אמני המתכת משילת

ממצלמות זעירות ה"מטיילות" בגוף האדם, דרך מחליפי חום מיוחדים ועד לחלקים ללוויין הישראלי "אופק". החברה המשפחתית HI-CUT, שהוקמה בשנות ה-80, "עם שלוש מכונות וחלום", ניצבת כיום בחזית הטכנולוגיה. "המתחרים שולחים אלינו לקוחות המבקשים חלקים מסובכים, אני אוהב רעיונות מטורפים", אומר דני שורץ בעל החברה

נועה הראל, בשיתוף HI-CUT
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דני שורץ מנכ"ל (מימין), עופר שורץ מנהל יצור ושרהל'ה שורץ מנכ"לית משותפת
דני שורץ מנכ"ל (מימין), עופר שורץ מנהל יצור ושרהל'ה שורץ מנכ"לית משותפתצילום: ניצן שתרוג-אדמה יוצרת
נועה הראל, בשיתוף HI-CUT
תוכן שיווקי

בסוף שנת 1984, הגיע זוג צעיר למושב שילת. לאחר הצגת פרויקט תעשייתי זכו להקים את מפעל חייהם במבנה סוכנות בגודל 150 מ"ר. ארבעה עשורים לאחר מכן, חברת HI-CUT היא מפעל בוטיק באופיו, המהווה מקור של ידע ומקצועיות בתחומו.

לפני מספר שנים, הצטרף למפעל הבן עופר שוורץ, כשלא מעט בזכות דור ההמשך, החברה הלכה וצמחה. לפני שש שנים עבר המפעל למבנה גדול ומרווח, המשלב סביבת עבודה נקיה וציוד מתקדם ביותר. שנות הניסיון והמקצועיות, לצד חשיבה יצירתית המאפיינת את ראשי החברה, מאפשרים להם לקחת על עצמם לייצר חלקים הדורשים שילוב של תהליכים כמו: אלקטרו-ארוזיה חיתוך בחוט, ארוזיה שיקוע, קידוח עמוק, כרסום וחריטת CNC.

פרויקטים תעשייתיים ייחודיים
ב-HI CUT מייצרים עבור חברות סטארט-אפ רפואיות וחברות אלקטרו-אופטיקה חלקים לביצוע ניתוחי גב או רכיבים לשדרוג מצלמות סלולר. הדיוקים אליהם מגיעים הם עד חמישה מיקרון. יכולות החיתוך במכונה בת חמישה צירים ובחוטים בקוטר 0.05 מ"מ, מתאפשרות בזכות הניסיון הרב וההשקעה בציוד מהשורה הראשונה בעולם.

רכיב רפואי, יוצר בחיתוך בחוט עם 5 ציריםצילום: ניצן שתרוג-אדמה יוצרת

פרויקט הדגל של החברה הוא ייצור חלקי החלל ללוויין האופק הישראלי. "אלה חלקים בעלי צורה גיאומטרית מיוחדת, אשר בתאוצה גבוהה בזמן השילוח, או בשינויי טמפרטורה קיצוניים, אינם מאפשרים למאמצים לחדור למראה שאותה הם אוחזים. הפריט, עשוי חומרים מיוחדים שעוברים טיפולי שטח וכל אלו מאפשרים לו את היכולת להחזיק את המראות של מדינת ישראל באופק".

התהליך ממושך ובמסגרתו כל רכיב מותיר מאחור עשרות שעות של שילוב הטכנולוגיות, פיתוח תהליכים, מדידה ובקרה, כמו גם בדיקות סדקים, כדי לוודא שאכן אין תקלה שנוצרה במהלך הייצור. לאחרונה, נרכשו בחברה שתי מכונות חדשות - האחת לחיתוך בחוט והשנייה לארוזיה שיקוע. באמצעות זו האחרונה מייצרים סדקים מלאכותיים על חלקי מטוסים שכשלו. רוחב הסדק המיוצר הוא מקסימום 0.15 מ"מ והתוצאות עוברות למעבדות חיל אוויר לגילוי מוקדם של תקלות תעופה.

החברה מובילה בתעשייה בתחום מחליפי חום, מוצרים בעלי יישומים כמעט בכל תחום – מחשבים, מטוסים, מצלמות, רחפנים ועוד. "לפני שנים, פנו אלינו לבחון ייצור מחליף חום שיהווה שינוי מהותי במבנה שיוצר עד אז", מספרת שרהל'ה שורץ. חיבתו של שורץ לייצר "ביצים מרובעות", גרמה לו להיענות למשימה. "מחליף החום בעל צלעות קירור בעובי של 0.2 מילימטר מיוצר מיחידה אחת. זה מה שנותן לו יתרון בפיזור החום, כמו גם באורך חיי המוצר. מהנדסים מתייעצים איתנו בשלב מוקדם של תכנון החלק. בזכות הסיוע שלנו, לא אחת הם מעדכנים את השרטוט. עצה כזו, יכולה לשפר את הרכיב או לייעל את אופי הייצור", מספרת שורץ.

