נדל"ן בדובאי: השקעה לעתיד בעיר עתידנית

השלום עם איחוד האמירויות מאפשר לישראלים לנצל את ההזדמנות ולהשקיע בנדל"ן לצורכי תיירות בדובאי, העיר החדשנית והעתידנית המהווה אבן שואבת לתיירות

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דובאי ממבט על
נדל"ן בדובאי: השקעה לעתיד בעיר עתידניתצילום: Shutterstock
אסף לבנון
תוכן שיווקי

הסכם השלום שנחתם עם איחוד האמירויות פתח לישראלים שער לעולם חדש ומרתק של השקעות כדאיות. הכלכלה של איחוד האמירויות צומחת במהירות, וכבר מזמן לא מדובר במדינה שרק מייצרת ומייצאת נפט. בזכות השקעה גדולה במשאבים הצליח הממשל להפוך את המדינה למרכז עסקי ואת דובאי למרכז תיירותי, על כך יעידו התארים שבהם זכה נמל התעופה הבינלאומי של דובאי, דוגמת "שדה התעופה הצומח בעולם" ו"שדה התעופה השישי העמוס ביותר בעולם מבחינת תנועת נוסעים". נמל ג'בל עלי הוא הנמל המלאכותי הגדול בעולם.

את דובאי מכנים "תכשיט המדבר" ולא בכדי. זוהי עיר חדשנית, ניתן אפילו לכנות אותה עתידנית, המציעה אינספור אטרקציות שהפכו אותה לאבן שואבת לתיירים. הבניינים הגבוהים (שבראשם - תרתי משמע - נמצא בורג' ח'ליפה, המגדל הגבוה בעולם), השופינג היוקרתי, הפסטיבלים העונתיים, אירועי ספורט מתוקשרים דוגמת מרוץ פורמולה 1 וגביע העולם למרוצי סוסים וביטחון אישי מהגבוהים בעולם - הביאו למצב שבו לא פחות מ-23% מכלכלת המדינה מגיע מתיירות.

הנתונים הללו, יחד עם העובדה שדובאי עדיין אינה יקרה כמו ערים מרכזיות אחרות המקבילות לה בעולם, הופכים אותה ליעד אידיאלי להשקעה בנדל"ן המיועד לצרכים תיירותיים, דוגמת דירות להשכרה לטווח קצר. המספרים מעידים שהאזור ימשיך לצמוח בשנים הקרובות, כשהמשמעות היא עלייה בשווי הנכסים בו. כרגע מחירי הנכסים עדיין נגישים (מתחילים מ-500,000 שקל), והמדינה תמיד שמחה לקבל בברכה משקיעים זרים.

"איחוד האמירויות מנהלת מדיניות ליברלית המעודדת זרים וחברות להשקיע ולקחת חלק בתהליך הצמיחה של המדינה", אומר ישראל זאבי, הבעלים והמנכ"ל של חברת השקעות הנדל"ן Sweet Home, המציעה נכסים להשקעה בדובאי. "זו מדינה שבה קל מאוד לעשות עסקים: על פי דוח העסקים לשנת 2019, איחוד האמירויות נמצאת בדירוג 11 בעולם ובמקום הראשון בכל אזור הים התיכון. ב-2018 המדינה יישמה חוק המאפשר 100% בעלות זרה על חברות ואחריו גם מתן אשרת שהייה למשך 10 שנים למשקיעים. כל הנושא של רישום הנכסים, טיפול בהיתרי בנייה, תשלום מסים, אכיפת חוזים ברמה הממשלתית - תמיד נעשה בצורה היעילה ביותר וללא סחבת, וכל בקשה שבעל נכס מגיש מטופלת תמיד ברמת עדיפות גבוהה. כללי המיסוי נוחים ובמדינה אין בכלל מס הכנסה, מס רווחי הון ומס במקור. די רק בנתונים האלו כדי להפוך את ההשקעה בדובאי לאטרקטיבית, אך כשמוסיפים את שאר הפרמטרים החיוביים שלה ואת הצפי לשיא של תיירות עם סיום מגפת הקורונה בזכות החיסונים המתקרבים - ברור שנדל"ן לצורכי תיירות בדובאי הוא אפיק השקעה נבון, ואנחנו מעריכים שיוכל להביא תשואה של 8%-10% בשנה".

לפרטים נוספים לחצו כאן