חוויית קנייה רב פעמית

עולם ומלואו של כלים ומוצרים המשדרגים את חוויית המגורים בבית והופכים אותה למהנה ולנוחה יותר. את ההבטחה הזו מקיימת "זול פעמי" בסניף ירושלים של הרשת הארצית, שהפכה לסיפור הצלחה ולחנות האהובה על רבים מתושבי העיר

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מגוון פריטים בחנות אחת. זול פעמי ירושלים
מגוון פריטים בחנות אחת. זול פעמי ירושליםצילום: יח"צ
אסף לבנון
תוכן שיווקי

16 סניפים יש לרשת "זול פעמי", אבל אם תשאלו את מנהליה - אין ספק שהבולט בהם, סניף הדגל, הוא זה הירושלמי. הסניף רחב הידיים משתרע על פני 800 מטרים בשכונת תלפיות. חנייה יש בשפע, המעברים מרווחים, סימון המחירים ברור, העובדים אדיבים ומגוון המוצרים נדמה כבלתי נגמר.

כמו סיפורי הצלחה קמעונאיים רבים, גם "זול פעמי" התחילה בקטן. משה פינטו הקים את סניפה הראשון בעפולה לפני כעשור. הסניף, שבתחילה התמקד רק בכלים חד פעמיים, זכה לפופולאריות רבה ומהירה - מה שגרם לפינטו להקים עוד ארבעה סניפים בשנתיים הבאות: שניים באשדוד, אחד בבאר שבע ועוד אחד בירושלים. במקביל התרחב המגוון בחנות מעבר לחד-פעמי והחל לכלול גם כלי מטבח - עם דגש על כלי אפייה ומוצרים לעיצוב הבית. עם הזמן שמו לב ב"זול פעמי" לפרט מעניין: כמו בכל עסק קמעונאי - ישנם מוצרים שמצליחים יותר וכאלו שמצליחים פחות. אלו שנחטפים מהמדפים ואלו שנשארים עליהם כאבן שאין לה הופכין. אבל בסניף ירושלים, לעומת זאת, נדמה שלכל מוצר יש מקום. תמיד יימצא הקהל שיבחר גם במוצרים שפחות תפסו בסניפים האחרים של הרשת.

מגוון מוצרים למגוון אוכלוסיות
"הסיבה היא מגוון האוכלוסיות שבעיר", אומר נחמיה סלימן, אחראי הפיתוח והעיצוב של "זול פעמי". "ירושלים היא לא רק העיר הגדולה ביותר בישראל אלא גם המגוונת ביותר. יש בה יהודים, ערבים ונוצרים, חילונים, דתיים וחרדים ואנשים בכל הגילים. הגיוון הרב באוכלוסייה מצדיק גם גיוון רב במוצרים. כל אחד מוצא אצלנו את מה שהוא רוצה. יותר מכך: פעמים רבות אנחנו מזהים דרישה של לקוחות ירושלמים למוצרים שאנחנו לא מחזיקים, מביאים להם אותם ובאותה ההזדמנות מכניסים אותם גם לסניפים הנוספים שלנו ברחבי הארץ - ורואים שגם שם הם נמכרים היטב. הקהל הירושלמי הוא כמו ססמוגרף - דרכו אנחנו מבינים מה קורה מתחת לפני השטח ומתאימים את עצמנו".

נחמיה מספר שרבות הושקע בסניף הירושלמי של "זול פעמי", כולל שיפוץ נרחב שנעשה בו לאחרונה. הדגש בעיצובו הוא חוויית הקנייה. למנהלי הסניף לא מספיק שהלקוחות ימצאו בו את מה שהם רוצים, ובמחירים נמוכים, אלא גם שייהנו מהתהליך, בלי צפיפות, דוחק ועומס. הסניף מרווח כל-כך שהגבלות הקורונה היו כמעט לא רלוונטיות עבורו. לא היה צורך לעצור את כניסת הקונים לחנות, מכיוון שמגבלת הקונים בו-זמנית גבוהה במיוחד בשל גודלו: למעלה ממאה איש. "בקורונה הוגדרנו כעסק חיוני, כך שיכולנו להישאר פתוחים. כמובן שהצבנו בכניסה עמדת אלכוג'ל ושומר שבודק חום לכל נכנס ומוודא שלא עברנו את מכסת הנכנסים המותרת - אבל זה כמעט ולא קרה", אומר נחמיה. "גם הזריזות של אנשי הקופה איפשרה לא 'לתקוע' את הנכנסים זמן רב בחנות, לשחרר אותם מהר ולהכניס לקוחות נוספים".

