ברן: שותפים בבניית העתיד של ישראל

ברן ישראל נכנסת לשנת 2022 עם גידול בפעילות החברה ומיקוד משמעותי בפרויקטים בתחומי תשתיות לאומיות, מבנים עתירי מערכות, תשתיות אינטרנט וסלולר

טלי ציפורי, בשיתוף ברן ישראל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפקולטה לננו-טכנולוגיה, אוניברסיטת תל אביב. הדמיה: מישל רמון ושות' וגרנות אדריכלים
הפקולטה לננו-טכנולוגיה, אוניברסיטת תל אביב. הדמיה: מישל רמון ושות' וגרנות אדריכלים
טלי ציפורי, בשיתוף ברן ישראל
תוכן שיווקי

"שנת 2022 תהיה המשך לצמיחה משמעותית והרחבת מגזרי הפעילות של קבוצת ברן", אומר רוני סרי, מנכ"ל ברן ישראל. ברן ישראל מרכזת את פעילותה של הקבוצה בארץ, במקביל לפעילות קבוצת ברן בחו"ל, שמרוכזת תחת ברן אינטרנשיונל.

"בשנים האחרונות הרחיבה ברן ישראל את פעילותה בישראל. כיום המיקוד הוא בעיקר בתחומי התשתיות והמבנים, המהווים חלק משמעותי בפעילות שלנו בארץ. לאור ההצלחה שלנו והערך הרב שאנו מביאים ללקוח, נמשיך להרחיב ולחזק את הפעילות בתחומים אלו. רק באמצעות עבודה קשה ומאומצת ומתן שירות צמוד נספק ללקוחותינו פרויקטים מוצלחים, בזמן, באיכות ובתקציב הנדרש. לשם כך אנו משקיעים בהון האנושי, במנהלי הפרויקטים, במפקחים ובשאר העובדים שלנו באמצעות קורסים מקצועיים, יחס אישי ומתן אתגר ניהולי ומקצועי".

ברן ישראל מתמחה במתן שירותי ניהול התכנון, ניהול הביצוע ופיקוח במגוון תחומים והיקפי פרויקטים בישראל ושירותי תכן תעשייתי, גז טבעי ואתרי תקשורת. לדברי סרי, "בחברה יש כוח אדם איכותי, מקצועי וניסיון רב שנים כדי למנף את כל מנועי הצמיחה שלנו. החברה מנהלת פרויקטי תשתיות לאומיות בישראל הכולל תשתיות תחבורה לדוגמת תחבורה ציבורית מתקדמת, רכבות קלות, כבישים, שכונות, אזורי תעשייה, נמלי ים ואוויר, בתחום המבנים המורכבים כגון בתי חולים, מעבדות רפואיות ומעבדות מחקר, מבני משרדים, מבני ציבור, מתחמי מסחר, דיור מוגן, פרויקטי תשתיות תקשורת לסלולר ואינטרנט, תשתיות אנרגיה, גז טבעי ומים, עבור מגוון לקוחות ציבוריים ומוסדיים".

כביש 65-85צילום: חברת נתיבי ישראל

כבר 42 שנה שקבוצת ברן נחשבת לאחת מחברות ניהול הפרויקטים הגדולות והמובילות בישראל. החברה, שהוקמה בשנת 1979 והונפקה לראשונה בבורסת תל אביב לפני 20 שנה, נכנסת לעשור החמישי של פעילותה כשהיא מוכנה לכל אתגר הנדסי וניהולי - גם בשוק הישראלי.

העתיד נמצא בתשתיות

השירותים שמציעה ברן ישראל ללקוחותיה מגוונים וכוללים שירותי תכנון הנדסיים ברמה מקצועית גבוהה, כולל פרויקטים מורכבים; שירותים במסגרת ביצוע הפרויקט - עבודת ניהול, פיקוח ותיאום מול גורמי הפרויקט, שירותי רכש ציוד הנדרשים להקמת הפרויקט (נתר"ה); וכן פתרונות ביצוע ב"אחריות כוללת".

בנוסף, החברה עוסקת בתחום הטלקום עבור כל חברות הסלולר, בתחום ה-HLS עבור החברות הביטחוניות ובשני התחומים צופה צמיחה בפעילות, לאור כניסה של תשתיות ערים חכמות, טכנולוגיות דור 5 והרחבת ההשקעה בתשתיות פס רחב המבוסס על סיבים אופטיים לכלל משקי הבית והעסקים בישראל.

