פתרונות לניהול עמותה: כך תגיעו ליעדים החשובים באמת

עמותות בדרך כלל מאגדות סביבן אנשים רבים ונושאים בוערים שדורשים טיפול יעיל ומדויק. כדי שתהיו בטוחים שהעמותה שלכם מנוהלת בצורה הנכונה ביותר, כדאי שתציצו בפתרונות לניהול עמותה בכתבה הבאה

גיא כספי וניבה שור, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניהול עמותה
פתרונות לניהול עמותה: כך תגיעו ליעדים החשובים באמתצילום: Shutterstock - Mihai Surdu
גיא כספי וניבה שור, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

עבודתן של עמותות היא עבודה שאינה נגמרת לעולם, תמיד ישנן תרומות נוספות לגייס, חברי עמותה שיש לעדכן במידע חשוב, ופעילות שוטפת שדורשת טיפול מסור מלא בתשומת לב לפרטים הקטנים.

ניהול העמותה היה במשך שנים אתגר עבור מנהלי עמותות רבים שהרגישו שהם רודפים אחרי הזנב שלהם, רק כדי להספיק להגיע לכל הנושאים והמשימות שעמדו על סדר היום. אך כעת, בזכות מערכות לניהול עמותות המעבירות את העבודה לעולם הדיגיטל, מצליחות עמותות להתמודד עם אותן המשימות בפחות זמן, פחות כסף ופחות כוח אדם, מה שמשאיר להן מספיק משאבים כדי להתפנות לדברים החשובים באמת.

אם גם אתם מנהלים עמותה ורוצים לראות כיצד ניתן להשיג חיסכון אדיר במשאבים בעזרת מערכת לניהול עמותות, זה הזמן שלכם להכיר את המערכות הבאות: jaffa C.R.M, המרכז למלכ"ר, ישראל תורמת, Connect ו-עו"ד עומר יעבץ.

Jaffa C.R.M

מטרתן של עמותות היא לאגד אנשים בעלי אינטרסים וצרכים משותפים המבקשים לחבור יחד למען אותה מטרה. רובן פועלות במטרה לחלוק מידע בעל ערך עם אוכלוסיות הומוגניות, לגייס כספים עבור אוכלוסיות חלשות, נזקקות או מעוטות יכולת, ולהעלות מודעות בנושאים חברתיים חשובים.

כמו כל חברה או עסק, גם עמותות מתמודדות לרוב עם קהל חברים גדול, איתו צריך לשמור על קשר רציף במטרה להמשיך את פעילותה השוטפת של העמותה. אך ככל שישנם יותר חברים – ועמותות מסוימות יכולות להגיע גם לעשרות אלפי חברים – כך נהיית עבודת ניהול העמותה מורכבת ומאתגרת יותר.

כדי לעשות קצת סדר בין כל הבלגן, הקימו שני יזמים המגיעים מעולם התכנות, תוכנה חדשה שכל מטרתה הוא להבטיח כי עמותות יוכלו לנהל את עבודתן בצורה אופטימלית מבלי שדבר ייפול בין הכיסאות.

התוכנה שנקראת Jaffa עומדת לרשותן של עמותות וארגונים, והיא מציעה פתרונות בעברית ובאנגלית כאחד. כיום היא משמשת מעל 130 גופים גדולים בכל המשק, ביניהם: בתי חב״ד, שח״ם (ארגון השחקנים בישראל), העמותה לקידום החינוך בתל אביב יפו, ארגון יוצאי מרכז אירופה, הפ״י (הסתדרות הפסיכולוגים בישראל), מתנת חיים (ארגון לתרומות כליה) ועוד.

הצצה למערכת שתעשה לכם סדר בעמותהצילום: תמונה באדיבות הלקוח

ייעול הפעילות היומיומית

פעילותן של עמותות עוסקת בתקשורת דו כיוונית עם חברי העמותה. מצד אחד דואגות חלק מהעמותות לאסוף תרומות לאירועים ולמטרות שונות, לקבל כסף עבור ״דמי חבר״, ולקבל פניות מאנשים וחברים המעוניינים להתנדב בעמותה. מצד שני דואגת העמותות גם להפיץ מידע, לשלוח הודעות במיילים ובאס אמ אסים, לעדכן במידע חשוב כמו כנסים והרצאות ועוד.

