רויסמן חשבונאות ומיסוי - רואה חשבון בבאר שבע: "בעלי עסקים רבים אינם מודעים להטבות המס שיכולים לקבל"

מריו רויסמן שעומד בראש חברת רויסמן חשבונאות ומיסוי, מסביר כיצד ניתן ליהנות מהטבות מס בפרט באזור הדרום ומדוע ייעוץ לעסק בתחום החקלאות מצריך מיומנות מול רשויות המס

אבי יופה, בשיתוף רויסמן חשבונאות ומיסוי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם מקליד על מחשבון
רויסמן חשבונאות ומיסוי: ליווי עסקים ותיקים וחדשיםצילום: shutterstock
אבי יופה, בשיתוף רויסמן חשבונאות ומיסוי
תוכן שיווקי

כל מי שניהל בעבר עסק, בין אם מדובר בחברה גדולה או בפעילות בהיקף קטן יותר, יודע שהמטרה היא לדאוג לכמה שיותר שקט מהסביבה. גם כך עליכם לפעול בהמון מישורים במקביל ולדאוג שהכול יעבוד כמו שצריך, לכן איפה שאפשר עדיף לקבל עזרה ובמיוחד אם מדובר בהתנהלות מול רשויות המס.

במשרד רואה חשבון בבאר שבערויסמן חשבונאות ומיסוי מלווים עסקים, חדשים וישנים, כבר יותר מ-30 שנה כשהמוטו המוביל את החברה הוא לאפשר לעסק להתרכז בצמיחה שלו, בזמן שהצוות מטפל במסמכים מול מס הכנסה ומע"מ.

"יש הרבה מידע בתחום המיסוי שצריך ליידע את הלקוח ואנחנו מטפלים בהכול מול מי שצריך", מסביר מריו רויסמן, יועץ מס בבאר שבע והבעלים של החברה. "בעלי עסקים רבים אינם מודעים להטבות המס שהם יכולים לקבל. יש לא מעט מקרים של לקוחות חדשים שמגיעים אלינו ומספרים כי לראשונה הם נחשפים להטבות המס שאפשר לקבל ולאפשרויות העומדות בפניהם. יש פערי מידע רבים בענף הזה שצריך למלא".

ייעוץ לכל סוגי העסקים

רויסמן חשבונאות ומיסוי הוא עסק משפחתי שהתחיל בקטן וכיום הוא אחד המשרדים המובילים בבאר שבע והסביבה, הרבה בזכות הניסיון רב השנים והשירותים הרבים שהוא מציע דוגמת: הנהלת חשבונות שוטפת, ייצוג מול רשויות המס, ייעוץ שוטף, דיווחים שנתיים, ליווי של פתיחת עסק מהצעד הראשון וזמינות מלאה. מריו עצמו מעורב בכל תיק במשרד וצוות המשרד הפועל תחתיו מספק תשובות כמעט מיידיות לכל שאלה שעולה.

"יש הרבה מידע בתחום המיסוי". מריו רויסמןצילום: באדיבות רויסמן חשבונאות ומיסוי

"השירותים שלנו מתחילים בהבנת הצרכים וההיכרות עם הלקוח, והם ממשיכים לאורך כל חיי העסק", מדגיש מריו. "החל מפתיחת התיק, דרך ניהול החשבונות, טיפול וייעוץ מס שוטף, הכנת דוח שנתי וייצוג מול רשויות המס. המשרד שלנו גם מקושר לרשויות המס, מה שמאפשר להעניק שירותי איכותי ומהיר".

אתה מציעים שירות לתחומי התעשייה, המסחר, בעלי מקצועות חופשיים וגם לחקלאות כולל סניף שפעל בעבר בחצבה. מה המקור לחיבור הזה לחקלאות?
"כל הליך החשבונאות והמיסוי שונה בתחום הזה, ומדובר בהתמחות בפני עצמה בראיית חשבון. לא מדובר כאן בעסק רגיל שקונה ומוכר, אלא מעורבים כאן גידולים עונתיים, גידולים רב שנתיים, מטע שלוקח לו שנים להניב פרי. צריך לדעת לתכנן ולהציג בפני מס הכנסה את כל הנתונים בצורה נכונה, ולהיעזר בכל מיני כללים של מיסוי לחקלאות. מעטים המשרדים שמבינים באמת בתחום הזה. עם הניסיון שהמשרד צבר, וככל שעובר הזמן, אתה מכיר את כל ההתנהלות מול רשויות המס טוב יותר ומודע לכל ההטבות שאפשר לנצל במשך קיום חיי העסק. וזה אחד מהיתרונות שלנו במשרד".