יחידת מבנים

בתחומי הבינוי הרפואי ניתן לציין את בית החולים החדש של אסותא בראשון לציון; בניין חדיש של הפקולטה לננוטכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב שכולל חדר נקי ומעבדות מתקדמות, הקמת מבנה הפקולטה לניהול באותה אוניברסיטה, גן חיות אינטראקטיבי חדיש בבאר שבע, מגדל משרדים ומסחר בכפר סבא, מבנה משרדים מסווג בבאר שבע ועוד רבים נוספים. בתחום האנרגיה המתחדשת ניתן לציין את הקמת חוות טורבינות הרוח לייצור חשמל בראשית שברמת הגולן.

רוני סרי, מנכ"ל ברן ישראל

כמו כן, פורטפוליו הפרויקטים הנוכחי של החברה כולל את הקמת האתר הסלולרי הראשון בעיר חריש; היכל תרבות רב—תכליתי במודיעין; ותחנות משטרה ברחבי הארץ.

ליווי צמוד ויחס אישי

במהלך חמש שנות השינוי האסטרטגי שמה לה ברן למטרה לתת מענה אישי, מקצועי ומקיף לכל לקוח באשר הוא ולכן הפעילות בברן ישראל מתבצעת באמצעות שש יחידות עסקיות פנימיות המותאמות ללקוח ומתאימות עצמן לפי צרכיו ודרישותיו. החלוקה לשישה מוקדי פעילות שיפרה את יעילות הביצוע של החברה כולה, והיא נותנת ביטוי למקצועיות ולמומחיות של כל תחום פעילות. "בראש כל יחידה עומד סמנכ"ל שהוא כמו מנכ"ל של חברת ניהול פרויקטים בגודל בינוני, הוא מעניק ללקוח ליווי צמוד ויחס אישי ומטמיע תהליכים מקצועיים. יש תשומת לב ניהולית לכל לקוח, שיודע שיש לו אל מי לפנות, גם אליי", מסביר סרי את המבנה הארגוני.

היחידה הראשונה היא יחידת תשתיות שמרכזת את שירותי ניהול הפרויקט, פיקוח והקמה בפרויקטים בתחומי התשתיות; היחידה השנייה היא יחידת המבנים האחראית על ניהול תכנון, ניהול ביצוע ופיקוח על מגוון פרויקטים בתחום המבנים; היחידה השלישית היא יחידה האחראית על פרויקטי הרכבות הקלות; היחידה הרביעית היא יחידה המספקת מהנדסים בכל התחומים לחברות ולרשויות ממשלתיות; היחידה החמישית היא יחידת הטלקום ופרויקטים מיוחדים האחראית על פעילות בתחומי תקשורת, עבור כל חברות הסלולר, אנרגיה מתחדשת ו- HLS, החל בשלב הרישוי, דרך התכנון וכלה בביצוע ואחזקה; היחידה השישית היא יחידת הנדסה וטכנולוגיות שמרכזת את כל שירותי התכנון ההנדסי, לרבות שירותי קדם פרויקט, אומדן, תכנון, ניהול, בקרה ורכש לכל תחומי התעשייה וגז טבעי.

כוח האדם בברן ישראל מורכב מעובדים בעלי ניסיון מקצועי בכל תחומי ההנדסה ובעלי ותק רב בחברה. "הערך שאנחנו מביאים נעוץ בסינרגיה שבין הפרויקטים המגוונים לעובדים שלנו, לכן אנו משקיעים בקורסים והדרכות פנימיות וחיצוניות, לשפר באופן מתמיד את הידע המקצועי", אומר סרי. נתון זה מעמיד לעתים רבות את החברה ביתרון יחסי מול מתחרותיה. נכון לסוף 2020, ברן ישראל מעסיקה 411 עובדים מקצועיים (מלבד מנהלים בכירים ומנהלי תחומים), והיא ממשיכה לגייס עובדים נוספים לשורותיה. "אנחנו גדלים ומחפשים עוד מהנדסים טובים שיבואו לעבוד איתנו", מסכם סרי.

בשיתוף ברן ישראל