כדי להקל על כל הפעולות היומיומיות שאותן צריכה להספיק העמותה, תוכלו מעתה להשתמש ב-jaffa. בעזרת המערכת הוובית, אותה ניתן לפתוח מכל דפדפן, במחשב או בסלולר, תוכלו לעקוב אחר כל המתרחש בעמותה שאתם מנהלים, לדאוג לביצוע המשימות היומיומיות ולקבל נתונים בזמן אמת על סביבת העבודה.

הגיע הזמן להפשיל שרוולים

jaffa תאפשר לכם לבצע מספר פעולות, החל משליחת אס אמ אסים ומיילים לדיוור; הגדרת הוראת קבע ללקוח באמצעות כרטיס אשראי או העברה בנקאית, ולאחר מכן הפקת קבלה ושליחתה ללקוח; ניהול מתנדבים וחברי העמותה לפי סיווגים שונים, כמו נתונים סוציוגרפיים כדוגמת אזור מגורים, גיל, ונתונים נוספים שעוזרים להתאים מתנדבים לפעילויות מסוימות כמו מתנדבים שיש להם רכב, מתנדבים שיכולים לעבוד עם קשישים, מתנדבים שיש להם הכשרת עזרה ראשונה במד״א ועוד.

זוהי רק דוגמא לחלק קטן מהפעולות שניתן לבצע בעזרת המערכת, כשהרעיון בכללותו הינו ליצור סביבת עבודה דיגיטלית מתקדמת שתאפשר לכם לבצע את כל הפעולות היומיומיות בצורה מהירה, ותעזור לכם לשמור על סדר ועל פרטיהם של כל חברי העמותה.

היתרונות האמתיים

עמותות המשתמשות במערכת מדווחות על שיפור מהותי בהתנהלותן, בביצועים ובשימור המשאבים העומדים לרשותן. מרבית העמותות הן מוסדות ללא כוונות רווח הנעזרות בין היתר בכספי התורמים או החברים כדי להמשיך את פעילותן. בעזרת המערכת, מצליחות עמותות רבות לחסוך כסף רב שהיה מושקע קודם לכן בתשלום לכוח אדם, וחוסכות זמן רב של עבודת כפיים סיזיפית בשליחה דיוור פרטני לכל לקוח, הזנת מידע כמו פרטי כרטיסי האשראי של חברי העמותה ועוד.

החיסכון שמייצרת jaffa במשאבים כמו זמן וכסף, מאפשרת לעמותות להתרכז בפעילות החשובה באמת, להגיע למטלות שבדרך כלל נדחקות לסוף סדר העדיפויות, ולהביא את העמותה לצמיחה רחבה שמחזקת את ההשפעה שלה על הסביבה.

CRM להתנהלות חכמה ויעילהצילום: תמונה באדיבות הלקוח

אם אתם מנהלים היום עמותה ומרגישים שאתם הולכים לאיבוד בתוך כל המשימות היומיומית, ומשקיעים זמן, כסף ואנרגיה במרדף אחרי הזנב של עצמכם, תוכלו ליצור קשר עוד היום עם חברת איי מקס שמפעילה את תוכנת jaffa, וליהנות מניהול נכון ואפקטיבי יותר של העמותה.

Jaffa C.R.M
טלפון: 077-4331490
מעבר לאתר >>>

----------------------------------------

המרכז למלכ״ר

משרד רואי חשבון ״לוין- רויט רואי חשבון״ הוא בין המשרדים היחידים בארץ המתמחים במתן שירותים ופתרונות חשבונאים לעמותות. המשרד הוותיק, שקם לפני כ-17 שנים, הקים בשנת 2010 מחלקה מקצועית בשם ״המרכז למלכ״ר״ שכל תפקידה הוא לספק שירותים מקצועיים לעמותות, המבקשות לנהל את עבודתן הפיננסית בצורה חכמה. מחלקת המרכז למלכ״ר מרכזת בתוכה את כל השירותים החשבונאים שכל עמותה צריכה, החל מפתיחת עמותה ברשם העמותות, דרך הנהלת חשבונות שוטפת, הכוללת ליווי וייעוץ, ועד טיפול בכל הנושאים הבירוקרטים ומענה לשאלות ולצרכי העמותה.

״במהלך חיי פעילותן מתמודדות עמותות עם מגוון אתגרים, רבים מהם קשורים לבירוקרטיה הנדרשת מרשם העמותות. לדוגמא, במקרה בו עמותה מגישה לרשם העמותות בקשה לניהול תקין, וחסר מסמך, חתימה או כל דבר אחר שנקבע בהוראות הרשם, הבקשה תדחה וידרשו השלמות, דבר המעכב את קבלת האישור ויכול לגרום לנזקים לעמותה.״, משתף צביקה לוין, אחד השותפים במשרד ואחראי המרכז למלכ״ר.

