Israel?
"ההחלטה לעבוד ב-Deloitte התקבלה אצלי במהלך השנה השנייה ללימודים: אחד המרצים האהובים עליי עבד, בזמנו, בפירמה, ומאד אהבתי את סגנון ההוראה שלו: הוא היה ישיר, מקצועי מאד, ודיבר בגובה העיניים. האסימון ירד אצלי מייד: עם אנשים כאלו אני רוצה לעבוד. אם אוכל להעיד על עצמי, אתוודה שאני איש של אנשים; וכשהגעתי ל Deloitte זיהיתי את אותה רוח, אותו דנ"א. אצלנו, ההסתכלות היא בראש ובראשונה על אנשים. כולם - מהג'וניור הכי צעיר ועד השותף הכי ותיק - הם לפני הכל אנשים; והתחושה הזו מורגשת למן הרגע הראשון. כולם מרגישים בנוח להביע את עצמם, להציע הצעות וגם להעביר ביקורת בונה. אצלנו, לא בהכרח רודפים אחרי 'המצטיין הכיתתי'; אצלנו, מחפשים אנשים טובים, מקצועיים וערכיים - כאלו ש'הלב שלהם במקום הנכון' - והופכים אותם למצטיינים.

מה גורם לך להעלות חיוך בעבודה?
"יש לא מעט דברים שגורמים לי להעלות חיוך בעבודה: האנשים שגורמים לך להרגיש יותר בבית; ההיחשפות לתחומים מקצועיים ולפרקטיקות חדשות, לצד האתגר שנלווה ללמידתם; אבל אם עליי לבחור סיבה אחת, זו הסביבה המאפשרת שקיימת ב Deloitte. כך שבעצם, ההתפתחות וההתקדמות שלי תלויים כמעט אך ורק בי; ההבנה הזו - שאם אביא לידי ביטוי את הרצון שלי להתפתח, להשתפר וללמוד - השמיים הם הגבול. ב-Deloitte מאד מאפשרים לך להתפתח. יחסית למתמחה צעיר, אני מרגיש שכבר צברתי לא מעט קילומרטאז'; שנחשפתי וצברתי ניסיון לא מבוטל יחסית לוותק שלי בפירמה. האווירה המאפשרת, בשילוב האנשים הטובים שסביבי, מהווים מבחינתי סיבה מספיק טובה להוציא מעצמי את המקסימום, ועם חיוך רחב".

המוטו שלך בחיים:
"שמור את המטרות שלך במרחק ראייה, אבל אף פעם לא במרחק נגיעה".

בשיתוף Deloitte