עו"ד דוד סול: "המודעות הכלכלית של זוגות גבוהה יותר ביחס לעבר"

נישואין וגירושין כוללים לא פעם סוגיות משפטיות מורכבות הנוגעות לחלוקת הרכוש, תביעות לשון הרע, בקשות למשמורת ומימוש הסכמי ממון. עו"ד דוד סול המתמחה בדיני משפחה מספק הצצה לתחום שדורש רגישות וסבלנות לא פחות ממקצועיות

גיא ורדימון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד דוד סול בחליפה מסתכל על המצלמה
עו"ד דוד סול: "השירות והליווי שאינו מתחיל ומסתיים רק בפן המשפטי"צילום: ניק צ'ולפייב
גיא ורדימון
תוכן שיווקי

מעורכי דין מצופה לידע וניסיון משפטי רב ומגוון, לצד ערך מוסף רגשי כמו אמפתיה, תמיכה והקשבה בפרט כאשר מדובר בנושאים אזרחיים, עם דגש על דיני משפחה. כל אלה נדרשים בשילוב היכולת לרדת לפרטים הקטנים אך החשובים והמדויקים של עולם המשפט.

דיני משפחה הוא אחד התחומים המורכבים והעדינים של עולם המשפט. לא אחת הנושאים מחייבים את המעורבים בו לחשיפה אינטימית מוחלטת, ולייצוג משפטי שיידע להכיל את אותה חשיפה ולתפור סביבה ייצוג משפטי דיסקרטי אך מקצועי. הייצוג והליווי נועד להטיב עם המעורבים כדי להביא את המקרה לסיום הולם שמתאים ללקוחות. לשם כך, נדרש ניסיון שמצטבר לאורך שנים של עבודה.

השירות שמעניק עו"ד דוד סול ללקוחותיו אינו מתחיל ומסתיים רק בפן המשפטי, אלא קודם לכך. בסבלנות רבה הוא מקדיש את כל הזמן הנדרש ומעבר לכך וטורח להכיר לעומק את כל אחד מלקוחותיו, לעמוד על הקושי שמלווה אותם ואת נסיבות חייהם. רק לאחר מכן, בדיוק מוחלט, הוא מגבש עבור לקוחותיו חבילה משפטית שלמה, המתאימה והנכונה ביותר עבורם. לדבריו, כל לקוח מהווה עבורו עולם ומלואו, כשהסיוע והליווי המשפטי שהוא מעניק מקצועי, אמין ונמשך לאורך כל הדרך, עד להשגת המטרה.

עו"ד דוד סול מתמחה בתחומים של דיני משפחה, הסכמי ממון, ענייני ירושה, הסדרת מעמד, לשון הרע וייפוי כוח מתמשך. עם השנים, הוא ייצג לקוחות רבים וידע להובילם לחוף מבטחים בנועם הליכות לצד אסרטיביות משפטית, למרות הטלטלות שחלקם עברו בדרך.

בשל הרגישות הגדולה הכרוכה בתחומי הייצוג המשפטי שלו, עו"ד סול שם את הדגש על שלושה נושאים מרכזיים אותם יעניק בכל תיק ולכל לקוח: מתן שירות אישי, כשכל לקוח זוכה לתשומת לב מרבית בהתאם לצרכיו ולרצונותיו, וכן בהתאם לבעיות שעימן הוא נאלץ להתמודד; מקצועיות, מומחיות וניסיון רב בתחום הליטיגציה (ההתדיינות) האזרחית ובניהול משפט, בניהול משא ומתן סבוך בין הצדדים הניצים, בחתימה על הסכמים וחוזים בתיקי נדל"ן סבוכים וסבלנות מרבית, להקשיב לכל לקוח, להבין את הבעיות בפניהן הוא ניצב ולזהות עבורו את הדרך המשפטית הנכונה שתוביל לקבלת תוצאה חיובית עבורו.

במקביל לעבודתו כבעל משרד עורכי דין עצמאי, עו"ד סול פועל בלשכה לסיוע משפטי ומסייע לאינספור אנשים לקבל ייצוג משפטי הולם ומקצועי.