״זמן זה כסף, ואם עמותה מגישה טפסים שאינם נכונים וצריכה לחזור לתקן אותם, ולהמתין שוב מחדש עד שהם יתקבלו אצל הרשם, אזי מדובר בדבר שיכול להקשות על המשך פעילותה של העמותה. זה יכול להיות טופס בקשה להנחה בארנונה, או בקשה לקבלת תמיכה ממשלתית, יהיה מה שיהיה, אם העמותה לא דאגה למילוי הטפסים בצורה נכונה היא עלולה לשאת בתוצאות בשלב מאוחר יותר״.

צביקה לויןצילום: צילום עצמי

טיפול נכון בכל הנושאים החשבונאים

נכון להיום מייצג ״המרכז למלכ״ר״ כ-100 עמותות מכל התחומים: ספורט, תרבות, חינוך, מוזיאונים, בתי ספר ועוד. המשרד מלווה את העמותות לאורך כל תקופת פעילותן, מספק להן תמיכה וליווי בהתמודדות עם ניהול הצד הבירוקרטי של העמותה, מייעץ להן כיצד לעבוד נכון מול רשם העמותות, ודואג להסביר על הדקויות הקטנות ולחדד כל נקודה, כך שכאשר יוגשו בקשות לרשם העמותות, הטפסים יהיו מוכנים לקליטה ולא יוחזרו לבדיקה נוספת.

אחת הסיבות שעמותות רבות מתקשות לנהל את פעילותן החשבונאית והבירוקרטית, נובעת מהעובדה כי לרוב אין אדם או גוף אחד המתמחה בטיפול בכל הנושאים גם יחד ומסוגל לראות את התמונה המלאה. מרבית העמותות מתנהלות כיום מול רואה חשבון שדואג להנהלת חשבונות, מול בעל מקצוע שדואג להתקשרות מול רשם העמותות, ומול אנשי מפתח נוספים שתפקידם להשלים את כל השירותים להם נזקקת העמותה. המידע מתפזר לכל עבר ונהיה יותר ויותר קשה לעקוב אחר הכל ולחבר יחד את כל חלקי התמונה.

מכיוון שהמרכז למלכ״ר מציע שירותים המתמחים ספציפית בטיפול בעמותות, התנהלות המשרד מול הלקוחות מבוצעת על ידי צוות מומחים אשר מתמחה לעומקו ולרוחבו של התחום, ואחראי על טיפול מסור בכל צרכיה של כל עמותה. אם התחלתם לעבוד מול המשרד, לא תצטרכו לזגזג בין בעלי מקצוע שונים ותזכו לעבוד מול צוות אחד שיציג לכם את התמונה הגדולה וידאג שתבינו את כל החלקים שלה.

מערכת פשוטה

הטיפול בצד הבירוקרטי ובהתנהלות מול רשם העמותות מצריך מכל עמותה לשמור על קשר רציף עם רואה החשבון, אך בניגוד לעבר, בו הייתם צריכים לקפוץ למשרד רואה החשבון עבור כל חתימה וכל טופס שצריך לעבור עליו, היום תוכלו לחסוך את הזמן ולעבוד בצורה חכמה ויעילה.

המשרד מציע אפליקציה ייעודית המאפשרת לכם להעביר את כל החומרים להנהלת חשבונות, גם מבלי שתגיעו למשרד. במקום להגיע אחת לחודש עם חומר פיזי למשרד, כל שתצטרכו לעשות הוא לשלוף את הסמארטפון, לצלם את החשבוניות, הטפסים, המסמכים וכל היוצא בדבר ולשלוח ישירות למחלקת הנהלת החשבונות. היא כבר תטפל בהכל ואתם חסכתם לעצמכם יום סידורים ארוך מלא בפקקים, עצבים ובזבוז זמן.

טיפול חשבונאי זה המרכז למלכ״ר

אם יש לכם כבר עמותה, אתם יודעים כמה עבודה כרוכה בניהול החלק החשבונאי של פעילותה השוטפת. זה יכול להיות דברים כמו עריכת דוחות לרשויות המס או הגשת דוחות שנתיים לרשם העמותות, אותם אתם מחויבים להגיש. זה יכול להיות טיפול בקבלת סעיף 46 שיזכה אתכם בזיכוי מס. וזה יכול להיות גם בכתיבת נהלים, כמו איך משלמים לספק, איך מקבלים החלטות וכו'.

