רואי חשבון לעסקים: הדרך האחראית לניהול הכספים

עסקים וארגונים רבים יכולים ליהנות משירות מקצועי מקיף ההכרחי לניהול תקין באמצעות רואי חשבון לעסקים, הדואגים לכל היבט בתחום הכספי

מיכל גילת
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רואי חשבון לעסקים: שירות מקיף לניהול כספי
רואי חשבון לעסקים: שירות מקיף לניהול כספיצילום: Shutterstock
מיכל גילת
תוכן שיווקי

המרכיב החשוב והמשמעותי בכל עסק הוא תחום ניהול הכספים. בין אם מדובר בעסקים קטנים ובוודאי כשמדובר ארגונים בינוניים וגדולים, המרכיב הכספי הוא מורכב ורחב, החל מהתנהלות מול ספקים, דרך טיפול במשכורות ועד דיווחים שוטפים לרשויות המס.

בשנים האחרונות יכולים בעלי עסקים רבים ליהנות משירותי ראיית חשבון מקצועיים במיקור חוץ, כך שהעסק לא ייאלץ לספוג את העלויות של הקמה ושל העסקת עובדים ועדיין יוכל לקבל מעטפת של שירותים מקצועיים ההכרחיים לניהול תקין.

מה כולל השירות המקיף של רואי חשבון לעסקים ומהם יתרונותיו?

משרד רואי החשבון דותן אליהו ושות'

משרד רואי החשבון דותן אליהו ושות', הפועל זה 12 שנה בתחום החשבונאות, המיסים וליווי עסקים, מעניק שירותים למגוון רחב של עסקים, קטנים, בינוניים וגדולים, בהם עסקים מסורתיים בתחומי המסחר, היבוא והשירותים וכן לחברות היי-טק, חברות מחקר ופיתוח, אתרי מכירות מקוונים ועוד. נוסף על כך, המשרד מעניק שירותים בנושא תכנון פרישה ושירותים מקצועיים למגזר השלישי, ובין היתר מטפל בעמותות לצורך קבלת אישור ניהול תקין.

מעטפת מלאה בתחום ניהול הכספים

אחד מהשירותים שמעניק המשרד הוא ראיית חשבון במיקור חוץ לחברות, מוסדות ובתי עסק, שמעדיפים שגורם חיצוני מוסמך ומקצועי יטפל בכל מה שקשור לניהול ספריהם ולהתנהלותם מול רשויות המס והגופים השונים (בנקים, חברות אשראי, רשויות) ומול לקוחות, טיפול במשכורות, הפקת דוחות מורכבים ועוד.

"היתרון הבולט ביותר הוא חיסכון בעלויות" דותן אליהוצילום: רמי זרנגר

רו"ח דותן אליהו מפרט: "בראיית חשבון במיקור חוץ אנחנו נותנים מגוון של שירותים ובין היתר: ניהול כספים, חשבות שכר ושירותי הנהלת חשבונות. בשירותי חשבות שכר העבודה היא מול שלושה גורמים – מול החברה עצמה לצורך קבלת והעברת מידע, מול רשויות המס ומול הגורם המשלם או מתווך של קרנות הפנסיה או ביטוחי המנהלים, כדי לוודא שהכספים מועברים לקופות בצורה מדויקת וטובה.

"השירותים שאנחנו מעניקים הם שירותי ניהול וחשבות כספים במובן הרחב של התחום, והם כוללים רישומים ודיווחים לרשויות המס והביטוח הלאומי, התאמות מול בנקים וחברות אשראי, התאמות ספקים ולקוחות, מעקב וביקורת על הפקדות בקופות הפנסיה ושכר עובדים, שזה כולל ביצוע והפקת תלושים, ובעניין זה אציין, שנושא השכר מצריך ידע נרחב במיסוי, בדיני עבודה וביחסי עובד-מעביד".

הוא מוסיף כי השירות שמעניק המשרד, כולל ביצוע ביקורת ומעקב אחרי רישומי הנהלת החשבונות, הפקת דוחות רבעוניים, חצי שנתיים או שנתיים בהתאם לדרישה ולצורך, לאו דווקא דוחות שמיועדים למס ההכנסה, אלא דוחות שיש בהם צורך כלכלי, בהם: ניתוח ביצועי העסק ובדיקת רווחיות וקבלת אשראי מבנקים. לגופים עם עניין ציבורי - כגון עמותות, הכנת דוח תקציב בתחילת כל שנה, שהוא בעצם תחזית של צפי הוצאות מול צפי הכנסות, מעקב של ביצוע בפועל מול תקציב שאושר, הכנת דוח תזרים מזומנים, שעל פיו בעל העסק יודע למתי לנווט את התשלומים לגופים השונים ועוד.

לדברי רו"ח אליהו, לראיית חשבון במיקור חוץ יש כמה יתרונות משמעותיים עבור כל בית עסק וכל חברה, והוא מסביר: "היתרון הבולט ביותר הוא חיסכון בעלויות. המעסיק לא צריך לשלם למנהלי חשבונות במשרה מלאה שעובדים 22 ימים בחודש עבור עבודה שיכולה להתבצע ביומיים-שלושה. העבודה מול גורם חיצוני מייתרת את הצורך להתמודד מול עובד במשרה מלאה, וכפועל יוצא מכך יש חסכון משמעותי בהוצאות. רואה חשבון במיקור חוץ עובד או לפי שעה או בריטיינר, זה מחיר פיקס ויש ודאות גבוהה באשר לעלויות".

גורם מקצועי וידע כלכלי נרחב

יתרון נוסף שחשוב לרו"ח אליהו להדגיש הוא העובדה שמול החברה או בית העסק עומד גורם מקצועי בעל ידע כלכלי נרחב שאפשר לסמוך עליו. "גם אם לעסק יש מנהלת חשבונות פנימית, תמיד מומלץ שיהיה מעליה רואה חשבון מקצועי, שיתווה דרך ויסביר מה נכון או לא נכון לעשות מבחינה חשבונאית או מבחינת מיסוי, וגם במקרה שהיא נתקלת בבעיה, יש לה כתובת לאן לפנות. עוד נקודה שצריך לתת עליה את הדעת היא שמנהלת חשבונות פנימית יוצאת לחופשה לפחות פעם בשנה, ואז כל המערכת די תקועה. במשרד רואי חשבון יש כמה מנהלי חשבונות, ותמיד יש מענה".

בשוק קיימות כיום שלל תוכנות אונליין מתקדמות, שמאפשרות עבודה בסנכרון מלא בין בית העסק לבין נותן שירותי ראיית החשבון במיקור חוץ. רו"ח אליהו: "העידן הנוכחי הפך את העבודה לפשוטה הרבה יותר. למשל, כשבית העסק מפיק חשבוניות, קבלות והפקדות לבנקים באופן עצמאי, ומשרד רואה החשבון עושה התאמות של בנקים ספקים ולקוחות, אין צורך בהעברת רישומים מהאחד לשני, כי העבודה מתבצעת על אותה המערכת. אני באופן אישי משתמש באופציה הזו בעבודה מול חברות גדולות".

משרד רואי החשבון דותן אליהו ושות'
כתובת: רחוב יצחק רבין 1 פתח תקוה, מגדל גלובל טאוורס
טלפונים: 03-5347388, 054-7303097
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>

בשיתוף משרד רואי החשבון דותן אליהו ושות'