תביעות לשון הרע בעקבות הכפשות

עו"ד סול מתמחה גם בעריכת הסכמי ממון טרום-החתונה, שהפך לנפוץ ולמקובל בקרב כלל קבוצות האוכלוסייה. "המודעות הכלכלית של זוגות גבוהה יותר מבעבר, כשכיום נכנס לתחום גם העניין של הבדלי רכוש שמחזיק כל צד שמגיע אליי לפני החתונה", הוא אומר.

לדבריו, זוגות מתחתנים בגילאים מבוגרים יותר ביחס לעבר, כאשר לעיתים הפרש הגילים ביניהם הוא גבוה. בשל כך ממליץ עו"ד סול לערוך הסכם ממון לפני טקס החתונה, ומסביר כי זמן שחולף מקשה על הצדדים להגיע להסכמה ולשמור על הרלוונטיות של ההסכם. כך, למשל, במקרה שאותו ייצג עו"ד סול לא אושר הסכם ממון על ידי בית המשפט ובשעת משבר הפך ללא תקף. אחרי יותר משנתיים אושר ההסכם המקורי בערכאות שיפוטיות במסגרת פשרה ובית המשפט העיר על פרק הזמן שבוזבז ללא תכלית.

במסגרת תחום דיני המשפחה שבו עוסק עו"ד סול, אחד הנושאים הכואבים והכאובים שליווה לא פעם הוא בקשה למשמורת ולאחזקת קטין, או אישור אפוטרופסות על קטין. "אלו הסיפורים קורעי לב שבהם מעורבים שירותי הרווחה מתפרסמים חדשות לבקרים לציבור הרחב", הוא אומר.

בין השאר, ייצג עו"ד סול תיקים בהם האב נשפט ונשלח לכלא בעקבות אלימות במשפחה. אלא שלמרות המאסר הוא נותר אפוטרופוס חוקי על הילדים. בשלב מסוים ביקשה האם לעבור דירה ולרשום את הילדים לבית ספר חדש, אולם האב סירב. בעניין זה מציין עו"ד סול בסיפוק כי תיקון החוק שבוצע בעקבות תקיפת שירה איסקוב, מאפשר כיום לבית המשפט לשלול אפוטרופסות מאדם שהורשע בעברות אלימות.

עו"ד דוד סול: "היום יש הרבה יותר מודעת לבתי משפט בנוגע לדמי מזונות"צילום: ניק צ'ולפייב

תחום נוסף במשפט האזרחי ובדיני המשפחה שבו מתמחה עו"ד סול הוא מזונות. "היום יש הרבה יותר מודעת לבתי משפט בנוגע לדמי מזונות", הוא אומר, "בעבר, לדוגמה, נניח שהאשה מבוססת כלכלית והבעל פחות, הוא עדיין היה חייב בתשלום מזונות. היום הדבר הזה לא קיים כי בתי המשפט משקללים את כל הנתונים, כולל זמני השהייה של בני הזוג עם הילד והאם מן הראוי הוא שהאב ישלם מזונות מופחתים, אם בכלל".

הוא מספר כי באחד התיקים שייצג הגבר הרוויח פחות מאשתו באופן משמעותי. למרות זאת, היא דרשה מזונות, בנוסף לעובדה שקיבלה קצבת נכות עבור הילד מהביטוח הלאומי. עו"ד סול ביקש מבית המשפט לבחון את התמונה המלאה ובסיום ההליך התקבלה טענתו שראוי שתשלום המזונות יילקח מתוך קצבת הנכות.

תחום נוסף בדיני משפחה בו התמחה עו"ד סול הוא הגשת תביעות על הוצאת לשון הרע בתוך המשפחה. "הרבה פעמים בהליך גירושים", הוא אומר, "יש הרבה כעס ורפש בין בני זוג. היום, בעידן הרשתות החברתיות, לא מדובר רק להתקשר למישהו ולהגיד: 'הבעל שלי עושה ככה וככה'. מעלים פוסט בפייסבוק ואז בא לקוח ואומר: 'תקשיב, אני נמצא עכשיו בהליך גירושים ושמי מוכפש. לעיתים אף נטען ברשתות החבריות כי אחד מהצדדים חטף את הילדים, תוך תיוג תוכניות טלוויזיה". על פוסט שכזה הגיש עו"ד סול תביעת לשון הרע וזכה, כשבפסק הדין חויבה האישה להתנצל, להוריד את הפוסטים וגם שילמה פיצוי נאה.