בעזרת המרכז למלכ״ר תוכלו להתייעץ בכל נושא חשבונאי הקשור לניהול העמותה, תוכלו להשתמש בו כגוף המבקר שיחליף את ועדת הביקורת, ותוכלו להתנהל מול צוות אחד שמכיר את הניואנסים הקטנים המרכיבים את פעילותה החשבונאית של כל עמותה.

הקמת עמותה היא דבר חשוב בעל ערך עליון, אך ללא התנהלות חשבונאית נכונה וניהול נכון, עלולה העמותה להפוך מהר מאוד מארגון שתורם לסביבה, לארגון מבולגן ולא יציב. אם אתם מעוניינים לנהל את צידו החשבונאי של העמותה בצורה נוחה ונכונה ולוודא, כי אתם עומדים בכל הוראות החוק, תוכלו ליצור קשר עוד היום עם אושרת לנצה – מנהלת המחלקה, שתשמח לסייע, להדריך ולדחוף את העמותה כמה שיותר גבוה.

כתובת: האומן 17, חדרה
טלפון: 1-700-700-009
שעות פעילות: א-ה 17:00-08:00
למעבר לאתר >>

----------------------------------------

ישראל תורמת

אחד האתגרים הגדולים ביותר של כל עמותה הוא גיוס תרומות לצרכים שונים. חלק מהתרומות נועדו להגיע ישירות לנזקקים או לאנשים מעוטי יכולת ואחרות נועדו לקדם אג'נדות חברתיות וסביבתיות, אבל כך או כך, ללא כספי תרומה שום עמותה לא הייתה מצליחה לקדם את האג'נדה שלה באותה עוצמה ועקביות. אז מה היא הדרך הטובה ביותר לגייס תרומות עבור העמותה שלכם?

חברת ״ישראל תורמת״, אשר הוקמה בשנת 2009 על ידי יונתן בן דור, הייתה החברה הראשונה בישראל בתחום של גיוס תרומות דיגיטלי ומאז חוללה מהפך מקצה לקצה בעולם התרומות לעמותות.

כיום החברה מספקת מערכות התרמה וניהול תורמים לכ-3000 עמותות בארץ ובחו״ל, כולל מערך של גיוס תרומות גלובלי, והיא משמשת לפעילותם השוטפת של ארגונים גדולים ועמותות מוכרות כמו בתי חולים רבים בישראל, קרן היסוד, לקט ישראל ועוד.

יונתן בן דורצילום: אורי אורן

״פיתחנו מספר רב של כלים שכל תכליתם הוא לאפשר לעמותות להרחיב את מעגל התורמים והתרומות. באמצעות פיתוחים המבוססים על בינה מלאכותית, יצרנו כלים הפוגשים את התורמים בנקודות קריטיות ומאפשרים לעמותה לנצל כל הזדמנות לתרומה בצורה המיטבית ביותר״, משתף יונתן בן דור, מנכ״ל החברה.

להגדיל את התרומה הממוצעת בטופס התרומה ב-30%

אחת ״הטעויות״ שעושות עמותות רבות, הוא יצירת סכומי תרומה אחידים בטופס התרומה האינטרנטי, המיועדים לכוון את התנהגותו של התורם לתרום סכום גדול ממה שחשב לתרום בטרם נכנס לדף התרומה. הבעיה היא שאין הגיון להציג לתורם "גדול" את אותם סכומים כמו לתורם "קטן".

בעזרת טכנולוגיה מתקדמת מבוססת בינה מלאכותית יכולה המערכת של ״ישראל תורמת״ להציע אפשרויות תרומה מותאמות אישית לכל תורם בהתאם לתרומותיו הקודמות. ההתאמה האישית לכל תורם מאפשרת לתורמים לתרום את הסכומים המתאימים להם ובכך מגדילה את התרומה הממוצעת המתקבלת באתר בעמותה בלא פחות מ-30 אחוזים.

״הצילו את התרומה שלי״

כנראה זה קרה גם לכם בעבר. יתכן ונכנסתם לאתר של עמותה כלשהי, ביקשתם לבצע תרומה באופן דיגיטלי, אך משהו לא עבד. יכול להיות שהכרטיס לא נסלק, או שהמחשב נתקע, יהיה מה שיהיה, הכסף שביקשתם לתרום מעולם לא הגיע לעמותה. עבור עמותות רבות מדובר בהפסד אדיר של תרומות שנפלו בדרך מסיבות טכניות כאלה ואחרות, אך בעזרת כלי ״הצילו את התרומה שלי״ שמציעה ישראל תורמת, ניתן פשוטו כמשמעו להציל את רוב התרומות ולממשן.