שימור הידע והניסיון בבית
בעולם המתכת אתגרים רבים. כמפעל המייצר כחול-לבן, עומדים ב-HI-CUT מול תחרות
בישראל וברחבי העולם. בנוסף לתחרות בתעשייה קיים מחסור בכוח האדם, וההכשרה הארוכה הנדרשת, עומדת כחסם בפני מהנדסים צעירים.

"תקופת הקורונה החזירה חלק מהעבודה הביתה", אומרת שורץ, "אם נדרש ייצור בלוח זמנים קצר, בחו"ל זה עלול לקחת זמן ממושך והתלות הולכת וגוברת בשאלות של מדיניות: האם יסגרו שערים, מפעלים, עלויות שינוע ועוד. יש משמעות אדירה לשימור הידע של המפעלים בארץ - מפעלים שרמתם הטכנולוגית גבוהה ביותר בשל הדרישות הייחודיות בישראל".

התאמה מדויקת עד 3 מיקרוןצילום: ניצן שתרוג-אדמה יוצרת

על המענה לאותם אתגרים, אמון כיום בחברה עופר שורץ, שהיום מנהל את רצפת הייצור. "האפשרות ללמוד מהניסיון של ההורים חשוב ועוזר מאוד. ביכולתי לכוון רחוק, כי אני עומד על גבי ענקים", מעיד עופר, שלקח על עצמו את המשימה להביא את המפעל לשורה הראשונה באיכות ובחדשנות.

"הצורך להמשיך אינו רק שלי ושל הוריי, אלא אינטרס לאומי של מדינת ישראל. יש יתרון להשאיר בארץ את היכולות, לתת מענה לדרישות המחמירות של חברות סטארט-אפ, חברות ביטחוניות וכלל התעשייה הישראלית. אני רואה בזה שליחות וחשיבות עליונה במפעל".

עופר שורץ מתפעל את המעבר של החברה לשנת 2022 ומעבר לה, וזאת במחשבה מתמשכת כיצד להפוך את המפעל לאוטומטי ואוטונומי יותר. "אני שואף להעמיד את העסק שההורים הקימו בשנות ה-80, עם שלוש מכונות וחלום, בחזית הטכנולוגיה הבינלאומית".

על מנת להתמודד עם המחסור בכוח האדם, הוא מתכנן יותר אוטומציה. "השאיפה שלי כי בפרויקטים מסוימים נעבוד עם רובוטים, בייצור אוטומטי, הכולל מערכות מידע לאיסוף נתונים על ביצועים ותקלות. כל זאת לצורך ניתוח ושיפור התהליכים".

ראייה ארוכת טווח
במשך שנים בנה הזוג שורץ את מפעל חייו בשתי ידיים. "בשל היותנו מפעל משפחתי, התקשורת יעילה והלקוח זוכה לפתרון ומענה מהיר. הלקוח יודע כי דלתנו פתוחה לכל בעיה או שאלה", אומר שורץ.

בראייה קדימה, HI CUT מתכננת להתרחב, גם מעבר לים. "מטרת הקידמה שאנחנו מאמצים לעצמנו, היא לפרוץ את השוק הישראלי ולשווק ברחבי העולם", אומר עופר. "חשוב לנו למצוא את השילוב הנכון בין היותנו מפעל 'נישה', הנותן מענה לפיתוח דגמים, כמו גם להרחיב פעילות לפרויקטים הדורשים אוטומציה".

הזכות להציל חיים
חברת HI CUT, הניצבת בחזית הטכנולוגיה, זוקפת לזכותה גם מקרה מרגש במהלכו יכלה לסייע בהצלת חיים. לפני מספר שנים אושפזה בבית החולים שניידר תינוקת שלקתה בסינדרום נדיר הפוגע בהתפתחות העצמות בבית החזה. יום אחד הבחין הרופא המטפל בטבעת טיטניום על אצבעה של אחת הרופאות במחלקתו. כששאל אותה מהיכן הטבעת, סיפרה שחברים, בני הזוג שוורץ, עיצבו אותה עבורה. הרופא יצר עמם קשר ובתוך 48 שעות יוצרו במפעל חלקי טיטניום-מחברים ובירגי חיזוק ייעודיים, שהותאמו במיוחד לצלעות בית החזה של התינוקת. שני ניתוחים מורכבים בהם הושתלו המחברים בצלעותיה של התינוקת, השיבו לה את היכולת לנשום והצילו את חייה. "זכות גדולה נפלה בחלקי להציל חיים", אומר שורץ.

www.hicut.com

בשיתוף HI-CUT