גם עסקאות מקרקעין, לפחות בחלקן, שייכות לתחום של דיני משפחה. עו"ד סול ייצג תיקים בהם זוג נדרש למכירת הבית כחלק מהסכם גירושין, או כשמונה על ידי בית המשפט ככונס נכסים. "חשוב במקרים כאלה לשבת עם הלקוח ולהבין את יכולותיו ואת צרכיו, לעבור על התנאים, להבהיר את תנאי מס הרכישה, לסנכרן תנאי תשלום מבחינת זמנים ועוד", אומר עו"ד סול, "עסקאות מקרקעין הן כר פורה לתביעות בגין רשלנות מקצועית של עורכי דין, ומתרחש בעיקר בגלל חוסר בבדיקות מקיפות ואי ירידה לפרטים הקטנים".

עו"ד דוד סול: "התעלמות או חוסר הבנה בתחום הנדל"ן עלולים לעלות בהרבה מאוד כסף ובהרבה צער"צילום: ניק צ'ולפייב

לדבריו, מדובר בתהליך ארוך ועדין, המצריך השקעה של משאבים רבים, תכנון, מחשבה ותשומת לב רבה לפרטים. "התעלמות או חוסר הבנה בתחום הנדל"ן עלולים לעלות בהרבה מאוד כסף ובהרבה צער", הוא אומר, "בזכות הידע, הניסיון והמקצועיות שלי בעולם המקרקעין, אני יכול לסייע להליך רגוע ונטול דאגות, שבו אני מלווה את הלקוחות לאורך כל תהליך המכר במקצועיות עד למכירת הדירה והשלמת העסקה".

ייפוי כוח מתמשך: ליווי מלא לאורך התהליך

תחום רגיש נוסף שבו עוסק עו"ד סול במסגרת דיני המשפחה הוא של ייפוי כוח מתמשך. מדובר במסמך משפטי המאפשר לקבוע מיופה כוח ולהגדיר כיצד יתנהלו ענייניו הכלכליים והרפואיים לאחר שיאבד את כשירותו.

עו"ד סול מסביר כי לשם ייצוג בתחום זה נדרשת הכשרה מיוחדת של האפוטרופוס הכללי. לצד ההכשרה המקצועית, הוא מביא עמו ניסיון רב ורגישות. "על אף שאין חובה משפטית לכך וחלק מעורכי הדין אינם דורשים זאת, אני מבקש מהלקוח חוות דעת רפואיות. הדבר מונע טענות עתידיות בדבר אי כשירות חוקית, ובכך הלקוח מקבל את המעטפת המשפטית האפשרית הרחבה ביותר. בנוסף, אני יושב עם הלקוח ומוודא שלא מופעל עליו לחץ או כפייה מסוימים", אומר עו"ד סול.

אמנם עורך הדין מסיים את הטיפול הרשמי בלקוח עם קבלת אישור ייפוי הכוח המתמשך, אולם כאחד המעניק ללקוחותיו תשומת לב אישית עו"ד סול אינו מתנתק מהלקוח לאחר החתימה על ייפוי כוח מתמשך, אלא מתחייב שכל שינוי עתידי יהיה כלול בשירות.

"ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך מאוד חשוד וכך גם צוואה, בעיקר משום שמרבית הסכסוכים בין בני המשפחה מתרחשים סביב עניין הירושה, כשלעתים הסכסוך מתחיל כבר בשבעה", מציין עו"ד סול, "תמיד יש בן משפחה שטוען שליווה וסעד יותר ההורים, ואילו בן משפחה אחר טוען שהוא זה שדאג יותר ואז הם מגישים תביעות הדדיות ולא מדברים זה עם זה במשך שנים. את כל זה ניתן לחסוך בנקל על ידי עריכת צוואה תקינה. במשרדי אני דואג לערוך צוואה שתענה על הצרכים של הלקוחות ושלא יהיה ניתן לערער על כשירותה בעתיד".

עו"ד דוד סול
כתובת: ילדי טהרן 10, ראשון לציון
טלפון: 077-4325503
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>