בעזרת אלגוריתם חכם המזהה תרומות שלא בוצעו עד הסוף, יכולה המערכת לפנות באופן אוטומטי לתורם ולעזור לו לבצע מחדש את התרומה עד לביצועה. ומה היעילות של כלי שכזה אתם שואלים? מדובר בכלי בודד שהוא לכשעצמו מצליח להציל לא פחות מ-45% אחוז מנסיונות התרומה שנקטעו בדרך.

בעזרת טכנולוגיה מתקדמת מבוססת בינה מלאכותית יכולה המערכת של ״ישראל תורמת״ להציע אפשרויות תרומה מותאמות אישית לכל תורם צילום: ישראל תורמת

מי שתורם גם מקבל בחזרה

אולי זה יפתיע אתכם אבל 60 אחוז מהתרומות המתקבלות בעמותות ישראליות מגיעות למעשה מתורמים ופילנטרופיים שגרים בחו״ל. מתוך הבנה זו הגיעה ״ישראל תורמת״ לתובנה כי עליה להקל על תורמים מחו״ל לבצע תרומות לעמותות ישראליות. מה היא עשתה?

החברה הקימה עמותות בת שותפות בארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, אנגליה וצרפת המאפשרות לאזרחי אותן מדינות (ובהן גם לאזרחי האיחוד האירופי) לבצע תרומות ולקבל עליהן החזרי מס. מדובר במהלך גאוני שיוצר מספר יתרונות: הוא מעודד תורמים לתרום סכומי כסף גדולים יותר, בידיעה שהם יקבלו החזר מס. רק לצורך המחשה, תורם בצרפת שתרם מאה יורו, יקבל החזר מס של 66%, קרי, 66 יורו יחזרו בחזרה לכיסו. נוסף על כך באמצעות תרומה דרך אותן עמותות-בת ניתן לגשר על פערי שפה, לעזור לתורמים להבין טוב יותר מה היא האג'נדה שמקדמת העמותה ומדוע חשוב לתרום לה. ולבסוף, העובדה כי אותם תורמים מקבלים החזר מס מעודדת אותם לרכז את התרומות בעמותות שעובדות עם ״ישראל תורמת״ במקום בעמותות אחרות שמהן הם לא יקבלו את אותם החזרים.

ניהול נוח של מערך התורמים

הכלים שהוצגו עד כה הם רק טעימה מהיתרונות הרבים שמציעה ישראל תורמת לעמותות המשתמשות בשירותיה. לצד אותם כלים, מציעה החברה גם מערכת CRM לניהול תורמים, דרכה ניתן לשלוח SMS ודיוור בתפוצה, לתזמן מיילים והודעות לתורמים בהתאם לאירועים שונים כמו ימי הולדת, ולעדכן אותם בנושאים חשובים שיכולים לעניין אותם. שימוש במערכת זו מאפשר לשמור על קשר עם כל מעגל התורמים ולעודד אותם לבצע תרומות נוספות, ובכך להגדיל את סך התרומות שמקבלת העמותה.

לאתר IsraelToremet.info, בחרו את הכלים שהכי מתאימים לעמותה שלכם והתחילו עוד היום להגדיל את כמות התרומות שמקבלת העמותה שלכם.

כתובת: הערבה 1, גבעת שמואל
טלפון: 03-5184052 שעות פעילות: 17:00-09:00
לינק לאתר: https://israeltoremet.org/
לינק לאתר: https://israelgives.org/
לינק לאתר: https://israeltoremet.info/
לינק לאתר: https://www.israelgives.info/

----------------------------------------

nullConnect – הדרך שלך לטכנולוגיה בעמותות

בימים אלו נדרשים ארגונים בכלל ועמותות בפרט לאמץ את המעבר לסביבת עבודה טכנולוגית, דינאמית ורלוונטית. אימוץ סביבת עבודה המשלבת כלים טכנולוגיים מתקדמים כבר אינו בגדר המלצה אלא עניין של ניהול יעיל של זמן ומשאבים המשפיעים באופן ישיר על תוצאות העמותה.