מה היתרונות המרכזיים של "זול פעמי?"
"קודם כל: המגוון הרחב שלנו. כשמסתכלים עליו ונזכרים שהכול התחיל מחנות אחת שמכרה רק כלים חד-פעמיים - זה מרשים. היום יש לנו גם מחלקת ניקיון גדולה, מחלקת אריזות מזון, מחלקת ממתקים, מחלקת צעצועים ומחלקת עיצוב הבית. את האחרונה מייחד נתון אטרקטיבי במיוחד: אנחנו מביאים עיצובים חדישים ומודרניים, כאלו שלעתים מוצגים בגלריות ובחנויות עיצוב יוקרה - אבל מוכרים אותם הרבה יותר בזול. אותו המוצר יכול לעלות אצלנו שליש מחיר לעומת החנויות האחרות. הלקוחות מבינים את זה ולא חושבים שבגלל שחרתנו על דגלנו את המחיר הנמוך המשמעות היא מוצרים באיכות נמוכה. לא, אלו אותם מוצרים מוכרים באיכות גבוהה - רק במחיר נמוך. מחלקת עיצוב הבית שלנו כל הזמן מתפתחת ומתחדשת עם מותגים חדשים ומוצרים עדכניים. בכלל, ב'זול פעמי' המלאי מתחדש כל הזמן. אין דבר כזה שתגיע לחנות אחרי שבוע ולא תגלה על המדפים מוצרים חדשים. אנחנו קשובים מאוד ללקוחות ומזדרזים להביא את כל מה שיש לו ביקוש. זו גישה שאימצנו לא מעט בזכות הלקוחות הירושלמים שלנו, הם נתנו לנו את הפוש הזה, שהוא אחד הדברים שהביא אותנו להיות מספר אחת בתחום שלנו".

על הפרק: סניף נוסף
גורם נוסף שהביא את רשת "זול פעמי" לשלוט בתחומה הוא מגוון האפשרויות בכל מוצר. אם פעם היה ניתן למצוא בחנות 2-3 סוגי צלחות חד פעמיות - היום ניתן לבחור מבין עשרות כאלו, במבחר דוגמאות וצבעים. מחלקת ימי ההולדת מציעה אין ספור קישוטים בצורות ובצבעים שונים ("יש לנו עשרות ראנרים", מדגיש נחמיה). מתחם בלונים שנכנס לאחרונה לסניף הירושלמי משתלב היטב עם צרכי חוגגי היום הולדת ומאפשר להם להוסיף לקנייה עבור היום המיוחד בשנה גם בלונים רגילים, בלוני הליום, בלונים בדוגמאות שונות ואפילו בלונים מעוצבים בהזמנה אישית.

מחלקה בה "זול פעמי" מתגאה במיוחד היא מחלקת האפייה. אין שני למגוון שלה ואין אטרקטיביים ממחיריה. המנעד נע בין כלים לאופים מתחילים ומתנסים עד לכלים המקצועיים ביותר. עוד ניתן למצוא במחלקה חומרי גלם איכותיים לאפייה, כשעובדי החנות תמיד שמחים לסייע לקונים ולהציע להם את המתאים ביותר לצרכיהם.

מה עוד אתם מתכננים ללקוחות "זול פעמי"?
נחמיה: "בימים אלו אנחנו עובדים על שכלול מחלקת המיתוג שלנו. עד עכשיו היה ניתן לקנות כלים ממותגים - כוסות, למשל - עם מדבקה של לוגו העסק. אחרי השדרוג נציע כלים בהם הלוגו מוטבע על המוצר ומהווה חלק אינטגרלי ממנו, במקום להיות מודבק עליו. ויש גם בשורה ללקוחותינו הירושלמים: אנחנו בודקים אפשרות לפתיחת סניף נוסף בעיר. ירושלים גדולה, לקוחות מגיעים אלינו מכל קצותיה והשאיפה שלנו היא להתקרב אליהם ולאפשר להם לקנות סמוך יותר לבית".

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"