הטבות מס לדרום

תחום ייחודי נוסף לרויסמן חשבונאות ומיסוי הוא החזרי מס שבח והחזרי מס בדרום. מדובר בנקודה חיונית עבור רבים, שאינם מודעים לדיוקים הקטנים של התחום ולרוב מקבלים את השומות שעו"ד מבצע עבורם כעובדה מוגמרת. בפועל לעו"ד אין את הידע במיסוי בדומה לרואה חשבון, לכן כדאי תמיד לפנות גם לאנשי המקצוע בתחום ולחסוך לעצמכם לא מעט כסף.

"השירותים שלנו מתחילים בהבנת הצרכים, וממשיכים לאורך כל חיי העסק"צילום: shutterstock

"רואה חשבון שמכיר את התיק יכול להיכנס לעומק סוגיות המיסוי, ולהביא להחזר מס שבח בגובה עשרות אלפי שקלים", מסביר מריו. "מדובר בעסקאות עם כסף רב שאנשים מבצעים ולרוב, גם כשעו"ד עושה עבודה נאמנה, המס המשולם מהווה מקדמה על חשבון מס שהיא לגמרי לא סוף פסוק. רואה חשבון יכול בדיעבד לבחון את אפשרויות המיסוי של השבח שנוצר תוך התחשבות בכל הכנסות התא המשפחתי, בזכות הבקיאות שלו בכל חוקי מס ההכנסה. העסקה נבדקת משפטית גם בידי צוות עורכי דין, לאור האפשרות שנפלה טעות בשלב ראשון במיסוי מקרקעין או שניתן לערער לאור הפסיקה החדשה של בית המשפט המאפשרת לפתוח שומות שהתיישנו אם קיימים הצדקים סבירים".

אם אני תושב הדרום מה עוד אני צריך לדעת על הנחות או הטבות במס שמגיעות לי?
"רוב היישובים בדרום זכאים להטבות מס וכדאי לבדוק זאת. אם אתה שכיר או עצמאי כדאי לבדוק גם אם קיבלתם את כל ההטבות שמגיעות לכם, ורוב האנשים זכאים להחזר מס בעניין הזה. הבדיקות אצלנו במשרד הן ללא עלות, ולא גובים תשלום אלא אם מקבלים החזר מרשויות המס ואז הלקוח צריך להתחייב מולנו שהוא משלם את חלקו כשמתקבל התשלום".

אתם עובדים רק באזור הדרום או גם בחלקים אחרים בארץ?
"אנחנו מתרכזים בדרום, אבל פרוסים עם לקוחות בכל רחבי הארץ. המציאות היום לא מגבילה אותנו כמו בעבר, בעיקר אחרי תקופת הקורונה ואיתה ההבנה של מס הכנסה ומע"מ שהשינוי הוא גם לטובתם. אנחנו עושים חלק גדול מהעבודה מרחוק, ובמידה והתיקים מסודרים צריך לפנות אל הרשויות רק במקרים חריגים. ואם יש משהו לא תקין נציגים מהרשויות פונים אלינו ממערכת ייעודית. היום יש לנו אפשרות שליטה מרחוק על התיק בכל רגע נתון. יש כלי, שאם יודעים להשתמש בו בצורה נכונה, אפשר להביא ערך מוסף ללקוחות שלך".

רויסמן חשבונאות ומיסוי
כתובת: הנרייטה סולד 8, באר שבע, בניין רסקו סיטי כניסה א'
טלפון: 08-6480765
לרויסמן חשבונאות בבאר שבע>>

בשיתוף רויסמן חשבונאות ומיסוי