עמותות רבות כבר עשו את קפיצת המדרגה הטכנולוגית בשעה שעמותות אחרות נותרו עם הרגלי העבודה הישנים. כך או אחרת נאלצות העמותות להתחיל ולצעוד לקראת המעבר לעתיד טכנולוגי. אך כדי לעשות זאת צריך לדעת היכן להתחיל.

Connect הוקמה בשנת 1996 על ידי רוני לוי, המנכ״לית והבעלים. תחילה הוקמה Connect כחברת הדרכה והטמעה של מערכת מידע בכלל ו-Office לעסקים בפרט, ואף סיפקה שירותים והדרכות לגופי הביטוח הגדולים ביותר במשק, כמו הפניקס, מנורה מבטחים, איילון ועוד.
בהמשך החלה החברה להתפתח בכיוונים נוספים, וכיום כהחלטה אסטרטגית, החברה עובדת עם ארגוני מלכ"ר ועמותות, מתוך תפיסה חברתית המבקשת לסייע לעמותות בניהול אפקטיבי של פעילותן.

פתרונות טכנולוגייםצילום: connect

בשנים האחרונות עובדת Connect עם עשרות עמותות בשלושה תחומים עיקריים:

ייעוץ טכנולוגי, והתאמת מערכות לניהול לקוחות ופרויקטים, באמצעות כלים טכנולוגיים פשוטים, זמינים ולעיתים חינמיים לעמותות.
נראות במדיה דיגיטלית – עיצוב ובניית אתרים, מצגות תדמית מקצועיות, מיתוג ובניית מערך תרומות/תורמים/לקוחות באמצעות אתרי WIX.
הדרכות לפתרונות מבוססי ענן של מיקרוסופט Office365, הדרכות מקצועיות לשדרוג הידע של עובדי העמותה. ניהול אפקטיבי של תיבת המיילים, עבודה עם גרסאות מסמכים, בניית מצגות של מקצוענים ועבודה עם גיליונות אלקטרוניים למנהלים ולמקבלי החלטות

ישנם כיום כלים טכנולוגיים רבים המוצעים לעמותות בעלויות מופחתות ואף ללא תשלום. אך מרבית העמותות אינן מודעות להטבות אלו. Connect מכירה את השוק, מכירה את ההטבות ויודעת להתאים עבור העמותה את ההטבות והכלים הנכונים ביותר.

כך למשל בחבילת מיקרוסופט Office 365, המוצעת לעמותות, קיימת מעטפת פתרונות אולטימטיבית כגון: OneDrive המספק פתרונות אחסון בעל נפח אדיר; Team – כלי עוצמתי לשימוש צוותים; OneNote – מחברת דיגיטלית אישית וצוותית, Planner – כלי פשוט ויעיל לניהול משימות ופרויקטים, SharePoint – הפורטל הארגוני ועוד. באמצעות כלים אלו ניתן לנהל באופן יעיל את המידע הארגוני בעמותה, לאתר בקלות מידע ולעבוד בכל זמן ומכל מקום

Connect תוכל לסייע לכם בהדרכה וליווי על אותם הכלים, כך שתוכלו להפוך את עבודת העמותה ליעילה, מקצועית ורלוונטית.

עוברים לענן

בשנים האחרונות ועם המעבר לענן, חל מהפך של ממש בהיצע הכלים הטכנולוגיים המוצעים לעסקים ולעמותות. חל שדרוג משמעותי בכלים הקיימים, אך עדיין, מרבית מעובדי העמותות אינם מנצלים את יכולות הכלים אשר איתם הם עובדים במהלך עבודתם היומיומית. במקרה הטוב מנצלים העובדים כ-20% מיכולותיהם של תוכנות לניהול דואר אלקטרוני, יומנים, גיליונות אלקטרוניים, מצגות ומסמכים.

Connect תאסוף ותתאים לכם את הטיפים החמים ביותר, תדריך אתכם בעבודה מוצלחת המייעלת את אופן העבודה האישי וסביבת העבודה הצוותית, היא תסייע לכם לשתף ולאתר מידע בקלות, לעבוד באופן יעיל, תעזור לכם לקבל תוצאות מהימנות בזמן קצר באמצעות הגיליונות האלקטרוניים, תשפר לכם את מצגות העמותה ותלמד אתכם כיצד עובדים נכון עם מסמכים משותפים.

איך אתם עובדים כיום?

חשבו כמה זמן אתם מבזבזים באיתור ושיתוף מידע ארגוני, חשבו על האופן בו אתם עובדים עם הגיליונות האלקטרוניים שלכם, האופן בו אתם בונים את המצגות שלכם והאופן בו אתם משתפים את המסמכים המשותפים שלכם (אם בכלל). כמה זמן ביום מתבזבז על עבודה לא יעילה במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב בלבול מידע ארגוני.

באמצעות הדרכות מקצועיות בתוכנות אלו תוכלו לשפר ולייעל באופן ניכר את העבודה שלכם, להגיע לתוצאות מהימנות ומקצועיות, לצפות ולנתח בקלות תובנות עסקיות, וחשוב ביותר, לחסוך זמן עבודה יקר.

האם מכירים את העמותה שלכם?

אתר WIX כבר מזמן אינו רק אתר אינטרנט אלא כלי שיווקי לניהול מערך הלקוחות שלכם (CRM), כלי חשוב ביותר לכל עמותה. Connect היא שותפה מורשית בתוכנית השותפים של WIX ומעורבת בכל החידושים הכי חמים בשוק הדיגיטלי כיום.

באמצעות בניית אתר מקצועי ב-WIX, המעביר מסר ברור וישיר, העמותה יכולה לצבור יותר כניסות, יותר מבקרים, יותר היכרות עם פעילות העמותה ויותר לקוחות. בכך היא יכולה לנהל את המידע על הלקוחות מתוך האתר ולהגיע לתובנות עסקיות משמעותיות.

קרדיט: Ronny Levy

איך מתחילים?

תחילה תפגשו עם רוני, מנכ״לית Connect, לפגישת מיפוי צרכים. יחד תנסו להבין מה המטרות שלכם ואיפה אתם עומדים היום. אחרי שהמטרה הוגדרה בבהירות, תבחן רוני את העסק ואת המערכות העומדות לרשותכם ותוכל להמליץ לכם על תוכנות והדרכות מתאימות אשר תומכות את מטרות העמותה. לאחר מכן תבנו תוכנית שתתאים לצרכים ולמטרות העמותה בקצב, בתקציב ובזמן המתאים לעמותה שלכם.

עם תום העבודה מול רוני והצוות של Connect תוכלו לנהל את הלקוחות/התורמים שלכם באופן מיטבי עם אתר המעביר מסר ברור ומזמין, תוכלו לנצל את ההטבות הניתנות לעמותות ולמקסם את ההשקעה שלכם מהתוכנות שברשותכם, וחשוב מכל, הצוותים שלכם יוכלו לעבוד באופן יעיל ולהניב תוצאות מהירות ומהימנות בזמן קצר.

מחפשים דרך לקדם את העמותה שלכם למעלה אבל לא בטוחים איך? בפגישת ייעוץ עם רוני לוי, מנכ״לית חברת Connect, תוכלו לשפר את התהליכים הטכנולוגיים של העמותה שלכם, למשוך כמה שיותר לקוחות ותורמים באמצעות מיתוג מתאים, ולחסוך זמן עבודה יקר.

טלפון: 054-7800079
למעבר לאתר >>
למעבר לאתר נוסף >>

nullעורך דין עומר יעבץ – עורך דין לניהול עמותות

עמותה היא קבוצת אנשים שהתאגדו יחד למען מטרה משותפת וללא כוונת רווח אישית. פעילותן של עמותות בישראל מוסדרת באמצעות 'חוק העמותות' הקובע את התנאים לייסד עמותה ואת התקנות המסדירות את פעילותה, למשל: כמות החברים המינימלית, איסור אפליה בקבלה לחברות ואיסור חלוקת רווחים. 'רשם העמותות' במשרד המשפטים הוא הגוף הרגולטורי הממונה על אכיפת החוק.

תפקידו של עורך דין המתמחה בתחום העמותות והאגודות השיתופיות, הוא לסייע לעמותה בכל הקשור לניהול תקין של העמותה, אם מטעם העמותה עצמה ואם מטעמו של אחד מחבריה.

עורך-הדין עומר יעבץ ממשרד עורכי הדין יעבץ/ביטון, הוא עורך-דין המתמחה ביעוץ משפטי בענייני עמותות, בין השאר בניהול תקין של עמותות. לעו"ד יעבץ ניסיון עשיר ביעוץ משפטי לעמותות וכן בייצוגן מול מוסדות המדינה: רשם העמותות, כנסת ישראל ובתי המשפט. עו"ד יעבץ מספר לנו מהו תפקידו של עורך-דין המתמחה בעמותות.

עו"ד עומר יעבץצילום: נתי ליבו

הקמת עמותה בישראל

"כל עמותה מחויבת בתקנון המסדיר את המבנה שלה ואת אופן התנהלותה. החוק מציע תקנון בסיסי, אך תקנון זה הוא מאוד פשוט ובדרך-כלל יש צורך בתקנון מורכב יותר, המסדיר, למשל, את היחסים בין החברים, מה אסור להם לעשות ומה מותר ואיך יתבצעו הבחירות בעמותה", מסביר עו"ד יעבץ.

"כאשר מגיעה אלי עמותה בראשית דרכה, אני שומע את הצרכים של חבריה וכותב עבורם תקנון מקיף המותאם לצרכים הללו. לעיתים, עמותות מבקשות לשנות או להרחיב את התקנון המצוי בחוק, כאשר הן נתקלות בסוגיות מגוונות יותר, למשל: מה עושים כאשר יו"ר העמותה חולה תקופה ארוכה, או כיצד לקיים הצבעות לפי פורמט של הצבעה אלקטרונית מרחוק".

ניהול תקין ובקרה על פעילות העמותה

את הפעולות שמבצע עורך-הדין ניתן לחלק ל-3 נושאים עיקריים: יעוץ משפטי, הקמה ופיקוח, וקידום רגולציה.

"דוגמה לפניה של חבר בעמותה, היא כאשר ישנו חשד של החבר שהניהול של העמותה אינו תקין, למשל לגבי תשלום משכורות מופרזות לבכירים או חלוקה לא הגיונית של הכספים בין הניהול לפעילות לטובת חברי העמותה. במקרה כזה, אנו עורכים בדיקה יסודית של דוחות ההתנהלות והכספים של העמותה ואם הוא אכן צודק, אנו פונים לרשם העמותות שהוא הרגולטור. זה מצידו עשוי לפתוח בחקירה, לדרוש הסברים מהעמותה, למנות רו"ח בודק ואף לבטל את אישור העמותה לניהול תקין. רצוי לעקוב אחר רשם העמותות, שלעיתים לא מתערב, ולהגיש עתירה מנהלית או בג"ץ בדרישה לפעול.

עו”ד צחי ביטוןצילום: נתי ליבו

"תביעות מתחילות בהגשת מכתבי התרעה באמצעות עורך-הדין של העמותה ובמידת הצורך מוגשת גם תביעה. דוגמה להליך משמעתי של עמותה כלפי חבר היא כאשר החבר נהג באלימות והפר את התקנון בו קיימת הוראה כנגד פעילות כזו. העמותה כגוף משפטי, יכולה לתבוע גם גופים חיצוניים, כגון ספקים או נותני שירות. בנוסף לכך, העמותה מגישה תביעות ייצוגיות עבור פגיעה בזכויות חבריה, למשל: החזר ממשלתי שלא בוצע כראוי, רגולציה פוגענית ועוד.

"קידום רגולציה הוא נושא חשוב שבו עוסקת העמותה באמצעות עורך-דין המתמחה בטיפול בעמותות. העמותה בעצם מייצגת קבוצת אנשים שהתאגדו, וכאשר קבוצה זו לא מקבלת את הזכויות המגיעות לה, היא פונה דרכי לכנסת ולשרי הממשלה על מנת לשנות חוקים ותקנות. למשל: עמותה שגילתה שחבריה אינם מקבלים פטור ממיסים כמו חברי עמותה דומה אחרת, יפנו באמצעותי לשר האוצר או לחברי הכנסת על מנת לתקן את העיוות".

חשיבותו של עורך דין מומחה לניהול עמותה

עורך-הדין עומר יעבץ הוא עורך-דין בעל ניסיון רב שנים בניהול עמותות ובייצוג גופים ציבוריים בכנסת, לרבות ייצוג לשכת עורכי הדין בוועדות הכנסת, ניסוח הצעות חוק ומעורבות בחוקים משמעותיים כמו 'החוק לשיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות'.

עורך-הדין יעבץ מדגיש: "יש צורך במומחיות מיוחדת לקריאת תקנונים, ניתוחם והבנתם, על-מנת לסייע לעמותה או לחברים בה בבקשותיהם. יש לדעת כיצד לבצע שינויים באמצעות הגופים הרגולטורים ולעמוד מולם לאורך כל התהליך".

יעבץ/ביטון משרד עו"ד
כתובת: בצלאל 10, רמת-גן
טלפון: 03-5758482
פקס: 03-5759601
למעבר לאתר >>
אימייל: yavetzfax@gmail.com